Зв'язатися з автором

Соска-пустушка для новонароджених


Хтось вважає пустушку благом, а хтось категорично не приймає її використання. Часом між батьками розгораються неабиякі суперечки про шкоду і користь пустушок і як часто її дають дитині?

Що таке пустушка?

Під пустушками маються на увазі силіконові або гумові соски з силіконовою або пластмасовою основою. Якщо Ви виберете латексні соски, то, незважаючи на їх м’якість і еластичність, вони швидко можуть стати непридатними. Дуже безпечні сучасні пустушки, вони легко стерилізуються, і завдяки пластиковій основі дитина не зможе її проковтнути або пригнітитися. Дуже добре, якщо Ви придбаєте пустушку разом з пластмасовим ланцюжком, який легко можна прикріпити до одягу малюка. З особистого досвіду знаю, що так буде набагато легший. Адже малюки можуть соску просто викинути, а оскільки вона на ланцюжку, це запобігає падінню на підлогу.

Як часто малюкам дають соску?

Багато батьків дають пустушки малюкам на другому і третьому місяцях. В основному це ті, у кого народилася перша дитина. Звичайно, не варто давати дитині соску без потреби, просто так. Якщо вже Ви використовуєте соску, то давайте її як засіб заспокоєння, як заспокоїться, можна і забрати. Якщо малюк заснув з соскою, то необхідно з обережністю її вийняти.

  Adidas Stellasport, нова колекція Adidas, купити одяг Adidas


Плюси використання пустушок :

 1. З нею засипання і заспокоєння дитини легшає набагато.
 2. Смоктання пустушок допоможе зняти біль при кольках в животі.
 3. Для недоношених дітей смоктання пустушки теж може допомогти: коли її дають перед годуванням, для таких дітей спроститься перехід годування через зонд на годування із звичайної пляшки.

Рекомендації по використанню пустушки :

 • Використати тільки ортодонтические пустушки.
 • Тримати пустушку в чистоті і регулярно її стерилізувати.
 • Регулярно міняти пустушку і перевіряти її на наявність дефектів.
 • Не мочати її в солодке, щоб у дитини не розвинувся карієс.
 • Давати тільки при необхідності заспокоїти малюка.
 • Відлучайте від пустушки, якщо дитині ще не більше року, це буде зробити набагато простіше, ніж в два або три роки.

Мінуси використання пустушок :

 1. Якщо дитина постійно знаходиться з пустушкою, то у нього можуть виникнути проблеми із зубами. На думку педіатрів, тривале її використання може позначитися на рості і розвитку зубів, особливо коли прорізуються постійні зуби.
 2. Проблема з промовою. Це може перешкодити дитині учити і освоювати різні звуки. Якщо батьки дають малюкові пустушку тривалий час, то він пізніше почне вчитися говорити.
 3. При регулярному використанні це може завадити продовженню грудного вигодовування. Доведено, що ті мами, які частіше давали пустушку, раніше завершили грудне вигодовування, чим ті мами, які її не використали зовсім або, якщо і використали, то дуже мало. Річ у тому, що коли дитина смокче соску, а не груди, то і соски матері недостатньо стимулюються для вироблення гормону пролактіну, внаслідок чого молока стає все менше і менше. Так що часте використання пустушки стає причиною переривання грудного вигодовування, особливо в перші три місяці життя.
  Укладання художнього паркету


Як відучити від пустушки?

 1. Скорочуйте час смоктання пустушки.
 2. Давайте її тільки перед сном.
 3. Всіляко заохочуйте відмову малюка від смоктання пустушки : хваліть його, грайте з ним, даруйте іграшки, говоріть, що він вже такий великий.
 4. Можна куди-небудь “подіти” соску. Можна запропонувати дитині подарувати усі його пустушки кому-небудь, можна зробити так, що соска впала і її хтось “з’їв”. Ну, тут звичайно потрібно придумати що-небудь правдоподібне на ваш розсуд, якщо малюк вже практично усе розуміє.

соска-пустушка для новонароджених
Тепер Ви знаєте усю користь і шкоду від використання пустушок і можете зробити певні висновки. У будь-якому випадку її використання має бути в міру, щоб не зашкодити здоров’ю малюка.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ