Зв'язатися з автором

Софія Серкина, живлення на змаганнях, живлення при заняттях спортом, умови правильного харчуванняЦя крихка дівчина-Софія Серкина, п’ятикратна чемпіонка світу і чемпіонка Європи по сучасному п’ятиборству. Щоб ви розуміли усю серйозність ситуації : в п’ятиборство входить конкур, фехтування, стрільба, біг, плавання. Ради від Софії по живленню допоможуть і вам, якщо ви займаєтеся хоч би одним з цих видів спорту.

За тиждень до старту

Накопіть енергію

Перед змаганнями навантаження і інтенсивність тренувань зазвичай значно зменшуються. За цей час організму треба накопити досить енергії. Тому у когось може з’явитися страх набрати зайві кілограми-“навантаження впало, а я їм стільки ж”. Але не варто сильно урізувати своє живлення, зробіть його якіснішим-організму все ще потрібне паливо для занять спортом і відновлення.

Утримайтеся від фастфуду

Усі ми знаємо або хоч би здогадуємося, з чого складаються блюда ресторанів швидкого харчування. Можливо, така їжа піднімає вам настрій і психологічно розслабляє, але користі і потрібної енергії не буде. Усе, що ви отримаєте після того, як з’їсте фастфуд-надлишок калорій, які відкладатимуться на тілі у вигляді жиру.

  Як бактерії допомагають вашому організму схуднути


Не експериментуйте

Перед змаганнями їжте ті продукти, які зазвичай купуєте. Не вибирайте незнайомі продукти незнайомих марок. Якщо ви знаходитеся за кордоном на зборах, намагайтеся ще педантичніше підходити до свого живлення.

Замініть м’ясо на рибу

Наш організм витрачає велику кількість енергії на переварювання їжі. За пару днів до старту спробуйте замінити м’ясо на рибу. Вона теж забезпечить поживними речовинами і енергією, при цьому не відніме багато сил у організму, щоб перетравитися. Не наїдайтеся на ніч-коли ви лягаєте спати, замість того, щоб активно запускати процеси відновлення, організм переварюватиме залишки їжі.

В день змагань

Пам’ятайте: усе індивідуально. У підготовчому періоді постарайтеся зрозуміти і розпланувати своє живлення на день Х виходячи з особистого досвіду, перевірених продуктів, спортивного живлення і напоїв.

Добре поснідайте

Першим видом змагань в сучасному п’ятиборстві зазвичай є фехтування або плавання. Це залежить від організаторів турніру і інших чинників. І це безпосередньо впливає на те, яким буде мій сніданок.

Якщо змагання розпочинаються з плавання, я намагаюся снідати строго за дві години до старту: мюслі з молоком або каша, булочка або невелика кількість чогось солодкого, чай (від кави я засинаю-повертаємося до індивідуальних особливостей організму). За 60 або 40 хвилин до початку розминки можна з’їсти шматочок батончика або випити вуглеводного напою (спортивне живлення у мене засвоюється набагато швидше, і його можна спожити незадовго до старту).

  Структура Всесвіту


Якщо ж день розпочинається з фехтування, то сніданок буде щільнішим: омлет, каша, сир, трохи овочів, випічка, чай.

Не забувайте про перекушування

У п’ятиборстві день змагання може тривати приблизно з семи ранку до восьми вечора. Між видами спорту-залежно від насиченості програми змагань-я зазвичай з’їдаю пару бананів, протеиновые батончики, батончики-мюсли і випиваю близько двох літрів води, у тому числі ізотонічні напої під час фехтування і перед бігом у кінці дня.

Не доїдайте, якщо ситі

Якщо організатори турніру потурбувалися про живлення і дозволяє час, в перерві між другим і третім видом спорту можна щільно поїсти, наприклад, рис або макарони з рибою в невеликій кількості. Якщо ви пропустили їду за годину-два до старту, краще не ризикувати. Буває, ви переживаєте сильне почуття голоду, але це не означає, що енергія закінчилася-швидше за все, мозок просить підживлення. Усю енергію для дня змагання організм накопив за минулий день-цей запас повинно вистачити. Тим більше якщо ви добре поснідали і перекушували кожні дві години.

  Антицелюлітна дієта на 10 днів: меню


По моєму досвіду-усе дійсно індивідуально: мої друзі в команді можуть з’їсти незадовго перед стартом котлету з овочами і почуватимуть себе так само легко, як я після одного батончика за годину до старту (перегони або плавання).

Після змагань

Після закінчення змагань ви можете дозволити собі з’їсти те, що так давно хотіли. Дуже важливо відновитися не лише фізично, але і психологічно. Тому впродовж пари годин після старту забудьте про калорії і радійте життю-ви віддали багато сил і емоцій для досягнення доброго результату.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ