Зв'язатися з автором

Як розвинути витривалість у бігу, як розвинути дыхалку, вправи


витривалість

Витривалістю називають здатність людини витримувати високі навантаження впродовж якогось певного часу, який залежить від міри натренованості організму. Ця “навичка” потрібна не лише професійним атлетам або працівникам силових структур, але і в повсякденному житті. Хороша фізична форма допомагає у багатьох життєвих ситуаціях, наприклад, на роботі, при тривалому поході по магазинах, переїзді. Цим і обумовлений високий інтерес сучасної людини до питання розвитку хорошої витривалості.

Зміст

 • 1 У пошуках мотивації
 • 2 Існуючі різновиди витривалості
  • 2.1 Аеробна
  • 2.2 Анаеробна
 • 3 Як збільшити витривалість при бігу?
  • 3.1 Рекомендацій для початкуючих бігунів
  • 3.2 Рваний ритм за системою Крэйга Бизли
  • 3.3 Інтервальний біг по методу Барта Яссо
 • 4 Витривалість для виконання повсякденних завдань
 • 5 Домашніх тренувань на витривалість
 • 6 найголовніше

У пошуках мотивації

Витривалу і натреновану людину виділяє із загальної маси хороша осанка, підтягнутий силует, відсутність зайвих кілограмів. Його рухи швидкі, точні, упевнені. Зміни зачіпають не лише зовнішній вигляд, але і сприятливо позначаються на організмі. Концентрація еритроцитів-червоних кров’яних тілець, що відповідають за насичення киснем внутрішніх органів, зростає, значно покращується стан дихальної мускулатури, відбувається зміцнення сердечного м’яза. Зовнішні і внутрішні зміни, що відбуваються з людиною, і стають головними мотивуючими чинниками до того, щоб стати витривалим.

  Вправа "Бумеранг"


Відмінно впоратися з поставленим завданням допомагає біг. Древні люди, як показали дослідження антропологів, були кращими бігунами. Вони могли не просто швидко бігати, але і долати величезні дистанції. В порівнянні з ними, навіть олімпійські чемпіони виглядали б незграбно. Безумовно, багато хто зв’язує таку особливість древніх з тим, що вони були вимушені “битися” за своє існування, добувати їжу. Подібне судження-усього лише чергова відмовка для ледачих.

витривалість

Розвинути витривалість у бігу-це навчитися швидко і довго бігати, поліпшити свої показники у багатьох видах спорту, включаючи плавання, їзду на велосипеді, лижних перегонах.

Методик, сприяючих розвитку витривалості, множина. Головне-знайти для себе правильну мотивацію. Якщо її немає, то нічого окрім марної витрати часу і страждань від подібних занять людина не доб’ється. Адже, передусім, потрібно буде змінити свій звичний і комфортний спосіб життя на активний.

Мотивованій людині, бажаючій стати красивішим і здоровішим, зробити це набагато простіше. Коли подібне прагнення відсутнє, то добитися чого-небудь просто неможливо. Щоб зробити наступний крок на шляху вдосконалення своєї фізичної форми, слід ознайомитися з важливою інформацією.

  Як навчитися підтягуватися на одній руці, підтягування на одній руці


Існуючі різновиди витривалості

Поняття “витривалість” має досить велике трактування, але в спорті воно має чітку класифікацію. Прийнято виділяти два основні види витривалості :

Аеробна

Є рухом і роботою м’язових тканин. Її розвиток стає можливим завдяки тривалому виконанню різних вправ.

Анаеробна

Здійснюється без процесу збагачення організму киснем. Уся робота відбувається виключно за рахунок використання внутрішніх ресурсів. Для розвитку анаеробної витривалості підходять високоінтенсивні тренінги, періоди відновлення між якими досить короткі.

Це ділення більшою мірою цінне для спортсменів. Для повсякденного життя досить знать, що витривалість підрозділяється на загальну і спеціальну. Остання є характерною для певної професійної діяльності, а її складові залежать від того, яку роботу вимагається виконувати. Одним людям вона потрібна виключно з метою знаходження в певній позі упродовж максимально тривалого часу, а іншим, щоб звикнути до роботи при кисневій недостатності.

витривалість

Як збільшити витривалість при бігу?

Це питання не є чимось винятковим і цікавить навіть тих, хто не збирається брати участі в змаганнях, займати призові місця. Завдяки бігу, людина дістає можливість підтримувати в тонусі увесь організм, завжди прибувати у хорошому настрої.

  Ефективні народні засоби для схуднення: 15 рецептів


Рекомендації для початкуючих бігунів

Щоб добитися успіху, новачків наслідує:

 • дотримуватися прийнятною-комфортній мірі навантаження;
 • займатися систематично, не пропускати тренувань;
 • регулярно, але поступово збільшувати темп з дистанцією.

Якщо наслідувати ці принципи, результат не змусить довго чекати.

Рваний ритм за системою Крэйга Бизли

Полягає в зміні ритму бігу. Півхвилини треба бігти на максимальній швидкості, а потім переходити на спокійну ходьбу упродовж 5 секунд. Згідно з системою, створеною відомим канадським марафонцем Крэйгом Бизли, за раз робити потрібно 8 повторів. Щоб зміцнити свій організм і відчути поліпшення у витривалості вже через місяць, займатися слід тричі в тиждень. Збільшувати навантаження за рахунок здійснення більшої кількості повторів необхідно поступово.

Інтервальний біг по методу Барта Яссо

Система від менеджера організації “Runner’ s World Race” припускає дещо інший підхід. Пробегаемая дистанція ділиться на відрізки по 800 метрів, а час її подолання на їх кількість. Забіг, що складається з декількох інтервалів, влаштовується раз в сім днів. Суть в тому, щоб пробігти їх за відведений час, а потім додавати по інтервалу в 800 метрів кожен подальший тиждень, поки уся дистанція не буде здолана.

  Тяга штанги до підборіддя


Витривалість для виконання повсякденних завдань

витривалість в повсякденному житті

Щоб бути сильним і витривалим в повсякденному житті, поліпшивши загальні фізичні показники, усю увагу концентрують на найчастіше задіяних функціональних можливостях.

Можна здійснювати піші тривалі прогулянки, бігати, кататися на ковзанах, роликах, лижах, велосипеді. Найбільш простою, ефективною, доступною вправою для кожного є пряжки із скакалкою. Альтернативним і набагато цікавішим варіантом заняттям наодинці стане організація командної гри, наприклад, у футбол. Подібні спортивні ігри неймовірно корисні, приносять масу емоцій.

На розвиток витривалості м’язів треба виконувати базові вправи, збільшуючи з часом кількість підходів. Активна діяльність сприятливо відіб’ється на фізичному стані, настрої, самопочутті. Це не відноситься до професійного спорту, досягнення і правила в якому відрізняються від любительського.

Домашні тренування на витривалість

Серед усіх вправ, доступних для самостійного виконання, найбільш демократичним і простим вважається біг. Популяризація здорового способу життя привела до того, що бігати стало не просто корисне, але і модно.

На бігунів дивляться з деякою дещицею заздрості, але тільки в теплу пору року. Коли настають морози і випадає сніг, подібна фізична активність викликає у багатьох співчуття. Проте подолання заметів і пробіжки при мінусовій температурі дають максимальне навантаження для найефективнішого тренування витривалості.

  Чи правда, що спортивні енергетики шкідливі для серця?


Кого не притягає перспектива бігати в морози, можуть займатися на велотренажере або біговій доріжці. Головне-не припиняти тренуватися.

Необов’язково придбавати спортивний інвентар. Підтримувати себе в хорошій фізичній формі впродовж усього року дозволяють вистрибування, віджимання, підтягування. Останні можна робити на турніку, встановленому в дверному отворі.

Найголовніше

Вирішивши стати витривалим, приступати до тренувань необхідно відразу ж, не робити тривалих перерв, задовольняючись досягнутими результатами. Будь-яка зупинка просто перекреслить усе, чого вдалося добитися.

Декілька тижнів без звичного для мускулатури навантаження завдасть серйозного збитку функціональності. Вправи, які ще місяць тому давалися максимально легко, виконуватимуться насилу або зовсім не виходити. Тому зупинятися не можна.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ