Зв'язатися з автором

Навіщо потрібна ввічливість і чому важливо бути делікатнимУ спілкуванні з іншою людиною не завжди виходить бути добрим і делікатним. При цьому все одно хочеться, щоб з нами обходилися ввічливо і намагалися не порушувати наші кордони. Розбираємося, наскільки важлива ввічливість, як вона впливає на стосунки і чому іноді здається нещирою і фальшивою.

Що таке ввічливість

Сучасні психологи вважають ввічливість поведінковим патерном. Коли людина делікатна і ввічлива з іншими, він вибудовує “корисніше” спілкування. Не просто дотримується етикету, а поважає межі інших людей.

Ввічлива поведінка-один із способів домагатися бажаного і не йти проти бажань інших людей. Засновник гештальт-терапии Фредерік Перлз говорив, що людина завжди знаходиться в конфлікті з суспільством. У нього є свої потреби, у суспільства-зведення законів і правил, як можна ці самі потреби задовольняти. Закони і правила прописані в документах або передаються з вуст у вуста. Бути ввічливим-норма, яка не прописана в законах, але передається з вуст у вуста. Якщо ти хочеш бути хорошим сусідом, другом, колегою, хочеш добитися зворотного зв’язку і збудувати стійкі стосунки-будь ввічливий.

  Шведський сніданок: гречана каша з чорницею і прянощами


зачем нужна вежливость и почему важно быть деликатным. изображение номер 4

Фото: shutterstock. com

Чому ввічливість важлива для стійких стосунків

У основі ввічливості-любов до інших людей. Бути ввічливим-не формальність. Не грубіянити, не бути грубим-означає думати про своїх друзів, близьких або сусідах по автобусу. Згадати, що ти людина, і не зриватися на інших допомагає правило чотирьох секунд Пітера Брегмана. Якщо хочеш розлютитися, просто дихай глибоко впродовж чотирьох секунд (як мінімум). З глибоким видихом і вдихом гнів якщо не піде, то зменшиться.

Ввічливість допомагає дотримуватися меж. Коли люди хочуть, щоб їх поважали, вони хочуть, щоб дотримувалися їх меж. Запитували про їх згоду, враховували потреби. Це не означає, що треба запитувати кожного в автобусі, чи можна відкрити вікно. Але якщо хтось попросив закрити, тому що сильно дме, варто врахувати його думку.

Ввічливість подає приклад іншим. Ввічлива поведінка-важливий інструмент в навчанні і вихованні дітей. Та і не тільки дітей. Якщо вимагаєш ввічливості від родичів, сформулюй свою думку в шанобливій, не різкій формі. Слово “будь ласка” і звернення на “ви” заспокоюють-відразу хочеться відповісти так само ввічливо.

  Зумба, зумба відео, зумба фитнес відео, зумба для схуднення


Ввічливість дозволяє залишатися людьми навіть в екстрених ситуаціях. Здається, що ввічливість не потрібна в тисняві, при пожежі або в ДТП. Але це не так-не потрібні повільність і байдужість, але любов до інших і повага меж все одно важливі. Не можна вибиратися з тисняви по головах-треба допомагати кожному, хто потрапив у біду.

зачем нужна вежливость и почему важно быть деликатным. изображение номер 5

Фото: shutterstock. com

Як бути ввічливим

Спиратися не на слова, а на вчинки. Говорити “вибачите”-це не ввічливість. Думати про інших і намагатися не наступати на ноги в громадському транспорті-це ввічливість. Можна бути делікатним і без зайвих слів.

Думати перш, ніж робиш. Леонард Млодинов в книзі “(Не) усвідомлене” пише, що людину від тварин відрізняє здатність прораховувати наслідки своїх дій. Причому прораховувати не лише те, що станеться, але і те, що подумають про це інші. Ця здатність дозволяє бути ввічливою-спрогнозувати реакції на вчинки і зрозуміти, чи не порушить цей спокій і здоров’я інших.

Поважати інших-Особливо друзів і родичів. У близьких стосунках людина часто забуває про делікатність, причому не лише на словах, але і у вчинках. Але приймати рішення за іншого, якщо він повнолітній-це не норма. Почніть рахуватися з думкою близького і тільки потім “покращуйте” його життя.

  Сон, багато сну, фази сну, фази сну человка


зачем нужна вежливость и почему важно быть деликатным. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ