Зв'язатися з автором

Питання: звідки беруться мушки перед очима?Павутини, ниточки, вузлики, зірочки-мушки бувають самих різних форм. Щоб побачити їх, як правило, досить подивитися на щось однотонне і світле, наприклад на глуху стіну або блакитне небо. Ми подивилися, побачили і вирішили розібратися, що вони є і чи так насправді нешкідливі. Розпочнемо з того, що мушки-це не оптична ілюзія, усі ці плаваючі об’єкти реальні. Вони є крихітними шматочками склоподібного тіла-желеподібній субстанції, яка наповнює очне яблуко. Ви бачите тіні, які ці згустки відкидають на сітківку.

Одна з головних причин виникнення мушок-вікові зміни. З часом склоподібне тіло міняється (воно стає менш прозорим, рідшим) і в нім утворюються невеликі грудочки. Найчастіше вони пов’язані з природним процесом відшарування склоподібного тіла. Такі мушки нешкідливі і, як правило, зникають самі. У дуже окремих випадках, коли великі грудочки заважають зору, їх можна видалити хірургічним шляхом.

Мушки можуть виникати і із-за серйозніших патологій. До них відносяться запалення в задній частині ока (задній увеїт), крововилив в склоподібне тіло (причин багато: діабет, гіпертонія, закупорка кровоносних судин, травми) і розрив сітківки. Ще мушки можуть з’явитися після операцій на очах і при використанні деяких очних ліків.

  Як правильно приймати душ ради


вопрос: откуда берутся мушки перед глазами?. изображение номер 2

Фото: shutterstock. com

“Червоні прапорці”, які повинні насторожити і стати стимулом записатися до хорошого офтальмолога :

  • Мушки з’являються несподівано;
  • Їх кількість збільшується;
  • Ви помічаєте спалахи світла в тому ж оці, де і мушки ;
  • Зір став нечітким;
  • Периферичний зір погіршується (темрява з однієї або декількох сторін).

Усі ці симптоми можуть бути ознаками відшаровування сітківки. Без лікування цей стан може привести до повної втрати зору.

Тільки після ретельного обстеження лікар зможе порадити спосіб позбавлення від мушок. У окремих випадках, як ми писали вище, може знадобитися операція. Раніше хірургічне лікування було заміною склоподібного тіла, а це досить небезпечна і важка інвазивна операція. Зараз лікарі все частіше віддають перевагу лазерним технологіям, а саме лазерному витриолизису. Проте незважаючи на наявні дані про успішне застосування нового методу, його доки не впроваджують всюди і продовжують досліджувати (у Україні є клініки, де проводять подібні операції).

Джерела: neplacebo. ru, aao. org, nhs. uk, mayoclinic. org.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ