Зв'язатися з автором

“Ветерани – це не лише дідусі в медалях, але і молоді активні діти”. Катерина Круглова – про фонд для ветеранів “Пам’ять поколінь”Виконавчий директор фонду “Пам’ять поколінь” Катерина Круглова розповіла, чому важливо розвивати усвідомлену добродійність і міняти відношення до ветеранів в суспільстві.

«ветераны — это не только дедушки в медалях, но и молодые активные ребята». екатерина круглова — о фонде для ветеранов «память поколений». изображение номер 5

Чим займається фонд

Благодійний фонд “Пам’ять поколінь” був заснований 22 червня 2015 року. Дата вибрана невипадково, адже 22 червня-День пам’яті і скорботи. Наш фонд допомагає ветеранам усіх бойових дій (Велика Вітчизняна війна, Афганська війна, війни в Чечні, військовий конфлікт в Сирії).

Ми ніколи не оцінюємо бойові конфлікти з точки зору “кому це було треба і чи треба це було взагалі”. Ми не про політику. Є людина, у якої була робота, зв’язана з ризиком, він виконував її якісно. Якщо зараз ця людина знаходиться в непростій ситуації і ми можемо підвищити рівень його життя, ми це робимо.

Чому ми вирішили підтримувати саме ветеранів? У нас в країні в комерційному секторі майже не представлена категорія дорослих людей. Завданням було зайняти цю нішу і підтримати ветеранів Великої Вітчизняної війни, яких з кожним роком стає все менше і менше. Але найважливіше-сформувати образ ветерана у жителя Росії. Адже це не лише дідусі в медалях-ветеранами можуть бути дуже молоді активні діти.

Ми не прагнемо замінити державу, у якої свої соціальні зобов’язання. У кожного ветерана є федеральні і регіональні пільги. Але там, де допомога потрібна екстрена або наддорога і на це немає пільг, ось тут якраз виникає наш фонд, який усі ці завдання вирішує. Наприклад, кожен ветеран має право на безкоштовне протезування. Так, іноді держава може сплатити і дорогий протез. Але, на жаль, 99% ветеранів отримують протези, які дозволяють їм, образно, дійти лише до магазину. Якщо протези потрібні молодому чоловікові, який хоче займатися спортом і ходити так, щоб ніхто не здогадався, що у нього під брюками протез, то йдеться зовсім про інші гроші. В цьому випадку фонд “Пам’ять поколінь” може допомогти.

  Одне питання, задавши який, ви зміните своє життя


«ветераны — это не только дедушки в медалях, но и молодые активные ребята». екатерина круглова — о фонде для ветеранов «память поколений». изображение номер 6

На фото Дмитро Павлов. Фото: Ольга Тупоногова-Волкова

Які у фонду мети

В першу чергу ми розвиваємо усвідомлену добродійність серед громадян Росії. Хочемо, щоб люди розуміли, куди вони жертвують, для чого і, головне, навіщо. Ще ми реалізуємо соціальні проекти, які викликають почуття причетності у кожної людини.

Ми надаємо медичну допомогу усім ветеранам (за винятком ветеранів праці). Поставляємо сучасне медичне устаткування в госпіталі ветеранів воєн і у будинки престарілих, якщо там живе наша категорія клієнтів. Зверніть увагу, ми ніколи не говоримо “підопічні”.

Складно називати своїми підопічними чоловіків, які бігають швидше тебе, попри те, що замість однієї ноги у них протез. Тому у нас клієнти.

«ветераны — это не только дедушки в медалях, но и молодые активные ребята». екатерина круглова — о фонде для ветеранов «память поколений». изображение номер 7

На фото Анатолій Крупин. Фото: Ольга Тупоногова-Волкова

Як шукаємо ветеранів

Коли фонд тільки починав роботу, ми шукали ветеранів через наших засновників і ветеранські організації, у яких великі розгалужені мережі представництв в регіонах, і вони відправляли нам списки. Зараз бренд “Пам’ять поколінь” став більше впізнанним-і до нас вже звертаються безпосередньо.

  Португалія, Португалія пам'ятки, Порту Португалія, Порту місто в Португалії


Ми покриваємо потреби наших клієнтів повною мірою. Існують різні механізми фандрайзинга (процес залучення грошових коштів. -Прим. ред.) Є список фізичних осіб, певні механізми (у тому числі за допомогою наших партнерських банків), коли ми запускаємо якісь вклади з відрахуваннями до фонду. У нас розвинені партнерські програми з різними компаніями, це і малий, і середній, і великий бізнес з державною участю.

Історії успіху

У нас рідко бувають ситуації, коли наші клієнти знаходяться між життям і смертю. Але сказати, що ми не рятуємо або не міняємо життя, я не можу. Наприклад, одна з перших історій. Валерій Гудаев (на жаль, його вже немає в живих) був учасником бойових дій в Афганістані. Машина, в якій він знаходився, підірвалася на міні. Валерій повністю знерухомлював. Десять років він пролежав в кімнаті в цьому стані, неначе у в’язниці власного тіла. Коли ми дізналися про цю історію від ветеранської організації, запропонували варіанти спеціальних ліжок, які могли б міняти позицію тіла. Але він від усього відмовлявся і говорив, що хоче померти. Проте ліжко йому замовили-разом з правильним харчуванням і засобами реабілітації. Через місяць дружина подзвонила, вибачилася і запитала, не могли ми б замовити і доставити йому спеціальну коляску. Далі вона сказала таку фразу, після якої у нас усіх сльози навернулися : “Він захотів вийти з будинку”. Уперше за десять років він сам захотів вийти з будинку! Після це вони з дружиною стали часто бувати на свіжому повітрі, змогли з’їздити в церкву. Валерій прожив ще трохи більше року, але той рік кардинально відрізнявся від попередніх десяти.

  Банячи: користь, шкода і як правильно париться?


І наша, можна сказати, гордість 2018 року. Ветерана бойових дій в Чечні, молодого хлопця, в маленькому містечку Краснодарського краю збила машина. З численними переломами, черепномозковими травмами він потрапив в одну з краснодарських лікарень. За декілька місяців він то впадав в кому, то виходив з неї. Його вага знизилася до 37 кг Можна сказати, у нього був вегетативний стан, він нікого не упізнавав. Лікарня стала його виписувати із словами “завтра-післязавтра помре”. Але у нього виявилися неймовірно активна сестра і мама, вони своїми силами зібрало півмільйона рублів, це дуже велика сума для такого маленького міста. Коли вони вийшли на наш фонд, ми розіслали їх документи усім медичним партнерам в Києві. Одна установа погодилася прийняти їх. Далі виникло питання перевезення. Історія сталася у кінці червня, в цей час в Україні проходив чемпіонат світу по футболу, у тому числі і в Краснодарі були матчі. Польотні коридори були перенасичені, але нам вдалося організувати переліт. Після напівроку реабілітації і двох операцій молода людина прийшла в норму. Йому залишилася ще одна операція, і він піде.

  Прыжковая тренування на батуті: що таке джампинг-фитнес


Всього за час існування фонду більше 7 800 ветеранів отримали допомогу.

Проекти фонду

Червона гвоздика

У Великобританії вже більше ста років існує акція “Червоні макі”. Їх надівають в день пам’яті полеглих солдатів. У нас теж є квітка, яка асоціюється з пам’яттю про загиблих. Гвоздика знайома кожному Украинанину. Ми узяли цю квітку за основу і створили знак, який став не лише символом пам’яті, але і способом допомоги. У нашій країні кожна працездатна людина раз на рік може придбати значок за 50 рублів, надіти його 9 травня або 22 червня і тим самим показати свою причетність. Щороку ми продаємо декілька мільйонів таких значків.

Фотопроект “Герої Росії, якими їх не бачив ніхто”

Через цей проект ми намагаємося донести новий образ ветерана. Це герої, які живуть серед нас, проте у них за плечима величезний досвід і важкі події. Те, як вони тримаються, викликає повагу. Відсутність руки не проблема у нашому світі, якщо є достатня підтримка. Усі проблеми тільки в голові.

Вже три роки ми реалізовуємо цей проект. У 2018 році героїв Україні знімали в Криму, а молодих ветеранів бойових дій, які займаються спортом, знімали в московських студіях. Ми хочемо показати, що люди прекрасні, незважаючи на те, скільки у них ніг або руки.

  Nike Breaking2, Breaking2, рекорд в марафоні, Элиуд Кипчоге


Три роки тому ми умовляли героїв для зйомок. Люди не розуміли, як це виглядатиме і чого ми від них хочемо. Але вже наступного року вишикувалася черга з охочих. Ну а в 2018-му нам навіть довелося проводити відбір.

Срібний волонтер

У цьому проекті у нас немає адресної допомоги, це системна історія. У 2018 році разом з нашими партнерами-асоціаціями волонтерських центрів-ми відкрили 15 таких центрів. Цього року плануємо відкрити ще 15. У них працюють волонтери-пенсіонери, які безоплатно допомагають суспільству : хтось сидить з дітьми, хтось займається захистом довкілля у своєму регіоні, хтось читає лекції зі свого профілю.

Є такий “рейтинг жалю”. У різних країнах людей 70-90 років запитували, про що вони шкодують. Ніхто не шкодував, що не купив багато квартир або машин. Усі шкодували, що не жили так, як хотіли, ходили на нелюбиму роботу і займалися не тією справою. Зараз у людей, які вийшли на пенсію, є можливість реалізовувати себе так, як вони хочуть. У них з’являються нові знайомства і відчуття, що суспільство їх потребує.

«ветераны — это не только дедушки в медалях, но и молодые активные ребята». екатерина круглова — о фонде для ветеранов «память поколений». изображение номер 8

Фото: молодыдушой. рф


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ