Зв'язатися з автором

Незвичайне і круте: що таке тренування на трапеціїПам’ятайте, які неймовірні трюки виконують повітряні гімнасти в цирку? Ви можете так же. Відкиньте усі сумніви і спробуйте тренування акробатів на трапеції. Що це таке, ми зараз розповімо.

Напевно багато хто з вас відразу згадав, як героїня Сари Джесіки Паркер з “Сексу у великому місті” Кері Брэдшоу довго не наважувалася стрибнути на трапеції: їй просто було страшно. Страшно не лише довіритися невідомій людині, але і довіритися самій собі. Можливо, на екранах цей стрибок, який вона все-таки вчинила у кінці серії, не здався чимось неймовірним і видовищним. Але повірте, в реальності усе саме так.

необычное и крутое: что такое тренировка на трапеции. изображение номер 5

Фото: hbo. com

Що таке трапеція

Трапеція-це спорядження, за допомогою якого повітряні гімнасти виконують неймовірно красиві і захоплюючі дихання трюки. У США, країнах Європи і Азії трапеції давно є загальнодоступною і звичайною розвагою, як, наприклад, батут або скалодром. Багато зірок, наприклад Х’ю Джекман, Том Круз, Клое Кардашьян, були помічені такими, що літають на цьому снаряді. І зрозуміло: таке тренування є повноцінним функціональним тренінгом, в ході якого задіюються м’язи пресу, рук, спини і т. д. Крім того, стрибки на трапеції прекрасно розвивають силу, гнучкість і координацію.

  Питання: чому зводить ногу судомою


Для Росії подібна активність-абсолютно новий досвід: якщо раніше ви надихалися гімнастами в цирку і хотіли спробувати політати або навчитися виконувати такі ж трюки в повітрі, як вони, зробити це було ніде. До сьогоднішнього моменту.

Як проходить одне заняття

необычное и крутое: что такое тренировка на трапеции. изображение номер 6

Фото: Трапеція Yota

Стрибки на трапеції не вимагають фізичної підготовки. Навіть якщо ви ніколи не ходили в тренажерний зал, а планка для вас-усе що завгодно, але тільки не вправа, можете сміливо приходити на це тренування. Але в той же час заняття на трапеції на відкритому повітрі розбавлять нудні тренування в задушливому спортивному залі.

Заняття розпочинається з 10-хвилинної розминки: пробіжки і нескладних вправ, щоб як слід розігріти усі м’язи і суглоби. Після розминки починаються істинні веселощі-прыжковая тренування на спортивному батуті. Ми вже розповідали, наскільки це забавне і приємне проведення часу. Всього 15-хвилинне тренування на цьому снаряді замінює годинну пробіжку. До речі, спробуйте відразу після стрибків на батуті пострибати на землі-дуже незвичайні відчуття. Після батута слідує гімнастика на кільці-не менш захоплююче і навіть складне заняття. На декілька хвилин ви перетворитеся на справжнього акробата: професійні тренери, які ніколи від вас не відійдуть і завжди підстрахують, навчать висіти на кільці тільки на одних ногах.

  Як захистити волосся влітку


необычное и крутое: что такое тренировка на трапеции. изображение номер 7

Фото: trapezeu. com

Після усіх підготовчих етапів настає той момент, який чекаєш з самого початку тренування,-стрибок на трапеції. Але спочатку тренери учать цьому стрибку на землі. Може здатися дивним, але уміння стрибати правильно дуже важливе: необхідно уважно слухати тренера і рухатися строго по команді. І ось після декількох пробних стрибків належить зробити справжній. Інструктори надівають пояс, на який кріпляться ремені,-усе супербезопасно, хвилюватися не про що,-і ти піднімаєшся по сходах на майданчик, з яким і належить стрибнути. По команді, яка була обговорена ще на землі, треба сплигнути з 10-метрової висоти (приблизно три поверхи) і. полетіти. Людина внизу контролює політ за допомогою спеціального каната, а довга і широка сітка готова до вашого приземлення у будь-якій точці. Але може статися і так, що утриматися на трапеції просто не вийде (втома, спітнілі долоні і т. д.). Боятися нічого-ви впадете саме на сітку (перевірено редакцією). Удруге в процесі польоту можна вже вчинити той гімнастичний трюк, якому навчилися на кільці.

  Фігуристка Аліна Загитова стала амбассадором Puma


Які відчуття

необычное и крутое: что такое тренировка на трапеции. изображение номер 8

Фото: Трапеція Yota

Стрибок на трапеції-це те, що треба спробувати кожному. І не раз. Долоні починають потіти ще на сходах, коли піднімаєшся на майданчик. Усередині усе стискається, а в голові крутиться одне і те ж питання: “навіщо я це роблю??”?. Але після стрибка вниз розумієш навіщо. Ти просто летиш, насолоджуєшся красою навкруги і усвідомлюєш, що другому стрибку бути. Усі страхи і переживання кудись зникають.

В процесі стрибка є два важкі психологічні моменти-довіритися невідомій людині (тренерові) і відпустити руки з трапеції. Тут немає якогось рецепту безстрашності, просто потрібно повірити в першу чергу в себе, а потім і в тренера.

Іра Моргунова

Редактор The Challenger-В житті кожного з нас є щось, що ми дуже любимо, але абсолютно з собою не асоціюємо. Тобто представити себе на червоній килимовій доріжці в Каннах-завжди будь ласка, а ось уявити себе сміливим (ну, гаразд, не дуже сміливим) акробатом, ширяючим над землею (до землі, між іншим, не менше 10 метрів), у мене чомусь ніколи не виходило. І якби хто-небудь коли-небудь схопив мене за руку і сказав, що я стрибатиму на трапеції, то я б, по-перше, попросила відпустити мою руку, а по-друге, просто не повірила б.

  Фитнес-сніданок, ОбедБуфет, Катерина Дар, фейсбилдинг


Коли наш редактор Поліна запросила мене сходити разом на тренування в акробатичну школу, я, не роздумуючи, погодилася. Всю дорогу до школи у мене в голові крутився образ гнучких дівчат, які виробляють неймовірні па на повітряних полотнах,-ну так-то я точно зможу. І яке було моє здивування, коли замість полотен я побачила величезну конструкцію просто неба і тренера, який сказав, що у кінці нашого заняття ми вчинимо свій перший політ на трапеції.

Після детального інструктажу на мене наділи спеціальний пояс, до якого прикріпили страхувальні троси,-усе, я була готова підніматися на самий верх. Там, вгорі, на маленькому майданчику, мене вже чекав один з інструкторів-він причепив додаткові троси, подав мені в руки трапецію і дав команду стрибати. Я стрибнула. Сказати, що мені було страшно-не сказати нічого. Страшно настільки, що коли я відпустила руки і впала вниз на сітку, я зрозуміла, що хочу ще.

Відео, на якому зафіксований мій політ, я показала практично усім своїм друзям. А після самого стрибка мені взагалі хотілося підходити до кожного зустрічного і розповідати, що я тільки що зробила. Це дивовижний досвід, який я запам’ятаю назавжди. Адже ситуації, які примушують тебе перебарывать свій страх і робити щось, що парі хвилин тому здавалося неможливим, означають дуже багато що. Вони міняють тебе, роблять сильніше. Виявившись на землі після стрибка, ти розумієш, що усі перешкоди були у тебе в голові. А ще ти розумієш, що життя-це не про ланцюги, а про політ. Головне-навчитися довіряти людям, які тебе страхують, і не боятися.

  3 літні рецепти для дачі від московського шефа


Де можна зайнятися тренуванням на трапеції

Перебороть страх і стрибнути на трапеції можна, наприклад, в цирковій школі на відкритому повітрі “Трапеція Yota”.

“Челленджер” виражає вдячність за допомогу при підготовці матеріалу цирковій школі “Трапеція Yota”. Велике спасибі!


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ