Зв'язатися з автором

Ви запитуєте, ми відповідаємо: 5 питань про фитнесеВи поставили нам декілька питань-про фитнесе, їжу, дієти, схуднення, тренування і інші актуальні нюанси, пов’язані із здоров’ям і живленням. Ми відібрали найцікавіші і відповіли на них.

Що таке кардиотренировка?

Сергій Власов

Інструктор студії динамічного пилатеса STUDIO 2-Кардиотренировка, або аеробне тренування-це вид фізичної активності, енергія для якої виробляється в результаті окислення молекул глюкози киснем. Силове тренування відноситься до анаеробного навантаження, оскільки енергія для неї добувається безкисневим способом. Багато людей досі щиро вірять в спроможність принципу “чим важче, тим краще”, але це не так. Ключову роль тут грає пульс: коли ми активно робимо які-небудь фізичні вправи, серце починає скорочуватися частіше. І саме кількість ударів серця в хвилину визначає, чи відбувається дія з дефіцитом кисню або ні. У кожної людини є свої унікальні зони ЧСС (частота сердечних скорочень), дотримання яких робить тренування максимально ефективним і безпечним (пульсометр вам в допомогу). Розрахувати свою цільову зону пульсу для аеробної і анаеробної тренувань можна на цьому сайті.

До кардиотренировкам відносяться наступні види фізичного навантаження, що виконуються безперервно з певною частотою сердечних скорочень :

  • Усі види бігу і ходьби;
  • Плавання;
  • Їзда на велосипеді або велотренажере;
  • Стрибки із скакалкою;
  • Вправи на біговій доріжці, степпере і еліптичному тренажері;
  • Рухливі ігри (теніс, футбол, лижі, ковзани і т. д.).
  Ризотто, ризотто рецепт, рис, рецепти з рисом, ризотто з овочами


Зараз все більше людей вибирають біг, але, на жаль, не усі приділяють досить уваги і часу вивченню його техніки. А тим часом, якщо просто надіти кросовки і піти на пробіжку, не володіючи правильною технікою бігу, можна заробити серйозні травми (запалення суглобів, голеностопа або коліна). До речі, в процесі ходьби задіяні більше м’язів, ніж при бігу, тому під час прогулянки організм виконує значну роботу і спалює більше калорій в порівнянні з витратами енергії при пробіжці.

Зазвичай виділяють два типи ходьби-звичайну (дві точки опори) і скандинавську (з палицями-чотири точки опори). Звичайно, другий варіант має певні переваги перед першим-додаткові точки опори знімають компресію хребта і розвантажують колінні суглоби. До того ж м’язи рук і спини теж задіяні в русі і знаходяться в тонусі (що особливо важливе для людей, що ведуть переважно сидячий спосіб життя).

Я рекомендую починати з 2-3 кардиотренировок в тиждень, тривалістю від 30 до 60 хвилин. Далі, виходячи зі свого самопочуття, можна займатися частіше. Найефективніше виконувати кардиотренировку після силової. Організм вже розігрітий, обмін речовин запущений, тому процес жиросжигания проходитиме швидше і ефективніше. Але у будь-якому випадку не варто забувати про правильне харчування-без цього бажаного результату точно не досягти. А ось відповідний час доби для кардиотренировок вибирається індивідуально і залежить від ваших звичок. Але у будь-якому випадку увечері інтенсивність фізичних навантажень має бути невисокою. Ідеальний варіант-розмірена прогулянка на свіжому повітрі впродовж години.

  Користь молока, молоко, дослідження, мозкова діяльність, мозок


вы спрашиваете, мы отвечаем: 5 вопросов о фитнесе. изображение номер 3

Чи можна фрукти віднести до солодкого і скільки можна їсти фруктів в день?

Ксения Селезньова

Кандидат медичних наук, дієтолог, нутрициолог, гастроентеролог медичного центру “Атлас”-Так, фрукти відносяться до солодких продуктів, оскільки в них міститься природний цукор-фруктоза. Звичайно, калорій і простих вуглеводів в плодах і ягодах набагато менше, ніж в тістечках, але проте цукор в них є.

Для того, щоб свіжі фрукти приносили максимум користі організму, необхідно враховувати декілька важливих нюансів.

По-перше, є більше фруктів слідує в першу половину дня (час другого сніданку ідеальний для цього підходить). По-друге, одна порція фруктів прирівнюється до повноцінної їди, а не до десерту після обіду або вечері. По-третє, дорослій людині в середньому треба з’їдати в день близько 300 грамів плодів і ягід. По-четверте, зробіть так, щоб в якості чогось “смачненького” у вашому раціоні фігурували не шоколадки, а свіжі фрукти.

Чи можна приймати сауну до і після тренування?

Денис Семенихин

Автор бестселерів про фитнесе, творець відеоблогу про тренування і живлення

  З чим і як носити білі кросовки


-Дуже часто відвідувачі тренажерних залів в надії максимально ефективно провести час хочуть і на тренажерах позайматися, і у басейні поплавати, і в сауну сходити. Цього категорично робити не можна, оскільки і сауна, і банячи-навантаження на серцево-судинну систему, стрес для усього організму. Не піддайте свій організм зайвому стресу і не влаштовуйте собі відвідування сауни після тренування і тим більше до неї. Краще сходите в лазню в інший день.

Що представляє з себе тренування DeepWORK?

Олексій Катышев

Майстер-тренер deepWORK, керівник “Лабораторії фитнеса Fitlab”-Творцями тренування deepWORK є швейцарці Роберт Штайнбахер і Алекса Ле, які також розробили відому тренувальну концепцію bodyART (до речі, за неї вони отримали два призи “Краща фитнес-концепция світу” ECA NY-в 2006 і 2007 року). Тренування deepWORK є невід’ємною частиною цієї концепц ии.

Основною метою deepWORK є трансформація негативного стресу в позитивний. Так що DeepWORK підходить для людей, які хотіли б не лише натренувати тіло, але і збільшити свій енергетичний потенціал.

  3 прості кроки, які зроблять вас щасливіше


Усі вправи виконуються без додаткового устаткування і під ритмічну музику, в основному deephouse. У поєднанні з рухами музика вводить людей в стан легкого трансу. Незважаючи на високу інтенсивність (за одне заняття можна спалити до 1 000 кілокалорій в годину), після тренування deepWORK людина відчуває прилив сил і енергії на фізичному і емоційному рівні.

DeepWORK можуть займатися люди з будь-яким рівнем підготовки (інструктор в тренажерному залі завжди дає на вибір декілька рівнів складності рухів). Але я зазвичай рекомендую перед початком занять впродовж місяця відвідувати тренування bodyART, щоб підготувати тіло до навантажень і зрозуміти принципи рухів.

вы спрашиваете, мы отвечаем: 5 вопросов о фитнесе. изображение номер 4

Фото: Олексій Катышев

Як розрахувати БЖУ в порції їжі?

Юлія Бастригина

Дієтолог Nutrilite-БЖУ-це не що інше, як “білки, жири, вуглеводи”. Щоб дізнатися, в якій кількості вони містяться у блюді, вам знадобиться декілька речей: кухонні ваги, сайт або додаток, що розраховує калорійність, калькулятор. Також важливо пам’ятати декілька правил: перше-треба розкласти порцію їжі на інгредієнти; друге-кожен інгредієнт проаналізувати. Наведу приклад на бутерброді з ковбасою. Ваш бутерброд складається з наступного:

  5 блогерів, які допоможуть вивчити іноземну мову


-скибочка хліба (тут важливо зрозуміти, який це хліб-білий, чорний, цельнозерновой);
-ковбаса (що це за ковбаса?);
-і, припустимо, вершкове масло.

Далі зважуємо кожен інгредієнт і використовуємо сайт або додаток, що розраховує калорійність. Прості математичні дії типу множення, ділення і складання-і ви вже можете розрахувати БЖУ у вашому бутерброді.

Давно хочете нас про щось запитати? Ви можете зробити це прямо зараз! Пишіть в коментарях до цього матеріалу свої питання, а ми виберемо найцікавіші. На них-то і дадуть відповідь наші експерти.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ