Зв'язатися з автором

Як позбавитися від прищів на обличчі: як прибрати прищіЛікар-косметолог мережі клінік естетичної медицини “Эпилайк” і клінік естетичної медицини “Преміум естета” Оксана Петрунина пояснює, чому усебічне обстеження при акне украй важливе, а також руйнує головні міфи, пов’язані з лікуванням прищів.как избавиться от прыщей навсегда. изображение номер 7

Ольга Петрунина

-Висипання на шкірі, у тому числі і прищі, часто свідчать про які-небудь внутрішні неполадки в роботі організму. Поява прищів в підлітковому віці-з 12 до 19 років-вважається фізіологічною нормою. Якщо ж прищі продовжують турбувати після 25, в наявності явний гормональний дисбаланс (акне відноситься до гормонозависимым захворювань). Прищі рідко з’являються під впливом зовнішніх чинників-цей вид акне називають контактним або косметичним.

До кого звертатися, якщо з’явилися прищі

как избавиться от прыщей навсегда. изображение номер 8

Фото: salarieswiki. com

Акне-мультифакторне захворювання. Тому тут лікар-косметолог або дерматолог працює в тісній співпраці з ендокринологом, гінекологом і навіть психоневрологією. Найчастіше з проблемою акне приходять саме до косметолога. Прийом займає близько години-лікар повинен розпитати пацієнта про його спосіб життя, шкідливі звички, про те, як він реагує на ті або інші ситуації. На етапі первинної консультації вже можна припустити, з якою внутрішньою проблемою пов’язане акне, і направити на консультацію до лікаря іншої спеціалізації. Такий міждисциплінарний підхід дозволяє підійти до лікування акне системно.

  "Спортивні штани - символ поразки" : 10 цитат від Карла Лагерфельда


Які аналізи потрібно здавати

как избавиться от прыщей навсегда. изображение номер 9

Фото: modernultrasoundtechnician. com

При акне не виключені лабораторні дослідження. Зокрема, в клініці можуть узяти посів з шкіри обличчя, що дозволить не лише визначити штами бактерій, що населяють шкіру, але і підібрати відповідні для лікування акне антибіотики. Обов’язково робиться гормональне дослідження, так званий репродуктивний статус (цей тест роблять, як правило, жінки). Для постановки діагнозу може знадобитися УЗИ щитовидної залози і/або органів малого тазу. При важких формах акне-иммунограмма, а іноді і біопсія шкіри.

Усебічне обстеження при акне дуже важливе для виявлення істинної причини цієї проблеми. Наведу приклад зі своєї практики. До мене на прийом прийшла пацієнтка, яка при сухому типі шкіри була уся обсыпана прищами (папули, пустули). Два роки дівчина боролася з прищами як з косметологічною проблемою. Тільки після того, як вона здала аналізи на гормони, стало очевидно: показники гормону пролактіну у неї були завищені в 10 разів. Їй призначили томографію голови, після чого була виявлена пухлина гіпофіза. Пацієнтці прописали гормональну терапію, після чого пройшли шкірні висипання.

  Як тренуватися на піску: 6 важливих правил


Як вилікувати прищі

как избавиться от прыщей навсегда. изображение номер 10

Фото: holisticwellness. ca

У лікуванні прищів важливо усунути причину їх появи. Для цього лікар може призначити у тому числі і лікарську терапію: прийом ретиноїдів, гормональних препаратів (застосовуються різні препарати залежно від порушення роботи конкретного ендокринного органу : яєчників, щитовидної залози, гіпофіза, надниркових залоз), антибіотиків. При легкій формі акне можна обійтися препаратами для зовнішнього застосування.

У клініці найпопулярнішим і ефективнішим методом лікування акне є лікування світлом (фототерапія). Залежно від вираженості проблеми може знадобитися 5-10 сеансів з періодичністю раз на тиждень або в 10 днів. Така процедура може бути призначена як на початку лікування акне, так і в його завершуючій фазі. Усе залежить від того, які препарати приймає пацієнт. Наприклад, фототерапія несумісна з лікуванням системними або зовнішніми ретиноїдами.

Якщо ви страждаєте акне, дуже важливо підбирати засоби для домашнього відходу з фахівцем. Нерідко жінки, які зіткнулися з подібною проблемою, вибирають крем, лосьйон, гель виходячи з реклами, що просуває косметику для схильної до жирності шкіри (так званою проблемною). Мимоволі жінка проводить паралель: “якщо у мене часто з’являються прищі, значить, у мене проблемна шкіра”. Хоча насправді це не так. Прищі можуть бути і на сухій чутливій шкірі. Якщо людина з сухою шкірою використовуватиме засоби для жирної (проблемною), він лише посилить ситуацію.

  Як почати бігати, напівмарафон, план тренувань, біг для новачків


как избавиться от прыщей навсегда. изображение номер 11

Фото: lespritclinic. com

Якщо з акне стикається юна власниця жирної шкіри, їй важливо врахувати наступне: у молодому віці шкірне сало більшою мірою складається з насичених жирних кислот. Разом з цим в нім скорочується кількість полиненасыщенных жирних кислот, які здатні зменшити запалення. При такому дисбалансі секрет сальних залоз згущується, знижуються захисні властивості шкіри, які забезпечуються ліпідною мантією. У такому разі лікар порекомендує прибрати з відходу усі засоби, в яких містяться комедогенные речовини : мінеральні і деякі рослинні олії (какао, ши, авокадо, манго і інші), а для очищення призначить засоби з саліциловою кислотою.

Подібний відхід абсолютно не підходить для сухої чутливої шкіри, яка схильна до утворення прищів. Якщо жінка з таким типом шкіри піде вище приведеним радам, шкірне захворювання лише загостриться. Використовуючи засоби для жирної проблемної шкіри, можна погіршити імунітет шкіри. Для сухої чутливої шкіри в домашньому відході треба застосовувати такі засоби, які її живитимуть і зволожуватимуть.

Головні міфи про лікування прищів

как избавиться от прыщей навсегда. изображение номер 12

Фото: thejuiceryco. ca

  Танцювальний марафон Ольги Березуцкой : як це було


Глиняні маски допомагають позбавитися від прищів. Глина відмінний абсорбент-маски на її основі можна використати при надмірній жирності шкіри або підвищенні салоотделения в жарку погоду. Але у разі загострення акне застосування такої маски не краща ідея. Такі маски нестерильні і можуть викликати мікробне обсіменіння вже і так пошкодженої шкіри. І у результаті ще сильніше посилити проблему.

Чим чистіше шкіра, тим краще. Нерідко люди, схильні до акне, страждають маніакальним бажанням постійно очищати шкіру, умивати обличчя, чимось його змащувати. Ця нав’язлива ідея порушує природні захисні властивості шкіри і призводить лише до загострення захворювання.

Витискування прищів сприяє їх швидкому загоєнню. Розкриваючи вогнище запалення в нестерильних умовах, ви сприяєте поширенню інфекції по поверхні шкіри. Недивно, що після такої екзекуції замість одного прища у вас може з’явитися п’ять. До речі, до таких же наслідків може привести використання в період загострення абразивних скрабов і модних зараз щіток для очищення.

Наслідування дієти ефективно при лікуванні акне. Той факт, що живлення якось впливає на загострення акне, поки не доведений. Звичайно, при супутніх захворюваннях, які можуть проявити себе у вигляді прищів на обличчі, вам може бути призначена відповідна дієта. Але безпосередньо-за умови, що ви здорові-їжа не може провокувати появу прищів на обличчі.

  Широка кістка: як широка кістка впливає на схуднення


Прищі на конкретній ділянці обличчя свідчать про проблеми з певним внутрішнім органом. Цей міф багато в чому пов’язаний з тим, що на прийомі лікарі приділяють велику увагу зміні шкірних покривів, які багато в чому дозволяють поставити правильний діагноз. Діагностика по шкірі дуже популярна в східній медицині. У ній використовуються карти тіла людини, на яких відмічено, з чим пов’язані зміни шкіри (у тому числі і поява прищів) в тих або інших областях. Але слід зазначити: навіть самі китайські доктори говорять, що ставити 100% діагноз на основі подібних карт не можна. Можна лише гіпотетично припустити наявність проблеми. При цьому лікарі-косметологи добре знають: розташування прищів по центру особи частіше характерно для підлітків, а по периферії-для тих, хто старше 25-30 років.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ