Зв'язатися з автором

Таш Саркисян про Нью-йоркський марафон: “Відчуття, ніби нічого крутішого просто не існує”Пробігти марафон в Нью-Йорку-мрія кожного бігуна. Ми поговорили з ведучим, продюсером, одним із засновників Comedy Club Ташем Саркисяном про те, чому його навчив наймасштабніший і складніший марафон у світі.-Незважаючи на те що це мій другий марафон, у мене уперше був план, який я намагався реалізувати (для цього я готувався і інтенсивно тренувався три-чотири місяці). Вже зараз, заднім числом, я розумію: можна було пробігти зовсім інакше. Але з іншого боку, усе, що розповідають про Нью-йоркський марафон-це і мільйон глядачів, і по-справжньому складна траса,-усе правда. Це незабутні емоції на все життя. Відчуття, ніби нічого крутішого просто не існує.

Із-за мостів Нью-йоркський марафон, напевно, найважчий з усіх мэйджоров. Особливо цей жахливий Куинсборо, який сильно впливає на фізичний стан. Після нього дуже важко відновитися. Далі Перша авеню, перший захід по Манхэттену, і начебто легшає, але потім ще два круті мости. Загалом, дуже важко.

За відчуттями треба було менше економити сили на першій половині марафону. Якби траса була прямою, то план із зворотним спліном міг би спрацювати. Першу половинку я пробіг круто-1.57 із запасом. Взагалі не нервував. Міг би пробігти швидше, та і треба було бігти швидше. Але друга частина цього марафону набагато складніша. Тому план з економією сил на першій половині не працює. Друга частина-це частина на виживання. Тут не до поліпшення результатів, треба було хоч би зберегти вже наявний показник. По Garmin я пробіг 3.58, але офіційно 4.02. Ну що ж, вважаємо, що з чотирьох годин я не вибіг. Хоча за відчуттями-на іншій трасі і з тим же рівнем підготовки усе б вийшло.

  Фитнес для дівчат - тренуємо руки


-Нью-йоркський марафон-це свого роду частина ДНК міста. Це не просто забіг, ця велика культурна подія, захід, який з позитивом сприймають жителі.

Я у черговий раз дійшов висновку, що єдиний прийнятний варіант знань-це особистий досвід. Тільки пройшовши що-небудь самостійно, розумієш, як твій організм реагує на ту або іншу історію. Для мене головне в цьому марафоні-те, що усю дистанцію я біг один. Це надає упевненості: я зрозумів, що можна швидко бігти без тренера, друга або пейсера.

Перед марафоном я сходив і на знаменитий величезний експо. Там було дуже багато різних і корисних штук. Той же вазелін, але тільки у вигляді такого модного кулькового дезодоранта-мене ця річ просто врятувала. Плюс спеціальні наклейки на соски-основний витратний матеріал бігунів. Тут бігова культура і біговий ринок абсолютно на іншому рівні.

Звичайно, до місця старту добиратися довго, але цей не перший великий захід, який я відвідую в Америці з такою важкою організацією. Я був на декількох супербоулах і розумію концепцію роботи безопасников і тих, хто займається логістикою. Вони працюють бездоганно.

  Як позбавитися від нежиті: кращий засіб від закладеності носа, лікую нежить


-Головна фішка американського підходу-це відчуття, що усе просто і що нічого не охороняється. Але при цьому усе чомусь дуже добре організовано. Це прямо класична форма американської демократії : усе просто і аскетично, але при цьому ретельно продумано. Ну і, звичайно, особливий кайф виходити на старт під Френка Синатру-це прямо дуже круто.

Щороку після марафону виходить випуск “Нью-Йорк Таймс” із спеціальним вкладенням-там публікуються списки усіх, хто фінішував. Цього року 99,5% добігли до кінця. Звичайно, я теж купив цей випуск і підозрюю, що я перша людина в нашій сім’ї, хто коли-небудь купував “Нью-Йорк Таймс”.

Мабуть, організувати в місті трасу в 42 кілометри-простіше простого, але змусити прийти глядачів, які щиро підтримуватимуть бігунів, значно складніше. І в цьому головна сила і особливість Нью-йоркського марафону. Цей забіг-прикраса серед мэйджоров саме завдяки місту, яке так любить свій захід, і людям, які щиро відносяться до цього марафону. Це дійсно непередавані відчуття і емоції.

Так, наш народ, звичайно, більше закритий, але все одно хочеться, щоб і у нас так було. До того ж усе необхідне-організатори і найкрасивіше місто-вже є. І немає цього жахливого Куинсборро, цієї металевої коробки, в якій починається відразу усе : клаустрофобія, судоми і питання, навіщо ти взагалі усім цим займаєшся.

  TRX петлі, петлі TRX вправи, вправи для усього тіла, тренування на усі групи м'язів© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ