Зв'язатися з автором

Як навчитися говорити немає


Сезон хурми відкритий. Якого сорту цього фрукта ви тільки не зустрінете на прилавках! Щоб полегшити свій вибір, запам’ятовуйте, як відшукати найстигліший і смачніший плід.

Гасне світло. Люди в залі напружені, їх погляди спрямовані вгору. Вони намагаються розрізнити неясний силует в абсолютній темряві. Ось-ось почнеться. Спалахує прожектор і різкий промінь б’є вам в обличчя. Ще пара кроків, декілька поклонів в порожнечу, і ви готові починати. Попереду тонкий дріт, під ногами прірва, позаду гірка кава і брудні чашки в раковині. Ви відмінно знаєте свою справу, вас з дитинства учили, що головне-це баланс і рівновага. Шлях вивірений по хвилинах, ось зараз перший крок-ви виходите з будинку і їдете на роботу. Ваш начальник в хорошому настрої, хвалить вас за відмінну роботу, але наполягає, що треба працювати більше: “Ви ж хочете рухатися далі? Не все ж час сидіти на цьому місці”. Він просить вас залишитися сьогодні подовше-треба зробити презентацію до завтрашньої зустрічі. У вас на вечір заплановано тренування, але що поробити-доведеться відмінити. Ви відчуваєте, що почали трохи хилитися убік, ще секунда-і зірветеся, але дзвінок тренерові-у нього, здається, є вільний час на ранок-і ви знову упіймали рівновагу. Через декілька кроків вас вже чекають друзі з пропозицією покататися на ковзанах в суботу, батьки, які по вас скучили і хочуть вас не лише почути, але і побачити на недільному обіді. Десь на середині маршруту ви згадаєте, що хотіли на вихідних розібрати, нарешті, ялинку і навести порядок в книжковій шафі. Вас починає мотати з одного боку в інший, і там, в темряві, хтось голосно зітхає. Ялинку можна розібрати і в понеділок увечері, а безлад в книжковій шафі нікому не заважає. День добігає кінця, дріт закінчується, під ногами вже тверда земля. Далі сон, а потім знову гірка кава і темний зал.

как научиться говорить нет. изображение номер 10

Фото: flickr. com

Щодня ви як досвідчений повітряний гімнаст демонструєте чудеса еквілібристики і тайм-менеджмента, намагаючись встигнути абсолютно усе. Життя кидає виклик, і ваше завдання-з доблестю його прийняти. Життя дарує можливості, не можна упустити жодну. Ви погоджуєтеся працювати на вихідних і ночами, готові відмовлятися від власних інтересів і потреб, останнім йдете з будь-якої вечірки. Ваш графік справ і зустрічей розписаний на два тижні вперед, і якщо друг запропонує перетнутися увечері і посидіти в кафе, то ви навряд чи зможете знайти пару вільних годинників цього тижня або цього місяця. Ви живете з щирою переконаністю-усе це не даремно. Ви використовуєте кожен момент, тоді як усі навкруги використовують вас. Ніхто не сперечається з тим, що життя-це баланс, але ось тільки йдеться передусім про баланс між собою і навколишнім світом. У бажанні подобатися усім немає нічого поганого, воно цілком природно. Але є одна проблема: намагаючись бути угодним для усіх, ви ризикуєте стати неугодним для себе. Втратити себе. Воднораз ви просто перестанете реагувати на сигнали, які посилає вам розум, про те, що у вас є власна думка і власні потреби. І кажучи на усі пропозиції і доручення так, ви власноручно перекриваєте собі кисень-завдань багато, а часу як і раніше всього 24 години. Стрес. А якщо ви щось не устигаєте, причому хронічно не устигаєте, то приготуйтеся до нової хвилі депресії, яка в якості бонуса підніме з дна усі старі комплекси.

  Реальні відгуки про Tornado Slim для схуднення: 40 відгуків


как научиться говорить нет. изображение номер 11

Фото: flickr. com

Ні, ми не за те, щоб усім відмовляти і жити виключно для себе. Ми за те, щоб ви враховували власні інтереси-їх не можна приносити на вівтар громадського схвалення. Залиште щось собі. Навіть якщо ви гіпертовариська і суперкомунікабельна людина, вам все одно потрібний особистий простір і особистий час-прийти в себе і зарядитися. Це як в літаках під час інструктажу-спочатку надіньте кисневу маску на себе і лише потім допомагайте оточенню. Якщо ви вічно перебігатимете із спортзалу на роботу, з роботи на ділову зустріч і так до безкінечності і по кругу, то у разі справжньої необхідності ви будете виснажені настільки, що не зможете нікому допомогти.

Ми склали список з семи ситуацій, в яких ви маєте повне право сказати немає.

1. Рада

Дружина вашого двоюрідного брата звертається до вас з проханням допомогти їй з пошуком роботи-порадити, як правильно скласти резюме, як написати супровідний лист і куди, власне, його відправити. Ну і англійський їй теж не завадило б підтягнути, а ви якраз непогано їм володієте.

  Стань всемогутнім! Запрошуємо на унікальний марафон високих досягнень


Ситуація:

В якості пробного каменю спробуйте запропонувати заповзятливій родичці все-таки скористатися Інтернетом. Якщо фокус не вдасться, а перспектива брати на себе ще одну роль-кар’єрного консультанта і репетитора-ну зовсім не входить у ваші плани, то сміливо відповідайте: “Я зараз дуже зайнятий на роботі, і, на жаль, у мене немає ні сил, ні часу викладати англійський. Я буду радий поговорити з тобою по телефону завтра в 13 (у мене буде 30 хвилин в обідню перерву) і постараюся відповісти на усі твої питання”. І пам’ятаєте, давати поради-не найвдячніша справа, великий ризик стати винуватим в помилках інших людей. А вам і своїх труднощів вистачає. Але якщо ви розумієте, що можете допомогти, але занадто зайняті, спокійно відкладете зустріч або телефонну розмову до того моменту, коли зможете приділити людині максимум уваги.

Рішення: как научиться говорить нет. изображение номер 12

Фото: flickr. com

2. Зустріч в дорогому ресторані

Ваш друг зве повечеряти в дорогому ресторані, а у вас на картці не більше 1 000 рублів, а зарплата тільки через тиждень.

Ситуація:

Будьте чесним і щирим. “Я дуже радий твоєму запрошенню і сам хочу побачитися, але у мене зараз не краща фінансова ситуація. Чи можемо ми відкласти зустріч або вибрати більше бюджетний варіант”?. Тобто ви не говорите немає-швидше, “не зараз”. Близький друг-на те він і друг-не давитиме, ставлячи вас в невміле положення, і або погодиться відкласти дорогий ресторан до кращих часів, або запропонує інший формат проведення часу : прогулятися разом по центру або повечеряти у нього удома. Домашні вечірки і душевні посиденьки ще ніхто не відміняв.

Рішення: как научиться говорить нет. изображение номер 13

Фото: flickr. com

3. Друге побачення

Брехати ні до чого-перше побачення було просто жахливим. А ваш візаві, судячи з усього, так і не зрозумів, чому ви тоді згадали про уранішню зустріч, схопили сумку і втекли. Зараз він зве на друге.

  Як вивчати нове і не кидати почате на півдорозі


Ситуація:

Будьте чесним, ввічливим і головне-лаконічним. Відповіді “Спасибі велике за запрошення, але я вимушена відмовитися” буде цілком досить. Ви не зобов’язані нікому нічого пояснювати-після третьої відмови людина і сам усе зрозуміє. А ось в тому, щоб бути відвертим і тим більше багатослівним, немає ніякої нужди. Навіщо говорити тому, хто відчуває до вас симпатію, що ви ніколи в житті не підете ще раз на побачення з людиною, яка не розділяє ваших політичних поглядів і носить окуляри в потворній оправі. Але проте пам’ятаєте: ви не повинні робити речі, які йдуть врозріз з вашими почуттями і відчуттями,-побачення з неприємною людиною якраз до них відноситься. А робити це тільки з ввічливості або із-за небажання когось розладнати відгукнеться неприємними наслідками, оскільки інша людина не в курсі, що ви робите йому послугу, і приймає усе за чисту монету.

Рішення: как научиться говорить нет. изображение номер 14

Фото: flickr. com

4. Вечірка з незнайомими людьми

Вас запросили на вечірку туди, де ви нікого не знаєте. Перспектива йти одному чомусь не сприяє створенню святкового настрою, а навпаки, пригноблює і розстроює.

Ситуація:

Можливо, вам це буде не дуже приємно почути, але якщо у вас немає об’єктивних причин не приймати запрошення, треба погоджуватися і йти. Періодично непогано виходити зі своєї зони комфорту і дивитися, що з цього вийде. Ви ніколи не знаєте, кого зустрінете і в що можуть перерости нові знайомства. Але є одне важливе правило, яке не варто порушувати,-зловживати алкоголем на вечірці з незнайомими людьми категорично не можна (навіщо випробовувати долю?). Але якщо ви почуваєте себе втомленим і неготовим до колективних веселощів або у вас занадто щільний графік, то спокійно відмовляйте і говоріть: “Спасибі велике за запрошення, але, на жаль, я не зможу прийти”. А про те, що у вас багато роботи, і ви втомилися як собака, і хочете вряди-годи побути зі своєю сім’єю, нікому знати не треба.

  Вправи для м'язів, вправи для зміцнення м'язів, тренування м'язів


Рішення: как научиться говорить нет. изображение номер 15

Фото: flickr. com

5. Похід в кафе з колегами

Колеги пропонують зібратися після роботи і замовити піцу в найближчому кафе. Ну і заразом обговорити усі насущні справи в неформальній обстановці. А у вас, як на зло, на сьогодні вже призначено півторагодинне тренування у басейні.

Ситуація:

Ваша правильна відповідь-“Звучить класно, але сьогодні я пас. На вечір вже запланована важлива справа”. Звичайно, якщо ви працюєте в дружному колективі, то колеги цілком можуть поцікавитися, що це за захід у вас призначено на вечір. Тут можна говорити усе як є: “У мене сьогодні тренування. І якщо я її пропущу, буде зовсім погано, оскільки минулого разу теж не вдалося через роботу нормально позайматися”. Якщо ваше завдання бути здоровим і вести активний спосіб життя, не відмовляйтеся від наміченого. Але є одна важлива ремарка-не варто завжди ігнорувати пропозиції колег вибратися кудись усім разом. Це може негативно відбитися на ваших взаємовідносинах. Все-таки ми надто багато часу проводимо в загальних чатах і діловому листуванні, через що відчуваємо дефіцит “живого” спілкування. Тому формат “без краваток” відмінно зближує і допомагає з колективу стати командою однодумців.

Рішення: как научиться говорить нет. изображение номер 16

Фото: flickr. com

6. Праця до пізньої ночі і на вихідних

Ваш начальник-типовий трудоголік, вихідні для нього-марна трата часу, і будь його воля, робочий день тривав би не вісім годин, а усе 18. Він вважає, що навіть під час сну ви повинні якимсь чином відповідати на його листи, на вихідних робити звіти, а у будні бути останньою людиною, що виходить з офісу.

Ситуація:

Якщо ви не трудоголік, і у вас абсолютно випадково є сім’я (у якій вже назріває скандал), особисте життя (де вже назріває розлад), друзі (які про вас вже забули), інтереси (та гітара, яка вже три місяці припадає порохом в шафі, обійшлася вам в цілий стан) і здоров’я (якого вже немає-привіт, хворий поперек!)-прийшов час сказати на чергову м’яку, але наполегливу пропозицію керівника посидіти сьогодні подовше тверде і упевнене немає. І ні в якому разі не виходьте з себе і не впадайте в сліпу лють, якщо зустрінете опір або здивування. Видихніть і спокійно відповідайте: “Я не можу залишитися, оскільки пообіцяв, що проведу цей вечір з сім’єю і вже забронював для нас столик в кафе”. І наступного разу, коли на годиннику буде 17:45, а ваш бос попросить підготувати черговий терміновий звіт і зробити презентацію, спокійно дайте відповідь : “У мене сьогодні намічений важливий захід, який я не можу пропустити. Я готовий приїхати завтра раніше, ніж зазвичай, і усе зробити”. Не плутайте опір і відмову від виконання своїх зобов’язань з установкою меж допустимого. Ви доросла людина і повинні уміти спокійно відстоювати власне право на відпочинок і особистий час. І до речі, ви упевнені, що коли в один прекрасний момент ви “перегорите” (емоційне вигорання неминуче при такому ритмі роботи), ваш начальник-трудоголік не відправить вас без зайвих сантиментів у брухт і не знайде на ваше місце чергового незамінного співробітника?

  Dietofit+ бальзам для схуднення з гарцинией і гуараною


Рішення: как научиться говорить нет. изображение номер 17

Фото: flickr. com

7. Поїздка на весілля

Вас запросили на весілля, яке проходитиме в іншому місті або в іншій країні. Ви прекрасно розумієте, що на цю поїздку піде ваш піврічний бюджет.

Ситуація:

Якщо ви абсолютно не готові до таких витрат, то просто дайте відповідь-“Я шалено рада за вас. Весілля в такому класному місці-це буде щось фантастичне, вже з нетерпінням чекаю фотографій. Але на жаль, мої мізерні накопичення не дозволяють мені фізично приєднатися до вас, але подумки я буду з вами”. А якщо вас попросили бути свідком або подружкою нареченої, але при цьому у вас немає ні фінансових, ні тимчасових можливостей цим займатися, то відмовіться, спокійно пояснивши ситуацію. Якщо ви візьмете на себе додаткові обов’язки, коли ви і без того увесь час зайняті-великий ризик щось не встигнути або зробити не так. Ви ж не хочете зіпсувати такий важливий день в житті близької вам людини.

Рішення: как научиться говорить нет. изображение номер 18

Фото: flickr. com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ