Зв'язатися з автором

Еліптичний тренажер: для чого потрібний, плюси і мінуси, ефективність для схуднення


Еліптичний тренажер-це кардио-тренажер, який поєднує в собі властивості бігової доріжки, велотренажера і степпера. Його ще називають орбитреком або еліпсоїдом.

Завдяки високій ефективності, якісному навантаженню усіх груп м’язів і щадній дії на суглоби, еліпсоїд дуже швидко завоював ринок і став одним з найпопулярніших тренажерів для будинку. Давайте зупинимося детальніше на характеристиках і особливостях еліптичного тренажера для занять в домашніх умовах.

еліптичний тренажер

Еліптичний тренажер: загальна інформація

Еліптичний тренажер (чи орбитрек) з’явився в 90-х роках XX століття, коли популярність фитнеса і домашніх тренувань нестримно набирала хід. Головні плюси еліпсоїда полягають у високій функціональності, ефективності і безпеці. У чому його особливість? Еліпсоїд включає в роботу верхню і нижню частину тіла, комплексно впливаючи на усі м’язи вашого тіла. За рахунок рухливих ручок ви синхронізуєте рухи між руками і ногами і рівномірно розподіляєте навантаження між групами м’язів.

Тренування на еліпсоїді по руху нагадує біг або ходьбу на лижах, але на відміну від бігу навантаження на нім безпечне для суглобів і хребта. Стопа не відривається від поверхні педалі на усіх етапах руху, що допомагає уникнути ударного навантаження. Педалі рухаються по траєкторії еліпса, при цьому ноги знаходяться в злегка зігнутому стані: це робить тренування комфортним і безпечним для колінних і гомілковостопних суглобів. Заняття на цьому універсальному тренажері принесуть вам мінімум шкоди і максимум користі.

Для чого потрібний еліпсоїд? По-перше, з ним зручно виконувати кардио-тренировки на спалювання калорій і жиру, тому орбитрек буде корисний усім, хто хоче схуднути. По-друге, це прекрасна альтернатива фізичної активності, не виходячи з будинку. Заняття на еліпсоїді замінять вам уранішні пробіжки, спортивну ходьбу, велопрогулки і прогулянки на лижах, групові тренування у фитнес-залах. По-третє, це відмінне тренування м’язів верхньої і нижньої частини тіла, а також тренування сердечного м’яза.

еліптичний тренажер

Плюси еліптичного тренажера :

 1. Регулярні тренування на еліпсоїді зміцнюють сердечний м’яз, тренують дихальну систему, покращують роботу серцево-судинної системи, розвивають витривалість (на 20-30% через місяць занять).
 2. Тренування на еліпсоїді дуже енерговитратні: ви спалюватимете калорії, прискорюватимете метаболізм, посилюватимете кровообіг і розщеплюватимете жири. За годину інтенсивного заняття можна спалити до 800 ккал.
 3. Тренування на еліпсоїді не впливають негативно на суглоби ніг і хребет на відміну від бігових доріжок, велотренажеров і прыжковых тренувань.
 4. Заняття на орбитреке включають в роботу усі групи м’язів : руки, спина, сідниці, стегна, гомілки. Особливо ефективний еліпсоїд для дівчат, які хочуть схуднути в ногах,-найбільш сильне навантаження отримує якраз нижня частина тіла.
 5. Еліпсоїд забезпечує стійке положення тіла на тренажері за рахунок додаткової опори на руки і рівномірного розподілу навантаження між верхньою і нижньою частиною тіла. Це мінімізує ризик травм і ушкоджень.
 6. Рухи на еліптичному тренажері абсолютно фізіологічні і природні. Вам не треба навчатися спеціальній техніці, щоб заняття проходили комфортно і безпечно-амплітуда рухів задана спочатку.
 7. Це ідеальний тренажер для тих, хто не любить біг і стрибки. Тренування на еліпсоїді можна порівняти з ходьбою на лижах, тому вони підходять навіть людям з надмірною вагою і літнім людям.
 8. Справний еліптичний тренажер працює практично безшумно на відміну від деяких інших тренажерів. Це особливо важливо за наявності маленьких дітей в квартирі або неспокійних сусідів.
 9. У еліпсоїдах передбачена можливість рухів не лише вперед, але і назад. Така вправа допомагає включати в роботу ще більшу кількість м’язів, а значить тренувати тіло ще ефективніше.
 10. Орбитрек практично не має обмежень по рівню підготовки : з ним можуть тренуватися і новачки, і що досвідчені, що займаються незалежно від статі і віку. Цей унікальний тренажер підходить для усієї сім’ї!

Завдяки своїй універсальності і функціональності, еліпсоїди упевнено зайняли топові позиції у ряді спортивних тренажерів. По своїй затребуваності вони поступаються хіба тільки біговим доріжкам. Практично кожен фитнес-зал оснащений еліптичними тренажерами, і все частіше люди купують орбитреки і для занять в домашніх умовах.

орбитреки у фитнес-залах

Мінуси еліптичного тренажера :

Незважаючи на ряд переваг еліпсоїда і його користь для поліпшення фізичної форми в домашніх умовах, не можна не відмітити декілька недоліків, які можуть зробити вирішальну роль в питанні купівлі еліптичного тренажера.

 1. Еліпсоїд має досить високу вартість: ціна якісного тренажера починається від 20.000 рублів. Недорогі моделі меншої вартості не завжди відповідають вимогам якості.
 2. На еліпсоїді практично неможливо займатися інтервальними тренуваннями із-за характерної плавності рухів тренажера. Крім того, заняття на орбитреке можуть здатися одноманітними і монотонними.
 3. Недорогі моделі еліпсоїда можуть сильно скрипіти. При цьому навіть постійне мастило матеріалів не завжди вирішує проблему.
 4. Для тренажера необхідно виділити місце в квартирі. Іноді доводиться додатково придбавати килимок, щоб він не ковзав. Крім того, еліпсоїд незручний для транспортування, якщо ви часто переїжджаєте.
 5. Рівень навантаження в еліпсоїді більшою мірою регулюється силою вашого опору. Тоді як у біговій доріжці, наприклад, ви можете змінити швидкість обертання полотна або нахилу, тим самим відрегулювавши навантаження точніше і очевидно.
  BodyFit з Емі: youtube - канал різноманітних ефективних тренувань


Як і будь-який тренажер, орбитрек має ряд особливостей і мінусів, які можуть змусити вас сумніватися в купівлі цього спортивного устаткування. Проте, еліпсоїд залишається найбільш прийнятним кардио-тренажером у тих, що займаються із-за нешкідливості і низкоударной навантаження.

еліпсоїд

Протипоказання тренувань на еліпсоїді

Незважаючи на безпеку занять на еліптичному тренажері, треба пам’ятати, що такий вид фитнеса все одно відносять до серйозного фізичного навантаження. Якщо у вас є якесь хронічне або гостре захворювання, додатково проконсультуйтеся з лікарем на предмет можливості тренувань. Заняття на еліпсоїді під час вагітності і в післяпологовий період також бажані тільки після схвалення лікаря.

Не рекомендуються заняття на еліпсоїді за наявності наступних захворювань:

 • Серцево-судинна недостатність
 • Стенокардія, тахікардія
 • Частий гіпертонічний криз
 • Онкологічні захворювання
 • Цукровий діабет
 • Тромбофлебіт
 • Інфекційні захворювання
 • Серйозні захворювання кісток і хребта

Оскільки еліпсоїд найчастіше отримується для домашніх тренувань, то вам доведеться самостійно контролювати своє самопочуття під час занять. Якщо ви відчули сильну задишку, нестачу повітря, запаморочення, нудоту, болі в ділянці серця або за грудиною, то краще зупините тренування. Походьте впродовж декількох хвилин по кімнаті в спокійному темпі, щоб відновити серцебиття.

еліптичний тренажер

Еліпсоїд для схуднення

Головне питання, яке цікавить тих, що худнуть при виборі еліптичного тренажера : чи допомагає він схуднути? Звичайно, як і будь-який кардио-тренажер еліпсоїд ефективний для схуднення. По-перше, тренування на орбитреке дають додаткову витрату калорій. По-друге, регулярні заняття на сприяють швидшому розщеплюванню жирів в організмі.

Живлення при тренуваннях на еліпсоїді

Але спершу варто ще раз підкреслити, що процес схуднення настає тоді, коли ви споживаєте калорій менше, ніж витрачаєте. Без обмежень в живленні схуднути буде складно навіть з регулярними тренуваннями. Якщо ви доки не готові кардинально міняти своє меню, можете просто наслідувати загальні ради, що лежать в основі принципів правильного харчування.

Загальні ради з живлення:

 • Виключіть зі свого меню промислові солодощі, цукор, фастфуд, борошняні продукти
 • Віддавайте перевагу варенным і запеченим продуктам
 • Пийте 1,5-2 літри води в день, це притуплює відчуття голоду
 • Включіть в меню більше свіжих овочів і фруктів (з фруктів не варто зловживати бананами і виноградом)
 • Намагайтеся живитися невеликими порціями 5-6 раз на день
 • Не забувайте про сніданок і не пропускайте вечерю (приблизно за 3 години до сну)
 • Споживайте достатню кількість білку в їжу: м’ясо, риба, сир, бобові, яйця (приблизно 2 г білку на 1 кг ваги)
 • Швидкі вуглеводи краще вживати в першій половині дня

план занять на еліпсоїді

Робота м’язів при тренуваннях на еліпсоїді

Велика перевага еліпсоїда в порівнянні з іншими тренажерами-це робота м’язів верхньої і нижньої частини тіла одночасно. Наприклад, під час занять на біговій доріжці і велотренажере в основному працюють м’язи ніг і сідниць. Орбитрек же дає навантаження і м’язам ніг, і м’язам рук. А чим більше м’язів включається в роботу під час тренування, тим більше калорій спалюється. Крім того, це робить навантаження на тіло більше рівномірним і якісним.

Які м’язи працюють під час тренувань на еліпсоїді:

 • М’язи передньої поверхні стегна (квадрицепс)
 • М’язи задньої поверхні стегна (біцепс стегна)
 • Сідничні м’язи
 • Дельтовидні м’язи (плечі)
 • Біцепс і трицепс (руки)
 • Щонайширші м’язи спини і трапеція
 • Поперекові м’язи
 • Прямий м’яз пресу

Звертаємо вашу увагу, що м’язи від тренувань на еліптичному тренажері не ростуть. Вони трохи прийдуть в тонус, промальовуватиметься рельєф за рахунок зменшення жирового прошарку, але росту м’язової маси від занять кардио-тренажере не буде. Це просто неможливо. Якщо ви хочете накачати м’язи і збільшити масу, то вам треба займатися силовими тренуваннями з великою вагою.

До речі, на еліптичному тренажері у меншій мірі задіюються м’язи пресу, тому над ними можна попрацювати додатково. Наприклад, можна додати 10-хвилинне заняття для м’язового корсета після кардио-тренировки. Подивіться нашу підбірку: Топ-50 вправ для м’язів живота.

які м'язи працюють під час тренувань на еліпсоїді

Чи ефективний еліптичний тренажер для схуднення?

Давайте ще раз зупинимося на питанні ефективності еліптичного тренажера для схуднення. Важливо помітити, що схуднути тільки від тренувань не можна! Потрібний комплексний підхід: тренування + живлення. Причому саме від живлення залежить 80% успіху. Проте і тренування є важливою складовою. Регулярний фитнес допомагає привести в тонус м’яза (це робить тіло пружним і підтягнутим) і допомагає спалити додаткові калорії (а значить ви худнутимете швидше при інших рівних).

  Продукти корисні для фитнеса і бодібілдінгу


За годину тренування на еліпсоїді ви зможете спалити 400-800 ккал залежно від інтенсивності навантаження і вашого рівня фізичної підготовки. Чим більше ви що просунутий, що займається, тим менше калорій ви спалюватимете за заняття. Тому не треба забувати підвищувати навантаження у міру росту вашої витривалості і сили м’язів.

10 рад з тренувань на еліпсоїді:

 1. Завжди займайтеся на еліпсі в спортивному взутті (краще всього в кросовках для бігу) і в зручному спортивному одязі з натуральних матеріалів. Не забувайте провітрювати кімнату перед тренуванням.
 2. Займатися на еліптичному тренажері можна у будь-який час доби, на ефективність це не впливає. Вибирайте той час, який вам зручний і комфортний.
 3. Перед тренуванням обов’язково виконаєте вправи розминок для усього тіла, а після тренування-розтяжку, щоб уникнути забитих м’язів і крепатуры.
 4. Випийте склянку води за 15 хвилин до початку тренування і склянку води через 5 хвилин після закінчення тренування. Впродовж тренування на еліпсі також обов’язково пийте воду: один-два глотка кожні 5-10 хвилин заняття.
 5. Не їжте мінімум за 1,5 години до тренування (легке перекушування може бути за 45 хвилин). Якщо ви займаєтеся з ранку на голодний шлунок, тренування на еліптичному тренажері не повинні тривати більше 40 хвилин.
 6. Протягом півгодини після тренування зробіть невелику їду, яка складається з білку і вуглеводів. Наприклад, сир + яблуко, куряча грудка + овочі або протеиновый коктейль.
 7. Для досягнення ефективних результатів тренування мають бути регулярними. Не варто чекати швидкого схуднення через 2-3 тижні занять. Перші помітні результати можна буде побачити через 2-3 місяці (це стосується будь-яких тренувань, не лише на еліпсі).
 8. Якщо ви в день споживаєте більше калорій, ніж ваш організм здатний витратити, то худнути ви не будете навіть з щоденними інтенсивними тренуваннями (чи будете, але дуже повільно). Контроль живлення має бути обов’язково, якщо ви хочете спалювати жир!
 9. Рекомендуємо поєднувати заняття на еліптичному тренажері з регулярними силовими тренуваннями. Це допоможе підтягнути тіло і прискорити процес жиросжигания. Займатися на еліпсоїді краще після силового тренування або розподілити їх на різні дні.
 10. Якщо ви хочете дати додаткове навантаження на ноги або просто ускладнити тренування на еліпсоїді, то можете надіти обважнювачі для ніг або фитнес-резинку.

еліпсоїд

План тренувань на еліпсі

Ви можете самостійно скласти план тренувань на еліптичному тренажері або проконсультуватися з фитнес-тренером. Ми пропонуємо декілька принципів занять на еліпсі, яким вам можна дотримуватися.

Скільки тренуватися на еліпсоїді для схуднення:

 • Для початківців: 3 рази в тиждень по 20 хвилин
 • Для середнього рівня підготовки : 4 рази в тиждень по 30-40 хвилин
 • Для просунутого рівня підготовки : 4-5 раз на тиждень по 45-60 хвилин

Скільки тренуватися на еліпсоїді для підтримки форми :

 • Для початківців: 2 рази в тиждень по 20 хвилин
 • Для середнього рівня підготовки : 2-3 рази в тиждень по 30 хвилин
 • Для просунутого рівня підготовки : 3 рази в тиждень по 45 хвилин

Який пульс має бути під час занять на еліптичному тренажері? Новачкам можна тренуватися при середній ЧСС (частота сердечних скорочень) 110-120 ударів. Для розрахунку пульсу скористайтеся вбудованими датчиками, які зазвичай розташовуються на ручках еліпсоїда. Якщо ви хочете отримати точніші значення, краще придбати фитнес-браслет або пульсометр. Також можна заміряти пульс вручну, озброївшись секундоміром, але це не завжди зручно.

Як розрахувати оптимальну зону пульсу? Для цього скористайтеся формулою: Максимальна ЧСС = 220 мінус Ваш вік. Для ефективного тренування треба тренуватися в зоні 70-80% від максимальної ЧСС. Наприклад, ваш вік 35 років. Значить, максимальна ЧСС = 220-35 = 185 ударів в хвилину. Відповідно, ефективне кардио-тренировка для жиросжигания проходитиме при пульсі 130-148 ударів в хвилину (0,7*185 і 0,8*185).

Детальніше читайте в статті про КАРДИО-ТРЕНИРОВКАХ

План інтервального тренування на еліпсоїді (для спалювання жиру) :

 • Перші 10 хвилин: легка ходьба з наростаючим темпом впродовж 10 хвилин (ЧСС в зоні 50-60%)
 • Основна частина: чергування низкоинтенсивных інтервалів на 4-5 хвилин (ЧСС в зоні 60%) і високоінтенсивних інтервалів на 1-2 хвилини (ЧСС в зоні 80%)
 • Останні 5 хвилин: повільна ходьба для відновлення пульсу

План помірного тренування на еліпсоїді (для розвитку витривалості) :

 • Перші 10 хвилин: легка ходьба з наростаючим темпом впродовж 10 хвилин (ЧСС в зоні 40-50%)
 • Основна частина: швидка ходьба в зоні ЧСС 50-60%
 • Останні 5 хвилин: повільна ходьба для відновлення пульсу
  Тяга верхнього блоку за голову: правильна техніка виконання


Якщо ви хочете вимкнути роботу рук під час занять на орбитреке, то можете триматися за статичні ручки, не рухаючи ними. В цьому випадку сильніше навантаження отримуватимуть м’язи ніг і сідниць.

еліптичний тренажер

Що краще купити з кардио-тренажеров?

Еліпсоїд, бігова доріжка, велотренажер, степпер-це найпопулярніші варіанти кардио-тренажеров в домашніх умовах. Кожен з них має свої переваги і недоліки, які індивідуально впливають на вибір покупця. Останнім часом саме еліпсоїд користується популярністю у тих, хто тренується в домашніх умовах, завдяки своїй ефективності і функціональності. Але давайте ще раз відмітимо особливості кожного з цього кардио-тренажера.

Еліпсоїд

З точки зору безпеки для суглобів і хребта еліпсоїд є найбільш прийнятним тренажером. Він розроблений з урахуванням мінімальної дії на суставо-связочный і опорно-руховий апарат, тому на орбитреке можна займатися без шкоди для здоров’я навіть при великій зайвій вазі і за відсутності фитнес-опыта. Це досягається завдяки стійкому положенню тіла, додатковій опорі і заданій амплітуді руху. З еліптичного тренажера складно впасти або вчинити невмілий рух, на відміну від бігової доріжки, де вам постійно треба бути сконцентрованим на положенні тіла.

Проте заняття на орбитреке досить монотонні. Недорогі моделі практично унеможливлюють інтервальні тренування і мінімізують варіативну навантажень. Якщо на біговій доріжці ви можете легко встановити потрібну швидкість і кут нахилу, то в еліпсоїді рівень навантаження усе залежатиме від сили опору, що прикладається. По інтенсивності навантаження еліпсоїд перевершує велотренажер, але поступається біговій доріжці.

еліпсоїд

Бігова доріжка

Бігова доріжка більше підходить для спортивних і здорових людей без серйозних проблем з суглобами і хребтом (хоча на сучасних дорогих моделях доріжок встановлюється спеціальне покриття, яке знижує ударну навантажень). Тут у вас відкривається ширший спектр навантажень : від простої ходьби до інтенсивного інтервального бігу. Окрім цього рівень навантаження можна відрегулювати за допомогою кута нахилу. З біговою доріжкою у вас практично не буде межі навантажень, тому цей тренажер чудово підходить і для спортсменів. Середня витрата калорій під час бігу на біговій доріжці: 600-1100 ккал в годину, на еліптичному тренажері: 400-800 ккал в годину.

З мінусів бігової доріжки не можна не відмітити її чималий розмір. Еліпсоїд компактніший і легший тренажер (також в наявності є моделі, що складаються). Крім того, механізм бігова доріжка досить шумний і споживає більше енергії. З точки зору безпеки, цей тренажер також не є еталонним. Падіння на біговій доріжці, що рухається, є не такою вже рідкістю-тоді як падіння на еліпсоїді практично виключене.

бігова доріжка

Велотренажер

Велотренажер-це ідеальний варіант тренажер з точки зору домашнього фитнеса. Посудіть самі, ви можете крутити педалі за переглядом серіалів або читанням книг. Наприклад, з тренуваннями на еліпсоїді це не завжди надається можливим, оскільки вони вимагають більшої концентрації уваги. Також велотренажер компактніший по розмірах і не займає багато місця в квартирі. Крім того, вартість велотренажеров в середньому нижче, ніж вартість еліпсоїда і бігової доріжки.

З мінусів велотренажера варто відмітити нерівномірний розподіл навантаження. Крутивши педалі, ви в основному навантажуватимете ноги, при цьому верхня частина тіла залишиться без уваги. Також заняття на велотренажере дають травмуюче навантаження на коліна, тому при проблемах з суглобами крутити педалі на тренажері небажано. Окремо варто сказати і про навантаження. По-перше, велотренажер припускає досить монотонні і одноманітні тренування. По-друге, з точки зору кількості спалюваних калорій його ефективність нижча, ніж при заняттях на еліпсоїді і біговій доріжці.

Читайте детальніше про ВЕЛОТРЕНАЖЕРЕ

велотренажер

Степпер

Степпер в якості альтернативи вищепереліченим тренажерам можна розглядати тільки умовно. Серед безумовних плюсів степпера варто відмітити дуже компактний розмір, легкість транспортування і невисоку ціну. Такий тренажер можна придбати, якщо ви шукайте варіант з серії “дешево і сердито”. Але якщо ви хочете купити повноцінний кардио-тренажер, то степпер навряд чи впорається з поставленим завданням.

По-перше, на степпере пропонується дуже обмежене навантаження. По суті це тільки ходьба, в якій задіюють виключно м’язи нижньої частини тіла. По-друге, інтенсивність навантаження значно нижча: за годину занять на степпере можна спалити максимум 500 ккал. По-третє, під час тренувань на степпере йде сильне навантаження на гомілковостопний суглоб, що згодом може привезти до болів і травм. Тому серйозно розглядати степпер як альтернативу еліптичному тренажеру не можна.

степпер

У ідеалі перед купівлею варто спробувати кожен кардио-тренажер, щоб мати уявлення про комфорт занять і відповідне вам навантаження. Якщо у вас є можливість, проведіть пробне заняття у фитнес-зале перед купівлею тренажера, щоб не помилитися у виборі.

  Daily Max від Maxler: як приймати вітаміни, відгуки і склад


Як вибрати еліптичний тренажер

Якщо ви вирішили придбати еліпсоїд, то вам необхідно знати критерії, на які треба орієнтуватися при виборі тренажера.

1. Вид опору

Вид опору є основним критерієм, який визначає принцип роботи еліпсоїда і його ціну. Залежно від виду опору зустрічаються 3 типи еліптичних тренажерів :

 • Еліпсоїди з механічним опором. У таких тренажерах рух відбувається за рахунок ременя, натягнутого навколо крутня. Механічний опір не забезпечує плавність руху, а значить тренажер втрачає свою головну перевагу-безпечне навантаження на суглоби. Крім того, еліпсоїди з механічним опором досить шумні і швидко робляться непридатними через недовговічну роботу ременя. Хоч вони і є самими недорогими на ринку, придбавати такі тренажери все ж не рекомендується.
 • Еліпсоїди з магнітним опором. Вони працюють за рахунок дії магнітів на крутень, що дозволяє змінювати навантаження у будь-якому діапазоні і здійснювати плавний хід без навантаження на суглоби. Регулювання навантаження зазвичай здійснюється вручну. Такі еліпсоїди доступні за ціною і досить популярні для домашнього використання. Найчастіше еліпсоїди з магнітним опором працюють від батарей, живлення потрібне лише для монітора.
 • Еліпсоїди з електромагнітним опором. Є найбільш функціональним видом тренажера, тому краще зупинити свій вибір на нім. Навантаження в таких еліпсоїдах регулюється електронікою, в них зазвичай вбудовані готові програми тренувань. Ці моделі відрізняють підвищена плавність ходу, висока швидкість обертання, велика кількість налаштувань, мале тертя і низький рівень шуму. Займатися на такому тренажері зручно і ефективно, але і ціна їх чутливо вище.

2. Розмір крутня

Крутень-це основна деталь тренажера, який забезпечує безперервний рух педалей під час занять. Чим більше вага крутня, тим плавніше здійснюватиметься рух, а значить навантаження буде ефективнішим і безпечнішим для суглобів. На недорогих моделях еліпса з легким крутнем відчуватиметься невелике уповільнення у верхній точці руху. У зв’язку з цим вам треба буде додаватися додаткове зусилля, яке шкодить суглобам. Мінімально рекомендована вага крутня вважається 8 кг

Але важливо помітити, що звертати увагу тільки на вагу крутня не можна. Оцінювати його функціональність можна тільки спільно із загальною динамікою і елементами усього вузла русі, що малодоступно звичайному користувачеві.

крутень еліпсоїда

3. Задній або передній привід

Залежно від розташування крутня бувають передньопривідні і задньопривідні еліпсоїди. Тренажери на задній привід зважають класичним варіантом, такі моделі найбільш поширені. У них крутень і уся система опору розташовується позаду атлета. Конструкція задньопривідних еліпсоїдів дуже зручна для практики бігу з нахиленим вперед тулубом і тренування техніки лижного ходу.

Моделі з переднім приводом є пізнішою розробкою, такі тренажери зазвичай мають більш високу вартість. У чому їх перевага? У передньопривідних моделях менше відстань між педалями (так званий Q-фактор), тому ваше тіло матиме эргономически правильне положення під час занять. Це робить тренування якіснішим і ефективнішим, а також безпечною для суглобів.

Зараз продаються ще сучасніші моделі з центральним розташуванням крутня, де відстань між педалями мінімально (вартість таких моделей ще вища).

види еліпсоїдів

4. Довжина кроку

Це ще одна найважливіша характеристика, на яку треба звернути увагу при виборі еліпсоїда. Для виміру довжини кроку треба розвести педалі на максимальну відстань і виміряти довжину від початку однієї педалі до початку другої педалі. Найбільш комфортною і зручною вважається довжина кроку 40 см Така довжина кроку дозволяє задіяти б о льшее кількість м’язів і проводити тренування наболее якісно. Довжина кроку 50 см може бути незручні людям з маленьким і середнім ростом.

У недорогих моделях пропонується довжина кроку 30-35 см З невеликим ростом така довжина кроку в принципі буде зручна, але якщо ваш ріст більше 175 см, то обов’язково вибирайте тренажер з довжиною кроку більше 40 см На ринку також зустрічаються моделі, що мають функцію регулювання довжини кроку.

5. Дані на дисплеї

З монітора набагато зручніше контролювати навантаження. При виборі еліптичного тренажера звернете увагу, які саме показники про виконане тренування відображаються на дисплеї. Зазвичай ви можете простежити поточну швидкість, витрату калорій, пройдену відстань, частоту обертання. Зараз навіть недорогі еліптичні тренажери оснащені екраном, а дорожчі моделі мають навіть кольоровий дисплей.

6. Датчики пульсу

У недорогих моделей датчики пульсу розташовуються на ручках, але в цьому випадку виміри мають велику погрішність, яка доходить іноді до 30%. У дорожчих моделях пропонуються сенсорні датчики пульсу, передавальні дані в комп’ютер шляхом безпровідних каналів. Але якщо у вас є в наявності пульсометр або фитнес-браслет, то цей параметр не є важливим чинником при виборі орбитрека.

  Як накачати литки ніг в домашніх умовах і в тренажерному залі


7. Вбудовані програми

Дуже зручно, коли еліптичний тренажер вже має готові тренувальні програми, яким вам треба буде слідувати. Наприклад, можна включити режим для ефективного спалювання жиру або режим для тренування серця. Також звичайно є можливість створювати і зберігати свої власні програми.

8. Максимальна вага

В основному еліпсоїди розраховані на максимальну вагу 130-150 кг Обов’язково звернете увагу на точну цифру в описі тренажера. Оптимальним вважається, якщо максимально допустима вага буде на 15-20 кг вище, ніж вага людини, що займається.

9. Додаткові пристосування

Наприклад, зручно, якщо тренажер має утримувач для води, підставку для книг, вбудовану можливість програвати музику, коліщатка для зручного транспортування, компенсатори нерівності підлоги і інші пристосування. Також можна придбати складаний еліпсоїд, який займатиме менше місце в квартирі.

еліпсоїди

Топ-10 популярних моделей еліпсоїдів

Зараз на ринку представлені дуже багато доступних за ціною моделей еліпсоїдів до 20.000 рублів. Проте важливо помітити, що низька вартість тренажера може бути обумовлена низькою якістю матеріалу і зборки, тому конструкція еліпса буде крихкою і ненадійною. Поломка еліптичних тренажерів не є рідкістю: ламаються крутні, відламуються педалі, з’являються сильні скрипи. Шлюб може статися і з дорогими моделями орбитрека, але маловідомі бренди і дешеві моделі знаходяться в особливій зоні ризику. При виборі еліптичного тренажера обов’язково оціните надійність каркаса, ручок, педалей, крутня.

Наша підбірка: Топ-20 популярних моделей еліпсоїда

Наведемо приклади популярних моделей еліпсоїдів різної цінової категорії. Серед найбільш відомих виробників можна виділити: Sport Elite, Body Sculpture, Kettler, Torneo, Hasttings, Oxygen, HouseFit, Life Fitness, Proxima.

1. Sport Elite SE-304

2. Oxygen Peak E

3. UnixFit SL350

4. Sport Elite SE-960G

5. Body Sculpture BE-6600HKG

6. Hasttings FS300 Aero

7. Family VR20

8. Svensson Body Labs ComfortLine

9. Body Sculpture BE-6700

10. Proxima Serenada

Відгуки на еліпсоїди

Ольга, 32 роки

Чоловік подарував еліптичний тренажер на день народження по моєму замовленню)) Тренуюся вже місяць, 3 рази в тиждень по 45 хвилин, поки не набридло. Прогрес в схудненні є, важила 85 кг, зараз кілограми тануть, вже вагу 79 кг Намагаюся не їсти солодке і борошняне, дотримуватися ПП, тільки вранці дозволяю собі шматочок темного шоколаду. Зазвичай займаюся на тренажері і одночасно дивлюся серіали, дуже зручно. Багато хто говорить, що не можуть знайти мотивацію займатися удома, але мені навпаки подобається, що нікуди не потрібно йти, усе під боком. Хочу купити гантелі і додати силових тренувань, тому що тіло дуже дрябле.

Жанна, 27 років

Вирішила схуднути після пологів і купити еліпсоїд. Дуже довго вибирала між ним і велотренажером. Шанувала відгуки і зупинилася все-таки на еліпсі. Купила недорогий на яндекс-маркете, Sport Elite SE-304 за 13.000 рублів. Не наважилася купувати дорожче, раптом набридне. Позаймалася 5-6 разів, поки результат не видно, але навантаження м’язам дуже відчувається.

Олександр, 56 років

Із-за зайвої ваги почалися проблеми із здоров’ям, лікар порадив скинути 20 кг В першу чергу переглянув живлення, але і тренування вирішив додати. Вік вже немалий, суглоби даються взнаки, тому пробіжки довелося виключити. Лікар порадив еліптичний тренажер. Почав шукати інформацію в інтернеті, шанував, показалося, що річ стоїть. Після прочитання вирішив купити, причому цілеспрямовано шукав електромагнітний тренажер. У результаті зупинився на моделі SVENSSON BODY LABS ComfortLine. Поки займатися комфортно, незважаючи на зайву вагу, болів в колінах не відчуваю. Займаюся в помірному темпі, але потію дуже добре. Сподіваюся схуднути. Для мене еліпсоїд справжня знахідка, оскільки біг і стрибки мені протипоказані, а від зайвої ваги позбавлятися потрібно.

Марія, 43 роки

Коли ходила в спортзал, еліпсоїд був моїм улюбленим кардио-тренажером. Останній рік перейшла на режим домашніх тренувань, купила штангу, гантелі, еспандери, фитбол. Вирішила вибрати і еліпсоїд для кардио, тим більше прочитала багато про його користь. Купила тренажер з рук, тому що не хотілося купувати дешеву модель, а на дорогу не був розрахований бюджет. Анітрохи не пошкодувала про купівлю. Займаюся 3-4 рази в тиждень після силового тренування, підтримую собі у формі. Але я сумлінно тренуюся удома, у мене вистачає сили волі. Моя подруга, наприклад, купила велотренажер, позаймалася 3 рази і зараз він у неї замість вішалки. Обов’язково перед купівлею подумайте, чи зможете ви примушувати себе займатися удома самостійно.

Фитнес-інвентар для домашніх тренувань


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ