Зв'язатися з автором

Олександр Чувашев : чому обмежених можливостей не існує


Устриці-один з найвідоміших делікатесів, який або люблять, або ненавидять. Для тих же, хто з цими молюсками поки що не знайомий, шеф-кухар і співвласник Umi Oysters Євгеній Мещеряков розповідає про основні правила устричного етикету.

Як прийняти те, що прийняти не можна

-Це сталося в 2003 році-ми з друзями переходили з однієї частини міста Люберцы в іншу через залізницю. З якоїсь невідомої причини я і ще один мій приятель вирішили залізти на залізничну конструкцію над рейками. Залізли, а ось благополучно спуститися вдалося лише моєму другу. Чи то я схопився за високовольтний кабель, чи то зачепив його верхівкою-загалом, мене спочатку сильно притягнуло, а потім відкинуло. Я впав спиною на рейки і зламав хребет. Школу-це був 11 клас-я закінчив вже в інвалідному кріслі.

Процес відновлення проходив дуже довго і, по суті своїй, триває і зараз. Скажу більше: він триватиме до тих пір, поки триває і саме життя. На сьогодні невідомо, наскільки відновлення в принципі можливе. Тут можна згадати, що спинний мозок не відновлюється і відновлювати його доки не навчилися, але це не зовсім так. Він все-таки відновлюється, правда, дуже повільно і за певних умов. І кожен, хто потрапляє в схожу ситуацію, дуже в це вірить.

александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 9

Реабілітацією я почав займатися відразу, як потрапив в лікарню. Природно, у мене навіть думки не було, що просиджу в інвалідній колясці більше року. Думав, що зараз активно займатимуся, відновлюся, і усе знову буде круто. Так, усе було круто, тільки з одним але-нічого не відновлювалося. І цей період фанатичної реабілітації і неприйняття власного положення продовжився дуже довго, більше семи років, тоді як насправді треба, навпаки, допомагати людям проходити його якнайскоріше. Річ у тому, що реабілітуватися сім років безглуздо. Якщо через рік методика не дає результатів, значить, вона не дасть їх і через сім років. Плюс-ніхто нічого не гарантує. По суті, немає ні даних, ні наукових досліджень, які могли б визначити, наскільки в принципі ефективне те, що зараз роблять в реабілітаційних центрах. Чи працюють ці методики, чи приводять вони до якихось результатів і яка мета самої реабілітації-ці питання доки залишаються без відповідей. Принаймні в наших лікарнях не ведеться ніякої системної роботи, щоб хоч якось просунутися у вивченні цієї складної теми. Зараз, наприклад, в основному застосовують методику Дикуля-не далеко найефективнішу, але найвідомішу в Україні. Нові ж підходи і методи, на жаль, дуже повільно впроваджуються в нашу медичну систему, і фахівці продовжують навчатися по старих програмах. Але проте ми усі дуже віримо у відновлення, тільки одні довго не можуть відійти від фанатичних спроб повернутися в первинний стан, а інші вже через декілька місяців розуміють, що потрібно підключати і інші сфери життя.

  Ламкі нігті: причина, лікування і відхід


александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 10

У школі, незважаючи на те що я в принципі непогано устигав, учителі були до мене лояльні і відносилися з розумінням. У перший рік після травми я все ще зустрічався з друзями, але потім зв’язки стали потихеньку слабшати. Це відбувалося не тому, що у мене погані друзі, а тому, що я сам почав від них віддалятися. І незважаючи на те що самоізоляція-природна реакція людини в подібній ситуації, з нею треба боротися. На жаль, в реабілітаційних центрах немає фахівців, які допомагали б людям з інвалідністю повернутися до звичайного життя і не замикатися в собі. Адже це дуже непроста тема-психолог повинен розуміти, про що говорити з людиною, яка зламала хребет і у якого відключилася половина тіла. Так, це складно, але дуже важливо-це економить час. Якби тоді я розумів те, що розумію зараз, я б діяв інакше. Так, я і подумати не міг, що більше десяти років проведу в колясці. Це здавалося мені божевіллям, якимсь нереальним майбутнім. І ось це майбутнє настало.

Я поступив в університет зв’язку. Рік посиленої реабілітації був позаду, і я ще не міг адекватно оцінити те, що усе, що відбувається-мені було не такий принципово, куди поступати, скільки було важливо отримати саму освіту, щоб заробляти гроші. Я тоді відразу зрозумів: з цим будуть проблеми. Я вибрав технічну спеціальність, оскільки завжди любив фізику і математику. Але для того, щоб займатися точними науками, потрібний час, багато часу, а я був повністю поглинений відновленням. Провчившись два роки, я вирішив перейти на економічний факультет-він здавався мені простим, тобто не став би відволікати від реабілітації. Зараз розумію, що припустимо помилку. Але у будь-якому випадку усе сталося так, як було треба, і те, чим я займаюся зараз, мені теж дуже подобається.

  Що таке клітковина


александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 11

Як врятуватися самому і допомогти іншим

Баскетбол в моєму житті з’явився відразу після того, як я сів за кермо. Річ у тому, що два з половиною роки тому у мене помер батько, і мене стало нікому возити. До цього я розумів, що так, треба вчитися водити, але все одно пріоритетом була реабілітація. Тобто я не займався якимись важливими речами, які могли б істотно спростити мені життя, а повністю концентрувався на відновленні. Але саме у той момент, коли я став самостійно пересуватися по місту на машині, почався процес соціалізації. І баскетбол з’явився тоді, коли я доїхав до спортзалу, а саме-до Сергія Михайловича Бондарчука. У Києві була тільки одна команда по баскетболу на колясках, а він створив другу-“Баскет 3000”. У неї відразу прийшли сильні діти, які відразу ж почали активно тренуватися.

Чому саме баскетбол? Та тому що це один з небагатьох командних видів спорту, в який можна грати на колясці. Усе інше вже індивідуальні історії, які в плані організації простіше : там тренерові треба контролювати одну людину, а тут-цілу команду. Зробити так, щоб люди на колясках регулярно ходили тренуватися, дуже складно. Інваліди мають низький стимул-їх важко змусити вийти з будинку, адже кожен вихід пов’язаний з дискомфортом. Київ в цьому плані абсолютно незручне місто-він в принципі не враховує сам факт існування людини на колясці. У цьому немає нічиєї провини, так історично склалося-архітектори, які багато років тому проектували удома і вулиці, вирішували інші завдання. Узяти ті ж сходинки-для багатьох людей на колясках це справжня перешкода. Треба шукати когось, просити допомоги, щоб просто вийти з під’їзду. Так що витягнути таку людину на тренування буває просто фізично дуже складно, і тут важливо, щоб у нього самого був стимул, щоб він сам цього хотів. Наприклад, хотів грати у баскетбол.

  Розминка перед тренуванням: 5 вправ


александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 12

Але все-таки слід сказати, що ситуація починає мінятися. Ми потихеньку виповзаємо зі своїх домів, нас все частіше можна побачити на вулиці. Але головне-ми вчимося відстоювати свої інтереси. Ви, наприклад, знали, що будь-яка людина може занизити бордюри у своєму районі? Це не так складно, як здається-

сам інвалід може цим зайнятися і зробити, але більшість же чекає, що йому хтось усе виправить.

Можливо, позитивні зміни відбуваються через те, що жити в принципі стало спокійніше-ми перестали виживати. Останні років п’ять пенсії виплачуються регулярно, а на 11 000 рублів людина може хоч би хліби купити. Але

щоб заробити на одяг, вже доводиться ворушитися і робити щось, за що платять гроші. Для цього є освітні програми-програми по працевлаштуванню і по підтримці підприємців. Так, вони не завжди ефективні, і ними доки мало користуються, але вони є. На мій погляд, нам бракує співтовариства, організованого “знизу”,-самими інвалідами. Над цим ми зараз і працюємо.

Епоха змінилася-техногенне середовище породжує людей з інвалідністю. Машин і мотоциклів стає більше, і їздять вони все швидше.

У цьому березні нашій баскетбольній команді виповнилися півтора роки-за цей час ми вже

встигли відчути в чемпіонаті Росії, в міжнародному турнірі в Києві і через тиждень їдемо в Пітер на кубок ВОИ, а навесні нас чекає чемпіонат Росії. Так, у нас немає доки якісних колясок, які коштують більше 300 000 рублів, але дешеві китайські, узяті у борг, і з великим пробігом. Це зараз для нас головне завдання-добути хороші коляски. А так тренер у нас відмінний, команда сильна : діти як на підбір, і дівчата грають. александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 13

Зараз я працюю з колясочниками в комплексному центрі соціального обслуговування населення Люберецкого району-консультую їх з правових питань, розповідаю, куди дзвонити і писати, якщо, наприклад, треба встановити підйомник, і намагаюся донести до них просту думку про те, що вони звичайні люди. Треба зробити так, щоб суспільство і самі інваліди почали контактувати один з одним, адже там, де є контакт, з’являється і доступне середовище. Я за ці десять років жодного разу не стикався з проявом якогось нетолерантного відношення до себе. Навпаки, люди, яких я зустрічаю, завжди допомагають, причому роблять це дуже делікатно, тонко і правильно. Відчуття, ніби є навіть якесь розуміння. Так, в співтоваристві колясочників я чув розмови про дискримінацію, тому не виключаю, що, можливо, це просто мені так везе з людьми.

  Чим зайнятися сьогодні увечері: тренування з елементами тай-бо


На те, щоб повернути людину на колясці до життя, треба витратити дуже багато зусиль. У Києві-багато в чому завдяки дуже хорошому центру “Подолання”-це зробити значно простіше, ніж в області. При центрі діє інтеграційний клуб, у рамках якого проводяться всілякі заходи, соціальні проекти і майстер-класи. Це робиться для того, щоб колясочники, що живуть повноцінним життям, зустрічалися і спілкувалися з новачками-з тими, хто тільки нещодавно опинився в подібній ситуації. І коли діти бачать перед собою звичайних людей, зовсім позбавлених смутку і цього скляного і відсутнього погляду, вони самі стають звичайними людьми (що, до речі сказати, позитивно позначається на процесі реабілітації).

І інтеграційний клуб “Подолання” якраз допомагає сформувати таке відношення.

Прийняти себе не означає залишитися таким же. Прийняти себе-означає відштовхуватися від того положення, в якому ти знаходишся тут і зараз, адекватно сприймати реальність і діяти розумно. александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 14

Так, у багатьох містах є клуби для інвалідів, але у більшості своїй вони усі спортивні. Це пов’язано з тим, що спорт-основний підтримуваний державою вид самореалізації інваліда. Адже прийнято думати, що саме в спорті він може займатися якоюсь справою повноцінно і бачити перспективи. Наприклад, ти можеш стати паралимпийским чемпіоном і мати нормальний доход. Але це знову ж таки хід думок людини, яка вважає себе неповноцінним,-він не бачить себе частиною суспільства і шукає для себе особливий шлях. Але це не так. Людина на колясці може займатися усім, чим він хоче. Наприклад, він може поступати у будь-який інститут на очне відділення і тусить зі своїми однокурсниками.

  10 станів, які сприяють набору і втраті ваги


Головною подією цього року (а може бути, і усьому моєму життю) став автопробіг від Москви до Владивостока. Чотири колясочники (один з них я) проїхали на двох машинах через усю Росію і провели 18 круглих столів в різних містах і регіонах. На порядку денному було питання самореалізації, а саме-як людина з інвалідністю може реалізувати себе, займаючись підприємництвом. Так, підприємництво і соціальне підприємництво-не головний спосіб заробити собі на життя, але проте самий недооцінений. Серед інвалідів має бути такий же відсоток підприємців, як і серед здорових людей. Але на сьогодні це не так, і наша мета-розповісти людям про тих, хто, опинившись в схожих обставинах, зумів відкрити свою справу і за рахунок цього заробити собі на життя. Серед таких прикладів є історія людини, яка організувала у своєму місті сервісний центр і зараз займається. Погодьтеся, так може поступити кожен, хто уміє щось робити своїми руками. Є, наприклад, Рома Аранин-він створив компанію Observer, яка робить електричні інвалідні коляски і іншу реабілітаційну техніку. І це при тому, що у Ромы зламана шия і не рухаються руки і ноги-він пересувається на інвалідній колясці за допомогою джойстика. І ось в такому стані Рому створив успішний бізнес. Він створив його виключно за рахунок розуму і власної заповзятливості. Рома прекрасно розуміє, що він частина суспільства, і правильно це використовує.

ремонтом смартфонів і комп’ютерів александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 15

-організовуємо тренування для людей з інвалідністю. Ми збираємося в “Лужниках”, підтягуємося, віджимаємося на брусах, придумуємо нові елементи і спілкуємося. Про усе намагаємося розповідати в соцсетях і завжди звемо усіх охочих на тренування. Знайти нас можна “Вконтакте” або в “Фейсбуке” по хештегу #параворкаут.

Зараз ми із Станіславом Бураковым розвиваємо рух “Параворкаут” ” Немає проблем-є обставини. І найсильніші обставини-це наші власні занепокоєння або наш спокій. Більше думай про те, що ти хочеш, і не думай про те, чого не хочеш “,-це Брюс Ли сказав. Наші власні думки, то, на чому зосереджено наша увага, формує нашу реальність. Ви і є суспільство-думайте про те, як зробити його краще. александр чувашев: почему ограниченных возможностей не существует. изображение номер 16


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ