Зв'язатися з автором

Як вибрати косметику з пептидами


Зміст статті :

 1. Опис і дія
 2. Шкода і користь
  • Корисні властивості
  • Протипоказання

 3. Як вибрати
 4. Різновиди
 5. Чи варто застосовувати

Пептиди-це природні або синтетичні з’єднання, що складаються з амінокислот. Вони можуть синтезуватися організмом самостійно або поступати ззовні з косметичними і лікарськими засобами. Основне призначення цих структурних одиниць білку-регуляція життєдіяльності живих клітин, завдяки чому їх і стали активно впроваджувати в косметичні комплекси для управління процесами, що відбуваються в шкірних покривах. Наскільки ефективні пептиди в рішенні косметичних проблем, наскільки вони безпечні для здоров’я і чи варто купувати пептидну косметику-відповіді на усі ці і багато інших питань читайте в цій статті.

Опис і механізм дії пептидів в косметології

пептиди як структурні одиниці білку
Більшість косметичних проблем виникають в результаті порушення життєдіяльності клітин, недоліку поживних речовин. Передчасне старіння, поява зморшок, в’ялість шкіри, негарний колір і багато що інше диктують косметологам і дослідникам необхідність пошуку максимально ефективних засобів для усунення недоліків шкірних покривів.

З початку 20-го століття почалися дослідження раніше невивчених з’єднань амінокислот, тобто пептидів. Досить швидко їх вивчення привело до цікавих результатів. Пептиди мають ряд найважливіших корисних властивостей, чинять регуляторну дію на клітини організму, відповідаючи за правильну течію усіх внутрішньоклітинних процесів.

Є два способи їх освіти : об’єднання декількох амінокислот в короткі ланцюжки або розпад білку на структурні елементи. Пептиди не є допоміжним матеріалом, а вважаються невід’ємним засобом нормального функціонування тканин. Саме це послужило головною причиною тому, що пептидні з’єднання стали активно додавати в косметичні засоби.

Відомо, що існує величезна безліч пептидів, які відрізняються первинною і вторинною структурою, тобто послідовністю амінокислот, будовою самої молекули і просторовою молекулярною конфігурацією. Первинна структура є кодом, який у свою чергу відповідає за ті або інші фізіологічні процеси.

Пептиди, вживані в косметології, характеризуються високою мірою безпеки застосування. Вони синтезуються шляхом розщеплювання протеїну або ж з’єднання амінокислот, тому їх склад чистий від шкідливих речовин. Вони не чинять токсичної дії, не викликають алергічних реакцій. Застосування цих з’єднань амінокислот не викликає звикання.

Найважливішою відмітною особливістю і, як показали дослідження, величезною перевагою пептидів у складі косметичних засобів перед амінокислотами і білком являється те, що вони мають оптимальний розмір і досить складну будову для швидкого проникнення в шкірні покриви і максимально ефективної дії на біохімічні процеси, що протікають в клітинах. Амінокислоти занадто малі і прості по будові, тому, проникаючи в шкіру, вони практично не здатні зробити бажаної дії. Молекули білку, навпаки, досить складні по будові, але занадто великі, щоб безперешкодно потрапляти в клітини шкірних покривів.

Механізм дії пептидів дуже цікавий. Його можна описати таким чином:

 • Потрапляючи в ядро клітини, пептиди сприяють виробленню генетичних елементів, які відповідають за розмноження клітин. Вони регулюють необхідну швидкість ділення стовбурових клітин.
 • Дія пептидів на молоді клітини проявляється в інформуванні, тобто пептиди кодують їх на виконання певних функцій і забезпечують правильність розвитку.
 • Зрілі клітини забезпечуються необхідним для правильного функціонування набором рецепторів і ферментів, тобто пептиди регулюють їх метаболізм, збільшуючи фазу активної роботи.
 • За рахунок підвищення активності внутрішньоклітинних систем збільшується виживаність клітин. В цілому ж пептидні з’єднання забезпечують оптимальне співвідношення клітин на різних етапах їх життєвого циклу, тобто що діляться, дозрівають, активно функціонують, а також що відмирають.
 • Усе це призводить до поліпшення мікроциркуляції, поліпшеної доставці поживних речовин.
 • Також в клітинах відбувається запуск реструктуризації власного колагену. Поступово відбувається активація функціональності фібробластів, що призводить до уповільнення старіння тканин. Блокується вироблення пігменту, що знижує вираженість вікової пігментації. Зменшується активність сальних залоз, що благотворно позначається на чистоті шкіри, усувається акне, пропадає жирний блиск.
 • Пептиди зменшують руйнівну дію інтерлейкіну 1, гормоноподобного білка.
 • У результаті шкірні покриви омолоджуються, зникають багато косметичних проблем.

Пептиди вводять в шкіру декількома способами :

 1. Мезотерапия . Проводиться в умовах професійного салону. У верхні шари шкірних покривів через тонку голку вводять пептидний препарат. Підходить для молодої шкіри. Не бажано проводити процедуру дівчатам, що не досягли 18 років. Курс складається з 5 сеансів, між якими витримується пауза в 9-11 днів. Загальна вартість мезотерапии-від 15000 рублів. Результат-позбавлення від дрібних зморшок, підвищення пружності шкірних покривів, поліпшення їх кольору.
 2. Биоревитализация . Метод введення, схожий з мезотерапией. Відмінність полягає в тому, що при биоревитализации препарат вводиться набагато глибше в шкірні тканини. Характеризується більш високою ефективністю. Усуває за короткі терміни навіть глибокі зморшки, шрами, підтягує контур обличчя. Мінімальна вартість курсу з 5 процедур складає 35000 рублів. Метод підходить не для усіх. Показаний для жінок старше 35 років.
 3. Зовнішній метод обробки . Це найпростіший спосіб, що не вимагає відвідування салону. Для його реалізації застосовують крем, сироватку або інші пептидні косметичні засоби. Відрізняється найменшою ефективністю в порівнянні з мезотерапией і биоревитализацией, але є найбільш доступним. Після обробки шкірних покривів пептиди не в повному об’ємі вбираються в епідерміс, але вирішують безліч косметичних проблем, зокрема запобігають передчасному старінню. Для поліпшеної проникності корисних компонентів розробляють спеціальні з’єднання з гідрофобними групами або розчинниками.

Пептиди в косметиці: шкода і користь

Косметичні засоби з пептидами носять назву “Дермальні редуктанты”. У їх основі використовують біологічно активні компоненти, які здатні безперешкодно проникати в глибокі шари шкірних покривів, робити вплив на рецептори клітин, запускаючи увесь комплекс їх регенераційних ресурсів. На що ще роблять вплив короткі ланцюжки амінокислот, чи завжди вони корисні і безпечні-прийшов час поговорити про корисні властивості і можливі протипоказання пептидів в косметиці.

Корисні властивості пептидної косметики

оновлення шкіри за допомогою пептидів
Роль пептидів для здоров’я шкіри велика, оскільки без них багато природних процесів на клітинному рівні просто неможливі. Основні їх функції такі:

 • Регенерація тканин шкірних покривів . Відновні процеси проходять досить швидко, оскільки пептиди здатні розпізнавати місця, де з’являються ушкодження, де клітини шкіри пошкоджені. Також ці структурні елементи білку активно беруть участь у безпосередньому їх відновленні і усувають запалення.
 • Зміцнення верхнього шару шкіри . Дія пептидів призводить до підвищення тонусу шкірних покривів.
 • Поліпшення живлення . Нормалізація структури і функціональності клітин призводить до налагодження забезпечення їх поживними речовинами. Шкіра отримує необхідну кількість кисню, мінералів, вітамінів, вологи.
 • Підвищення захисних функцій шкіри . Укріплена дерма стає менш сприйнятливою до різної згубної дії зовнішніх чинників, будь то дія вільних радикалів або механічна дія.
 • Досягнення косметичного ефекту . Пептиди здатні знімати напругу мімічних м’язів, що призводить до поступового розгладження шкіри, усунення неглибоких зморшок. Нормалізується синтез колагену, чим забезпечується підтягуючий ефект. Налагодження кровотоку і мікроциркуляції речовин в клітинах призводить до усунення потемнінь під очима, набряків, роздратувань. Поступово зникають пігментні плями. Видно явний омолоджуючий ефект. Зникає жирний блиск.

В цілому, цінність косметики з пептидами полягає в нормалізації життєдіяльності кожної клітини, запобіганні старінню тканин, забезпеченні збереження генетичного матеріалу. У зв’язку з цим пептиди неймовірно корисні і украй потрібні для реабілітації шкірних покривів після деяких косметичних процедур, наприклад, лазерної обробки, хімічного пілінгу, а також різного роду операцій. Велику користь і величезний косметичний ефект вони приносять у боротьбі із слідами постакне.

Шкода і протипоказання до застосування косметики з пептидами

цукровий діабет як протипоказання до застосування пептидів
Крем з пептидами, пептидні препарати для мезотерапии і биоревитализации, враховуючи їх потенційну ефективність, привертають багато уваги жінок, бажаючих отримати у своє розпорядження формулу збереження молодості і краси. Проте чи усе так просто і безпечно, чи немає обмежень в застосуванні цих чудо-средств-важливі питання, на які необхідно знати відповідь перед салонною процедурою або купівлею препарату для домашнього використання.

Обставини складаються так, що, незважаючи на гипоаллергенность і чистоту складу пептидів, їх застосування обмежується декількома протипоказаннями.

Так, не можна використати дермальні редуктанты за наявності таких захворювань:

 1. Доброякісні або злоякісні новоутворення;
 2. Цукровий діабет;
 3. Псоріаз;
 4. Ревматоїдний артрит;
 5. Ожиріння;
 6. Інфекційні захворювання.

Окремо варто сказати про індивідуальну непереносимість. Можливо, той або інший пептид не здатний викликати алергічні реакції, але ж він не використовується в чистому вигляді, а для зручності застосування і підвищення термінів придатності він з’єднується з іншими інгредієнтами, які окремо або в комплексі можуть викликати негативні прояви з боку організму.

Не варто боятися передозування пептидами, адже отриманий надлишок коротких ланцюжків буде розщеплений на амінокислоти.

Косметичні препарати з пептидами можуть викликати, хай і украй рідко, деякі побічні ефекти. У переважній більшості випадків це відноситься не до засобів для зовнішнього застосування, а до речовин, які вводять за допомогою голки на сеансі мезотерапии або биоревитализации. Так, ін’єкційна терапія призводить до нетривалої набряклості, почервонінь, появи папул, які зазвичай розсмоктуються самостійно через 4-5 годин після процедури.

Як вибрати професійну косметику з пептидами

пептиди для боротьби зі зморшками від dnc
Перш ніж замислитися про те, як вибрати косметику з пептидами, варто вирішити питання, якому бренду можна довіряти і які компанії роблять саме професійні косметичні засоби, що характеризуються безпечним складом і високою ефективністю.

Відомо, що професійну косметику не можна придбати в звичайних магазинах. Вартість таких засобів не може бути низькою, оскільки над їх розробкою працюють десятки фахівців різних сфер, дерматологи, хіміки, косметологи, технологи та ін., а для створення використовуються дорогі речовини і технології.

Якщо говорити про салонні процедури, то вибір виробника і конкретного дермального редуктанта лежить на плечах косметолога, здійснюючого мезотерапию або биоревитализацию. Потрапивши до хорошого фахівця, можна покластися на його думку і досвід.

Критерії вибору професійної пептидної косметики :

 • Виробник . Говорячи про засоби для домашнього використання, необхідно розуміти, що придбання професійної косметики з пептидами повинне розпочинатися з підбору виробника. На офіційному сайті можна отримати вичерпну інформацію по кожній компанії. Виробники з великим досвідом мають широку лінійку товарів.
 • Призначення . Підбирайте крем відповідно до типу шкіри.
 • Функціональність . Чітко визначите, які проблеми повинен вирішувати крем, які основні завдання повинен виконувати, наприклад, зволоження, очищення, захист, омолоджування, тонізація, вибілювання.
 • Склад . Важливим є вивчення складу косметичного засобу. Високоякісний крем з пептидами може містити різні екстракти, очищені олії, вітаміни, біоактивні комплекси. При цьому кількість допоміжних речовин має бути мінімальною.
 • Наявність сертифікатів . Не забувайте, що свідоцтвом високої якості і заявленої виробником ефективності, а також безпеці застосування являється наявність сертифікатів якості.

Різновиди пептидів і їх характеристика

пептид пальмитоил тетрапептид-3
Варто детальніше зупинитися на таких критеріях, як склад косметики з пептидами. Як багато видів пептидних з’єднань, так багато і функцій. Деякі з них переплітаються і дублюються, але все таки є деяке розмежування.

Приведемо список самих часто використовуваних в косметиці пептидів і опишемо їх основні властивості:

 1. Клоторфин . Стимулює синтез еластину, запускає механізм його правильної зборки, чим забезпечує лифтинг-эффект.
 2. DKI . Уповільнює процес передчасного старіння, сприяє зволоженню епідермісу, відновлює тонус. Часто використовується як підготовчий до пілінгу або лазерної шліфовки засобу, оскільки здатний запобігти появі шрамів і роздратування після цих процедур.
 3. Пальмитоил трипептид-5 . Цей пептидний комплекс найпривабливіший для косметологів, оскільки він багатофункціональний. Відмінно проникає в шкіру, швидко активує синтез колагенових волокон і мукополисахаридов. Підвищує еластичність дерми. Стимулює відновні ресурси, забезпечуючи швидку регенерацію сполучної тканини, судинних стінок. Ефективний в зміцненні шкірних покривів і у боротьбі навіть з глибокими зморшками.
 4. Пальмитоил пентапептид-4 (матриксил) . Відноситься до регуляторних пептидів, оскільки бере участь в регуляції і відновленні корисних білків еластину, колагену, які є будівельними компонентами шкірних покривів. Значним чином покращує зовнішній вигляд шкіри.
 5. Ацетат гексапептид-3 (аргирелин) . Блокує нейромедіатор катехоламіну, який відповідає за нервові імпульси. Знімає м’язовий спазм, напругу мімічних м’язів, чим усуває дрібні зморшки. Дія ацетат гексапептида-3 порівнянно з дією ботулотоксина, але не має такого побічного ефекту, як “маска”.
 6. Аква-декстран-нонапептид-1 (меланостатин-5ТМ) . Освітлює шкірні покриви, усуває пігментні плями.
 7. Пальмитоил тетрапептид-3 . Ефективно всмоктується шкірою, оскільки основа-частина імуноглобуліну G-приєднана до кислоти гексадекановой. Цей комплекс виготовлений з рису і сої. Основна дія спрямована на нейтралізацію запальних процесів і активізацію захисних функцій. Корисна дія також виражається в зволоженні, підвищенні пружності, усуненні темних кругів і набряків під очима.
 8. Пальмитоил тетрапептид-7 (риджин) . Гальмує запальні процеси, оптимізує кількість цитокінів, омолоджує шкіру.
 9. Ацетил октапептид-3 (New snap-8) . Дестабілізує довгий ланцюжок протеїну, який відповідає за скорочення м’язів, завдяки чому сприяє розгладженню зморшок. Релаксуючий ефект більш високий, ніж від дії аргирелина.

Чи варто застосовувати косметику з пептидами

крем з пептидами resist intensive repair cream
Враховуючи розміри і будова пептидів, косметика, що включає їх до складу, має більшу ефективність, ніж гучні засоби з еластином і колагеном в складі. Як вже було сказано раніше, молекули пептидів краще проникають через роговий шар шкірних покривів.

Крем з пептидами для особи, за даними численних досліджень європейських і американських учених, відрізняється глибокою дією, здатною не лише забезпечити косметичних ефект на деякий період, як недорогі креми, але і гарантувати безперебійну роботу клітин впродовж тривалого часу.

Найвища ефективність досягається при своєчасному початку використання. Приблизно до 35 років організм самостійно синтезує необхідні речовини. Після цього віку процеси старіння значно прискорюються. Підтримку клітин тканин треба починати до початку цього періоду.

Деякі дослідники вважають, що дермальні редуктанты не здатні проявляти приписувані їм корисні властивості і роблять лише ефект плацебо. Інші залишаються осторонь.

В умовах протиріч варто покладатися на відгуки реальних покупців, які впродовж тривалого періоду застосовують пептиди для особи і тіла. У мережі є численні відгуки жінок, які дорогими ін’єкціями ботулотоксина і дешевим кремам віддали перевагу над використанню дермальних редуктантов і отримали бажаний ефект омолоджування без побічних ефектів.

Велику популярність заслужили такі креми, як: Resist Intensive repair cream, New line, Mizon peptide ampoule cream, Лора, DNC, Echoice, Sengara, Idealia Vichy.

Що таке пептиди для особи-дивитеся на відео:


Відмітно, що попит на безпечне омолоджування і підтримку високої функціональності усіх систем організму росте з кожним днем. На даний момент, окрім косметичних засобів, існують розробки пептидних препаратів, призначених для внутрішнього прийому. За словами їх розробників, вони здатні гальмувати процеси старіння в усьому організмі в цілому.

  Чоловік пробіг 418 кілометрів, щоб його узяли на роботу в Nike© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ