Зв'язатися з автором

Тріатлон IRONSTAR 113 і SPRINT : як це було4 червня в Сочі відбувся перший тріатлонний старт нового сезону. Сотні атлетів зі всього світу взяли участь відразу в двох складних перегонах-IRONSTAR SPRINT TRIATHLON і IRONSTAR 113. Про те, як пройшла головна спортивна подія червня і перший спринт-тріатлон у своєму житті, розповідає Анастасія Каримова.

Анастасія Каримова

Колишній прес-секретар IRONSTAR, прес-секретар Transparency International Russia, учасниця IRONSTAR SPRINT TRIATHLON

— Усе розпочалося з того, що рік тому я влаштувалася в IRONSTAR-я працювала в оргкомітеті і у мене була можливість спостерігати за змаганнями зсередини і з боку. Я якраз тоді тільки почала займатися бігом і про тріатлон навіть не думала. Точніше, думала, що тріатлон не для мене-занадто складно, причому не стільки з точки зору фізичного навантаження, скільки з точки зору фінансових витрат. Все-таки одна справа-просто бігати, і зовсім інше-плавати у відкритій воді і їздити на велосипеді: відразу виникає питання про купівлю відповідного гідрокостюма і хорошого шосейника. З трьох дисциплін мене найбільше лякав велоэтап. Мені він представлявся найнебезпечнішою і ризикованішою частиною гонки. Треба не просто ж купити велосипед, але і навчитися їм управляти і бути готовим при необхідності його ремонтувати і транспортувати на літаку. Загалом, моя відповідь була немає. Але річ у тому, що я належу до тієї категорії людей, які якщо говорять “Немає, я ніколи не буду цим займатися”, значить, напевно саме цим і займатимуться через якийсь проміжок часу. Так що зовсім скоро фаза заперечення змінилася фазою прийняття.

  7 запаморочливих рецептів з кукурудзою


Моя життєва ситуація склалася таким чином, що у кінці серпня я від’їжджаю вчитися в Штати. У зв’язку з цим кілька місяців тому я почала думати про те, як провести час, що залишився до від’їзду, а саме-як витягнути з цих місяців максимум. Я думала, і в якийсь момент прийшло розуміння, що мені шалено сподобалася атмосфера змагань, яку я спостерігала рік тому, працюючи в IRONSTAR. До того ж мене притягало Сочі-це ідеальне місце для занять спортом. Водний етап в чистісінькій морській воді, велогонка з видом на олімпійський стадіон-усе це дуже надихає. До того ж спринт-це все-таки не IRONMAN, так що можна і ризикнути.

Я відразу вирішила, що не купуватиму складне устаткування і усе необхідне візьму в прокаті. Але без пригод, звичайно, не обійшлося. Річ у тому, що я розраховувала вже на місці узяти напрокат шосейник, але оскільки в останню мить не підтвердила своє замовлення, то, приїхавши в Сочі в п’ятницю, я виявилася без велосипеда. Я вирішила, що візьму простенький MTB-вже 20 кілометрів я як-небудь на нім та проїду. Але в останню мить мене виручила подруга, яка передумала брати участь в гонці і запропонувала мені свій велосипед,-справжній шосейник з контактними педалями і велотуфлями. На щастя, ми з нею одного росту, і розмір ноги у нас теж однаковий. Але проте сказати, що це було страшно-не сказати нічого. Я ніколи раніше не їздила на шосейному велосипеді, а уся підготовка до велоэтапу проходила у велостудии і грунтувалася на імітації шосейної гонки. Але як виявилося, це катастрофічно мало! По-перше, треба уміти злізати з велосипеда так, щоб не падати при цьому, по-друге, треба уміти відстібати велотуфли від педалей і, нарешті, треба уміти враховувати зовнішні чинники, такі як пориви вітру і волога траса. Чи варто говорити, що вже через п’ять хвилин катання на шосейнику я передбачувано з нього впала і розбила коліно.

  Як приготувати корисну фанту


Напередодні старту під час тестового запливу у бухті я зробила для себе ще одне цікаве відкриття-виявилось, що я абсолютно не умію орієнтуватися на відкритій воді. Я старанно впродовж місяця освоювала кроль у басейні, але, як з’ясувалося, плавати по розміченій доріжці-це одне, а у відкритій воді-зовсім інше. Я зрозуміла, що навички плавання кролем мені точно не згодяться і вирішила відразу перейти на так званий сочинський брас (технікою правильного брасу я теж не володіла). Природно, варто було мені потрапити у воду, як у мене відразу почалася паніка-холодна вода, хвилі. На щастя, мені вистачило розуму узяти напрокат гідрокостюм, який упродовж усього плавального етапу створював відчуття захищеності,-і від холоду, і від медуз.

І незважаючи на те що я рік займалася бігом, причому півроку з майстром спорту міжнародного класу, біговий етап дався мені нелегко. Мені здавалося, що я відчула на собі усю силу гравітації. Я бігла на межі, але навіть не намагалася змусити себе бігти швидше. Так, мені дуже бракувало правильної техніки на плаванні і велоэтапе-я не знала, як треба правильно докладати зусилля, щоб рухатися швидше, і на біговий етап сил практично не залишилося. Але, думаю, саме завдяки тому, що бігові тренування включали ОФП і силові вправи, мені вдалося не осоромитися. Я фінішувала в останній десятці і показала, як не дивно, непогані результати на плаванні.

  TAG Heuer, хронографія, Carrera Heuer, годинник, нова колекція


Головний висновок, який я зробила : недостатньо займатися кожною дисципліною окремо. У цьому-то і уся специфіка тріатлону-кожен етап йде за іншим. Я тільки після гонки дізналася, що можна і треба робити комбіновані тренування з вибіганням з басейну, силовими вправами на борту і поєднанням бігу і велосипеда. Треба уміти швидко перемикатися між різними видами навантажень і мати підготовлений вестибулярний апарат-я, наприклад, дуже багато часу втратила в транзитних зонах, просто намагаючись прийти в себе після попереднього етапу.

Тріатлон-прекрасна штука! Навіть якщо ти фанатієш тільки від одного виду спорту, досвід чергування відразу трьох дисциплін буде дуже корисний. До того ж сама підготовка учить багато чому. Так, незважаючи на те що наступні два роки я буду з головою занурена в навчання і мені буде не до тріатлону, мабуть, я все-таки хотіла б до нього повернутися.

І ще трохи надихаючих фотографій. Ви тільки подивитеся на цих людей: усі вони переможці!

Детальний календар головних стартів цього року шукайте ТУТ. А про те, як підготуватися до першого у своєму житті спринт-триатлону, читайте ТУТ. У сю корисну інформацію для підготовки до “напівзалізній” дистанції ви знайдете ТУТ.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ