Зв'язатися з автором

Що робити, якщо у вас алергія на холод або жаруХолод або жару алергеном в звичному сенсі вважати не можна, адже організм до них не виробляє ніяких антитіл. Чому ж у деяких людей погодні умови викликають почервоніння, свербіж або нежить, розповідає лікар алерголог-імунолог Володимир Болибок.что делать, если у вас аллергия на холод или жару. изображение номер 5

Володимир Болибок

Що таке алергія на жару або холод, її симптоми

-Те, що в побуті називають алергією на холод або на жару, насправді є температурною кропив’янкою, тобто розрізняють Холодову кропив’янку і теплову кропив’янку . По механізму виникнення це так звані псевдоалергічні реакції, з істинною алергією їх ріднить тільки те, що саме запалення викликає речовину гістамін, яке потрапляє в шкіру у великій кількості, внаслідок чого з’являються пухирі, свербіж, набряки. Реакція може виникнути і на слизових оболонках, зазвичай на слизовій оболонці носа або горла, може розвинутися закладеність носа, нежить, кашель, набряк губ, мови, неба, гортані.

что делать, если у вас аллергия на холод или жару. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Чому так відбувається

У основі таких псевдоалергічних реакцій лежить перезбудження рецепторів на мембранах клітин, які називаються “Огрядні клітини”, або гістіоцити (тільки не потрібно плутати ці клітини з жировими клітинами). Дія температури (звичайна різка зміна температури при переході з приміщення на вулицю або назад, контакт з холодною водою або холодними напоями, блюдами) викликає роздратування нервових закінчень шкіри або слизових оболонок, ті викидають з себе хімічно активні молекули-нейромедіатори. Ми відчуваємо холод або тепло, і відбуваються деякі зміни: виникає спазм (на холод) або розширення (на тепло) капілярів, посилюється або сповільнюється відтік лімфи, з’являється гусяча шкіра.

  5 звичок, які допоможуть запобігти раку грудей


что делать, если у вас аллергия на холод или жару. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

У нормі “огрядні клітини” не реагують на такий викид нейромедіаторів, а ось у хворих з температурною кропив’янкою така реакція відбувається. Подібне захворювання зазвичай зустрічається у дорослих. У дітей частіше буває “сонячна кропив’янка”-фотоалергічний дерматит. Але це зовсім інше захворювання.

Що робити

Необхідно відразу ж звернутися до лікаря-алерголога, який проведе потрібні тести і призначить лікування. Під час проходження лікування треба дотримуватися щадного температурного режиму довкілля.

Якщо у вас холодова кропив’янка:

  • Одягатися тепліше;
  • Не вживати напої і їжу в холодному виді.

что делать, если у вас аллергия на холод или жару. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

Якщо у вас теплова кропив’янка:

  • Не надівати занадто теплий одяг;
  • Стежити за температурою приміщення, регулярно провітрювати кімнату;
  • Стежити, щоб шкіра не пересихала;
  • Не допускати перегрівання шкіри, не відвідувати лазню або сауну.

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ