Зв'язатися з автором

Як знизити холестерин в домашніх умовах: народні засоби, швидкі способи


як понизити холестерин

Багато процесів, що відбуваються в організмі людини, відбуваються за участю холестерину. Це з’єднання може нести в собі не лише користь, але і шкоду. Останнє відбувається тоді, коли його рівень підвищується, а у людини на цьому фоні починають виникати різні серцево-судинні патології і недуги. Якщо не тримати рівень цієї речовини під контролем, утворювані бляшки повністю перекривають собою посудини, що може привести до летального сходу.

Підвищений холестерин можна знизити в домашніх умовах, але з цією метою доведеться переглянути свій спосіб життя. З раціону вимагається виключити шкідливу їжу, тобто нормалізувати своє живлення. Важливим чинником є і пасивна фізична активність, а також прийом певних медикаментозних препаратів. Є і деякі способи народної медицини, що дозволяють зменшити рівень холестерину.

Кожен з цих пунктів вимагає досконального вивчення. У усіх аспектів без виключення є свої певні нюанси, які необхідно брати до уваги.

Зміст

 • 1 Що таке холестерин?
 • 2 Продукти що знижують холестерин
  • 2.1 Мигдаль
  • 2.2 Яблук і цитрусових
  • 2.3 Авокадо
  • 2.4 Висівки вівсяні
  • 2.5 Чорниця
  • 2.6 Жирних сортів морської риби
  • 2.7 Загальних рекомендацій
 • 3 Продукти що підвищують холестерин
 • 4 Народні засоби від холестерину
 • 5 Фізичних навантажень проти високого холестерину
 • 6 Лікарських препаратів від холестерину
  • 6.1 Статины
  • 6.2 Нікотинова кислота
  • 6.3 Секвестранты
  • 6.4 Фибраты
  • 6.5 БАДів
 • 7 Важливих рекомендацій
 • 8 Підведення підсумків

Що таке холестерин?

холестерин

Дане з’єднання є ліпідом, який є жирним спиртом, що має високомолекулярний склад. Холестерин відіграє важливу роль для людського організму. Завдяки цьому компоненту, підтримується нормальний метаболізм, синтезуються необхідні для нормальної життєдіяльності вітаміни і гормони.

Лише 20% від загальної маси холестерину в організмі поступає разом з їжею. Решта кількості продукує печінку, робота якої теж залежить від нього. З’єднання має важливе значення для підтримки нормальної м’язової і мозкової діяльності.

Дефіцит холестерину призводить до порушення вироблення статевих гормонів. Речовина міститься в кожній клітині людського тіла, а не тільки в посудинах. Його концентрація в останніх може мати ефект “накопичення”. Коли відбувається порушення ліпідного обміну, рівень цього з’єднання підвищується. Речовина починає видозмінюватися-викристалізовуватися. Коли це відбувається, то компонент, що поміняв свою форму, починає осідати в кровоносних судинах. Найбільше ця властивість проявляється у “поганого” холестерину, що має низьку щільність.

  Будуємо себе: як набрати вагу чоловікові в домашніх умовах


Подібні скупчення в посудинах призводять до розвитку проблем із здоров’ям. Ігнорувати це не можна. Якщо не робити ніяких заходів, стан тільки посилюватиметься. В деяких випадках можливий навіть смертельний результат. Проте, скоректувавши своє живлення і звернувшись до засобів традиційної і нетрадиційної медицини, холестерин можна знизитися, а далі, вже маючи чітке уявлення про механізм дії на нього, тримати під контролем.

Продукти знижують холестерин

продукти знижують холестерин

Серед корисної їжі, яка допомагає знизити рівень холестерину, в меню мають бути присутніми :

Мигдаль

Займає беззастережну першість в категорії продуктів, нормалізуючих ліпідний обмін. Цей горіх містить велику кількість вітаміну E, а також антиоксиданти. Завдяки такому складу, мигдаль є продуктом, застережливим розвиток атеросклерозу.

Яблука і цитрусові

яблука

Містять високу концентрацію пектину, а, потрапляючи в шлунок, утворюють в’язку масу, що виводить з організму надлишок холестерину ще до того моменту, коли він потрапляє в кровоносну систему.

Авокадо

Відомий своєю позитивною дією на сердечно-кровоносну систему і рекомендований до вживання тим, хто страждає від патологій цих органів. Він сприяє швидкому виведенню поганого холестерину, оскільки містить мононенасыщенные жири. Авокадо демонструє найбільшу ефективність тоді, коли холестерин знаходиться на середньому рівні, тобто ще не зашкалює.

Висівки вівсяні

крупа вівсяна

Відмінний недорогий і доступний продукт, який дозволяє знизити холестерин.

Чорниця

Багата птеростилбеном (антиоксидант) ягода чинить ефективну дію на холестерин, нормалізуючи його рівень в крові.

Жирні сорти морської риби

В скумбрії, тунцеві, лососеві ув’язнена висока концентрація жирних Омега-3 кислот, які роблять позитивний вплив на організм людини і не можуть бути замінені ніякими іншими з’єднаннями. Для підтримки холестерину на нормальному рівні необхідно з’їдати щотижня не менше 100 грамів морської жирної риби. Цей продукт захищає посудини від утворення тромбів і не дає крові згущуватися.

Загальні рекомендації

загальні рекомендації

Існує немало сайтів і форумів, в яких люди діляться своїм досвідом по зниженню високого холестерину. Є серед них ті, які отримують багато позитивних відгуків, де пишуть про дієвість цих методик. Особливо часто можна зустріти рекомендації, в яких пишуть про те, що необхідно вживати велику кількість жирних полиненасыщенных кислот, пектину, клітковини. Продукти, багаті цими корисними з’єднаннями, сприяють нормалізації холестерину в крові.

  Пружні сідниці - вправи від Дарини Лисичкиной


Слід обмежити або зовсім відмовитися від вершкового масла в користь:

 • кунжутного;
 • соєвого;
 • льняного;
 • оливкового.

Ці рослинні олії необхідно вживати в нерафінованому виді і не використати для жаріння. Їх слід приймати свіжими, тобто в якості заправки для салатів і інших блюд.

Продукти підвищують холестерин

продукти підвищують холестерин

Щоб нормалізувати рівень холестерину, слід повністю прибрати зі свого звичного щоденного меню жирні продукти тваринного походження :

 • свинину;
 • баранину;
 • сало;
 • олія вершкова;
 • сметану.

Замість тваринного жиру слід віддати перевагу переліченим вище рослинним оліям. Крім того, корисно є різноманітні каші, насіння, фрукти, зелень, овочі.

Під забороною білі сорти хліба і здобна солодка випічка, а також яйця. Замість звичайного, слід їсти цельнозерновой хліб з борошна грубого помелу. В якості альтернативи можна брати висівковою.

Рекомендується зробити акцент на їжу, яка багата рослинною клітковиною. Чемпіонами в цій категорії продуктів є овочі, серед яких перевагу слід віддавати зеленому салату, буряку і капусті. У аптеках і відділах, що спеціалізуються на здоровому харчуванні, і магазинах клітковина продається в готовому виді.

Народні засоби від холестерину

народні засоби від холестерину

До появи традиційної медицини існувало немало способів уникнути серцевих і судинних захворювань, що розвиваються на тлі підвищеного холестерину. Крім того, є профілактичні засоби, що дозволяють своєчасно попередити порушення ліпідного обміну, а також позитивно діючих на загальний стан організму.

Ось декілька рецептів, які можна використати у боротьбі з високим холестерином :

 1. Настій , приготований з кореня валеріани, натурального меду, сім’я кропу, відмінно очищає посудини, заспокоює нервову систему і зміцнює організм.
 2. Часникова олія добре допомагає знизити рівень холестерину, що навіть зашкалює. Приготувати засіб досить просто. Десять часникових зубчиків пропускають через прес, а потім заливають 500 мл маслинової олії. Настоюють олію як мінімум тиждень, а потім використовують як заправку для салатів і інших блюд.
 3. Спиртова настоянка на часнику визнана досить ефективною і має безліч позитивних відгуків в якості засобу, який знижує підвищений холестерин. Готується вона з трьохсот грамів подрібненого очищеного часнику і склянки спирту. Настоюють склад в темному місці впродовж 8-9 днів.

Приймають засіб з поступовим збільшенням дозування. Спочатку вживають по 2-3 краплі в добу, а потім доводять кількість до 20. Далі, усі роблять навпаки, тобто знижують число до мінімуму. Іншими словами, наступного дня після вживання 20 крапель настоянки поступово знижують їх число до 2.

  Вправи з фитнес-резинками для чоловіків


Загальна тривалість курсу складає два тижні. Впродовж першої настоянку приймають з підвищенням дозування, а другий-з пониженням. Щоб пом’якшити що робиться засобом ефектом, оскільки воно досить неприємне на смак, слід вживати його одночасно з молоком. Повторювати курс лікування часниковою спиртовою настоянкою рекомендується не частіше за один раз в три роки.

народні засоби від холестерину

Нерідко у боротьбі з підвищеним холестерином застосовують і різноманітні цілющі трави:

 1. Порошок з липи . Цей народний засіб вживають внутрішньо. Його отримують з липового цвіту. У сушеному виді цю сировину можна придбати у будь-якій аптеці. Квіточки змізерніють в кофемолці і п’ють тричі в день по одній чайній ложці. Тривалість курсу лікування складає тридцять днів. Після двотижневої перерви терапію знову поновлюють, приймаючи порошок, що запивається великою кількістю води, ще місяць.
 2. Настоянка прополісу . Ще один ефективний засіб, що очищає кровоносні судини. Його приймають за тридцять хвилин перед їдою. Дозування засобу складає 7 крапель, які розводяться двома їдальнями ложками звичайної питної води. Загальна тривалість прийому цього засобу складає 4 місяці, впродовж яких надлишок холестерину виводитиметься назовні.
 3. Квас желтушника . Цей відмінний народний засіб, який допомагає позбавитися від підвищеного рівня холестерину. Жовтушник продається в аптеці. Крім того, цю траву можна зібрати і своїми руками. Головне, правильно приготувати цей напій. Квас не лише допомагає почистити кровоносні судини, але і благотворно впливає на пам’ять, позбавляє від дратівливості і головних болів, а також нормалізує тиск.
 4. Золотий вус . Цю траву теж застосовують у боротьбі з високим холестерином. Настоянка із золотого вуса може використовуватися на регулярній основі. Вона допомагає запобігти подальшому підвищенню холестерину, тобто тримати його рівень під контролем.
 5. Настоянка календули . Цей ще один дієвий засіб, який допоможе розв’язати проблему із закупоркою посудин. Її п’ють впродовж місяця тричі в добу по 25-30 крапель.

Необов’язково готувати які-небудь настоянки, є травички, які можна вживати свіжими. До таких відноситься люцерна. Якщо можливості зібрати її немає, можна спробувати виростити невелику кількість цієї трави самостійно.

  Протеїн або ВСАА(амінокислоти) що краще?


Фізичні навантаження проти високого холестерину

як почати бігати

Якщо не змінити звичний життєвий устрій на рухливіший, повністю розв’язати проблему закупорених посудин не вийти. Спортивні навантаження в тій або іншій формі обов’язково повинні стати однією з головних складових комплексних заходів проти підвищеної концентрації холестерину в крові. Крім того, завдяки фізичній активності знижуються риски розвитку такого захворювання, як атеросклероз.

Без спорту неможливо швидко і ефективно впоратися з високим холестерином. Навантаження на м’язові тканини сприяють тому, що блокади в посудинах починають руйнуватися. Крім того, фізична активність сприяє тому, що поганий холестерин починає знижуватися.

Ще одним приємним бонусом стає те, що завдяки спорту вдається підтримувати себе у відмінній формі і мати підтягнуту фігуру, своєчасно перешкоджати відкладенням підшкірного жиру. Згідно з багатьма науковими дослідженнями, у легкоатлетів підвищений рівень холестерину зустрічається набагато рідше, ніж у тих, хто не займається спортом.

Це не означає, що треба стає професійним атлетом. Досить просто робити гімнастику, плавати або відвідувати спортивну секцію, яка припала до душі.

Лікарські препарати від холестерину

Не завжди спортивні навантаження, нормалізація живлення, народні засоби допомагають швидко впоратися з високим холестерином. Бувають випадки, коли без медикаментів не обійтися. Якщо терапія припускає домашнє лікування, слід звернути увагу на перераховані нижче препарати.

Статины

статины

Є групою медикаментів, які швидко і ефективно впливають на надлишок холестерину. Вони обов’язково мають бути в домашній аптечці кожного, хто зіткнувся з проблемою порушення ліпідного обміну.

Серед статинов найбільшої уваги заслуговують: Симвастатин, Флювастатин, Правастатин і Ловастатин. Ці лікарські препарати високоефективні, тому незмінно користуються популярністю. Статины приймають перед відходом до сну, коли рівень вироблення холестерину максимальний. Безперечною перевагою цієї групи медикаментів є те, що вони добре засвоюються і практично позбавлені побічних ефектів.

Нікотинова кислота

нікотинова кислота

Допомагає позбавитися від надлишку холестерину, але тільки тоді, коли препарат приймають у великих дозуваннях, що не є безпечним, оскільки може спровокувати сильний жар, що супроводжується підвищеним потовиділенням.

Секвестранты

секвестранты

Відрізняються швидкою швидкістю виведення надлишку холестерину. Серед позитивних властивостей секвестрантов слід зазначити те, що вони блокують на певний час всмоктування крізь стінки шлунку жирних ліпідів.

Серед найбільш популярних і дієвих препаратів цієї групи слід зазначити: Колестипол, Холестирамін, Колестид.

  Самюн Ван (Samyun Wan) : відгуки, як приймати для набору маси і схуднення


Ці медикаменти рекомендується приймати виключно за узгодженням з фахівцем, оскільки вони мають ряд обмежень до прийому. Крім того, забороняється вживати ці ліки з іншими препаратами.

Фибраты

Є похідними від фібрової спеціальної кислоти, які роблять схожий з нікотиновою кислотою вплив, але в менш вираженій і прогресивній формі.

БАДи

бади

Не є медикаментами, а є біологічно активними добавками. Вони не є вітамінами, але і зарахувати їх до продуктів харчування теж не можна. БАДи можна віднести до проміжного варіанту, але якщо їх правильно підібрати, вони не лише дозволять поліпшити стан здоров’я, але і нормалізувати концентрацію холестерину в крові.

Найбільш доступною біологічною добавкою, яку можна придбати в аптеках, вважається риб’ячий жир. Він випускається в капсулах, що робить його прийом не таким осоружним. Його користь полягає у вмісті особливої кислоти, що пригнічує вироблення липопротеинов з низькою щільністю, тобто поганого холестерину.

Важливі рекомендації

важливі рекомендації

Є декілька простих порад, що дозволяють понизити холестерин в домашніх умовах :

 1. Перестати нервувати . Не варто напружуватися і дратуватися по дурницях. Через стрес нерідко і розвивається атеросклероз.
 2. Кинути шкідливі звички. Слід відмовитися від розпивання алкогольних напоїв і паління. Ці звички згубно впливають не лише на кровоносні судини, але і на організм в цілому.
 3. Більше гуляти пішки. Якщо часу на вечірні прогулянки немає, можна просто не доїжджати одну зупинку або до будинку, або до роботи, а йти пішки. Це дуже корисно і добре для здоров’я.
 4. Позбавитися від зайвих кілограмів. Жирові відкладення сприяють розвитку атеросклерозу.
 5. Постійно стежити за артеріальним тиском. Атеросклероз нерідко розвивається на тлі гіпертензії.
 6. Стежити за гормональним фоном. Порушення метаболізму призводить до погіршення ліпідного обміну і провокує підвищення холестерину.

Підведення підсумків

Швидке зниження холестерину в домашніх умовах, якщо наслідувати вищевикладені ради і рекомендації, не представляє ніяких особливих складнощів. Не варто задаватися лише метою понизити холестерин, коли той починає зашкалювати. Краще всього попередити цю проблему, ніж потім боротися з нею. Особливо це стосується тієї категорії людей, яка знаходиться в групі ризику або вже стикалася з високим холестерином в крові.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ