Зв'язатися з автором

Валерій Розов, бейсджампинг, екстремальний спорт, стрибок з парашутом, парашутний спорт, base jumping, страх, боязнь висоти, як побороти страхЯкщо бейсджампинг, або стрибки з висотних об’єктів, один з самих екстремальних видів спорту, то Валерій Розов-один з найзнаменитіших бейсджамперов. Не так давно разом з Samsung він допомагав учасникам проекту #янебоюсь перемогти боязнь висоти. Його рецепт боротьби із страхами шукайте нижче (слово самому Валерію).как прыгать со скалы и побороть свой страх. изображение номер 4

Валерій Розов

Віртуальні гори

-Ідея проекту Samsung #янебоюсь полягала в тому, щоб за допомогою окулярів віртуальної реальності дати людям можливість перемогти боязнь висоти і навчитися управляти емоціями і почуттями, які при цьому виникають. Я був наставником-давав поради, заспокоював, якщо потрібно, і контролював увесь процес. Той факт, що усе мої підопічні впоралися із завданням, говорить сам за себе-метод виявився ефективним. Проекція висоти настільки правдоподібна, що емоції, які вона викликає, порівнянні з реальними. З тими реальними почуттями, які людина випробовує на висоті.

Будь-яке психологічне тренування спортсмена засноване на тому, що він постійно робить речі, які у нього не виходять, які викликають страх. Так, стрибати з парашутом страшно, але люди стрибають-вони заганяють себе в ці емоції і вчаться їх контролювати. Вони до них звикають . З окулярами віртуальної реальності діє цей же принцип, правда, ти можеш прискорити процес і “звикати” в комфортніших умовах.

  Як накачати прес в домашніх умовах: 6 відмінних вправ


-Ти не можеш здолати свої страхи, уникаючи ситуацій, які їх викликають. Тобі треба зрозуміти ситуацію-обжитися в ній. Тільки так фобія відійде на другий план.

Завдяки проекту я уперше так близько зіткнувся з віртуальною реальністю, і вона, звичайно, викликає двоякі почуття-з одного боку, захват від усвідомлення того, до чого дійшли технології, а з іншої-побоювання. Побоювання, що є деякий інший світ, який може засмоктати.

Дві головні пристрасті

У моєму випадку бейсджампинг ( BASE jumping-акроним від англійських слів building (будівля), antenna (антена), span (перекриття моста), earth (обрив )-це результат довгого еволюційного шляху. Прямо як у Дарвіна. Я з дитинства займався скелелазінням, а свою кар’єру починав як професійний альпініст. Потім абсолютно випадково перемкнувся на стрибки з парашутом-з польотів на параплані в горах я потрапив в парашутний спорт, в якому згодом став розвиватися і вигравати всілякі змагання. І вже спортсменом-парашутистом я повернувся в гори. Коло замкнулося. Я почав стрибати в горах з парашутом, поєднавши два головні захоплення, дві головні пристрасті.

Як і будь-який бейсджампер я стрибав з усіх висотних об’єктів, але з горами, звичайно, ніщо не зрівняється. Після них усе інше вже не представляє особливої складності (це не означає, що стрибки перестають бути небезпечними-ні, просто для мене вони вже нецікаві). Останнім часом я займаюся в основному тим, що шукаю нові споти, нові місця, нові гори, з яких можу стрибнути першим.

  Сніданок дня : овочевий боул з яйцем


Можна сказати, я наново підкорюю гори, тільки вже не як альпініст, а як бейсер, із застосуванням нових технологій.

Мій перший стрибок відбувся на Тушинском аеродромі, і стрибнув я із звичайним десантним парашутом. Які емоції я випробував? Незвичайні. Яскраві. Парашутний спорт тим і унікальний-в звичайному житті немає таких відчуттів, які ти випробовуєш під час вільного падіння. Вони ні на що не схожі. Будь-яка людина, яка хоч раз була в поході, може приблизно представити, що таке альпінізм-йдеш з важким рюкзаком, втомлюєшся, хочеш їсти,-але що відчуває парашутист, перекидаючись в повітрі, представити не можна. Це треба пережити самому.

Стандартний політ на аеродромі триває близько 60 секунд, а стрибок у вингсьюте (спеціальному льотному костюмі з перетинками між руками і ногами)-три хвилини. Думки і відчуття у цей момент залежать від того, що ти робиш-якщо це спортивний стрибок і у тебе є завдання, то ти повністю сконцентрований на елементах, які повинен виконати. Це вже спорт. А якщо ти просто летиш, то можеш помилуватися пейзажами, хмарами і подивитися по сторонах.

  5 речей, які можуть зіпсувати ваше тренування


-Адреналін-це побічний продукт, який викликає емоції тільки на початковому етапі. Дуже швидко навіть найсильніші почуття і відчуття втрачають над тобою владу, і на перший план виходять вже інші речі-не те, чим ти займаєшся, а то, Як Ти цим займаєшся (чого добився, що ще можеш показати). Думка про те, ніби в екстремальному спорті усе тільки заради адреналіну-досить дивна загальна помилка, стереотип.

Локації для стрибків бувають двох видів: стандартні місця, які добре мені знайомі,-там я тренуюся (в основному це північ Італії, передгір’я Доломітів), і нові (ми називаємо їх “екзитами”)-вони складні, непередбачувані і, окрім іншого, також мають хороший тренувальний ефект. І звичайно, осібно коштують мої серйозні проекти-експедиції, які я роблю 1-2 рази за рік у великих горах. Йдеться про Гімалаї, Анди і Кіліманджаро. Усі стрибки у великих горах в стилі BASE climbing (поєднання BASE-прыжка з альпінізмом) дуже складні. Плюс окремо можна виділити мої висотні рекордні стрибки-в 2013 році стрибок з Евересту (з 7 200 метрів) і нещодавно з Чо-Ойю (шоста по висоті гора, я стрибнув з 7 800 метрів).

  Вправи для рук, тренування рук, вправи на плечі, вправи на плечі в тренажерному залі


-Моє спорядження-це усе найякісніше і найнадійніше з того, що є на ринку. Воно є високотехнологічним одягом для трекінгу, вингсьют і парашутний ранець з парашутом усередині.

Близькі, з одного боку, гордяться моїми досягненнями, але з іншою, звичайно, переживають і хвилюються (але не перед кожним стрибком, все-таки вони вже в темі). Діти, на щастя, зайняті власними захопленнями. Та і я б не хотів, щоб вони йшли по моїх стопах.

Чим небезпечніше дисципліна, тим важливіше настрій. З точки зору парашутного спорту, те, що робить бейсер в горах, не представляє особливій складності-уся сіль в дуже складних психологічних умовах. І здатність зберігати нормальну моторику рухів в хвилини жорсткого стресу-одна з найважливіших якостей для усіх екстремальних спортсменів. Не завжди ті, хто володіє технікою стрибка, в змозі стрибати-деякі просто не можуть контролювати себе в цих умовах.

Багато що залежить від початкових даних спортсмена-рівня тривожності, гнучкості психіки, здатності адаптуватися до стресу. Комусь стрес допомагає зібратися і показати свій кращий результат, а когось, навпаки, деморалізує. Іноді психіка просто не витримує перевантаження, і людина не може зробити елементарні речі. Так, це усе тренується, але деякі люди від природи більше пристосовані і психологічно стійкі.

  Що таке лактоза і як впоратися з її непереносимістю


При цьому я все одно відчуваю страх. Завжди. Страх в екстремальних видах спорту-це спрацьовування інстинкту самозбереження. Щось йде не так, і ти розумієш, через три секунди вріжешся в землю-ну як тут можна не злякатися? Усі бояться-страх став звичним, і у нього тепер безліч градацій.

Навряд чи я коли-небудь захочу спробувати себе в іншому виді спорту-все-таки я розумію, що не зможу освоїти його на високому рівні. При цьому я багато катаюся на лижах, іноді займаюся дайвінгом і серфінгом. Вид людини, що ковзає у водній трубі, мене зачаровує. І якби у мене була можливість (час і гроші), я б грунтовно зайнявся серфінгом. Але для цього, на жаль, треба жити біля моря або океану.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ