Зв'язатися з автором

З чим стикаються жителі великого міста


“Челленджер” розповідає, як повернути кросовкам колишній вид і при цьому не зіпсувати їх.

-Життя у великому місті для більшості населення планети стало нормою. Але незважаючи на величезний комфорт в побуті, якщо людина відмовляється від природного (природною) місця існування, у нього з’являються несподівані і навіть небезпечні навантаження на організм. Це не лише фізичні, але і психічні проблеми. Комплексний підхід до рішення цих проблем в Україні стали практикувати порівняно недавно.

Малорухомий спосіб життя, робота за комп’ютером, тривале перебування в пробках-усе це не проходить безслідно і позначається на здоров’ї в самий непідходящий момент. Болі в спині, попереку, головні і інші болі в комплексі можуть бути викликані життям в місті і не дозволяють зосередитися на роботі і вести повноцінне життя. З “синдромом мегаполісу” стикаються багато людей, але далеко не усі здогадуються, що їх недуга є сукупністю негативних чинників життя в міських умовах.

Основні прояви “синдрому мегаполісу”-це:

  • Безсоння;
  • Дратівливість;
  • Млявість;
  • Прискорене серцебиття;
  • Головні болі;
  • Болі в ШКТ;
  • Різні болі в спині і суглобах.
  Як правильно запікати курку


с чем сталкиваются жители большого города. изображение номер 7

Фото: wikipedia. org

При появі вищезгаданих симптомів людина йде до лікаря, де той проводить безліч обстежень і аналізів. У результаті виявляється, що пацієнт абсолютно здоровий. Частий діагноз в таких випадках-“вегетососудистая дистонія”, яка в медичних кругах вважається універсальною “отмазкой” для захворювань, етіологія яких не з’ясована.

Назріває питання: в чому ж причина таких погіршень здоров’я і безпричинного погіршення загального самопочуття людини, що живе у великому місті? Ось ці причини.

У мегаполісах екологічна ситуація далека від досконалості

с чем сталкиваются жители большого города. изображение номер 8

Фото: imageabay. com

У повітря будь-якого міста, де переважає автомобільний транспорт, виділяється величезна кількість токсинів, які ми вдихаємо, але не помічаємо. Спробуйте провести експеримент-прокотіться на велосипеді або пройдіть швидким темпом 3-4 кілометри далеко від населених пунктів, наприклад на базі відпочинку, і здолайте ту ж відстань у однієї з великих магістралей в місті. Дихання і пульс значно відрізнятимуться. Залежно від вашої фізичної підготовки є вірогідність, що ви видихаєтеся, пройшовши меншу відстань в умовах міста.

Робота в сидячому положенні негативно позначається на здоров’ї

с чем сталкиваются жители большого города. изображение номер 9

Фото: pixabay. com

  Як бактерії допомагають вашому організму схуднути


Робота в офісі в сидячому положенні, яке неприродне для людини, погрожує негативними наслідками для роботи опорно-рухового апарату. Сьогодні до 42% економічно активного населення проводить на робочому місці перед екраном комп’ютера більше чотирьох годин в день. Це означає, що навантаження на поперек і хребет перевищує показники, які були у що колись активно рухається і що займається помірними фізичними навантаженнями людини.

Психологічний стан людини в мегаполісі нестабільний

с чем сталкиваются жители большого города. изображение номер 10

Фото: pixabay. com

Психологічний аспект не менш важливий. Адже у людей у великих містах є усталена думка, що треба багато працювати, досягати успіхів в кар’єрі, жертвувати своїми особистими інтересами і часом, який можна було б провести з сім’єю, на користь кар’єрних амбіцій. Так у жителів мегаполісів виникає серйозний дисонанс між особистим і робочим життям, а також емоційне вигорання-людина починає відчувати сильну фізичну і моральну втому, стрес, пропадає бажання йти на роботу або навіть вилазити з ранку з ліжка.

Жителі мегаполісу їдять багато фастфуду

с чем сталкиваются жители большого города. изображение номер 11

Фото: flickr. com

  Селен (Se, Selenium)


Велика кількість фастфуду в торгових точках на вулицях міст також накладає свій відбиток на погіршення самопочуття людей. Часто жителі мегаполісів не мають досить часу на обід і їм доводиться їсти на бігу. Багато хто взагалі пропускає важливу їду, а приходячи, додому надолужують прогаяне. У зв’язку з цим виникає дефіцит вітамінно-мінерального комплексу і обмежений набір продуктів харчування, а організм відчуває найсильніший стрес. Видимі наслідки такого живлення-ламке волосся і нігті, проблемна шкіра, проблеми із зубами і органами травної системи.

Неправильне харчування в сукупності з відсутністю фізичної активності призводить до ожиріння, проблем з холестерином і серцево-судинною системою, цукрового діабету, хронічного гастриту і серйозніших захворювань травної системи.

с чем сталкиваются жители большого города. изображение номер 12

Фото: wirednewyork. com

Боротися з проявами “синдрому мегаполісу” можна різними шляхами, найважливіший з яких для досягнення відчутного результату-постійна фізична активність. Але відвідування тренажерного залу раз на тиждень не розв’яже проблеми-ходьба, виїзди на природу і здорове харчування повинні стати правилом, а не одиничними проявами. Приділяйте особливу увагу проблемам опорно-рухового апарату, оскільки проблеми в спині і суглобах можуть дійти до стану “точки неповернення” вже у віці до 40 років.

  Катерина Иноземцева : чому я більше не бігаю© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ