Зв'язатися з автором

Степан Вахмин, Ironman, тріатлон, айронмен тріатлон, тренер, любительські змагання, спортивні події 2017, змагання на витривалістьСтепан Вахмин-тренер і триатлет-любитель-поставив перед собою амбітне завдання. Він хоче зробити IRONMAN за 8 годин 40 хвилин і тим самим встановити рекорд Росії серед любителів. Навіщо йому це треба, чи можна підготуватися до “залізної” гонки самостійно і чому може навчити тріатлон, розповідає сам Степан.всякий раз во время гонки, когда мне особенно тяжело, я спрашиваю себя — парень, зачем тебе это?. изображение номер 7

Степан Вахмин

-Я займаюся спортом з шести років, і першою дисципліною, яку я освоїв, було плавання. Напевно, це був навіть не спорт-просто батьки хотіли, щоб я навчився плавати. А справжній спорт почався пізніше. У тріатлон я потрапив випадково. Уперше дізнався про нього в Ірландії, де учив англійську мову-атлет, плаваючий зі мною на одній доріжці, розповів мені, що є такий вид спорту. Я тоді ще подумав-а що? Я непогано катаюся на велике, а з бігом як-небудь розберуся. Прийшовши додому, я розповів свою ідею другу і оголосив, що хочу взяти участь в тріатлонній гонці. Трохи пізніше ми познайомилися ще c одним триатлетом, який пообіцяв мені дати шосейний велосипед (у мене на той момент був тільки туристичний великий з маленькими колесами). Але на жаль, мій перший запланований старт так і не відбувся-усі слоти були викуплені. Проте незважаючи на цю невдачу від своєї ідеї я не відмовився.

  Чому від келиха вина товстішають


Мені завжди подобалося виступати на змаганнях, але за двадцять років тренувань плавання трохи набридло. Хотілося спробувати щось нове.

всякий раз во время гонки, когда мне особенно тяжело, я спрашиваю себя — парень, зачем тебе это?. изображение номер 8

Фото: з особистого архіву Степана Вахмина

Для мене тріатлон-це хобі, робота, фитнес, спосіб життя і ще багато-багато усього. Він невід’ємний від мого життя (ще як мінімум десять років точно). Тріатлон в цілому і підготовка до IRONMAN зокрема віднімає увесь вільний час, тому виступати ще десь не завжди виходить. Хоча, звичайно, хочеться спробувати себе і в “пригодницьких” перегонах, і в трейле, але, на жаль, прогресувати в “довгому” тріатлоні і одночасно посилено готуватися до інших змагань практично неможливо. Але іноді-в якості розваги-я беру участь у бігових, велосипедних і плавальних стартах (для мене це як додаткове тренування). Цього року, наприклад, я взяв участь в лижних перегонах. Правда, зайняв там останній рядок і сильно через це засмучувався.

У мене за плечима не так багато стартів, як може здатися на перший погляд: 5 повних IRONMAN, 15 “напівзалізних” дистанцій 70.3 IRONMAN і багато “коротких” перегонів.

  Принцип роботи термостата автомобіля


всякий раз во время гонки, когда мне особенно тяжело, я спрашиваю себя — парень, зачем тебе это?. изображение номер 9

Фото: з особистого архіву Степана Вахмина

Тріатлон і підготовка до перегонів сильно мене змінили-я кинув палити, почав ретельніше стежити за тим, що їм. Крім того, думаю, я став менш соціальною людиною. Самі посудите, неможливо відпочивати всю ніч в п’ятницю і потім на вихідних робити довгі тренування. Плюс я навчився чітко контролювати свій час і строго наслідувати розклад. Але напевно, головний урок, який мені виклав тріатлон (хоча я все ще вчуся),-це довіряти собі і наслідувати вибрану мету. Вірити в те, що ти знаєш, і звертати увагу на факти, а не на припущення. Точно можу сказати, що не усе так, як здається на перший погляд або як про це говорять.

Я хочу пройти IRONMAN в Австрії за 8 годин 40 хвилин, оскільки моя мета-зробити те, що ніхто в Україні раніше не робив. Стати краще, сильніше і швидше і своїм прикладом дати надію багатьом початківцям атлетам. Можливо, коли-небудь ми побачимо переможцем чемпіонату світу по IRONMAN триатлета, який “заразився” цим видом спорту завдяки мені. Зараз рекорд Росії серед любителів складає 8 годин 42 хвилини, і я відчуваю в собі сили здолати цю дистанцію швидше.

  "У космосі немає політики": 10 питань до дівчини, яка "полетить" на місяць


всякий раз во время гонки, когда мне особенно тяжело, я спрашиваю себя — парень, зачем тебе это?. изображение номер 10

Фото: з особистого архіву Степана Вахмина

Для мене тріатлон-це передусім історія про процес, а не про результат. Я отримую задоволення від гонки. Хоча справедливості ради варто сказати, що особливе задоволення я отримую, коли стою на п’єдесталі. У цей момент я розумію, що усі старання були не даремно.

Але всякий раз під час гонки, коли мені особливо важко, я ставлю собі одне і те ж питання-хлопець, навіщо тобі це?

Думаю, що постановка мети-це головний стимул, а здоровий спосіб життя-головна мета. Будеш здоровий, буде і результат. Усе взаємозв’язано. Звичайно, можна займатися спортом і не бути націленим на результат, але, мені здається, так нецікаво-зберігати достатню концентрацію під час занять точно не вдасться. При цьому необов’язково ставити перед собою глобальні цілі. Наприклад, пробігти п’ять кілометрів з друзями на змаганнях теж відмінна ідея.

Але особисто мені завжди потрібна мета. Я хворий на спорт і по-іншому вже не можу.

всякий раз во время гонки, когда мне особенно тяжело, я спрашиваю себя — парень, зачем тебе это?. изображение номер 11

Фото: з особистого архіву Степана Вахмина

Звичайно, IRONMAN можна пройти і без тренера, але ось підготуватися і показати свій максимум буде складно. Так що, на мій погляд, тренер в цьому виді спорту потрібний. Ніхто про це не пише, але випадків, коли після участі в гонці або в процесі підготовки люди стають інвалідами, руйнуючи своє здоров’я (іноді, на жаль, навіть маючи тренера), дуже багато. Я думаю, що перш ніж піддавати себе серйозним навантаженням, людина має бути на 100% упевнена у своїх силах. Я вважаю, IRONMAN не коштує того, щоб провести залишок життя в спробах відновити втрачене здоров’я. Усе повинно бути в міру. Виходячи з власного досвіду, можу сказати, що дві найпоширеніші помилки, які допускають 99% новачків-це нестача сну і відпочинку і занадто великі тренувальні об’єми, які згодом призводять до травм.

  Як правильно тренуватися: 7 міфів про тренування


Одного разу мій знайомий сказав: “Знаєш, IRONMAN-це досить складна штука, яка залежить тільки від тебе. Це неможливо купити ні за які гроші”. Так, тріатлону складно конкурувати з бігом, але емоції і сам процес подолання перевершують усі очікування. Крім того, тріатлон, на мій погляд,-кращий вид фитнеса.

всякий раз во время гонки, когда мне особенно тяжело, я спрашиваю себя — парень, зачем тебе это?. изображение номер 12

Фото: з особистого архіву Степана Вахмина


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ