Зв'язатися з автором

Склепінчаста стеля: інструкція по монтажу


Зміст статті :

  • Види стельових зведень
  • Підготовчі роботи
  • Виготовлення каркаса
  • Обшивка гіпсокартоном

Склепінчаста стеля-це архітектурний елемент, який є багатоопорною арочною конструкцією або виконану у вигляді півсфери. Стелі із зведеннями виглядають велично і не даремно прикрашають багато церков і храми. За допомогою сучасних матеріалів в наші дні стало можливим таке оформлення приміщень в декоративних цілях.

Види стельових зведень

склепінчаста стеля з гіпсокартону
Конструкція склепінчастої стелі з гіпсокартону може мати декілька варіантів:

  1. Напівциліндр . Самий з них простий і такий, що найчастіше реалізовується. Перекриття стелі з двох сторін приміщення плавно примикає до поверхні стін, а з іншими двома формує покриття арочного типу.
  2. Півсфера . Схожа на класичний купол. Тут стіни, переходячи плавно в стелю, змикаються в його найвищій точці. Інший варіант: півсфера розташовується в центрі звичайного горизонтального перекриття.
  3. Сегментна півсфера . У такій стелі сегменти описаної сфери мають різні радіуси дуг і створюють на з’єднаннях стін відмітні за величиною арки. Таке оформлення стелі найбільш оригінальне, але вимагає не менше трьох метрів висоти приміщення.
  Як Ганна Курникова стежить за фігурою: 4 залізних правила


Ідея склепінчастих перекриттів реалізується за допомогою натяжних або підвісних конструкцій. Перший варіант під силу виконати тільки фахівцям, а підвісна стеля із зведенням можна виготовити самостійно.

Підготовчі роботи перед монтажем склепінчастої стелі з гіпсокартону

вологостійкий лист гіпсокартону
Склепінчаста стеля у будинку або квартирі можна спорудити з гіпсокартонних листів. Робота ця-нелегка, але за наявності якісних інструментів, матеріалів і детальної інструкції цілком здійснима.

Зведення в нашому прикладі матиме вигляд арочної конструкції. Перед її монтажем необхідно визначитися, яке з приміщень підлягатиме такому оформленню.

Це важливо в першу чергу при виборі матеріалу : для стель кімнат, що мають підвищену вологість (кухня, ванна), варто купити вологостійкі ГКЛ, для житлових кімнат підійдуть звичайні листи.

Роботу треба розпочинати з малювання ескіза еліпса. Цей процес є ключовим, оскільки від нього залежатиме правильна форма зведення. Його арочну конструкцію слід виконувати до фінішної обробки приміщення. Для її монтажу знадобляться: гіпсокартонні листи, металеві профілі і що направляють, шурупи і каркас з алюмінієвих опор.

Виготовлення каркаса для склепінчастої стелі з ГКЛ

каркас для склепінчастої стелі
Як вже було згадано, в першу чергу треба нанести контур зведення, яке належить виготовити з ГКЛ. Необхідно переконатися, що виконані лінії добре видно, оскільки саме по них належить укладати алюмінієвий каркас. Для вигину профіль слід надрізати через кожні 15 см, використовуючи при цьому ножиці по металу. Щоб уникнути порізів об краї профілю цю роботу рекомендується виконувати в захисних рукавичках.

  Dietofit+ бальзам для схуднення з гарцинией і гуараною


Зігнутий по наміченій лінії профіль треба закріпити саморезами. У бетонній стелі перед цим необхідно виготовити перфоратором отвору, вставити дюбели, а потім укручувати в них шурупи, фіксувальні елементи каркаса.

При виготовленні напівкруглої стелі на дощатій основі треба розмітити розташування конструкції і викласти по її контуру металеві елементи, фіксуючи їх саморезами. Кріплення слід укручувати в прямокутні деталі шириною 2,5 см з кроком 15 см Отвору в стелі рекомендується виконати заздалегідь перед монтажем елементів на горизонтальну площину.

Потім треба змонтувати вертикальний край склепінчастої стелі. Для виконання цієї операції вимагається порізати ГКЛ на шматки потрібних розмірів і зафіксувати їх на профілі. Для виготовлення стельової простої арки від гіпсокартонного листа досить відрізувати смугу ш. 15 см Проте якщо кімната має високу стелю, можна застосувати і ширшу планку.

Після цього смугу ГКЛ слід закріпити до металу на саморезах, використовуючи шуруповерт, крок кріплень-15 см Починаючи установку кожної подальшої деталі, необхідно переконатися, що вона розташована на одній висоті з попереднім елементом і щільно прилягає до встановлених елементів каркаса. Роботу слід продовжувати до закінчення установки усіх вертикальних деталей зведення. Особливу увагу треба приділити обробці країв заготівель, від її якості залежатиме зовнішній вигляд конструкції.

  МКЦ - пігулки для схуднення


Потім можна приступати до установки каркаса. Для цього на нижній край арки слід накласти ще одну алюмінієву опору, яку заздалегідь треба зігнути, підрізає її полиці ножицями по металу. Кріплення робиться аналогічно вищеописаному способу з кроком 15 см

Далі необхідно на протилежній стіні встановити металевий профіль. Його розміщення має бути паралельним відносно встановленому раніше профілю. Контролювати монтаж слід за допомогою лазерного або водяного рівня.

Для посилення конструкції між двома профілями слід встановити металеві перемички, що зв’язують їх. Монтаж цих деталей каркаса здійснюється з кроком 0,5 м один від одного. При цьому слід враховувати розміри заготівель з ГКЛ: перемички повинні знаходитися на стиках листів для зручності їх майбутнього кріплення.

Поперечні профілі слід кріпити до базової стелі за допомогою металевих підвісів. На кожні 60 см ширини арки вимагається по одному підвісу для кожного профілю. Окрім цього, їх треба закріпити на опорах за допомогою шуруповерта і дрібних саморезов для металу. Перемички мають бути розташовані в перпендикулярному напрямі по відношенню до стіни, на яку вони кріпляться.

  Gran Fondo Russia : 2 жовтня пройде перший осінній велозаезд


Обшивка каркаса склепінчастої стелі гіпсокартоном

склепінчаста стеля з гкл
Після перевірки монтажу усіх елементів каркаса за допомогою рівня можна виконувати обшивку конструкції гіпсокартонними листами.
Їх слід кріпити до профілів, заздалегідь підрізуючи відповідно до кривизни зведення. Крок кріплення саморезами-15 см

При формуванні криволінійної конструкції з ГКЛ можлива поява незначних проміжків між листами. Турбуватися із цього приводу не варто: усі щілини потім можна буде заклеїти лентой-серпянкой і закласти гіпсовою шпаклівкою.

Електропроводку під освітлення стелі слід укладати на етапі створення каркаса. На гіпсокартонних листах перед їх монтажем слід виконати розмітку розміщення світильників, вирізувати відповідні отвори і в процесі обшивки вивести через них кінці кабелів для підключення.

Після завершення монтажу усієї конструкції можна виконувати шпаклівку стиків ГКЛ, а потім остаточну обробку зведення.

Як зробити склепінчасту стелю-дивитеся на відео:


Робота по виготовленню такого покриття особливою складністю не відрізняється. Слід тільки дотримуватися рекомендацій і для наочності ознайомитися з фото склепінчастих стель, розміщених в каталогах. Удачі!


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ