Зв'язатися з автором

Характеристики і класифікація астероїдів


Основна маса відкритих ученими астероїдів (близько 98%) розташовується між планетарними орбітами Юпітера і Марса. Їх видалення від світила коливається у межах 2,06-4,30 а. е., для періодів звернення коливання мають наступний розмах-2,9-8,92 року. У групі малих планет, є такі, які мають унікальні орбіти. Ці астероїди отримують, як правило, чоловічі імена. Найпопулярнішими є імена героїв грецької міфології-Ерос, Ікар, адоніс, Гермес. Ці малі планети рухаються поза межами астероїдного пояса. Віддаленість їх від Землі коливається, астероїди можуть підходити до неї на 6-23 млн. км. Унікальне наближення до Землі сталося в 1937 р. Мала планета Гермес наблизилася до неї на 580 тис. км. Ця відстань в 1,5 разу перевищує видалення місяця від Землі.

Найбільш яскравою з відомих астероїдів вважається веста (близько 6m). Велика маса малих планет має інтенсивний блиск, в період протистояння (7m-16m).

Розрахунок поперечників астероїдів здійснюється по блиску, здатності до відображення видимих і інфрачервоних променів.
З 3,5 тис. переліку тільки 14 астероїдів мають поперечний розмір, що перевищує 250 км. Інші набагато скромніше, є навіть астероїди з поперечником рівним 0,7 км. Найбільші відомі астероїди -Церера, Паллада, веста і Гигия (від 1000 до 450 км). Маленькі астероїди не мають сфероидную форми, вони більше схожі з безформними брилами.

  3 питання, які допоможуть вам впоратися з тривогою


астероїд-паллада
астероїд весту
Також коливаються і маси астероїдів. Найбільша маса визначена для Цереры, вона в 4000 разів менше розмірів планети Земля. Маса усіх астероїдів також менше маси нашої планети і складає одну тисячну від неї.
Усі малі планети не мають атмосфери. Деякі з них мають осьове обертання, що встановлюється регулярно реєстрованій зміні блиску. Так, Паллад має період обертання в 7,9 години, а Ікар звертається усього лише за 2 годиною і 16 хвилинами.

По відбиваючій здатності астероїдів вони були об’єднані в 3 групи-металевої, світлої і темної. До останньої групи відносяться астероїди, поверхня яких здатна відбивати не більше 5% світла Сонця, що падає. Їх поверхню утворюють породи схожі на вуглисті і чорні базальтові. Саме тому, темні астероїди дістали назву вуглистих.

Найбільш висока відбиваюча здатність світлих астероїдів (10-25%). Ці небесні тіла мають поверхню схожу на кремнієві з’єднання. Вони дістали назву кам’яних астероїдів. Найрідше зустрічаються металеві астероїди. Вони подібні світлим, поверхня цих тіл більше нагадує сплави із заліза і нікелю.

  Вправи для пресу в домашніх умовах відео


Правильність такої класифікації знаходить своє підтвердження в хімічному складі метеоритів, що падають на поверхню Землі. Виділяється незначна група астероїдів, що не підлягає класифікації за цією ознакою. Процентне співвідношення 3 приведених груп астероїдів наступне: темні (тип С)-75%, світлі (тип S),-15% і 10% металеві (тип М).

Мінімальні показники відбиваючої здатності астероїдів складають 3-4%, а максимальні досягають 40% від загальної кількості світла, що падає. Найшвидше обертаються астероїди маленького розміру, вони дуже різноманітні за формою. Імовірно вони складаються з речовини, що утворила Сонячну систему. Підтвердженням цього припущення служить зміна домінуючого типу астероїдів що відносяться до астероїдного пояса при видаленні від Сонця.
У своєму русі астероїди неминуче стикаються один з одним, розлітаючись при цьому на дрібні частини.

Тиск усередині астероїдів не великий, тому не спостерігається їх розігрівання. Їх поверхня може трохи нагріватися під дією сонячних променів, проте це тепло не затримується і йде в космос. Розрахункові показники температури поверхні астероїдів коливаються від-120 °З до-100 °С. Істотне підвищення температури, наприклад, до +730 °З (Ікар), може реєструватися тільки в моменти наближення до Сонця. Після видалення астероїда від нього походить різке охолодження.

  Музыка, слухати музику, музика для тренувань, вплив здоров'я© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ