Зв'язатися з автором

Як побороти голод на сушці у бодібілдінгу?


Зміст статті :

  1. Фізіологічний
  2. Психологічний
  3. Як боротися з фізіологічним
  4. Як боротися з психологічним

При використанні будь-якої дієтичної програми живлення вам доводиться вести відчайдушну боротьбу з відчуттям голоду. Для цього необхідно постійно переконувати мозок, що вам не обов’язково ні чого є в даний момент. Сьогодні ви дізнаєтеся, як побороти голод на сушці у бодібілдінгу, використовуючи перевірені способи, рекомендовані ученими.

Фізіологічний голод

довідка про емоційний і фізіологічний голод
З фізіологічної точки зору відчуття голоду є досить складним процесом. Учені досі вивчають дію на організм різних гормонів, які відстежують вагу людини і його живлення. Відразу слід зазначити, що таких речовин в організмі синтезується велика кількість.

Гормони відправляють в головний мозок сигнали, за допомогою яких контролюються різноманітні процеси, у тому числі і відчуття голоду або насичення. На сьогодні найбільш вивченими є гормони лептин, а також грелин. Перший з них контролює насичення людини і синтезується жировими клітинами. Грелин у свою чергу названий гормоном голоду і синтезується клітинами шлунку, нагадуючи нам, що пора прийняти їжу.

  У пошуках нового виклику: як столітні японські спортсмени б'ють рекорди


Психологічний голод

чоловік сидить з ножем і вилкою перед порожньою тарілкою
Проте відчуття голоду не правильно розглядати лише з позиції фізіології, оскільки на нього чинять дію і психологічні чинники. Напевно багатьом з вас знайоме вживання їжі просто від нудьги. Також сучасні дослідження говорять про те, що вживання надмірної їжі може бути викликане різноманіттям продуктів харчування, які нас оточують.

Це і дає привід нам говорити про психологічний голод. При цьому обидва види голоду взаємозв’язані між собою і, скажімо, фізіологічний чинник цілком може впливати на психологічний голод або навпаки.

Як боротися з фізіологічним голодом?

продукти, що приборкують фізіологічний голод

Знайдіть оптимальну схему їди

схема їди
В ході одного експерименту американські учені вивчали триразову схему живлення, яка сьогодні найбільш поширена. Вони хотіли з’ясувати, як відіб’ється на людині зменшення і збільшення частоти їди. В результаті організатори експерименту дійшли висновку, що збільшення частоти їди практично не чинить дію на апетит. У свою чергу зниження частоти живлення робить негативний вплив.

Не менш цікаве дослідження було проведене минулого року. Учені порівнювали вплив на організм 3-і 6-разової схеми живлення на швидкість окислення жирових клітин, а також відчуття голоду. Участь в досвіді взяли чоловіки і жінки, а оцінці піддалися відчуття голоду і насичення, а також бажання прийняти їжу. У результаті учені дійшли висновку, що часте живлення стимулює відчуття голоду і оптимальною схемою для боротьби з цим почуттям являється триразова.

  Рецепт курки в духовці, курка запечений, рецепти з курки


Вживання білкових з’єднань

схема розщеплювання білків
Якщо вживати велику кількість протеїнів, то відчуття голоду знижується. Таким чином, при використанні високобілкових програм живлення ви випробовуватимете мінімальний голод.

Вживайте фрукти

дівчина тримає фрукти
Учені упевнені, що на голод великий вплив робить глікоген печінки, точніше його запаси. Якщо гликогеновые резерви малі, то голод посилюється. Оскільки фрукти містять велику кількість фруктози, ефективне джерело глікогену, то у вашому раціоні вони мають бути присутніми в обов’язковому порядку.

Пам’ятайте про клітковину

продукти, що містять клітковину
Учені встановили, що при розтягуванні шлунку активуються особливі рецептори, що подають сигнал про насичення. Клітковина практично не перетравлюється і добре наповнює шлунок. Таким чином, під час дієти вживайте овочі до основної їди.

Не виключайте жири з раціону

джерела корисних жирів
У більшості випадків набір жирової маси пов’язаний саме з надмірним споживанням жирів. Але в той же час жири мають здатність прискорювати секрецію гормонів, що пригнічують апетит або знижують моторику шлунку. Щоб не переживати сильного почуття голоду необхідно вживати від 20 до 25 відсотків жирів від загальної калорійності раціону.

  "Квамманга" і Asana Yoga Fest : як організовують найяскравіші фестивалі цього літа


Як боротися з психологічним голодом?

дівчина їсть шоколад

Використайте методику “гнучкої дієти”

зразковий раціон правильного харчування на тиждень
Більшість дієтичних програм живлення заснована на обмеженні або виключенні певних продуктів харчування, наприклад, солодощів або борошняних виробів. Проте людям властиво хотіти те, що заборонено. Це досить серйозна психологічна проблема для великої кількості людина. Щоб уникнути цього дозволяйте собі вживати близько 10 відсотків “заборонених” блюд або продуктів.

Займайтеся спортом

люди займаються спортом
Учені встановили, що тренінг може посилювати, знижувати або взагалі не робити впливу на відчуття голоду. Під впливом фізичних навантажень прискорюється виробництво лептина, що знижує апетит. Проте з іншого боку можливе зниження концентрації глюкози, що чинить стимулюючу дію на відчуття голоду. Можна з упевненістю сказати, що тренінг виключає велику кількість психологічних чинників і відмінно поєднується з дієтою.

У цій частині фитнес-блога Павла Науменко ви дізнаєтеся про те, як впоратися з голодом на сушці :


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ