Зв'язатися з автором

Радикуліт: його види і симптоми


Термін “радикуліт” використовується в медицині для того, щоб позначити симптоми, які пов’язані із запаленим або затиснутим корінцем спинного мозку.

Чому він виникає?

Унаслідок виникнення бувають первинні і вторинні радикуліти. До перших відносяться найменш поширені токсичні і інфекційні радикуліти, а причиною вторинних являється поразка корінців, яка обумовлена патологією навколишніх тканин (тканини хребта). Причиною служать такі процеси, як: обмінні (остеохондроз), запальні, дегенеративні (кісткові роздратування тіл хребців, хрящові грижі, ушкодження зв’язок), травматичні і пухлинні процеси.

Проте, спровокувати розвиток радикуліту можуть переохолодження, стрес, інфекція, важка праця, нераціональна фізична активність і навіть спадкова схильність.

Види радикуліту

Залежно від локалізації поразки корінців буває наступні різновиди захворювання :

  1. Шийно-плечовий радикуліт.
  2. Верхній шийний радикуліт.
  3. Попереково-крижовий радикуліт.
  4. Грудний радикуліт.

Яким чином радикуліт дає про себе знать: симптоми?

симптоми радикуліту При шийно-плечовому радикуліті з’являється інтенсивний біль стріляючого характеру, який локалізується в плечовому поясі і шиї, різко посилюється при кашлі, русі руками, нахилі і повороті голови.

При шийному радикуліті з’являються болі, що локалізуються в області шиї і потилиці, і голови, що посилюються при кашлі і повороті. Для цього виду радикуліту характерне виникнення захисної рефлекторної пози голови з нахилом назад. У хворого спостерігається порушення слуху, запаморочення, похитування при ходьбі і інші ознаки, які виникають із-за недостатнього кровопостачання головного мозку.

  Чому не завжди треба бути собою


При попереково-крижовому радикуліті з’являються болі різноманітного характеру, які локалізуються по ходу сідничого нерва, в попереково-крижовій області, посилюються при ходьбі, русі і нахилі тулуба. Цей вид захворювання зустрічається найчастіше навіть у молодих людей. У основі його лежить поява дегенеративних процесів в зв’язках, міжхребцевих дисках, суглобів хребта (грижа диска, остеохондроз). Найчастіше для захворювання характерний хронічний перебіг з рецидивами. Щоб уникнути цього, не можна відкладати вирішення проблеми “на потім”, а краще вчасно звернутися до лікаря і почати лікування радикуліту.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ