Зв'язатися з автором

Скільки треба ходити в день“Челленджер” дізнався, звідки взявся стереотип про необхідних 10 000 кроках в день, скільки треба ходити і чому кількість пройдених кілометрів насправді не має ніякого значення.

Теорія про необхідність щодня проходити 10 000 кроків (близько восьми кілометрів) родом з Японії. Винахідник Есиро Хатано в 60-х роках запатентував перший електронний крокомір, назвавши його Mampo-kei, що в перекладі на російський означає “10 000 кроків”. Існує декілька думок, чому Есиро вибрав саме це число, але наукових досліджень, що доводять користь саме такої кількості кроків, немає. Більшість експертів сходяться на думці, що 10 000 кроків-це вдалий маркетинговий хід, який, до речі сказати, відразу ж себе виправдав. Не пройшло і двох місяців, як крокомір став купівлею № 1 в Японії, а усі жителі Піднебесної вже не могли вийти з будинку, не узявши з собою цей нехитрий пристрій.

сколько нужно ходить в день. изображение номер 3

Фото: flickr. com

На сьогодні медичне співтовариство скептично відноситься до теорії 10 000 кроків. Ритм життя середньостатистичного японця в 1960 році сильно відрізнявся від того, який спосіб життя веде сучасна людина. Для порівняння: кількість споживаних калорій на душу населення в Японії в ті роки складала приблизно 2 630, а середньостатистичний житель міста-мільйонника в 2011 році “з’їдав” близько 3 630 калорій в день. До того ж для багатьох людей, що не займаються спортом, пройти хоч би 5 000 кроків в день-вже проблема, а на 10 000 вони вже навряд чи вирішаться. Тому учені сходяться на думці, що такий універсальний підхід не працює, а цифра 10 000 просто відлякує людей. Та і лікарі побоюються, що людина, що виконує умовну норму 10 000 кроків, цілком може вирішити-в плані живлення вже немає необхідності себе контролювати, і після кожної прогулянки “із спокійною совістю” з’їдатиме гамбургер. Очевидно, що у такому разі користі від намотаних кілометрів немає. Але проте усе суперпопулярні фитнес-трекеры радять проходити саме 10 000 кроків в день. Чи варто сліпо наслідувати ці рекомендації, ми попросили розповісти заслуженого тренера Росії і талановитого лікаря Ігоря Завьялова.

  3 варіанти корисного і поживного сніданку


Ігор Завьялов

Фахівець в області спортивної і космічної медицини, легендарний лікар, який працює не лише із спортсменами (він був доктором і тренером по функціональній підготовці збірної Росії по баскетболу, ПБК ЦСКА, футбольного “Динамо”), але і з людьми зі списку Forbes-Я закликаю усіх своїх пацієнтів і учнів виходити з простого принципу: “Не зашкодь”, тому основний критерій будь-якої дії-це передусім безпека, а вже потім-можлива користь. Виходячи з цього судження, ходьба-найбезпечніший вид навантаження, оскільки вірогідність порушити біомеханікові руху і завдати шкоди суглобам і зв’язкам істотно нижче, ніж під час бігу. Так, я запропонував одному зі своїх пацієнтів, затятому супротивникові спорту, в якості альтернативи вправам ходьбу. Його офіс розташовувався на 12 поверсі в 18-поверховому будинку, і, природно, щоб дістатися до робочого місця, він користувався ліфтом. У результаті ми з ним прийшли до того, що щодня, перш ніж прийти до себе в офіс, він кілька разів піднімався пішки з першого на останній поверх і тільки після цього сідав за роботу.

  Валерія Дроздова, тайський бокс, муай тай


Під час ходьби задіяні дуже багато м’язів, а чим більше м’язів залучені в рух, тим більше користі воно приносить організму. Але коли я чую про 10 000 кроків, у мене відразу виникають питання. Чому саме 10 000, а не 15 000? Який при цьому має бути пульс? По якій поверхні рухатися? Я переконаний, що говорити про якесь конкретне число некоректно, оскільки первинне значення має не кількісна складова фізичного навантаження, а якісна, і визначається вона не тривалістю, а інтенсивністю і рівнем тренованості кожної окремої людини.

Фитнес-трекеры-безперечно, річ хороша, але і ними треба користуватися з розумом, самостійно оцінюючи свій стан і чітко контролюючи стомлюваність. Відносно навантаження я рекомендую усім людям, що не страждають важкими захворюваннями, ходити з тією інтенсивністю, при якій вони можуть спокійно розмовляти. А якщо самопочуття дозволяє, то навантаження можна і збільшити. Але, повторюся, для цього треба уважно стежити за своїми відчуттями і контролювати міру стомлення. А це усе дуже індивідуально.

  IRONSTAR, тріатлон, Land Rover, тріатлон 2017


сколько нужно ходить в день. изображение номер 4

Фото: flickr. com

Ось декілька порад, яким допоможуть вам зробити ходьбу максимально приємною і корисною.

  1. Не сутультеся, намагайтеся робити маленькі кроки, не піднімаючи ноги занадто високо. Так ви зможете уникнути перенапруження.
  2. Підтримуйте комфортний темп ходьби, при якому дихання не збивається і ви можете спокійно розмовляти.
  3. Навіть в дні тренувань намагайтеся виходити на вулицю хоч би на короткі прогулянки по десять хвилин.
  4. Якщо ви вирішили замінити пробіжку ходьбою, то загальний час тренування збільште на два. Так, 30 хвилин бігу перетворюються на годинну прогулянку.
  5. Потурбуйтеся про маршрут заздалегідь: намотувати круги у сірих багатоповерхівок не так приємно, як, наприклад, прогулюватися по парку. Чим цікавіше і красивіше пейзажі навкруги, тим більше користі принесе прогулянка.

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ