Зв'язатися з автором

Хвороба альцгеймера, хвороба Альцгеймера симптоми, хвороба Альцгеймера симптоми і ознаки, причини хвороби АльцгеймераМи попросили Юрія Єлісєєва, лікаря-невролога експертної клініки доказової медицини “Світанок”, розповісти, чим небезпечний “Альцгеймер” і як збалансоване харчування і регулярні тренування допоможуть підтримувати в тонусі не лише тіло, але і мозок.-Хвороба Альцгеймера (БА)-це дегенеративне захворювання головного мозку, для якого характерні порушення пам’яті і поведінки. Ці порушення не дозволяють хворій людині працювати, спілкуватися з друзями і колегами в повному об’ємі. Нині БА вважається головною причиною недоумства у світі і одній з головних причин смертності в розвинених країнах. Природа захворювання доки не вивчена, виняток становлять її спадкові і сімейні форми, при яких має місце генетична поломка. Але в переважному числі випадків БА носить спорадичний (випадковий) характер і не передається у спадок. На відміну від судинного недоумства, чинники ризику якого добре відомі-це ожиріння, цукровий діабет, артеріальна гіпертонія, паління гіпотиреоз, миготлива аритмія,-передбачити виникнення хвороби Альцгеймера ми не можемо.

Кожна десята людина старше 65 років страждає недоумством, і в кожному третьому випадку причиною цього є хвороба Альцгеймера. Ризик захворіти збільшується в два рази кожні п’ять років. Поки хвороба залишається невиліковною. Усі існуючі методи лікування спрямовані на корекцію симптомів.

  Шкідливі продукти, шкідливі продукти харчування, список шкідливих продуктів


болезнь альцгеймера: что нужно делать, чтобы не заболеть. изображение номер 5

Фото: shutterstock. com

Як вчасно розпізнати, що з вашим близьким щось не так

Є декілька ознак, по яких можна запідозрити небезпечний діагноз :

 • Погіршується пам’ять, людина погано пам’ятає поточні події-куди поклав ключі або окуляри, що зробив уранці, що планував на вечір,-але при цьому легко згадує події, які відбувалися багато років тому;
 • Порушується орієнтація в просторі-людина насилу дізнається колись знайомі місця, вулиці, будинки, а звична дорога може завести його у безвихідь;
 • Дії, які раніше виконувалися легко, тепер вимагають більше часу. Передусім це порушує виконання професійних обов’язків, а на пізніх стадіях захворювання приєднуються проблеми з самообслуговуванням і гігієною;
 • Виникають складнощі з грошовими розрахунками і оплатою комунальних рахунків;
 • Порушується процес ухвалення усвідомлених рішень, пропадає ініціативність, відзначається байдужість, неуважність, знижуються творчі здібності;
 • Характерні зміни настрою, тривога, збудження, агресія і розлади сну;
 • Відзначаються мовні порушення-зменшення запасу вживаних слів і трудності в розумінні оберненої мови.

Окрім вищеперелічених проявів, часто можна зустріти зниження ваги, депресію, епілептичні напади, галюцинації, порушення ковтання, сонливість, проблеми з контролем сечовипускання і дефекації.

  Ozon. travel проведе медитацію в "Киев-Сити"


болезнь альцгеймера: что нужно делать, чтобы не заболеть. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Навіщо діагностувати невиліковне захворювання на ранніх термінах

 • Оскільки захворювання тісно пов’язане із зовнішніми чинниками, їх корекція дозволяє відстрочити і уповільнити розвиток хвороби. Профілактика “Альцгеймера”-це передусім фізична активність і здорове харчування.
 • Чим раніше чоловік освоює корисні навички, тим менше часу йому на це потрібно. Зрештою корисних навичок у нього буде більше.
 • Залученість рідних і близьких в процес лікування дозволяє добитися максимального результату, саме тому потрібна рання діагностика-вона дає можливість повною мірою навчити людей, що оточують хворого.

Усе вищезгадане дозволяє віддалити настання безпорадності і психічних порушень.

Як діагностувати хворобу

Діагностика БА грунтується на скаргах пацієнта і його близьких, діагностичних опитувачах і тестах, на методах нейровізуалізації-магнітно-резонансній і рентгенівській комп’ютерній томографії. Лікареві важливо отримати ці дані не лише для діагностики захворювання, але і для оцінки тяжкості і міри розвитку хвороби.

болезнь альцгеймера: что нужно делать, чтобы не заболеть. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

Як допомогти хворій людині

Точна і своєчасна діагностика призводить до призначення найбільш ефективного лікування, а забезпечення призначеного лікування-ключовий чинник успіху. Базовою метою терапії є корекція чинників ризику, нормалізація артеріального тиску, холестерину і цукру в крові, відмова від паління і призначення препаратів, що перешкоджають виникненню тромбів. Ця мета досяжна передусім за рахунок регулярних вимірів тиску крові і застосування необхідних лікарських засобів. Потенційно важливими можуть виявитися порушення показників роботи щитовидної залози, концентрація вітаміну B12 і фолієвої кислоти в крові. Без їх корекції неможливо стверджувати, що лікування дозволить добитися максимально можливого результату. Ці дії не впливають на течію самій БА, але дозволяють усунути процеси, що посилюють її.

  Анджелина Джоли, Анджелина Джоли фото, Анджелина Джоли 2017, мотивація, мотиваційна мова


Ядром медикаментозної терапії є застосування препаратів, що збільшують концентрацію ацетілхоліну в речовині головного мозку. По ефективності виділяють препарат мемантин, що впливає на глутаматергическую систему головного мозку. Проте ці ліки не виліковують БА, вони лише дозволяють довше зберігати активність, працездатність і здатність до самообслуговування.

При виникненні депресії, поведінкових порушень, марення, галюцинацій застосовуються антидепресанти, нейролептики і препарати, що впливають на сон. Препарати, які роблять вплив безпосередньо на причину БА,-патологічний амілоїдний білок в головному мозку,-доки знаходяться у фазі експериментів на тваринах. Проте їх результати обнадіюють: вже вдалося вилікувати мишей БА. Проте це ще не означає, що подібний успіх можна буде повторити на людині.

Що ще може допомогти людині з деменцією, окрім пігулок

Немедикаментозне лікування не менш важливе, чим лікарське. Його можна розділити на декілька груп:

 1. Створення розпорядку дня, режимів сну і пильнування, регулярної їди і лікарських препаратів. Ритуали дозволяють настроїти добові ритми людини, полегшити процес засипання (читання, прийом ванни або прогулянка перед сном), виключити пропуск в прийомі препаратів або їх передозування. Простота ритуалів гарантує можливість їх виконання упродовж довгого періоду часу.
 2. Зміна живлення. Так, середземноморська дієта гальмує розвиток розумового дефіциту і знижує ризик виникнення старечого слабоумства. Її основа-відсутність простих вуглеводів (цукру і солодощів), скорочення споживання тваринного жиру (вершкового масла і сала), м’яса, яєць і солі, збільшення споживання свіжих овочів і фруктів, рослинних жирів (маслинової і соняшникової олії), блюд із зернових культур (хліба і макаронних виробів), помірне споживання червоного вина, риби і птаха.
 3. Тренування пам’яті і тіла-рішення головоломок, кросвордів, читання і заучування віршів і текстів в сукупності із заняттями фізкультурою, вправами на координацію і тренування ходьби-ключові пункти лікування і профілактики хвороби.
 4. Соціальна залученість у вигляді спілкування зі знайомими, сусідами, колегами і родичами дозволяють зберегти пам’ять і понизити ризик психічних розладів.
 5. На пізніх стадіях захворювання тривалість і якість життя безпосередньо залежать від правильного і своєчасного догляду за хворим.
  Лианозовский парк, Гончаровский парк, Новий рік, свято


-Недавні дослідження показали, що 4-6 чашок кави в день дозволяють уповільнити прогрес симптомів БА.

Де можна дізнатися про проблему детальніше

Сайт Alzheimer’s Association (є розділ російською мовою)

Що робити, якщо вам поставлений діагноз ранньої стадії хвороби Альцгеймера

Як доглядати за пацієнтами з хворобою Альцгеймера і іншими деменціями

болезнь альцгеймера: что нужно делать, чтобы не заболеть. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ