Зв'язатися з автором

Учені встановили: в 23% випадків антибіотики призначають без необхідностіУ 2016 році кожному шостому дорослому американцеві були виписані антибіотики, які насправді не були йому потрібні,-свідчення для їх прийому були відсутні. І це погано, адже тільки учора ВООЗ опублікувала список загроз здоров’ю людства, в якому у черговий раз підкреслила небезпеку неправильного використання антибіотиків. Згідно з новим дослідженням університету Мічігану, в 2016 році тільки 8% усіх призначень антибіотиків були оправданны. У інших випадках їх необхідність виявилася сумнівною: 23% призначень визнали помилковими, 36%-“потенційно необхідними”, а 28% антибіотиків були виписані без встановленого і задокументованого діагнозу.

Фактично кожен шостий дорослий і кожна десята дитина в 2016 році отримала абсолютно непотрібний рецепт на антибіотики.

Автори дослідження попереджають: подібні призначення-прямий шлях до того, що антибіотики перестануть бути ефективними у боротьбі навіть з самими незначними з тих, що піддаються лікуванню патогенами.

учёные установили: в 23% случаев антибиотики назначают без необходимости. изображение номер 2

Фото: shutterstock. com

Відмітно, що днями ВООЗ опублікувала щорічний список з десяти глобальних загроз людству, куди окрім забруднення повітря і свідомої відмови від вакцинації включила появу нових стійких до антибіотиків інфекцій. У своїй доповіді представники ВООЗ підкреслюють: стійкість бактерій, грибів, паразитів до протимікробних препаратів погрожує відкинути людство далеко назад-в часи, коли ми не могли врятувати людей з такими інфекціями, як пневмонія, туберкульоз, гонорея і сальмонельоз. Так, в 2016 році в 600 000 випадків туберкульозу була виявлена резистентність до рифампицину-найбільш ефективному препарату першого ряду.

  Пантофлекс - крем для суглобів: відгуки, ціна і склад


Важливо розуміти: формування стійкості до антибіотиків-це природне явище, проте неправильне використання цих препаратів істотно прискорює процес. Ученим доводиться проводити усі нові і нові дослідження, щоб розробляти усі нові і нові антибіотики для боротьби з “супербактеріями”. Оскільки вартість подібних досліджень досить висока, ціни на сучасні антибіотики теж істотно вище.

Ось що треба знати про принципи роботи антибіотиків (базова інформація) :

  1. Антибіотики показані і ефективні у боротьбі з бактерійною інфекцією. Бактерійну природу найчастіше мають деякі шкірні інфекції, пневмонія, деякі вушні інфекції, гострий середній отит у дітей, інфекції сечового міхура.
  2. Антибіотики не допоможуть при вірусних інфекціях. При грипі, ГРВІ, бронхіті вони даремні.
  3. Встановити природу захворювання “на око” украй складно. Іноді щоб відрізнити вірусну інфекцію від бактерійної, потрібні лабораторні дослідження.
  4. Курс антибіотиків не можна переривати, навіть якщо симптоми хвороби зникли. В цьому випадку загинуть тільки найвідчутніші до антибіотика бактерії, малочутливі і стійкі продовжать розростатися. Позбавитися від них стане ще складніший.
  5. Не можна приймати антибіотики самостійно-їх повинен призначати фахівець. При цьому не бійтеся ставити лікареві питання, запитувати, чому він призначив саме цей препарат. І так, пробіотики для “захисту кишковика” теж пити необов’язково. Показань до їх застосування дуже-дуже мало (ось ТУТ гастроентеролог Олексій Головенко розповідає, коли це дійсно може допомогти).
  Як підготуватися до забігу: 9 вправ для розминки© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ