Зв'язатися з автором

Органічні продукти, натуральні продукти, фермерські продукти, екологічні продуктиЗ кожним роком тих, хто купує біопродукти, стає все більше. Але розібратися з органик-маркировкой не так просто. Крім того, деякі виробники ліплять эколейблы на кожну другу банку огірків. Ми розповімо, які продукти вважаються органічними і чому органік і фермерські помідори-це не одне і те ж.

Одні стверджують, що написи Bio, Eco і Organic-маркетингова пустушка, тоді як інші змітають з полиць магазинів усі банки із зеленими значками. Істина, як завжди, десь посередині.

Що таке органічні продукти

эко, органик, био: что означает маркировка на органических продуктах. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Ми вже писали, чим органічні продукти відрізняються від звичайних : вони можуть робитися тільки в екологічно чистих районах без використання мінеральних добрив, пестицидів, гербіцидів, гормонів і ГМО. Загалом, уся суть органічного сільського господарства в тому, щоб вбудовуватися в екосистему, а не підпорядковувати її людині.

Замість мінеральних добрив на органічних фермах використовують гній і компост, з шкідниками борються за допомогою комах і птахів, а бур’яни прибирають вручну. У тваринництві заборонені антибіотики, корма з гормонами і генна інженерія.

  Високий пульс, підвищений пульс, високий пульс що робити, низький пульс, низький пульс причини


Органік у світі

Сертифікат Organic не можна просто купити. Кожен виробник, який претендує на це звання, проходить перевірку на відповідність органічним стандартам. На ферму приїжджає комісія для дослідження грунту, перевірки умов утримання тварин, якості посівного матеріалу і прибиральної техніки. Окрім цього, інспектор може вибірково влаштувати опитування співробітників на предмет знання і розуміння органічних стандартів. У лабораторіях вже готову продукцію перевіряють по сотнях пунктів-починаючи з тестів на відсутність важких металів і закінчуючи смаковими якостями. Сертифікат Organic діє тільки один рік, а це означає, що виробник повинен проходити цю глобальну перевірку кожні 12 місяців.

Стандарти такої сертифікації можуть бути або приватними, або державними. Але доки лише в 87 країнах є законодавчо прописані стандарти органічної продукції. Наприклад, на ринках США і Канади діє стандарт NOD (National Organic Program), в Євросоюзі-стандарт EU, на ринках Швейцарії-BIOSUISSE ORGANIC, а в Японії-екостандарт JAS.

USDA Organic Seal -американська органічна програма, яка перевіряє продукти на відповідність органічним стандартам NOD.

Euro Leaf -знак єдиної системи сертифікації для харчових продуктів, вироблених в Євросоюзі. Для виходу на європейський органік-ринок треба виконати вимоги директив EU 834/07 889/08 і тільки тоді отримати цю маркіровку. Багато російських компаній отримують такий сертифікат, щоб хоч якось підтвердити свій статус виробника органічних продуктів.

  Почасова дієта: меню, дозволені і заборонені продукти


За 37 років існування Bio Suisse З асоціації швейцарських фермерів перетворилася на велику організацію, членами якої стали близько 6 000 фермерських господарств.

JAS -сертифікація згідно з японськими органічними стандартами.

Bio-Siegel -це ще одна популярна в ЄС органік-маркіровка. Цей знак ввели у в Німеччині в 2011-му, він означає, що продукт мінімум на 95% органічний.

Органік в Україні

У Україні закон про виробництво органічних продуктів ухвалять найближчим часом-він вже на розгляді в Держдумі. Проте відсутність закону не зупиняє російських фермерів, і ті, хто хоче робити органічну продукцію офіційно, проходять міжнародну сертифікацію. Саме тому на деяких біопродуктах російського виробництва можна побачити знаки USDA, Euro Leaf і інші. Крім того, ті, хто вибирають міжнародні системи сертифікації, без проблем можуть поставляти продукцію на міжнародні ринки.

У Україні є і власна система добровільної сертифікації, яку розробив Екологічний союз Санкт-Петербургу : “Листок життя”. Система сертифікації і самі норми такі ж, як і в ЄС, але тут враховані ще і санітарно-епідеміологічне норми Росії.

  5 рецептів дуже смачних блюд з куркою


Окрім цього, в країні з початку 2017-го діють Гости проведення акредитації і правил виробництва органічної продукції. Обидва ці стандарти повністю відповідають нормам європейського органічного сільського господарства і правилам IFOAMН (Міжнародна федерація органічного землеробства). Відповідність цим Гостам свідчить про сумлінність виробника.

Що таке гринвошинг

Окрім органик-маркировок, на продуктах російського виробництва зустрічаються написи “фермерський”, “натуральний” і “екологічно чистий”. Це, мабуть, найпопулярніші форми гринвошинга, або “зеленого маркетингу”. Гринвошинг-це один з варіантів маркетингу, де продукт або послуга позиціонується як екологічні.

Фермерський продукт

эко, органик, био: что означает маркировка на органических продуктах. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

По суті, цей напис не несе в собі ніякої інформації, крім того, що цей продукт був зроблений на фермі. Та все ж багато хто попадається на цей прийом-адже начебто логічно використати на крихітній фермі натуральні способи виробництва. Але в Федеральному законі про фермерське господарство нічого не сказано про те, як вирощувати і доглядати за рослинами і худобою на фермі.

У реальності на фермах часто використовують і мінеральні добрива, і антибіотики в масштабах, порівнянних з великими агрокомплексами. Фермери йдуть на такий крок для того, щоб зменшити витрати і понизити риски.

  Як зробити гідроізоляцію басейну


Екологічно чистий продукт

эко, органик, био: что означает маркировка на органических продуктах. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

Усі продукти, які потрапили на полиці супермаркетів, пройшли перевірку на екологічну безпеку і є екологічно чистими апріорі. Згідно Санітарним правилам і нормам 2. 3.2.1078 .01, на харчових продуктах заборонено писати “екологічно чистий продукт”: усе, що робить такий напис,-відволікає і вводить в оману споживача.

Натуральний продукт

эко, органик, био: что означает маркировка на органических продуктах. изображение номер 9

Фото: shutterstock. com

Це означає, що продукт виростили на природі, а не в лабораторії. Але це не виключає використання хімічних речовин, антибіотиків і гормонів.

Загальні твердження, неіснуючі маркіровки, приставки “біо”, “ач” і “органік”-це теж вірні сигнали гринвошинга. Згідно Госту екологічних маркіровок, не можна використати загальні формулювання і твердження, які не підкріплені лабораторними випробуваннями. Тобто написи що “не забруднює довкілля”, “100% натуральний” і” екологічно безпечний” і подібні знаходяться під забороною.

Заяви виробника мають бути чіткими: “без сухого молока”, “без барвників”, “без консервантів” і так далі.

Як перевірити сертифікат

эко, органик, био: что означает маркировка на органических продуктах. изображение номер 10

Фото: shutterstock. com

Довіри заслуговують продукти лише з тією органик-маркировкой, яка підтверджена міжнародним сертифікатом. Але і тут треба бути дуже уважним. Наприклад, лейбл “Євролист” (Euro leaf) повинен супроводжуватися двома написами: кодовий номер органу контролю і місце, де виростили сільськогосподарську сировину, з якої складається продукт.

  "Ветерани - це не лише дідусі в медалях, але і молоді активні діти". Катерина Круглова - про фонд для ветеранів "Пам'ять поколінь"


Cуществуют бази даних, де є усі компанії, які коли-небудь отримали ту або іншу ліцензію. Наприклад, така база даних є у Міністерства сільського господарства США (USDA). На сайті Національного органічного союзу зібрані усі російські виробники органіки.

Якщо ви навіть не уявляєте, де у вашому місті можна знайти біопродукти, може допомогти додаток “Эк о полиця” . Тут можна знайти не лише їду, але і побутову хімію, будівельний товари і електроніку.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ