Зв'язатися з автором

Що таке ферменти і чи треба пити їх після їдиМи попросили Олексія Парамонова-кандидата медичних наук, терапевта і гастроентеролога медичного центру “Дипломат клінік”-розповісти, чому безглуздо пити після їди ферменти, коли ви переїли.

Що таке ферменти і навіщо вони потрібні

-Ферменти-це каталізатори біохімічних процесів, які розщеплюють харчові речовини на прості складені з’єднання. Ферменти абсолютне у будь-якій клітині і у будь-якій частині будь-якого організму-від простих до людини. Усі ферменти мають білкову природу: з одного боку, ДНК містить інформацію тільки про білок-структурні білки клітин синтезуються безпосередньо по цій матриці, а з іншого боку, гени, що кодують ферменти, визначають напрям і швидкість хімічних реакцій небілкових речовин. Помилки в синтезі таких ключових ферментів можуть коштувати дуже дорого-будь-яка погрішність, якщо організм не загинув на ранніх термінах внутріутробного розвитку, призводить до розвитку спадкових захворювань. Список їх широкий-від фатальної, якщо вчасно не вжити заходи, фенілкетонурії, до цілком нешкідливого синдрому Жильбера.

Ферменти прийнято розділяти на 6 класів:

  • Оксиредуктазы-беруть участь в процесах бродіння і енергетичному обміні;
  • Трансферазы-прискорює реакції перенесення атомів від одного з’єднання до іншого;
  • Гідролази-каталізують розщеплювання таких складних з’єднань, як білки, жири і вуглеводи;
  • Ліази-відділяють від субстратів певні групи, наприклад воду, вуглекислий газ, аміак;
  • Изомеразы-каталізують оборотні перетворення органічних сполук на їх ізомери;
  • Лигазы-каталізують синтез простих органічних сполук в складні.
  Від Голландії до Китаю: 7 найзручніших країн для подорожей на велосипеді


Застосування ферментів в медицині

На сьогодні застосовують переважно ферменти, дія яких спрямована зовні, інакше кажучи, екзоферменти. Це передусім ферменти підшлункової залози (панкреатин), основні з яких,-амілаза, що розщеплює вуглеводи, ліпаза, що розщеплює жири, і трипсин, що каталізує розпад білків (протеолилитический фермент). Кожен фермент активний тільки в певному середовищі-кислому, лужному або нейтральному. В результаті розщеплювання з білків виходять амінокислоти, з жирів-жирні кислоти і гліцерин, з вуглеводів-в основному глюкоза. Ці ферменти потрібні організму для переробки їжі і всмоктування її в тонкій кишці. При цьому сама підшлункова залоза має величезні функціональні резерви-вона може робити приблизно в 10 разів більше ферментів, ніж треба нашому організму. У разі збою і порушення цієї функції підшлункової залози розвивається таке захворювання, як мальабсорбція-втрата одного або декількох поживних речовин із-за поганого всмоктування в тонкій кишці. Для синдрому мальабсорбції характерний пронос після кожної їди і низький рівень білку-особливо альбуміну, тригліцеридів, холестерину і його фракцій-в лабораторних аналізах крові. Найчастіше так буває при хронічному панкреатиті або в результаті гострого-коли сформувалася псевдокіста підшлункової залози, а також при муковисцедозе, гемохроматозі, аутоиммуных захворюваннях, на тлі онкології і операціях по резекції (видаленню) підшлункової залози. В цьому випадку на допомогу прийдуть сучасні микрокапсулированные форми панкреатину у високих дозах, діючі в просвіті товстої кишки,-креон, панцитрат, эрметаль, а ось старі препарати, що мають гомогенну структуру (мезим, фестал, панзинорм і т. д.) набагато менш ефективні.

  Програма тренування з власною вагою


Варто відмітити, що застосування ферментів в медицині досить поширене, так, трипсин і хімотрипсин-протеолилические ферментны-давно (і успішно) використовують у складі мазей і порошків для лікування гнійних ран. А ферменти тканинної гиалуронидазы, такі як лидаза і лонгидаза, все ще часто призначаються при спаечной хворобі очеревини, але, на жаль, абсолютно марно. Так само, як в і випадку з фізіотерапією, заснованою на дифузії ферментів (лидазы, карипазима), будь-який лікар, якщо він, звичайно, професіонал, знає: якщо уколоти ці ферменти в сідничний м’яз, вони подіють хіба що на структуру самого сідничного м’яза, але не більше. Ця методика знаходиться далеко за бортом доказової медицини.

что такое ферменты и нужно ли пить их после еды. изображение номер 3

Міфи і ферменти

Часто багато людей спеціально приймають ферменти після кожного щедрого обіду або вечері в надії скоріше позбавитися від неприємного відчуття тяжкості в животі і допомогти організму переварити з’їдену їжу. Але на жаль, ферментні препарати тут не допоможуть-вони діють в просвіті тонкої кишки, а якщо шлунок переповнений, шансів дістатися до неї немає. Інша справа лингвальная форма прокінетика (препарат, стимулюючий моторику кишковика), наприклад домперидон. Ну а якщо справа зовсім погано, то можна звільнити шлунок радикальнішим способом-провокацією блювотного рефлексу.

  Амулет багатства від сліпої ясновидиці баби Ніни


Уявимо, що ферментні препарати призначені лікарем, і для їх застосування є усі необхідні свідчення-яка вірогідність, що підшлункова залоза перестане самостійно виробляти ферменти? Ні, усі побоювання із цього приводу марні. Підшлункова залоза точно визначає кількість ферментів в просвіті тонкої кишки, і якщо їх багато, вона на якийсь час відключається, якщо мало, навпаки-починає робити їх знову.

что такое ферменты и нужно ли пить их после еды. изображение номер 4

Але завітай, найяскравіша і етично сумнівна містифікація XX-XXI віків, пов’язана з ферментами-це препарати вобензим і флогэнзим. Виробник запевняє, що вони всмоктуються з шлунково-кишкового тракту і творять дива. Стандартні по своєму складу ферментні препарати по невідомій сучасній науці причині нібито потрапляють в центральний кровотік і лікують усе: від невиношування вагітності до інфаркту міокарду. Будь-який студент-першокурсник медінституту знає, що білки-у тому числі і ферменти-спочатку розщеплюються до амінокислот і лише потім всмоктуються. Тільки мала їх частина може проникати в організм в цілому виді через світлі ентероцити, але проте вони все одно стають здобиччю імунної системи і в кровотік так і не поступають. Висновок з цього простий: грамотний студент, ставши лікарем, такий препарат не призначить.

  Юність, Pixelord, РэЙВ, колекція, Hyperboloid, Faces&Laces Locals© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ