Зв'язатися з автором

Утеплення лазні глиною


Зміст:

 • Особливості використання глини
 • Глиняно-піщаний розчин для стелі
 • Глина і тирса для стелі
 • Чергування глини і тирси
 • Утеплення стін лазні

Нині існує безліч варіантів теплоізоляції парної. Ринок пропонує різні різновиди синтетичних утеплювачів. Вони відрізняються за ціною і експлуатаційними характеристиками. Проте “дідівські” методи утеплення лазні ще не забуті. З глибини віків до нас дійшов метод теплоізоляції за допомогою глини.

Особливості використання глини для утеплення лазні

глина для утеплення лазні
Глина не даремно користується популярністю як утеплювач вже декілька віків. До основних достоїнств матеріалу відносять такі якості, як:

 1. Проста технологія приготування суміші утеплювача і її нанесення. Впоратися з роботами утеплювачів можна самостійно, не маючи особливих навичок будівництва.
 2. Дешевизна. Вартість глини значно нижча, ніж синтетичних матеріалів. Часом, її можна добути і безкоштовно з природних джерел.
 3. Якісна ізоляція. Низький коефіцієнт теплопровідності дозволяє надійно утеплити парну.
 4. Не притягає гризунів і комах.
 5. Екологічність. Глина не виділяє токсичних речовин.

Що стосується недоліків цього способу теплоізоляції, то до них можна віднести трудомісткість і тривалість робіт.
Найбільш відповідною для утеплення вважається червона глина. Вона гігроскопічна і відрізняється пластичністю. При необхідності можна замінити її білою глиною. Цей матеріал також має високі експлуатаційні характеристики.

  Мотофристайл, Adrenaline Rush FMX, Ferz, фільм, мотоспорт


Частенько для максимального ефекту проводять утеплення лазні глиною з тирсою або посіченою соломою. Якщо ви вирішили використати домішку тирси, то до їх вибору також треба віднестися серйозно. Оптимальний варіант-дубова і хвойна стружка. Перед застосуванням їх бажано ретельно просушити, а також обробити антисептичним складом і антипіреном.

Сам процес утеплення лазні глиною не відніме багато часу. Проте врахуйте, що просихати зволожений глиняний шар буде майже місяць при температурі вищий за нуль.

Глиняно-піщаний розчин для теплоізоляції стелі в лазні

теплоізоляція стелі лазні глиняно-піщаним розчином
Утеплити стелю в лазні за допомогою глини можна декількома способами. Традиційний метод припускає використання розчину з піску і глини в співвідношенні 2:6. Води треба додавати стільки, щоб консистенція суміші нагадувала густу сметану.

У процесі дотримуємося наступної інструкції:

 • Обшиваємо стелю ретельно просушеними дошками завтовшки 4-6 см
 • Замазуємо щілини рідкою глиною і чекаємо повного висихання.
 • Фіксуємо на дошках пароізоляційну мембрану внахлест на 15-20 см
 • Проклеюємо стики фольгированным скотчем.
 • Робимо однорідну суміш піску, глини і води.
 • Покриваємо дошки шаром розчину завтовшки 5-7 см, розрівнюємо поверхню дошкою. Для перевірки рівня ставимо згори рівну планку, а на неї гідрорівень.
 • Після застигання насипаємо сухий пісок на висоту 10-15 см
 • Монтуємо згори лаги і чистову підлогу.
  1000 км любові, благодійний забіг, забіги 2017


Зверніть увагу, що устаткуванню вентиляції також варто приділити особливу увагу. Це мінімізує вплив високої температури і вологості на теплоізоляційний шар. Для цього досить зробити два невеликі слухові віконця у фронтонах горищної конструкції і вентиляційні отвори один навпроти одного.

Суміш глини і тирси для утеплення стелі лазні

схема теплоізоляції стелі в лазні глиною з тирсою
В цьому випадку для приготування глиняної суміші використовують тирсу або посічену солому. Розчин повинен мати густу консистенцію. Орієнтовне співвідношення глини і тирси-2:3.

Теплоізоляційні роботи виконують в такому порядку:

 1. Будівельним степлером прикріплюємо гідроізоляційний матеріал до стельового перекриття.
 2. Набиваємо рейки шириною близько 10 см ребром на відстані 0,3-0,4 метра.
 3. Зволожуємо глину і перемішуємо її з деревною обробленою тирсою до однорідної консистенції.
 4. Заповнюємо розчином поглиблення, що вийшов, між встановленими рейками, рівняємо шпателем і чекаємо повного висихання.

Після остаточного застигання на поверхні можуть з’явитися дрібні щілини. Це природний процес. Їх необхідно покрити тонким шаром рідкої глини і присипати згори обробленою тирсою або землею на 5 см Іноді цей процес необхідно повторити кілька разів. Після цього можна приступати до монтажу чистової підлоги горища.

  Троянда ран, бігові змагання, куди поїхати на травневі, куди поїхати на травневі 2018


Важливо також приділити особливу увагу пожежної безпеки. Простір між димохідною трубою і дошками перекриття повинен складати більше 25 см Дошки по краю краще обробити азбестом.

Чергування глини і тирси для теплоізоляції стелі в лазні

шар тирси при утепленні стелі лазні
Цей метод полягає в почерговому укладенні на горищному настилі шарів глини і дерев’яної тирси.

Виконуємо роботи в такій послідовності:

 • Стелим на підлогу горища пароізоляцію внахлест на 5-10 см В цих цілях можна використати пергамін або руберойд.
 • Розмочуємо глину і додаємо в неї солому або тирсу в співвідношенні 2:3.
 • Ретельно перемішуємо суміш, що вийшла, до консистенції густої сметани. Для цього рекомендується скористатися бетономішалкою.
 • Викладаємо шар в 2-3 см, розрівнюємо дошкою і залишаємо до повного висихання.
 • Закладаємо тріщинки, що з’явилися, рідкою глиною. В деяких випадках закладати тріщини треба кілька разів. Кожна та, що подальша, що затерла проводиться після висихання попередньою.
 • Після застигання засипаємо шар тирси, стружки, сухого дубового листя. Останні, до речі, мають сильні антибактеріальні властивості і перешкоджатимуть появі грибка.
 • Згори робимо 5-сантиметровий прошарок сухого грунту.
  Спалити калорії, як скинути зайва вага, низькокалорійна дієта


Якщо ви плануєте надалі використати горищне приміщення, то обладнайте згори дерев’яний настил. Інакше засипку можна так і залишити. Цей спосіб трудомісткий, проте ефективний і дешевий.

Утеплення стін лазні глиною

теплоізоляція стін лазні глиною
Що стосується внутрішнього утеплення, то воно не витримуватиме дії агресивного середовища. Розмокання із-за підвищеної вологості стане чергуватися з розтріскуванням від гарячої пари. Тому для теплоізоляції стін лазні усередині глину не можна використати. Зовнішнє утеплення можна здійснити тільки для каркасної і цегляної споруди.

Теплоізоляція стін лазні зовні за допомогою глини виконується так:

 1. На стіну набивається дранка, яка є довгими рейками шириною 2-3 см і завтовшки 1 см Окремі елементи скріплюються у вигляді грат дерев’яними або оцинкованими кріпленнями. Це необхідно для армування глиняного шару.
 2. Змочуємо глину водою. Додаємо дерев’яну стружку, яка зменшить теплопровідність розчину.
 3. Наносимо суміш на дранку і вирівнюємо спеціальним шпателем. Використовуємо схил або будівельний рівень для перевірки рівності.
 4. Після повного висихання встановлюємо на стіни обрешетування і обшиваємо їх дерев’яним сайдингом або блок-хаусом. Облицювальний матеріал обов’язково просочіть перед роботами антисептиком.
 5. Більше бюджетний варіант зовнішньої обробки припускає білення вапняним розчином глиняного шару.
  Що подарувати на Новий рік, що подарувати на Новий рік 2018, що можна подарувати на Новий рік


Із-за підвищеної температури і вологості в лазні глину не застосовують для утеплення підлоги. Під дією агресивного середовища матеріал намокатиме, тріскатиметься і виділятиме неприємний болотяний запах. Якщо ви хочете утеплити настил екологічним матеріалом, то розглянете як варіант керамзит.
Як використати глину для утеплення лазні-дивитеся на відео:


Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам глиняна суміш часто застосовується для утеплення стелі і стін лазні. Попри те, що ринок пропонує безліч інших утеплювачів, цей спосіб, перевірений сотнями років, не втратив актуальності. Крім того, така теплоізоляція легко здійснюється самостійно і не вимагає великих фінансових витрат.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ