Зв'язатися з автором

Що робити в Хельсінкі: 9 класних ідейІз-за близькості фінської столиці до Санкт-Петербургу і Києві багато хто перестав вважати Хельсінкі цікавим туристичним напрямом. А даремно! Хельсінкі хоч і невелике місто, але він не перестає дивувати. Відкриємо для вас це місто з нового боку.

Спробувати справжній гравлакс

Центральний старий ринок Кауппахалли, існуючий ще з 1889-го, відкритий весь день з понеділка по суботу. Кращий варіант-вибрати найсвіжіші продукти і влаштувати справжній фінський сніданок або обід. Обов’язково спробуйте гравлакс (це така холодна закуска) з лосося, пиріжки з рибою і місцеву різноманітну солодку випічку. Хоча будівля ринку вже саме по собі заслуговує на увагу: якщо не захочете там обідати, просто прогуляйтеся між рядами.

что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 10

Фото: shutterstock. com

Сходити у фінську сауну

У Фінляндії налічується три мільйони саун, найбільше-в Хельсінкі. Багато хто з них відкритий для публіки круглий рік. Кращі райони для громадських саун: Котихарью, Мерихака, Херманни або новий комплекс Löyly в південній частині Хельсінкі. У фінських саунах немає якогось особливого етикету, тому можна себе почувати максимально комфортно.

  2 прості рецепти для пікніка


что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 11

Фото: shutterstock. com

Прогулятися по острову

Сядьте на пором на головній площі міста Кауппатори-і через декілька хвилин ви опинитеся в одному з найдивовижніших рукотворних місць в Скандинавії (якщо не у світі). Суоменлинна-велетенська морська фортеця, розкидана на семи островах. Фортецю побудували шведи в середині 1800-х, щоб захистити свої східні території. Відтоді Суоменлинна майже не змінилася, тому можна запросто відчути, що ви в XIX столітті. Серед кам’яних стін у формі зірки є невелике поселення у стилі барокко, в якому досі живе 1 000 чоловік.

что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 12

Фото: shutterstock. com

Прийняти участь у святі раків

З кінця липня до кінця серпня жителі Хельсінкі надівають свої кращі костюми і збираються в ресторанах морепродуктів. Так фінни святкують Kräftskiva (свято раків) на честь сезону раків. Цей відмінний час скуштувати морські блюда і аквавит-скандинавський алкогольний напій. Офіціанти в місцевих ресторанах будуть раді розповісти, як правильно їсти раків і в який момент треба випити шот аквавита. А потім, звичайно, починаються гуляння. Але це буде справжнім випробуванням-заспівати разом з місцевими жителями на фінській мові.

  "Мені трохи осоружно бути держслужбовцям": 5 історій людей, які працюють на одному місці більше 10 років


что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 13

Фото: shutterstock. com

Прокотитися в старовинному трамваї

Цей трамвай можна упіймати недалеко від фонтану Хавис Аманда на Ринковій площі в літні вихідні. Ви відправитеся в 20-хвилинний тур майже по усіх центральних пам’ятках Хельсінкі. Цьому трамваю вже більше 100 років. На вході вам дадуть інформацію про цікаві місця, які зустрінуться по дорозі. А види з віконця трамвая стануть кращими знімками для вашого инстаграма.

что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 14

Фото: shutterstock. com

Провести день на велосипеді

У Фінляндії дуже зручна система оренди велосипеда. Це недорого (5 євро за день або 10 євро за тиждень) і зручно. Хельсінкі створений для комфортного пересування на велосипедах. Заразом можна буде відвідати найвіддаленіші місця і красиві зелені парки : парк Сибелиуса або Кайвопуисто .

что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 15

Фото: shutterstock. com

Спробувати справжні булочки з корицею

З’їздити в Хельсінкі і не спробувати знамениті булки з корицею-злочин. Cafe Regatta-миле кафе у вигляді невеликої хатинки на березі Балтійського моря, воно знаходиться недалеко від пам’ятника композиторові Яну Сибелиусу. Саме тут варто купити свіжі булочки з корицею і карельські пиріжки і з’їсти їх, насолоджуючись видом на Фінську затоку. А для тих, хто не фанат солодкого, тут приготують сосиски на відкритому вогні. Увечері, коли стає прохолодно, вам дадуть теплий плед. Так що це одне з кращих місць для зустрічі заходу.

  Комбіновані оральні контрацептиви


что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 16

Фото: shutterstock. com

Втекти з міста на один день

Один з кращих варіантів невеликої подорожі в околицях Хельсінкі-поїхати в невелике містечко Виттреск (Hvitträsk) на березі озера. Там знаходиться знаменита вілла в стилі північного модерну-її побудували архітектори Элиэль Сааринен, Герман Гезеллиус і Армас Линдгрен. Прекрасний привід виявитися наодинці з природою, надихатися свіжим повітрям і насолодитися довгими пішими прогулянками. Будьте упевнені, що отримаєте подвійне задоволення: від прекрасної місцевої архітектури і мальовничого пейзажу, який її оточує.

что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 17

Фото: triphistoric. com

Вивчити сучасне мистецтво і архітектуру

У Хельсінкі зосереджена велика кількість класних музеїв. У центрі міста, наприклад, знаходиться музей сучасного мистецтва-Киасма, що вражає і своєю архітектурою, і виставками. Художній музей Дидрихсена, де представлений живопис Шагала, Миро і Пікассо, розташований в красивій місцевості біля моря, в західній частині міста, в семи кілометрах від центру. Сюди легко добратися на автобусі або таксі. Не варто ігнорувати і архітектуру знаменитого фінського архітектора-Алвара Аалто, його будівель дуже багато в столиці. Почати вивчати його творчість стоїть з його майстернею.

  Що подарувати чоловікові на Новий рік 2017, подарунок спортсменові


что делать в хельсинки: 9 классных идей. изображение номер 18

Фото: shutterstock. com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ