Зв'язатися з автором

Учимо дитину малювати – майстер-класи


Зміст статті :

 1. Малювання
 2. Цікаві методики
 3. Як навчити дитину малювати аквареллю
 4. Як навчити дитину малювати гуашшю

Як відомо, діти люблять малювати. Батьки повинні направити їх творчі здібності в потрібне русло.

Малювання простих малюнків для малюків

З самого раннього віку діти чиркають на папері олівцем. Батьки повинні допомогти дитині, правильно розташувати цей інструмент між його великим і вказівним пальцем, а середній-притримує олівець.

Щоб навчити дитину малювати, покажіть йому, як креслити лінії. Вони будуть горизонтальними, вертикальними. Поступово дитина стане робити ці елементи рівнішими і паралельними один одному.

маленька дівчинка малює на полотні
Зацікавте малюка, показавши йому, як накреслити дві великі вертикальні лінії, з’єднавши їх декількома маленькими горизонтальними, щоб вийшла драбинка.

Також відрізки перетворяться на прапорець, сіточку. Щоб далі учити малювати улюблене чадо, покажіть йому, як креслити круги. Додавши потрібні штрихи, перетворите ці фігури на сонце, повітряну кулю, в квітку.

Стежте за тим, щоб дитина правильно тримала олівець, не натискала на нього занадто сильно. Важлива і правильна посадка юного учня під час занять.
Одночасно розповідайте малюкові, які бувають кольори. Намалюйте разом з ним сонце, нехай дитина забарвить його в жовтий колір, яблуко зробить зеленим, апельсин-помаранчевим.

Коли діти освоять такі премудрощі, можна учити їх малювати предмети, які він бачить щодня. Нехай це буде будинок, що складається з трикутного даху і прямокутної основи. Покажіть йому, як намалювати ляльку, машинку, іншу улюблену іграшку.

Коли діти усе це освоять, познайомте їх з пропорціями. Поясніть, що голова ляльки не може бути більше її тіла, а машина-не більше удома. Малювання домашніх тварин також стане корисним розвиваючим заняттям для малюків.

Прищеплюйте хлоп’ятам художній смак. Гуляючи на природі навесні, зверніть їх увагу на квітучі дерева. Восени покажіть, як дивовижно виглядають плоди дерев, наприклад, горобини, взимку нехай вони помилуються засніженими деревами на прогулянці, а будинки намалюють їх.

  Майже анорексія: як розлади харчової поведінки ламають життя


Існують нові цікаві методики, які дозволяють учити дітей малювати з піврічного віку. До двох років такі хлоп’ята за допомогою олівців, крейди, фарб малюють красиві картинки і можуть за допомогою цього виду мистецтва виразити власне “Я”.

Як навчити дитину малювати: цікаві методики

Ознайомимося з ними.

Пальчикове малювання для малюків

Якщо ви хочете розвивати художні здібності дитини з дитинства, тоді приготуйте:

 • гіпоалергенні фарби;
 • щільний папір;
 • фартух;
 • вологі серветки.

Майстер-клас:

 1. Одягніть дитину в робочий наряд, пов’яжіть непромокальний фартух. Посадіть його в стільчик, покладіть на столик поряд з малюком аркуш паперу.
 2. Для першого заняття краще вибрати фарбу одного кольору. Купіть гіпоалергенну, яка не нанесе малюкові шкоди у разі, якщо потрапить в рот в незначних кількостях.
 3. Розповідайте дитині, що зараз його учитимете малювати. Нехай занурює пальчики у банку, покажіть йому, як малювати пальцями і долонями на папері.
 4. Не забувайте хвалити малюка. Але якщо він став капризувати, закінчите заняття, продовжите його, коли дитина буде в хорошому настрої.
 5. Витріть йому руки вологими серветками, переодягніть в чистий одяг.

Можливо, йому більше сподобається малювати лежачи. Тоді підготуйте:

 • частина рулону шпалер або ватман;
 • фарби для пальчикового малювання;
 • вологі серветки;
 • целофанову плівку.

Застеліть плівкою частину підлоги, на якій немає килимів, килимів. Згори помістите шпалери або ватман. Тут же розташуєте фарби. Нехай дитина займеться образотворчим мистецтвом, а ви можете розповідати йому, що вийшло, домальовував ті або інші штрихи.

Поролонові стусани

Інструменти для цього виду малювання легко зробити самим, для цього треба узяти:

 • губки для миття посуду;
 • прищіпки або скотч;
 • ножиці.
  Пиріг із сливами рецепт з фото


Наріжте губки на товсті смужки по довжині, скріпите кінці кожною прищіпкою або скотчем. Занурюючи таке пристосування у фарбу, малюк “друкуватиме” на листі папери.

Можна запропонувати дитині малювати за допомогою ватних паличок, але такі дрібні предмети дають дітям старше за три роки і невідривно стежать за ними під час творчого процесу.

Малювання по трафарету

дитячі малюнки під трафарет
Тут можна використати готові поролонові пензлики або зробити їх своїми руками. Трафарет також просто виготовити самим. Для цього знадобляться:

 • лист картону;
 • ножиці з гострими кінцями;
 • канцелярський ніж;
 • олівець.

Намалюйте самі або переведіть вподобані картинки з інтернету. Вони мають бути цікаві дітям. Почніть вирізувати кожну канцелярським ножем, продовжите робити це ножицями.

Нехай дитина покладе трафарет на листок паперу. Занурюючи поролоновий стусан або широку кисть у фарбу, нанесе її на внутрішню частину трафарету. Можна використати не один, а декілька відтінків, зробивши казкового носорога або яскраву ялинку.

Інший вид малювання схожий на даний, але в цьому випадку знадобиться внутрішня частина трафарету. Дитина прикладе вирізаний малюнок до аркуша паперу, змалює її зовнішню частину.

трафаретний малюнок рибки
Наприклад, це рибка. Тоді фон зображається синім або блакитним кольором, вона залишиться білою. Якщо ви дасте дитині кольоровий папір, наприклад, блакитний, тоді рибка буде такого кольору.

Креативне розфарбовування

Ознайомтеся ще з двома видами малювання. Для першого знадобляться:

 • лист картону;
 • скотч;
 • фарби;
 • кисть або поролоновий стусан.

Покажіть дитині, як наклеїти на лист картону скотч. Можна робити це рівно або хаотично. Нехай він зафарбує фон одним або декількома кольорами і почекає, поки фарба висохне. Потім допоможіть йому відліпити скотч, порадійте разом результату.

  Зайва вага, як скинути вагу, Новий рік 2017


практичний приклад креативного розфарбовування
У такій техніці можна намалювати залізну і автомобільну дорогу, стежину в лісі.

Виліпіть разом з малюком плоскі фігурки з солоного тіста, залиште їх на добу підсохнути. Тепер нехай він розфарбує їх. Можна приклеїти ці скульптури на картон, щоб створити об’ємну картину.

розфарбовування об'ємних заготівель

Як навчити дитину малювати аквареллю?

Юному художникові неодмінно згодяться і навички малювання аквареллю.

коробочка акварельних фарб
Батьки придбають фарби, пензлики, папір для дитини. Тут є свої нюанси.

Необхідне для акварельного живопису

Акварельна фарба продається в кюветах, тюбиках, буває сухий. Фарба в тюбиках добре лягає на полотно, її легко змішувати, проте малюки не зможуть розрахувати потрібну кількість, і витрата буде великою. Купіть маленьких дітям фарбу в кюветах, але щоб відтінки не змішувалися, покажіть їм, як треба мити пензлик після того, як закінчили малювати одним кольором і почали іншим.

Зазвичай при малюванні аквареллю, дітям рекомендовано використати трохи кольорів. Щоб вони навчилися отримувати різні відтінки, покажіть їм, як змішувати фарби.

Щоб навчити малювати дітей аквареллю, придбайте м’які пензлики різних розмірів :

 1. З тонким загостреним ворсом згодяться для зображення дрібних деталей.
 2. Середніми виконується основна робота.
 3. Для малювання фону і іншої великої території використовують великі пензлики.

Ви, напевно, помічали, що при використанні альбомних листів малюнок може коробитися, особливо, якщо юний художник використовує надто багато води. Якщо хочете уникнути цього, тоді придбайте папір, призначений для акварелі, яка щільніше звичайною і краще вбирає воду. Можна купити білу або кольорову, в останньому випадку, не треба буде малювати фон, адже для відтворення морських глибин можна узяти блакитну, а для зображення пустелі-жовту.

Техніка акварельного живопису

Папір для акварелі треба змочити водою, потім натягнути, закріпити кнопками на основі-планшеті.

  До "Абсолют Московського марафону - 2018" залишилося 10 днів


Якщо фарба в тюбиках або суха, тоді її треба змішати з невеликою кількістю води, використовуючи для цього пристосування, що називається палітрою. Але потрібно розводити з розрахунком, що після того, як фарба висохне, вона стане світлішою.

Розкажіть дитині, які кольори вийдуть, якщо розмішувати різні фарби. Так, в результаті співдружності жовтої і синій вийде зелена, а синій з червоною-фіолетова.

Познайомте дитину з деякою технікою акварелі. Розкажіть, що буває:

 • розтяжка, коли художник переходить від яскравого насиченого кольору до світлого;
 • відмивання, при якому живописець наносить фарбу одного кольору на папір, щоб вийде фон, наприклад, морська гладінь, трава, небо, ліс;
 • техніка малювання “по мокрому”, при цьому спочатку полотно змочують водою, потім малюють тут аквареллю;
 • техніка акварелі “по сухому”-подальший шар наносять тільки після того, як висихає попередній.

Коли ви учитимете малювати дитину аквареллю, скажіть, що невірні мазки треба стирати тут же, якщо вона підсохне, зробити це буде складніший. У першому випадку, треба добре віджати пензлик і, як би витерти нею за кілька разів неправильний мазок. У другому, необхідно видаляти пляму трохи вологою кистю, роблячи це обережно, щоб не порвати папір в цьому місці.

Як навчити дитину малювати гуашшю?

Щоб батьки могли навчити дітей використати цей вид фарби, вони самі повинні знати основи такої творчості. Доцільніше купити для хлоп’ят дитячу гуаш, яку також називають плакатною. Ще існує художня, але вона дорожча.

Якщо ви роздумуєте над тим, навчити дитину малювати аквареллю або гуашшю, в чому відмінність цих фарб? У тому, що акварель лягає на папір тоншим шаром, тому на одну і ту ж ділянку їх накладають декілька. Гуаш щільніша, буде видний тільки верхній мазок, тому їй в основному малюють в один шар.

  Рецепт дня : локшина з арахісовим соусом і сиром халуми


Якщо дитина усидлива, терпляча, тоді можна навчити його малювати аквареллю. Більше імпульсивному краще підійде гуаш. Ця фарба дає великі можливості, відкриває простір для творчості, оскільки їй можна малювати майже на будь-якій поверхні:

 • на склі;
 • на папері;
 • на картоні;
 • на тканині;
 • на фанері.

Щоб підготувати гуаш до нанесення на полотно, частину фарби кладуть на палітру, але якщо її немає, можна використати і непотрібне блюдце, пластикову кришку, іншу майже плоску тару. Тут гуаш можна змішувати з фарбою іншого кольору або розбавити невеликою кількістю води. Перемішайте, щоб не було грудочок.

До речі, якщо дитина забула закрити баночку, і фарба засохнула, налийте в цю ємність воду, щоб вона покрила гуаш, залиште на добу.
Нехай дитина малює на підготовленій поверхні. Після закінчення занять переодягніть його в чистий одяг, а робоча підлягає пранню. Зазвичай гуаш добре відпирається, для цього забруднені місця намилюють, запирають в холодній воді. Якщо плями в’їдалися, тоді допоможе спеціальний засіб, призначений для боротьби з такими плямами, називається Dr. Beckmann Fleckenteufe. Воно згодиться і якщо дитина забруднила не лише себе, але і предмет м’яких меблів, текстиль.

Не залишайте дітей під час такого творчого процесу одних, а то вони можуть розмалювати стіну, а не тільки листи паперу. Але деякі батьки дивляться на це з позитивом, залишають плоди такої творчості на пам’ять, знімають ролик, викладають в інтернет і отримують не одну тисячу переглядів.

Але краще навчити дитину малювати більше традиційними методами, які йому теж неодмінно сподобаються.© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ