Зв'язатися з автором

Сайдинг на стелю: особливості монтажу


Зміст статті :

 1. Достоїнства і недоліки
 2. Технологія монтажу сайдинга
  • Підбір матеріалу
  • Підготовчі роботи
  • Креслення і розмітка
  • Установка каркаса
  • Особливості кріплення

 3. Корисні поради

Сайдинг прийнято вважати матеріалом для облицювання фасадів. Він стійкий до дії вологи, ультрафіолетовим променям і легко переносить перепади температур. Але завдяки високим експлуатаційним характеристикам його також часто використовують для внутрішньої обробки, зокрема для обшивки стелі.

Достоїнства і недоліки використання сайдинга для стелі

сайдинг на стелі у ванній кімнаті
Цей матеріал не даремно так часто застосовується для установки на кухні, терасі, балконі і в санвузлі, адже він має наступні достоїнства:

 1. Вологостійкість . Під впливом пари і вологи будь-які шпалери або МДФ-панелі швидко стануть непридатними, тоді як сайдинг навіть не втратить свій первинний вигляд.
 2. Жорсткість . Перш ніж кріпити сайдинг на стелю, не треба робити частий каркас, адже матеріал-досить жорсткий і міцний.
 3. Легкість монтажу . Виконати облицювання можна впродовж дня, навіть не маючи особливих навичок.
 4. Практичність . Із-за цієї характеристики сайдинговые стелі набули великої популярності для кухонь. Кіптява і жир легко забирається вологою губкою. Крім того, матеріал досить стійкий до хімічних дій, і його можна чистити практично будь-яким миючим засобом без абразивів.
 5. Довговічність . Службовий термін залежить в першу чергу від умов експлуатації, але складає не один десяток років. При цьому якісні листи не темніють, не гниють, не притягають комах і не вигорають на сонці.
 6. Широкий модельний ряд . Сайдинг на стелю випускається у великому асортименті забарвлень, що дозволить вибрати вам максимально відповідний варіант.

Що стосується недоліків матеріалу, то вони теж є:

 • Обмеженість в застосуванні . Для обробки стелі в спальні і вітальні це абсолютно не доречний варіант. Виглядає матеріал бюджетний, а шви помітні неозброєним оком. Зате він добре підходить для кухні, санвузла, балкона, тераси.
 • Низька термостійкість . Хоч сайдинг і не підтримує сам процес горіння, але при дії високих температур-плавиться.
 • Відсутність екологічного сертифікату про використання для внутрішнього облицювання . Його вважають матеріалом виключно для зовнішнього застосування. Але хоч сертифікату про екологічну безпеку і немає, виріб виготовляють з полівінілхлориду. Цю ж сировину використовують при виробництві металопластикових вікон, каналізаційних труб і навіть для оболонки кабелю.

Технологія монтажу сайдинга на стелю

Щоб виконати обробку стелі сайдингом, треба не лише правильно спорудити обрешетування і прикріпити панелі. Важливо також підготувати поверхню, грамотно підібрати сам матеріал і комплектуючі. Тільки у такому разі покриття буде довговічним, міцним і акуратним.

Підбір матеріалу для кріплення сайдинга на стелю

вініловий сайдинг на стелю
Перед обшивкою стелі треба підібрати сам обробний матеріал і обрешетування, що комплектують для монтажу. Існує багато різновидів сайдинга за типом використовуваного при виробництві матеріалу, товщиною і розмірами.

Для внутрішніх робіт оптимально підходять вінілові вироби. Вони легкі і практичні, але також діляться на стінні і стельові. Усупереч назвам для облицювання стелі підходять обидва варіанти. Вони бувають гладкі (без перфорованого покриття), перфоровані по центру, перфоровані повністю.

При цьому стінні панелі мають більше варіантів профілю (блок-хаус, ялиночка), а тому підходять для створення рельєфних поверхонь. Тоді як встановлені стельові дуже схожі на звичайну вагонку.

Придбаваючи сайдинг, слід звертати увагу на якість продукції. Колір має бути рівномірним, покриття-однорідним, а сам лист-без деформації, тріщин, шорсткостей. Виріб не повинен видавати неприємного синтетичного запаху.

Крім того, необхідно запастися направляючими і стельовими профілями, кріпильними елементами. Для приміщень з підвищеним рівнем вологості бажано підбирати оцинковані вироби. Вони набагато стійкіше до корозії.

А ось дерев’яні бруски для обрешетування не рекомендується застосовувати. Вони занадто схильні до впливу зовнішніх чинників. Проте якщо ви все ж хочете їх використати, то вибирайте рейки, що несуть, перерізом 4*4 см, а що направляють-4-6 см

На цьому ж етапі необхідно замислитися про тип освітлення і придбати світильники, оскільки їх установка здійснюється паралельно з монтажем листів. Вирішіть питання з проводкою: чи потрібна її заміна або залишиться стара. Не забудьте про пластиковий гофрорукаве, в який обов’язково треба буде помістити кабель.

Зверніть увагу! Усі матеріали варто купувати із запасом. Наступна партія сайдинговых панелей може відрізнятися відтінком або іншими параметрами.

Підготовчі роботи перед установкою стель з сайдинга

очищення стелі від старого облицювання
Перш ніж обшити стелю сайдингом, його треба підготувати. Для цього діємо по наступній інструкції:

 1. Виносимо з кімнати усі меблі і аксесуари, знімаємо люстри, карнизи.
 2. Очищаємо стелю від старого облицювання.
 3. Видаляємо ненадійно закріплені елементи.
 4. Замазуємо шпаклівкою на основі цементу великі щілини і проміжки. Для обшивки сайдингом не потрібно ідеальне вирівнювання поверхні, покриття приховає усі вибоїни.
 5. Видаляємо плями іржі, плісняви і грибка за наявності.
 6. Грунтуємо покриття акриловим складом.

Якщо ви використовуєте дерев’яні бруски для обрешетування, то дайте їм адаптуватися до режиму температурної вологості в приміщенні декілька днів, перш ніж кріпити їх на стелю.

Складання креслення і нанесення розмітки для стель з сайдинга

нанесення розмітки на стелю
Грамотно складена схема-практично півсправи. Цей процес вимагає максимальної уважності, зосередженості і відповідальності. По правильному кресленню легко наносити розмітку, а відповідно і кріпити елементи каркаса.

У процесі дотримуємося такого алгоритму дій :

 • Вимірюємо довжину кожної стіни і висоту кожного кута в кімнаті.
 • Переносимо усі дані на креслення.
 • Відмічаємо відрізок між базовою стелею і сайдинговым покриттям. Відстань ця залежить від кількості і типу комунікацій, які розміщуватимуться в міжстельовому просторі, але не може бути менше 6 см Врахуйте, при установці точкового освітлення або укладанні ізоляційних матеріалів потрібно відступ більше.
 • Креслимо схему з урахуванням кроку розташування стельових профілів (брусів)-0,8 метра, а також кроку кріплення тих, що направляють саморезами-0,3 метра.
 • У найнижчому кутку відміряємо від верхньої точки відстань до планованої підвісної конструкції.
 • Відмічаємо за допомогою рівня точки в цій же площині по усіх кутах.
 • Між точками відбиваємо лінію малярним шнуром.
 • Переносимо схему кріплення профілів, що несуть, з листа на стелю, використовуючи рулетку, рівень і отбивочный шнур.

При нагоді використайте лазерний рівень замість водяного. Він набагато простіше і точніше в застосуванні, а тому роботи можна провести набагато швидше.

Установка каркаса під стелю з сайдинга

монтаж каркаса для сайдинга
Металевий профіль-жорсткіший і надійніший, а тому його можна робити не комірчастим, а подовжнім. Це буде досить для монтажу надійної конструкції. При цьому стельові профілі повинні розміщуватися перпендикулярно листам сайдинга.

Оцинковані металеві профілі більше практичні і довговічні, тому їх гущавині використовують при монтажі стель з сайдинга своїм руками.

Роботи по монтажу металевого каркаса проводимо в такому порядку:

 1. Фіксуємо по лінії розмітки направляючий профіль на стіну.
 2. У кутку робимо надріз під кутом 45 градусів, загинаємо виріб і прикріплюємо далі.
 3. Прикріплюємо стельові профілі до покриття по нанесеній розмітці.
 4. Фіксуємо окантовочный профіль на трьох стінах по периметру.

Крім того, під сайдинг можна встановити дерев’яне обрешетування. Приступати до робіт можна після того, як деревина адаптується, а шар грунтовки на базовому покритті висохне. Для кріплення сайдинга каркас з дерева має бути обов’язково комірчастим, щоб уся конструкція не прогиналася.

Роботи виконуємо по такій інструкції:

 • Просвердлюємо отвори з кроком 0,4 метра для кріплень.
 • Фіксуємо бруски на стіни приміщення по нанесеній розмітці за допомогою дюбель-гвоздей.
 • Прикріплюємо рейки до стелі на монтажні скоби.
 • Пристрілюємо до покриття місця перетину брусків.
 • По периметру рейок фіксуємо стартовий профіль на трьох стінах.

Врахуйте, що залишки кріплення при фіксації монтажних скоб не рекомендується загинати поверх деревини. Через це обшивка може вийти нерівною. Для фіксації брусків 4*4 см краще використати шурупи з капелюшками, оскільки цвяхи можуть не витримати таку вагу.

Особливості кріплення сайдинга на стелю

кріплення сайдинга на каркас
До фіксації сайдинга має бути закінчена укладання проводки в термостійкому гофрованому рукаві, вентиляційних каналів, кабелю. Також треба заздалегідь встановити стійки світильників і закріпити ізоляційні матеріали при необхідності.

Далі працюємо в такому порядку:

 1. Відрізуємо деталь потрібної довжини і ширини.
 2. Вставляємо лист в профілі. При цьому перфорована кромка повинна виходити назовні.
 3. Відсовуємо перший елемент до паралельно розташованого профілю і засовуємо його в пази.
 4. Прикручуємо край зворотної сторони саморезами до обрешетування.
 5. Так само встановлюємо другий елемент і защипуємо замок на місці стику з попередньою панеллю. Прикріплюючи листи, обов’язково вимірюйте рівнем їх паралельність.
 6. Останню деталь обрізуємо і по довжині, і по ширині. Краще робити окантовку профілю заздалегідь трохи коротше. Це полегшить процес кріплення останнього елементу.
 7. Встановлюємо декоративні плінтуси, які замаскують стики стін і стелі. Найчастіше для сайдинговых покриттів віддають перевагу плінтусам з ПВХ або поліуретану. Їх можна закріпити на спеціальний полімерний клей.
 8. Протираємо нове покриття вологою губкою для видалення пилу, який утворився від свердління.

Щоб не закріплювати по усьому периметру основу, а потім окантовочный профіль, можна придбати відразу F-образный багет, який виконуватиме функції обох деталей.

Корисні поради при монтажі стель з сайдинга

сайдинг на стелі балкона
Декілька простих рекомендацій допоможуть вам уникнути помилок при виборі і монтажі сайдинговых панелей :

 • Якщо стеля-низька, то матеріал для його обробки має бути як можна світліший.
 • Традиційно відтінок стелі вибирають на декілька позицій світліше, ніж стін.
 • Якщо ви вирішили кріпити сайдинг на дерев’яне обрешетування, то заздалегідь обробіть бруси антисептичним складом і антипіреном для захисту від гниття, комах і вогню.
 • Між сайдингом і окантовкою треба залишити проміжки по п’ять міліметрів з кожного боку. Це необхідно, щоб матеріал не ушкодився і не провис від теплового розширення. З цієї ж причини отвори для саморезов варто робити на декілька міліметрів ширше, а самі кріплення не укручувати до упору.
 • Не можна нарізувати усі листи сайдинга за одним шаблоном. Кожну деталь треба відміряти окремо і по цих мітках розрізати. Практично в усіх приміщеннях стіни нерівні, а при монтажі важливий кожен міліметр.
 • Якщо ви вирішили утеплити стелю, то віддайте перевагу рулонним теплоизоляторам. При цьому їх необхідно закріпити, щоб вони не створювали зайвого навантаження на сайдинг.
 • У приміщеннях з підвищеною вологістю можна використати тільки пластикові дюбелі, оскільки вони не підпадають під вплив вологи, на відміну від дерев’яних вставок.
 • Для фіксації саморезов запасіться заздалегідь шуруповертом. Для обшивки може знадобитися закріпити близько сотні кріплень, а це дуже трудомісткий процес вручну.
 • Для різання і підгонки матеріалу самий відповідний інструмент-болгарка. Вона не ламає, не кришить сайдинг і не залишає зубців.

Як кріпити сайдинг на стелю-дивитеся на відео:


Покрокові інструкції і ради допоможуть розібратися в питанні, як зробити стелю з сайдинга надійно і оперативно. З роботами впорається навіть людина, що не має особливих монтажних навичок. Головне, правильно підібрати матеріал і визначитися з типом каркаса. Знання професійних секретів і особливостей кожного етапу робіт допоможе вам добитися бажаного результату в лічені дні.

  Болять лікті і коліна після тренування, що робити© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ