Зв'язатися з автором

Як вибирати продукти на ринку і навчитися торгуватися з продавцямиБренд-шеф компанії “Помідорчик”, фуд-продюсер і телеведучий Василь Емельяненко напередодні новорічного сум’яття і покупок продуктів для святкового столу розповідає, на які ринки можна поїхати, щоб не розоритися, як зрозуміти, що продавець намагається вас обдурити, і як вибрати найсвіжішу рибу.как выбирать продукты на рынке и научиться торговаться с продавцами. изображение номер 7

Василь Емельяненко

Як вибрати хороший ринок

-В Києві, звичайно, знайти хороший ринок набагато простіше, ніж в регіонах,-в столиці їх дуже багато. Тут просто треба знати, який ринок за що відповідає. Наприклад, Дорогомиловский ринок пропонує у тому числі оптову торгівлю, тут закуповуються усі ресторани Москви і Підмосков’я. Купуючи великий об’єм продуктів, на Дорогомиловском можна витратити менше грошей, ніж, наприклад, на Даниловском ринку, який не розрахований на ресторани. Там завищені ціни-для заможних покупців. Якщо треба купити багато продуктів за прийнятними цінами, можна поїхати в “Фуд сити”, правда, туди не дуже зручно добиратися. Багато ринків закуповують продукти в “Фуд сити” і перепродають їх у себе. Є ряд ринків, які розраховані на те, щоб нагодувати людей. Це, наприклад, Усачевский і Центральний ринок. Там не такий багатий асортимент продуктів, як на тому ж Дорогомиловском. Є ще Москворецкий ринок з невисокими цінами на продукти. Хороший вибір товарів представлений і на Черемушкинском ринку, але там дорожче.

  Reebok, Cottweiler, нова колекція, Рибок, колаборація


Коли краще всього закуповуватися на ринку

как выбирать продукты на рынке и научиться торговаться с продавцами. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

Продукти на ринку краще купувати в суботу і воскресіння. Продавці в ці дні чекають великого напливу відвідувачів, тому завозять багато продуктів і пропонують кращі товари. Продукцію поставляють в ніч з п’ятниці на суботу. А ще у вихідні продавці починають жваву торгівлю і налагоджені реалізувати усю продукцію.

Як знайти хорошого продавця

как выбирать продукты на рынке и научиться торговаться с продавцами. изображение номер 9

Фото: shutterstock. com

Специфіка ринку має на увазі, що покупця хочуть обдурити. Це, звичайно, звучить грубо, але проте продавці завжди намагаються віддати той продукт, який довше лежить,-дотримується правило ротації. Якщо покупець не розбирається в товарі, продавець розуміє, що він може сбагрить клієнтові усе що завгодно. Вибрати хорошого продавця допоможе тільки досвід. Якщо ви купили продукт і його якість вас влаштовує, слід повернутися до того ж продавцеві, якщо немає-шукати нового. Але все одно не варто завжди купувати товари у одного і того ж продавця. Не можна давати їм заспокоюватися і думати, що ви його постійний клієнт. Можна піти до іншого продавця і через деякий час повернутися. Усе залежить від рівня довіри, що виникла між вами.

  Паста з тунцем: швидка корисна вечеря


Чи треба знайомитися з продавцями

как выбирать продукты на рынке и научиться торговаться с продавцами. изображение номер 10

Фото: shutterstock. com

Знайомитися на ринку з продавцями-важливо. Це допомагає перейти на дружню хвилю. Але не забувайте, що дружба дружбою, а гроші нарізно: продавець все одно намагається продати вам свої товари. Маючи довірчі відношення з продавцем, ви можете попросити його відповісти на низку запитань про товар, і напевно він не обдурить вас, а детально розповість, який у нього товар, чи варто брати у нього зараз або краще почекати наступного постачання. Може навіть порадити, у кого з сусідів що краще купити або, навпаки, до кого не слід ходити. Наприклад, на Дорогомиловском ринку у мене є діти, які завжди скажуть, де кращі сири, а де найдешевші і свіжіші овочі.

Ви повинні знати усі ціни на ринку. Якщо продавець вам завжди продавав помідори за однією ціною, а потім раптом вони подорожчали і він говорить вам, що зараз, наприклад, не сезон, краще сходити до інших продавців, перевірити їх ціни, дізнатися, які у них знижки. Часто буває так, що побачивши нового клієнта продавці дають велику знижку, розраховуючи заманити до себе постійного покупця. До того ж чим більше ви спілкуєтеся з продавцями, тим більше у вас досвід.

  Вправи для бігу, вправи на витривалість


Як правильно торгуватися на ринку

как выбирать продукты на рынке и научиться торговаться с продавцами. изображение номер 11

Фото: shutterstock. com

Це залежить від того, на якому ринку ви купуєте продукти. Є такі місця, де ціни зафіксовані або де починають торгуватися тільки перед закриттям ринку. Ну а взагалі, торгуватися потрібно завжди. Якщо продавець не хоче знижувати ціну, треба йти до іншого. Як правило, на ринку немає ексклюзивних продуктів. Якщо помідори є в одному місці, швидше за все, буде ще декілька місць з такими ж або схожими помідорами. Але якщо ви розумієте, що ви знайшли ті самі помідори, які ви хочете, і таких немає у інших, то ви можете спробувати торгуватися з продавцем і узяти інші продукти, наприклад огірки, дешевше за звичайний. Але знову ж таки: щоб торгуватися, треба орієнтуватися в цінах. Якщо ви проситимете знижку 50%, маловірогідно, що вам її зроблять-продавець враховує свої інтереси.

Як вибрати смачні і свіжі продукти

как выбирать продукты на рынке и научиться торговаться с продавцами. изображение номер 12

Фото: shutterstock. com

Молочні продукти мають короткий термін придатності, тому на них охоче роблять знижки-продавці розуміють, що якщо сметану сьогодні не продати, вона скисне. Але спочатку треба з’ясувати-продавець пропонує свій товар, або він просто найнятий співробітник.

  Олія гхі : чим корисно і як приготувати


Що стосується м’яса, треба дивитися, чи не заветрился продукт, як він пахне і виглядає. Спочатку усе це складно визначити, потрібний досвід, але завжди потрібно бути спостережливим, інакше нічого не вийде. Можна подивитися, як продавці поводяться з м’ясом, як обробляють тушки. Якщо вони це роблять при вас, то м’ясо, швидше за все, свіжіше. Але якщо ви прийшли на ринок під кінець робочого дня, треба орієнтуватися тільки на запах, зовнішній вигляд і ваш досвід.

При виборі риби треба дивитися на її блиск. Якщо ви бачите, що продавець постійно бризкає рибу водою, варто пройти мимо. Свіжа риба має природний блиск, вона покрита плівкою і слизом. Звертайте увагу на очі, на зябра і обов’язково нюхайте. Якщо вам не подобається запах, відразу відмовляйтеся. Дивіться на реакцію продавця : якщо він розуміє, що ви розбираєтеся в продукті, він запропонує вам свіжішу продукцію.

Купуючи фрукти і овочі, дивитеся на їх зовнішній вигляд: не повинно бути плям, тільки рівний колір. Мацайте і перевіряйте пружність. Нюхайте-запахи вас не підведуть. Вибираючи ягоди, дивитеся на дно упаковки-там не повинно бути соку і плісняви.

  Чому сон важливіший, ніж їжа


У виборі субпродуктів теж орієнтуйтеся на свій ніс. Наприклад, шлунки мають специфічний запах, але треба розуміти різницю між свіжим і неякісним продуктом. Розуміння усього цього приходить з досвідом.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ