Зв'язатися з автором

Паління майбутніх батьків впливає на здоров’я серця їх дітейДослідження, опубліковане в European Journal of Preventive Cardiology, знайшло зв’язок між палінням майбутніх батьків і розвитком вроджених вад серця у їх дітей. Китайські учені провели метааналіз 125 досліджень з семи міжнародних і китайських баз даних за період між 1971 роком і червнем 2018-го. Автори узяли 63 дослідження, що проводилися в Азії, 22-в Європі, 38-в Північній Америці, одне-в Південній Америці і ще одне-в Океанії. Так вченим вдалося проаналізувати дані майже дев’яти мільйонів учасників і близько 138 тисяч випадків вродженої вади серця.

За підсумками цього аналізу учені визначили зв’язок між палінням майбутніх батьків і розвитком вроджених вад серця у дітей. До того ж виявилось, що паління батька впливає на виникнення захворювань більше, ніж паління матері. Підтвердився зв’язок і між ризиком розвитку вроджених вад серця у дітей і пасивним палінням матері.

На думку одного з авторів дослідження Цзяби Цинь, майбутнім батькам варто кинути палити. Він вважає, що через шкідливу звичку батьків вагітні жінки стають пасивними курцями, а це, ймовірно, ще небезпечніше для здоров’я дитини, чим активне паління батьків.

  Питання: чому треба спати в повній темряві?


курение будущих отцов влияет на здоровье сердца их детей. изображение номер 2

Фото: shutterstock. com

Близько восьми відсотків дітей по всьому світу і майже дев’ять відсотків дітей в Китаї народжуються з вродженою вадою серця.

У 2011 році учені вже підтверджували зв’язок між палінням жінки під час вагітності і розвитком вродженої вади серця у дитини.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ