Зв'язатися з автором

Володимир Стогниенко : На Балканах таке трапляється постійноКоментатор ВГТРК Володимир Стогниенко, який працював на матчі Чорногорія-Україна, розповів Олегу Трокову про атмосферу в Подгорице перед самою грою, безладах на трибунах і специфіці балканських уболівальників.

Володимир Стогниенко, коментатор ВГТРК

владимир стогниенко: на балканах такое случается постоянно. изображение номер 2

-Я вийшов з готелю за півтори години до початку матчу і пішов на стадіон. Двічі обійшов його навкруги і нічого такого підозрілого не помітив. Звичайно, було дуже багато уболівальників: вони сиділи по кафе, співали пісні, дійсно палили петарди, які голосно бабахали, розмахували прапорами, але це, мабуть, усе, що я бачив. Я не помітив ніяких проявів агресії до матчу. Вони дуже шумні, але я вважав, що усе шумом і обмежиться. Все-таки Чорногорія, як і жителі інших околоморских держав, люди, як мені здалося, досить розслаблені. З іншого боку, греки ще розслабленіші, а побоїща на футболі влаштовують страшні.

До стартового свистка усе теж було нормально: уболівальники, як завжди, здорово співали, дуже здорово підтримували, вивісили банери. І усе, що сталося потім, мене, чесно кажучи, сильно здивувало. Погодьтеся, щоб так точно потрапити, це потрібно бути якимсь неймовірним штовхальником ядра. Якийсь нерозумний товариш навмання кинув здалека і так потрапив. Ну а далі вже палахкотіло і пішло-поїхало.

  Видалення родимок : причини і куди потрібно звертатися


На центральній трибуні усе було спокійно. А ось на трибунах за воротами навпаки. На ту, з якою прилетів файер, уранці в день матчу ще вільно продавалися квитки. Я купив їх двом своїм друзям, які їхали з Тивата з узбережжя, і вони на цій трибуні провели увесь матч, причому один з них російський, а інший-серб. Вони потім розповідали, що їм доводилося увесь час переміщатися з місця на місце, і там, звичайно, був, ну не те, щоб пекло, але, що називається, адок. Люди поводилися страхітливо.

А за іншими воротами сиділи і Чорногорія, і наші, і якраз там в перерві полетіли крісла. Але дуже чітко спрацювала місцева поліція, яка просто відтіснила місцевих чимдалі від сектора з російськими уболівальниками. І звичайно, було видно, що з нашими там сидять серби. Ще перед матчем знайомі серби з Чорногорії говорили мені, що деякі приїдуть з Сербії не підтримувати Росію, а провокувати Чорногорії. Особисто я нічого такого не помітив, але теоретично це можливо. Не варто забувати, що народів ближче, ніж серби і Чорногорія просто не існує. Ще буквально 10-15 років тому половина Чорногорії в рядку “національність” писали “Серб-Чорногорія”. А потім сталася ця історія з незалежністю. Взагалі, Балкани-це тема, до якої потрібно підходити дуже обережно, оскільки там можна знайти багато різних тлумачень.

  Басейн з морською водою: 6 басейнів Москви


За моєї пам’яті такі безлади зустрічалися багато разів, у тому числі і у нас в чемпіонаті, коли навіть травми наносили. Але в кар’єрі коментатора це сталося уперше. І в даному випадку якраз особливих складнощів не виникло, тому що я дуже давно і багато років цікавлюся Югославією, і багато знаю про усі балканські республіки і збірні. Цього разу я навіть спробував свої сили в сербо-хорватском мові, він же чорногорський, він же боснійський. Із здивуванням з’ясував, що зумів досить хвацько перевести декілька оголошень по стадіону і тихо собою загордився. Якби ми “висіли” ще дві години, то у мене б було про що розповісти. Мені дуже допомагали кореспондент “Росії” Дмитро Занин (він працював матч від кромки поля) і Ілля Казаков, який сидів поруч і періодично повідомляв, як справи у Ігоря Акинфеева, тому що це було найголовніше.

Володимир Стогниенко

Що стосується самої гри, то, на мій погляд, збірна Росії провела дуже хороший матч, у тому числі і за змістом. І вже тим більше я думаю, що в цьому відбірковому циклі це був кращий матч. Я налічив у нас як мінімум чотири голеві моменти, при тому, що у Чорногорії була лише половинка моменту в другому таймі, і те показалося, що наші просто трішки не зуміли зібратися через те, що затримали початок другого тайму.

  Як довго треба займатися йогою, щоб спалити картоплю фрі? А скільки потрібно пробігти кілометрів, щоб спалити круассан? Тест


А потім під час пенальті у мене уперше в житті сталися проблеми з пультом. Інженер, який відповідає за зв’язок на стадіоні, просто узяв і кудись пішов, тому мені припало це виправляти самому. Добре, що я бачив, як це робиться, але фактично я просто навмання тикав в кнопки і, врешті-решт, свого добився.

Володимир Стогниенко

Коли коментар закінчився, я просунув відразу в готель, тому що не дуже уявляв, що відбувається на вулиці, і вирішив, що потрібно йти, поки є поліція. Але на вулицях і навколо стадіону було дуже тихо. Місцеві спокійно прогулювалися. Декілька невеликих групок уболівальників в російських прапорах, серед яких було багато дівчат, теж неквапливо йшли. Я навіть зайшов в кафе і випив чашку кави.

Повторюся, що поза футболом особисто я нічого волаючого не побачив. Мені багато чого доводилося бачити і є з чим порівнювати: я був на футболі і в Греції, і в Аргентині. Чорногорія-це ж Балкани, а там таке трапляється постійно. Я не говорю, що це добре-це жахливо. Поліція зробила усе, що змогла, але головна і найсерйозніша проблема в тому, що стадіон просто старий і на нім досить важко повністю стримувати такий натиск натовпу. Може, на сучаснішій арені це було б простіше і вдалося б уникнути подібного. Ну а якщо і це не допоможе і такі штуки продовжаться, то я думаю, що рано чи пізно на Балканах усе закінчиться так само, як в Аргентині, де навколо гостьових секторів є рів і колючий дріт. Або навіть як на стадіоні “Марсело Бьелса” клубу “Ньюэллс Олд Бойз”, де просто закривають сектори ультрас згори сітками, щоб нічого не кидали-виходить фактично клітина. Ну а якщо нічого не допомагає, то що робити ще?

  Ірина Кутьина : коли твоє життя - фитнес© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ