Зв'язатися з автором

Що робити, якщо хочеться ходити на два тренування в деньБільше спіть, завжди пам’ятайте про відновлення і не пропускайте обід-“Челленджер” з’ясовує, що ходити на тренування двічі в день можна (а іноді навіть треба), і розповідає, як це робити правильно.

Знайдіть баланс

Якщо ви займаєтеся спортом двічі в день, постарайтеся не перетренуватися. Збільшувати фізичне навантаження необхідно дуже повільно і обережно, це допоможе запобігти травмам і дозволить організму швидко відновлюватися. Не хочте зайвих проблем, а ви їх, звичайно, зовсім не хочете,-порадьтеся з тренером і спортивним лікарем перед початком занять.

Антон Шкарбан

Персональний тренер в мережі фитнес-клубов “Територія фитнеса”

“План на два тренування в день має бути строго індивідуальним. При його побудові жорстко контролюйте рівень навантаження на заняттях. Наприклад, не варто проводити два силові тренування в день. Якщо одна була силова, нехай друга буде кардио або розтяжка. Не нехтуйте розминкою, робіть її якісно. Добре розігрівайте суглоби, особливо перед силовим тренінгом. Черпайте знання у людей з великим досвідом, не соромтеся попросити у них ради, розширюйте кругозір, якщо ви прагнете досягти добрих результатів”.

  Adidas Athletics, Z. N. E. Primeknit, худи, подорож, адидас


Розподіліть час

М’язам завжди треба давати можливість відновитися після тренування. Особливо коли ви тренуєтеся двічі в день. Намагайтеся робити перерву між тренуваннями хоч би о 4-6 годині. Також багато тренерів вважають, що ви повинні виконувати вправи на одні і ті ж групи м’язів кожні два дні, не частіше. Що стосується режиму, в середньому дорослій людині необхідно тренуватися 150 хвилин в тиждень в розслабленому темпі і 75 хвилин-в інтенсивному. Орієнтуйтеся на ці усереднені дані, коли складатимете план тренувань. А ще краще-складіть план разом з тренером. Це дійсно важливо.

Антон Шкарбан

Персональний тренер в мережі фитнес-клубов “Територія фитнеса”

Якщо зібралися тренувати м’язову групу, але больові відчуття минулого тренування ще є присутніми, варто утриматися від задіювання цієї м’язової групи. Стежте за прогресом в тренуваннях, фіксуйте робочу вагу і кількість повторень. Якщо результати погіршуються, це ознака перевантаженості організму. Саме тоді і варто переглянути свій режим.

Заправляйтеся

Не забувайте про перекушування до і після тренувань (вуглеводи до занять, білки-після). Підтримуйте свій організм. “Будівельний матеріал” так само важливий, як і тренування м’язів. При двох тренуваннях в день будуть не зайвими білково-вуглеводні коктейлі. Якщо ви любите ефективні тренування на витривалість, варто вживати изотоники під час проведення занять. У міжсезоння і зимовий час підтримуйте організм вітамінно-мінеральними комплексами. І, звичайно, пийте багато води. Вона важлива не менше протеиновых коктейлів і изотоника. Якщо в організмі буде недостатньо води, ви ризикуєте серйозно травмувати м’язи, та і відновлюватися вони будуть довше.

  Ганна Вяхирева тренування олімпійської чемпіонки по гандболу


Спіть

Деякі дослідження показують, що недолік сну або його погана якість не відновлюють сили і позбавляють вас ефективних тренувань.

Антон Шкарбан

Персональний тренер в мережі фитнес-клубов “Територія фитнеса”

Сон-дуже вагомий чинник, що впливає на результат. Створіть собі умови для комфортного сну і не нехтуйте часом. Бажано добре висипатися, якщо ви тренуєтеся 2 рази в день, тобто спати не менше 7 годин. Загалом, якщо вам треба рано встати, лягаєте теж рано.

Завжди пам’ятайте про відновлення

Ріст м’язів відбувається не на тренуванні, а під час відпочинку. Приділіть йому особливу увагу. Розслабляйте м’язи за допомогою спеціальних масажних гаджетів, якщо похід до масажиста виявиться занадто дорогим задоволенням. Також користуйтеся компресійним гольфом, вони підвищують кровопостачання, знижують запалення м’язів і допомагають швидко відновитися. Додатковою допомогою тілу буде лід-прикладете його до м’язів, які напружувалися під час занять найсильніше.

У вихідний сходите на довгу прогулянку з собакою або друзями, зробіть декілька вправ на розтяжку, прийміть теплу ванну з сіллю. Загалом, проявите хоч якусь фізичну активність, тим самим допоможете своєму тілу швидше відновити сили. До того ж перерва між тренуваннями допомагає не лише фізично, але і підтримують здоров’я нервової системи.

  ZASPORT, бобслей, Олімпійські ігри 2018, брати Заорювальні


Намагайтеся уникати стресів, але якщо вже вони є присутніми, не концентруйтеся на них. Чітко контролюйте свій загальний стан, при необхідності зменшуйте кількість тренувань. І ніколи не прив’язуйтеся до цифр. Знайте, ці 5 кілометрів, які ви хочете пробігти після напруженого дня, можуть не піти вам на користь. Особливо якщо з ранку ви присідали з штангою, якщо у вас погане самопочуття. Навчіться розслаблятися не лише під час занять спортом, але і з книжкою в руках.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ