Зв'язатися з автором

Тріатлон IRONMAN : Марія Колосова мотиваціяМарія Колосова-бизнесвумен, триатлет і багатодітна мати-про те, чому не треба боятися невдач, що таке транзитні зони і як стати прикладом для своїх дітей-їх у Марії четверо. Її приклад-справжня історія того, як створити себе через спорт.

Спорт як новий виклик

-Тріатлоном я почала займатися в 45 років. До цього в моєму житті не було ні спорту, ні в принципі якій-небудь іншій фізичній активності. Максимум двічі в тиждень я робила щось загальнозміцнююче в спортзалі або виходила на уранішню пробіжку-бігала в теплу пору року приблизно 3-4 кілометри. Тобто не роблячи навіть зарядку, я відразу почала займатися спортом. Моїм стимулом стала книга “Залізна людина є в кожному” і перегляд змагань-чемпіонату світу по тріатлону в Коне. Але ідеї високих досягнень, я б навіть сказала-наддосягнень, інтерес до обдарованості, до успіху у мене були з дитинства. Мене завжди притягали ті, хто досягав більшого, ніж інші. Років з семи-точно. Тому моя перша освіта-це психологічний факультет МГУ, а перша робота-школа для обдарованих дітей у рамках проекту “Обдаровані діти Росії”. І звичайно ж, я завжди ставила перед собою високі цілі і проводила різні експерименти, пов’язані з особистою ефективністю. Причому в абсолютно різних областях. У навчанні-я отримала три освіти. У сім’ї-у мене четверо дітей. У роботі-я працювала по найму, а потім самостійно “піднімала” два бізнеси. І усе в такому дусі. І ось в якийсь момент справа дійшла і до тіла, тобто до спорту. Мені було 45, і я вже була цілком успішна у багатьох інших сферах. Саме тому спорт став для мене новим цікавим викликом. Я вибрала тріатлон, а не якийсь інший моноспорт, оскільки в житті мені завжди доводилося робити дуже багато різних справ одночасно. По суті, мені здається, що тріатлон-це символічне відображення усього мого життя.

  Емоційний розлад особи : що таке, як визначити і як впоратися


І ще один момент: три роки тому, коли я зайнялася тріатлоном, я не уміла ні плавати, ні їздити на велосипеді. І це теж було дуже важливо і цікаво-постаратися чогось досягти там, де ти доки повний нуль.

#ясоздаюсебя: бизнесвумен мария колосова. изображение номер 6

Фото: Марія Колосова

Тріатлон навчив мене багато чому, але детально зупинюся на трьох основних моментах. Перший-я здогадувалася про це і раніше-виховний. Не так важлива мама, яка готує борщі і перевіряє зошити. Набагато важливіше мама, яка своїм прикладом щось показує. Що можна ставити перед собою амбітні, просто нереальні цілі і бути щасливою і успішною в їх досягненні. Що в житті дуже важливо йти вперед і чогось хотіти. І не боятися. Діти розуміють приклади набагато краще за слова і пряму опіку.

Друге-це відношення до невдач. Якщо ти в 45 фізично нічого не умієш і йдеш в такій меті, як пройти дистанцію IRONMAN, причому ти хочеш пройти її добре, то тобі гарантований неуспіх. Ти найслабкіша, найповільніша. Ти взагалі нічого не умієш і тобі усе дається дуже важко. Ми робимо щось нове-тобто помиляємося-зовсім недовго у своєму житті. Практично тільки в найперші роки нас хвалять за те, що ми, роблячи помилки і проходячи через неуспіх, вчимося ходити, є ложкою і самостійно надівати колготки. Потім, в школі, за неуспіх, за помилки ставлять погані відмітки. Є зразок, є типові завдання-не помиляйся! І ми відвикаємо робити щось нове, не знаємо, що робити з неуспіхом, який завжди там, де ти робиш щось нове. Якщо ти ростеш і розвиваєшся, то в першу чергу повинен знати, як бути в ситуації неуспіху, який є зворотною стороною цього розвитку. І цей досвід дуже цінний.

  Питання: чи шкідливо перегортати соцсети з ранку?


#ясоздаюсебя: бизнесвумен мария колосова. изображение номер 7

Фото: Марія Колосова

І, нарешті, тріатлон-це великі временн Ы Е витрати. Дуже великі. Приблизно 20 годин в тиждень-і це без дороги, зборів і змагань. А ти і так дуже зайнята людина. Тобто тобі знову доведеться вирішувати, від чого ще відмовишся, а від чого немає. Іншими словами, ретельніше починаєш відповідати на питання, а хто ж ти насправді. Тому що ти залишиш в житті вже не що потрапило, “до купи”, а тільки те, що і правда твоє. І це дуже складно. Тому що вибирати доводиться між дуже важливим і дуже важливим. І чогось дуже важливого в житті вже не буде. Та зате в результаті вибору починаєш краще розуміти, хто ж ти насправді.

Звичайно, усе потрібно робити поступово: спочатку підготуватися до короткої дистанції, потім. ні, я невірно говорю. Спочатку треба знайти тренера. Грамотного і відповідного тобі тренера, який стане провідником до намічених цілей. Я не вірю, що можна самому, просто по книжках, благополучно підготуватися до IRONMAN. Мотивація вам може вистачити, але знань може виявитися недостатньо. У такому разі треба увесь свій час повністю присвятити підготовці і вивченню усього написаного на цю тему. Але навіть це не врятує від помилок, а зворотний зв’язок ніколи не замінять книги. Мені дуже повезло, і ось вже четвертий рік я тренуюся у досвідченого тренера і талановитого спортсмена. Те, чого я досягла, і навіть те, що я досі займаюся тріатлоном і міркую зараз на цю тему, великою мірою його заслуга.

  Комплекс Биолипосактор живота для видалення жиру з живота і стегон


#ясоздаюсебя: бизнесвумен мария колосова. изображение номер 8

Фото: Марія Колосова

Транзитні зони

Для мене спорт-спосіб самореалізації, можливість підтримувати себе у формі, змагання, можливість ставити собі нереальні цілі і дивитися, за рахунок чого їх можна досягти. Це відповідь на питання про свої можливості і межі. Причому не лише в спорті. Тому що життя не розпочинається з тріатлону і не закінчується ім. Вона повна. І досвід тріатлону дає можливість відповісти на аналогічні питання і в іншому житті, в інших її проявах, дає багато мотивації. Для мене тріатлон-це теж інструмент особистої трансформації. Набагато більше, ніж просто фізичною. Я зараз закінчую книгу. Частково автобіографічну. Вона називається “Транзитна зона” . Вона про тріатлон. І не лише. Вона саме про транзитну зону-зону трансформації, в якій ти робиш важливі для себе відкриття, перетворюєшся в когось іншого. І це може бути не лише через спорт, і не лише через тріатлон. У кожного свої транзитні зони. Але закони їх проходження-загальні.

Спорт-це частина життя, причому дуже важлива (особливо з точки зору стимулу і часу, який він займає). Але для мене життя-це саме гармонійна картинка. Якщо спорт, то виховання дітей через спорт. Це не означає, що вони обов’язково повинні їм займатися (хоча усі мої діти займаються якимсь спортом і дуже успішні в цьому), а саме через приклади із спорту. Якщо я веду бізнес-тренінги, то спорт дає мені декілька речей: уміння працювати на результат там, де люди частенько просто живуть процесом; можливість наводити приклади, які недоступні, якщо ти сам не пережив щось у своєму житті. Тобто перестаєш бути просто бізнес-тренером, а стаєш тим, хто може показати щось на своєму досвіді. І, звичайно, стимул. Та ж здатність робити нове, досягати цілей і справлятися з невдачею. Тобто сфери життя переплітаються, збагачуючи один одного. Але цих областей може стати менше. Я вже говорила про це. Залишається тільки саме сутнісне, тільки те, що точне твоє.

  Кросовки Aston Martin, кросовки Aston Marton Hogan, кросовки Астон Мартін


#ясоздаюсебя: бизнесвумен мария колосова. изображение номер 9

Фото: Марія Колосова

Як я вже сказала, усі мої діти займаються спортом, і мій приклад багато в чому надихнув їх на це. Моєму молодшому синові Жене було 13, коли я захопилася тріатлоном. У нього була серйозна травма хребта-рік він майже не ходив, сильно відстав в школі і погладшав. Фізична активність була заборонена. Йому було дуже непросто. Ми розпочали з плавання, і він швидко досяг в нім успіху. Потім був біг, потім велосипед. Женя виявився хлопчиком з характером. Через два роки його стало просто не дізнатися. Він не лише виріс і дуже підтягнувся, не лише став одним з кращих плавців і виграв багато складних стартів, не лише дуже просунувся в тріатлоні, але він став ще дуже успішним в навчанні. Просто одним з кращих в школі. Йому вистачило мотивації, щоб вигравати математичні олімпіади і поступити достроково на мехмат МГУ. Крім того, він став людиною, яка точно знає, чого він хоче, людиною, яка уміє приймати рішення і організовувати себе в досягненні своїх цілей. Так, майже увесь 11 клас він не вчився в школі-я переклала його на домашнє навчання. Це був дуже ризикований крок. Але Женя сам вчився, тренувався, абсолютно самостійно підготувався до олімпіад і до випускних іспитів і здав їх блискуче.

  LG, смарт-часы, розумний годинник, Android, годинник, Google, гаджети


Інші діти захоплюються іншими видами спорту, але мій приклад все одно дуже важливий, незалежно від того, чим займається кожен з них. Мій приклад же більший, ніж просто про спорт.

Як стати сильною: ради від Марії Колосової:

  1. Важливо знайти те, що підходить саме тобі. І це необов’язково має бути тріатлон.
  2. Якщо вибір якогось спорту продиктований чимось, що більше, ніж саме заняття спортом, тоді це спрацює. Потрібно розуміти, що тренування-це важко. І результати будуть не відразу, і щось може не виходити. І можливі травми. Потужний стимул повинен перекривати усе це.
  3. Потрібний тренер. Це дуже важливо-і як стимул, і як досвід, і як зворотний зв’язок, і як обіцянку, яку вже не можна порушити. Часто для мене в складних ситуаціях на гонці, коли вже буває непросто змусити себе викладатися, саме звіт перед тренером грає таку стимулюючу роль.
  4. Ще дуже важливий перший успіх, тобто і мета. Можна вибрати невелику мету-пробігти 10 км восени, наприклад, за 55 хвилин або навіть за годину. І обов’язково вибрати красивий старт. Можна у нас, можна в іншому місті або навіть в іншій країні. А сам факт участі, підготовки, результату і медалі у кінці дадуть величезний стимулюючий заряд.

#ясоздаюсебя: бизнесвумен мария колосова. изображение номер 10

Фото: Марія Колосова

Якщо ви не упевнені, що тріатлон-саме ваш вид спорту, то спробуйте Urban Tri : функціональні тренування, які поєднують в собі три види спорту-біг, велосипед і плавання; і розроблені з урахуванням особливостей жіночого організму. Записатися на безкоштовні тренування ви зможете ТУТ, а дізнатися детальніше про головний виклик цього літа-ТУТ.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ