Зв'язатися з автором

З понеділка – нове життя: 7 історій звільнень, після яких життя змінилося до кращогоМи часто обіцяємо собі усе змінити-кинути палити, почати відкрито висловлювати свою думку начальству, змінити роботу, відправитися в подорож. Іноді, правда, ці рішення приймають за нас. Нижче ви знайдете історії людей, яких звільнили, проте їх життя після цього склалося краще за колишній.

Ганна Зейбель-Остапчук, фахівець з оподаткування

с понедельника — новая жизнь: 7 историй увольнений, после которых жизнь изменилась к лучшему. изображение номер 6

Ганна Зейбель-Остапчук

-В 2005 році, коли я ще вчилася в МДІМВ на економічному факультеті, я прийшла працювати в компанію з “великої четвірки”. А робота в такій компанії припускає, що ти живеш в офісі. Я йшла з роботи пів на першу ночі, і усі були мною задоволені. Але потім ситуація змінилася-я стала йти рівно в шість. Нікого не хвилювало, що, приходячи додому, я продовжувала працювати. Ні, раз мене ніхто не бачив в офісі, означає я нібито ледарювала. Власне, через це мене і звільнили. Легко і невимушено, без відступних і попереджень. Зараз я розумію, що багато в чому це було незаконно, але тоді я, звичайно, просто ридала. Я була відмінницею, мала стипендії від різних фондів і подумати не могла, що мене можуть звільнити.

У той час в МДІМВ почали вводити Болонскую систему, згідно якої гарні оцінки були можливі тільки при хорошій відвідуваності. Тобто роби що хочеш, але твоє тіло фізично має бути на лекції. До мене вже тоді підходили викладачі і говорили: “Якщо працюєш, то бери “академ” і працюй, а якщо хочеш вчитися-йди і вчися”. Так що звільнення, яким би несподіваним воно не було, допомогло мені в навчанні. Крім того, буквально через півтора місяці мені запропонували іншу роботу. Всесвітній банк у той час почав спільний проект з МЭРТ по реформі ПДВ. Вони побачили моє резюме і запросили на роботу. На співбесіді сказали, що можна працювати з будинку, оплата почасова. Тобто я працювала в слушний для мене час, в зручному для мене місці, чудесно поєднуючи цю справу з навчанням. Плюс і платили за це чудово. Не робота, а мрія! Навіть колектив підібрався прекрасний, начальство хороше-жалко тільки, що тривав проект не дуже довго.

Загалом, головне-чітко розуміти, чого ти хочеш, і тоді усе складеться.

Марія Волкова, що управляє мережі бутиків для майбутніх мам

с понедельника — новая жизнь: 7 историй увольнений, после которых жизнь изменилась к лучшему. изображение номер 7

Марія Волкова

-В 2011 році ми з сестрою працювали у великій енергетичній компанії, я була інженером, а сестра-начальником відділу експлуатації. У якийсь період почалася активна фаза злиття і поглинань, керівництво дало вказівку скоротити по кілька чоловік з кожного відділу. А у нас працювали суцільно бабульки, які різко обурилися: як це так, вони стільки років пропрацювали, а їх скоротять. Мені було їх щиро шкода, я дійсно розуміла, що мені 25 років і у мене, взагалі-то, усе життя попереду, а хто візьме на роботу їх-це питання. Загалом, я добровільно запропонувала свою кандидатуру на скорочення. Через деякий час те ж зробила і моя сестра-їй просто пекельно набрид безлад, який почав творитися, тому що із-за загрози скорочення компанія перетворилася на гадючник, усі почали стукати один на одного, підсиджувати. Вона не витримала і теж запропонувала свою кандидатуру.

  Цвітна капуста, цвітна капуста рецепти, рис


І знаєте що? Кращої ситуації в нашому житті ще не було. По-перше, тоді діяв якийсь колективний договір, по якому нам виплатили по шість зарплат. А справа була в травні, так що ми з сестрою шикарно відгуляли усе літо, навіть не думаючи шукати роботу. По-друге, восени мою сестру покликали назад в ту ж компанію-тільки в іншу філію, де колектив трохи краще, посада вище і оклад більший (приблизно на 30%). Ми досі згадуємо, як тоді засмучувалися “бабусі”-вони ж могли усе літо провести на дачі з шістьма зарплатами, але побоялися. А я кардинально змінила сферу діяльності і вийшла в рекламне агентство менеджером по продажах. І оклад у мене став в два рази вище. Потім я знову змінила діяльність і пішла працювати в мережу бутиків для майбутніх мам. Зараз я вже управляю мережі, а також мама трьох дітей. Про відхід я ні на хвилину не пошкодувала.

Илгиз Би., директор корпоративного відділу консьерж-компании

-Історій з несподіваним звільненням у мене двох, причому обоє слідують один за одним. Я довгий час працював в готельній сфері, і уперше мене звільнили з невеликого готелю. Там я, звичайно, сам був винен, але звільнення все одно не чекав. Для того готелю я був справжньою зіркою-вчився в Лондоні, був суперфахівцем, моя кваліфікація значно перевершувала вимоги того готелю. До того ж я був дуже дружний і з керівництвом, і з власниками готелю, так що звільнення стало для мене, прямо скажемо, несподіванкою. Я тоді місяць не працював, опам’ятовувався. Зате звідти мене покликали в один з кращих готелів Москви, де я став успішний, заробляв багато грошей і був абсолютно щасливий. Але тут якраз сталася друга історія із звільненням. У готелі змінилося керівництво, змінився курс розвитку-усю попередню команду, включаючи мене, попросили віддалитися. Це звільнення було несподіваним, але при цьому досить доброзичливим-я йшов з “золотим парашутом”, який надалі і дозволив мені три місяці не працювати, а шукати справу до душі. Втім, якими б не були відступні, це все одно не позбавляє від почуття спустошення.

  Як перетворити улюблену справу з хобі в професію: 6 прикладів


Тоді мене покликали в найбільшу консьерж-компанию в Україні. Мене довго хантили, але я не погоджувався, оскільки позиція була істотно нижча-замість директора мене звали на асистента. Але у результаті мій тодішній керівник, а зараз вже близький друг так заразив мене самою ідеєю роботи в цій сфері, що я погодився і зараз анітрохи не шкодую. Я швидко виріс-спочатку до директора відділу продажів, а потім до директора корпоративного відділу. Конс’єрж-сфера значно ширша, вона дає більше перспектив. Я вже і світ побачив, і друзів завів на самих різних рівнях, та і в принципі розумію, що тут поле для діяльності значно ширше, а значить-і інтересу більше.

Алена Власова, дизайнер інтер’єрів

с понедельника — новая жизнь: 7 историй увольнений, после которых жизнь изменилась к лучшему. изображение номер 8

Алена Власова

-Усе своє життя я працювала у банківській сфері. У останньому банку дев’ять років я була начальником управління реклами і PR. Мені усе подобалося-осудне керівництво, прекрасний колектив, робота. І тут як сніг на голову-у банку відкликали ліцензію. Я впала в жахливу депресію і взагалі не розуміла, як жити далі. Йти в інший банк я не хотіла, тому що розуміла: такої душевної атмосфери більше ніде бути не може. Я опам’ятовувалася біля півроку, мене, звичайно, дуже підтримав чоловік. Він насправді теж був в шоці від мого стану. Я тоді вирішила вступати до школи дизайну. Чоловік мене в цьому підтримав-не стільки тому, що вірив в моє майбутнє в цій сфері, скільки тому, хотів мене чимось відвернути.

Поступати я взагалі-то хотіла давно, але то грошей не було, то часу-навчання адже денне і триває близько року. Ну а тут ніби як підвернулася можливість. На той час я вже зробила ремонт у себе і у деяких друзів і вирішила, що ось він, мій шанс. Ще раніше я ходила на курси малювання, і викладач говорила мені, що у мене талант. Я тоді сумнівалася, говорила їй: Гаразд, дизайнерів інтер’єрів-як бруд, кому я взагалі потрібна . Але вона мені на це відповідала: “По-справжньому талановитим фахівцям місце під сонцем завжди знайдеться”. Усе це і підштовхнуло мене до навчання в школі “Деталі”.

Сказати зараз, що я щаслива від зробленого вибору, не сказати нічого. Це дійсно моє. Навіть скептично налагоджений чоловік, коли побачив, як на захисті диплому (червоного, до речі) профессоры МАрхИ тиснуть мені руку, зрозумів, що я не просто відволікатися ходила. Зараз у мене безліч проектів-іноді веду по чотири проекти на різних стадіях одночасно. Один з моїх проектів потрапив в журнал Salon.

Може, і погано так говорити, але насправді я рада, що у нашого банку відібрали ліцензію. Адже я б тоді звідти не пішла і не спробувала б себе в дизайні. А зараз я заробляю не менше, ніж тоді, але при цьому маю вільний графік і займаюся більше творчою роботою, яка приносить мені неймовірне задоволення.

  У Києві відбудеться етап Кубку світу по скейтбордингу


Володимир Волков, трейдер

-Усе моє професійне життя пов’язане з банківською сферою, яка, як ви самі бачите з новин, зазнає останніми роками колосальні зміни. У жовтні 2017-го йшов десятий рік, як я працював в іноземній компанії і займався облігаціями. Рік був благотворним, я передчував новорічні свята, новорічні бонуси, але тут-то якраз мене і скоротили. Росла невизначеність у банківській сфері, санкції, тиск з боку США-компанія вирішила серйозно скоротити активність з російськими облігаціями.

Я бачив, що відбувається з моїми знайомими, які опинилися в тому ж положенні, і був абсолютно пригнічений. Я розумів, що в грудні ніхто нових співробітників не шукає, в січні все ще відпочивають, так що у мене, по суті, було місяці півтора на пошук роботи. І те при хорошому розкладі. Багато знайомих шукали нову роботу по дев’ять місяців, по року, деякі-по два. Банківський сектор різко скоротився і продовжував скорочуватися, на ринку виявилося багато відмінних фахівців, багато молодше мене, краще мене, досвідченіше мене. Морально я вже готувався ходити на співбесіди раз на місяць і довго сидіти без роботи.

Але тут мені повезло-я якраз потрапив в так звані віконця працедавців і ходив на співбесіди по два-три рази в тиждень. Мене звали і російські компанії, і зарубіжні. У іноземних компаній умови традиційно трохи краще, тому я був упевнений, що туди і конкурс вище. Але мені дійсно повезло, і 14 лютого, як би смішно це не звучало, я вийшов на нову роботу. Я вийшов в російську компанію на свій же оклад, що в нинішній ситуації просто шикарно. У мене гірше соцпакет, але при цьому попередній працедавець виявився суперпорядним-зберіг мені і усій моїй сім’ї (а це троє дітей) медичну страховку на рік вперед, виплатив покладені відступні в шість зарплат, а також зароблені новорічні бонуси.

А якщо згадувати дійсно унікальні історії з везінням і звільненням, то був у нас в компанії один співробітник, якого довго і наполегливо хантили з банку JP Morgan Chase. І ось його нарешті схантили (заплативши при цьому вітальний бонус у розмірі річної зарплати). Він вийшов на роботу в дев’ять ранку, а в 11:30 стало відомо про падіння банку Lehman Brothers, глобальне скорочення акцій. Цього співробітника скоротили, виплативши йому ще відступні в розмірі від шести до дванадцяти зарплат. Ось так плідно він провів 2,5 години на новій роботі. Після цього він на три місяці поїхав в Австралію-на серфе вчитися кататися.

  Корисні цукерки з горіхів і сухофруктів : 7 рецептів


Катерина Фурман, гипнотерапевт

с понедельника — новая жизнь: 7 историй увольнений, после которых жизнь изменилась к лучшему. изображение номер 9

Катерина Фурман

-Одинадцять з половиною років я працювала у великій FMCG-компании, і мені усе подобалося. Але на певному етапі кар’єру почала стопоритися, і постало класичне питання-курка або яйце? Чи то мені перестала подобатися сама робота, чи то не влаштовувало розвиток кар’єри. І я почала думати, в чому може бути справа. Оскільки це була велика міжнародна компанія, то увесь кар’єрний шлях в ній був чітко прописаний. Я почала замислюватися про те, щоб поміняти свою функцію усередині компанії. В той же час мене жахливо дратував мій начальник, і я думала, що, може, усе моє невдоволення пов’язане саме з ним. Справжню проблему я не могла зрозуміти пару років-зверталася до різних коучам, психологам, поки не дісталася до гипнотерапевта. І тут раптом усі мої проблеми вирішилися разом. Він показав мені, що насправді у мене конфлікт саме з тим типом роботи, що я виконувала. А тут важливе зауваження-освіта у мене психологічне. І ось ці два чинники-освіта і такий вдалий похід до гипнотерапевту-привели до думки: а не чи зайнятися мені тим же самим? Я підучилася в одному місці, в іншому, отримала сертифікат і відкрила свою практику. І весь цей час зі своєї основної роботи я не йшла-все-таки у мене була дуже пристойна зарплата, висока посада, статус, корпоративна машина, акції.

Вийшло, що паралельно у мене були дві роботи, чоловік і дитина. У мене почався стрес від постійної втоми, а на додаток серйозний конфлікт цінностей. Ну представте: вдень я продавала алкоголь (і можна скільки завгодно говорити про те, що компанія у нас була супервідповідальна і свідома, але ми у рамках закону все одно придумували варіанти, як стимулювати людей купувати більше алкоголю), а вечорами лікувала тих же людей від алкогольної залежності. І мабуть, цей конфлікт почав відбиватися на якості моєї роботи. Мене викликав мій начальник на розмову-мовляв, не дуже-то ти стараєшся. Ну а оскільки старатися я не планувала, то відразу ж написала заяву за власним бажанням. Тобто технічно мене ніби як не звільнили, але, по суті, я довела до цього ситуацію.

А що зараз? А зараз щастя. Мої доходи істотно вищі, ніж тоді. У мене абсолютно інший графік, який я складаю сама. Зрозуміло, що я не сиджу весь день на дивані, що і статті потрібно писати, і в конференціях брати участь, і самі сесії з клієнтами різні і за типом, і по інтенсивності. Але глобально я сама вибираю, з ким мені працювати. Немає ситуації “начальник дурень”, тому що я сама собі начальник. Але звичайно, на перших порах не було так солодко. Коли я пішла з основної роботи, у мене не було ще достатньої клієнтської бази, плюс це співпало з труднощами на роботі у чоловіка. Деякий час ми не були упевнені, що в наступному місяці буде чим платити по іпотеці. Але цей стрес був операційний-не фундаментальний конфлікт цінностей. Я зараз розумію, що тільки пішовши з тієї роботи, я почала нормально спати. Тому що тепер я нарешті в гармонії з собою.

  7 запаморочливих рецептів з кукурудзою


Юлія Кузьміна, IT-специалист

с понедельника — новая жизнь: 7 историй увольнений, после которых жизнь изменилась к лучшему. изображение номер 10

Юлія Кузьміна

-Три роки я працювала в компанії, яка займається транспортуванням нафти. У мене був IT-проект, який я вела з нуля, вклала в нього купу сил, часу, душі. І тут у мене відбувається конфлікт з генеральним директором. Воднораз я стаю неугодним співробітником-і мене звільняють. Мене просто поставили перед фактом: наступний місяць ти на роботу вже не ходи, потім забереш трудову, втім, бонуси твої ми тобі виплатимо. У той проект я вклала усе-декілька років працювала без вихідних, їздила в далекі відрядження, жертвувала стосунками з чоловіком на догоду роботі.

Місяць я провела удома. Щоб позбавитися від депресії, я намагалася знайти нову роботу, неквапом ходила на співбесіди і багато часу проводила з чоловіком-він працював удома. Але вже буквально через три тижні знайшла нову роботу в тій же нафтогазовій галузі-я дуже кваліфікований співробітник, а таких завжди дефіцит. Але ще через два тижні з’ясувалося, що я вагітна-час, проведений удома, виявився дуже продуктивним. Сильно затримуватися в компанії я не стала, спільно з чоловіком ми вирішили, що під час вагітності мені краще не у відрядження літати, а удома відпочивати. Я звільнилася (вже добровільно), і ми переїхали з Москви в Підмосков’ї. А коли синові були півтора роки, знайомі запропонували роботу-по моїй же спеціальності. Але зовсім на інших умовах-в офіс я їжджу тільки два дні в тиждень, а решта часу працюю удома. У мене шикарне начальство, з яким не виникає ніяких конфліктів або нерозуміння. Зараз пройшло вже більше року, і я розумію, що усе склалося просто ідеально-ми виховуємо дитину за містом, як завжди і хотіли, у мене цікава робота, зручний графік, який дозволяє приділяти час сім’ї. Чого ще бажати?


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ