Зв'язатися з автором

Розтягування зв’язок гомілковостопного суглоба, лікування в домашніх умовах


лікування розтягування зв'язок гомілковостопного суглоба

Найбільш “проблемним” суглобом, схильним різним травмам, являється гомілковостопний. Його слабкість обумовлена тим, що він вимушений приймати і тримати на собі масу людини. Гомілковостопні суглоби уразливі і під час занять спортом. Вірогідність травматизму, якщо звернутися до статистики, порівнянна виключно із зв’язками колін і зап’ястка.

Більшість отриманих ушкоджень і розтягування суглоба, як говорять фахівці з фізичних тренувань, відбуваються в результаті робочої або побутової травми. Тільки шести пацієнтів з тисячі, що звертаються за допомогою, розтягують зв’язки через пошкодження голеностопа на тренуваннях, а інші ніяк не пов’язані із спортом.

Зв’язки кісточок розтягуються, як правило, унаслідок неправильної координації руху, який призводить до вивертання у внутрішню сторону п’яти, а кісточка починає рухатися назовні. Бічні і зовнішні зв’язки колін нерідко напружуються. Останнє значно погіршує положення.

У групі ризику знаходяться дівчата, які вважають за краще носити модельне взуття не на середньому, а на високому каблуці. Занадто велика висота і тонкість шпильки, недостатня досвідченість призводять до підвищення шансів того, що центр тяжіння може невдало зміститися, а стопа підвернутися.

Нерідко під час отримання травми потерпілий чує тріск або хрускіт. Це досить тривожний сигнал. Подібний різкий звук найчастіше ознаменовує вірогідність розриву зв’язок і навіть те, що кістка ушкодилася.

Розтягування зв’язок зв’язане з досить сильними хворобливими відчуттями. Вони посилюються при навантаженнях. Нерідко настільки сильні, що людина просто не в змозі пересуватися.

Якщо травма важка, через деякий час проявляються великий набряк і гематома. Із-за набряклості чутливість стає ще вище, а пошкоджений суглоб-обмеженим в русі. Пацієнтові, що пошкодив зв’язки голеностопа, необхідно мінімізувати рухливість.

Зміст

 • 1 Які причини призводять до розтягування?
 • 2 Симптоми розтягування
 • 3 Лікування розтягування зв’язок голеностопа
  • 3.1 Реабілітаційний період після розтягування
 • 4 Додаткова інформація по відновленню
 • 5 Профілактика розтягування зв’язок
  • 5.1 Правильне взуття
  • 5.2 Загальних рекомендацій
 • 6 Коли потрібна лікарська допомога?
  • 6.1 До чого приводить ігнорування розтягування зв’язок голеностопа?
  Ларри Скотт : біографія, програма тренувань, ріст, вага


Які причини призводять до розтягування?

лікування розтягування зв'язок гомілковостопного суглоба

Першопричина отримання травми голеностопа-це знаходження ноги в неправильному положенні, коли вона завертається у внутрішню сторону. Є і інші чинники, які призводять до розтягування :

 • супінація або високе зведення стопи;
 • слаборозвинені м’язи стоп і малогомілкові, що нерідко виникає на тлі інтенсивних тренувань на інші м’язові групи, коли основна увага доводиться на жим лежачи і заняття на тренажерах на шкоду нижнім кінцівкам;
 • на противагу попередньому пункту зв’язки можуть слабшати в результаті мінімальної активності людини, що призводить до їх розм’якшення, коли кістки погано утримуються разом;
 • диспропорція розміру і непропорційний ріст кісток;
 • порушення нейром’язового з’єднання, яке призводить до мимовільного підвертання голеностопа;
 • отримання незначного розтягування зв’язок і м’язів у минулому, що робить голеностоп нестійким і слабким.

Нерідко зв’язки схильні до постійного розтягування у людей, що неправильно здійснюють кроки-що розгортають або підвертають стопу всередину або назовні під великим градусом. Подібна звичка ходити робить гомілковостопний суглоб ослабленим, а зв’язки зрештою неминуче травмуються.

Симптоми розтягування

симптоми розтягування

Міра травмування зв’язок голеностопа розрізняється по тяжкості:

 • Незначне (легеня). Зв’язки травмовані, але без розриву.
 • Часткове (неповне). Супроводжується локальним підшкірним крововиливом і несильною припухлістю. Синюшні і чорні плями, що утворюються при травмі, болять після надання на них тиску. Сильний біль виникає і під час ходьби.
 • Гостре. Травмоване місце набрякає, утворюється сильна гематома, що нерідко свідчить про відрив і розрив зв’язок. Людина не в змозі нормально пересуватися, а суглоб стає нестабільним.

Займатися самолікуванням розтягування настійно не рекомендується. Інакше велика вірогідність неповноцінного відновлення, що призводить до хронічної нестабільності бічних зв’язок голеностопа, до регулярного травмування. Вона виникає як при фізичних навантаженнях і ходьбі по пересіченій місцевості, так і при звичайній неквапливій і розміреній ходьбі.

  Варикоз і бодібілдінг (варикозне розширення вен) : чи можна тренуватися і як


Лікування розтягування зв’язок голеностопа

лікування розтягування зв'язок голеностопа

Враховуючи серйозність травми, неякісне або недостатнє лікування може стати причиною ускладнень, у тому числі і досить серйозних. Комплексна і правильна терапія має на увазі обов’язкове звернення до фахівця.

Визначити міру травмування голеностопа здатний виключно кваліфікований хірург, який проведе усі необхідні маніпуляції, щоб відновити нормальну роботу суглоба. Наслідування рекомендацій лікаря дозволяє звести до мінімуму наслідки після розтягування.

Гостре і надмірне травмування вимагає обов’язкового звернення до хірурга, а легеня проходить, як правило, саме по собі. Проте, якщо впродовж двох тижнів симптоми розтягування даються взнаки, наступати на ногу практично неможливо, негайно потрібно допомогу фахівця.

Діяти без зволікань слід особливо в тих випадках, коли набряклість поширюється на кістки голеностопа або помітна істотна деформація цього суглоба, яка супроводжується нестерпним болем. Наявність цієї симптоматики не вимагає вичікування 14 днів, а свідчить про необхідність звернутися до лікаря.

Реабілітаційний період після розтягування

реабілітаційний період після розтягування

Травмування голеностопа відбувається вмить, а не є тривалим процесом розвитку хвороби, якщо порівнювати з інфекцією. Відновити зв’язки можна лише поступово, а сама терапія, фактично, є реабілітацією. Щоб гомілковостопний суглоб швидше зажив, існують спеціальні методики, які відомі навіть тим, хто не має ніяких медичних знань :

Нерухомість і спокій

Слід мінімізувати навантаження на ногу і намагатися ходити виключно тоді, коли в цьому виникає реальна необхідність. Будь-який чинений на пошкоджений суглоб тиск призводить до виникнення ускладнень. Головним орієнтиром повинен стати біль. Вона виникає не просто так, а є застережливим про ушкодження в організмі механізмом. Не можна ігнорувати больові відчуття для демонстрації сили волі і мужності.

  Топ-25 вправ від целюліту для сідниць і ніг без присідань, випадів і стрибків


Нехтувати болем, значить, посилити наявну травму. Ногу, якщо сідають, акуратно укладають на пуф, а коли лягають спати, підкладають під неї подушку або підставку. Завдяки цьому, кров відливається від пошкодженого голеностопа, біль значно притупляється. Це дозволяє спокійно відпочити і поспати.

Холод

холод

Пошкоджену ділянку необхідно обробити за допомогою спрея-заморозки. На жаль, не усі люди, що займаються спортом, носять з собою цей засіб, а тому найчастіше для цієї мети використовують лід. Його заздалегідь завертають в тканину. Прикладати лід рекомендується максимум на чверть години. Процедуру повторюють ще раз, але вже через шістдесят хвилин.

Дія холоду дозволяє понизити швидкість кровотоку, а, отже, сприяти зменшенню набряклості і больових відчуттів. Серйозні травми голеностопа допустимо охолоджувати цілу добу, але тільки з інтервалами, вказаними вище, після чого холод змінюють теплом, прикладаючи до місця розтягування грілку і приймаючи гарячі ванни. Цей механізм чергування температур дозволяє спочатку запобігти утворенню великого оттека і заспокоїти суглоб, а потім знову посилити кровотік, який забезпечує зв’язки киснем і речовинами, що вимагаються для швидкого відновлення.

Фіксація

фіксація

Суглоб обов’язково стабілізують. Еластичний бинт накладають щільно вісімкою. Це допомагає зафіксувати кістку в правильному положенні і перешкоджати утворенню набряклості.

Підняття голеностопа вище, ніж сердечний м’яз

У лікарняних умовах нога підвішується на спеціальну конструкцію, а удома допустимо застосовувати різні підручні засоби-стільці, подушки, підлокітники диванів і крісел.

Розминка

Терапевтична фізкультура має на увазі виконання обертання, згинання і розгинання суглоба. Вона починає виконуватися на друго-четверту добу після отримання травми. Усе залежить від міри ушкодження. Розминку не роблять при виникненні болів.

Вправи підбираються тільки реабилитологом. Правильно складання програма прискорює, а не гальмує відновні процеси. Завдяки розминці, повертається рухливість суглоба.

  Розтяжка після тренування: користь, особливості, правила + 25 вправ для розтяжки


Медикаменти

Щоб понизити больові відчуття і запобігти запаленням, призначають протизапальні ліки, приміром, Ібупрофен. Третя (гостра) міра розтягування зв’язок має на увазі призначення болезаспокійливих препаратів, що відпускаються по рецепту. Нерідко виникає необхідність приймати харчові спеціальні добавки, активізуючі заростання сполучних тканин голеностопа.

Додаткова інформація по відновленню

додаткова інформація по відновленню

Друга і третя міра розтягування зв’язок вимагає підвищеної обережності. На голеностоп не повинно виявлятися абсолютно ніяких навантажень, тому дістатися до пункту реабілітації досить скрутно. Ситуація ускладнюється, якщо людина, що отримала травму, один. Не слід робити ніяких самостійних кроків. Потрібно зв’язатися з ким-небудь і покликати на допомогу, але ні в якому разі не вставати на пошкоджену ногу.

Наявні при собі холодні рідини або предмети, якщо такі є, прикладають до ноги. Люди, що займаються спортом, повинні усього мати з собою спрей-заморозку і еластичний бинт. Якщо самостійними зусиллями вдається надати собі першу допомогу, далі нічого не роблять. Ногу поміщають на підвищення і чекають кваліфікованої допомоги.

На другий або четвертий день, коли набряклість зникає, приступають до виконання вправ. Виникнення болю вимагає негайного припинення розминки. Хірурги і травматологи рекомендують починати робити вправи якомога раніше, але навантаження збільшувати поступово.

Розминка потрібна в якості превентивної міри до зрощення зв’язок в одному положенні, що порушує рухливість голеностопа, а також може спровокувати атрофію м’язових тканин через тривалу відсутність яких-небудь навантажень. Подібне характерно для переломів, оскільки вони вимагають тривалої реабілітації.

Швидкому відновленню сприяє застосування мазей з анальгетиками і анестетиками, а також протизапальних препаратів. Головне, приділити увагу травмі, пройти правильну реабілітацію, і загоєння пройде швидко і без ускладнень.

Профілактика розтягування зв’язок

профілактика розтягування зв'язок

Щоб понизити вірогідність повторного отримання травми, слідує завжди:

 • носити фіксатор для гомілковостопного суглоба при підвищених навантаженнях;
 • обов’язково розтягувати м’язи перед заняттям або після тренування;
 • зміцнювати малогомілкові м’язи;
 • використати спеціальні вставки під п’яту, що запобігають зміщенню голеностопа.
  Ультра-интенсивные тренування Grit від Ліс Миллс : сила, кардио, плиометрика


Правильне взуття

правильне взуття

Понизити риски розтягування зв’язок голеностопа допомагає хороше підтримувальне взуття в повсякденній шкарпетці і високі кросовки під час заняття спортом.

Правильна пара взуття повинна мати:

 • твердий задник;
 • широка шкарпетка, яка не здавлює пальці;
 • полу-або повністю жорсткий супінатор;
 • знімну устілку;
 • довгий передок;
 • 1,5-2 см каблук.

Загальні рекомендації

Носіння високого каблука, якщо обійтися без такого взуття неможливо, вимагає дотримання обережності, поводження будь-яких ухабин і ям. Будь-яка міра ожиріння призводить до підвищеного навантаження на суглоби. І щоб понизити ризик травми, від надлишку маси слід позбавлятися, нормалізуючи живлення і займаючись спортом. Помірна фізична активність допомагає зміцнити зв’язки.

Коли потрібна лікарська допомога?

коли потрібна лікарська допомога

При перерахованих нижче симптомах без медичної допомоги не обійтися:

 • пронизливому сильному болю, що перешкоджає руху в суглобі і ходьбі;
 • онімінні місця травми або усієї нижньої кінцівки;
 • великому почервонінні і гематомі в області травми;
 • відсутності або підвищеній (ненормальною) рухливості суглоба при болях;
 • потріскуючому звуці в голеностопе;
 • ознобі і підвищеній температурі;
 • відсутності поліпшення впродовж декількох днів після розтягування.

До чого приводить ігнорування розтягування зв’язок голеностопа?

Відсутність терапії і реабілітації пошкодженого суглоба провокує наступні несприятливі наслідки:

 • хронічну нестабільність гомілковостопного суглоба, супроводжуваного підвищеним почуттям дискомфорту;
 • отримання серйозніших травм голеностопа, серед яких навіть руйнування кістки і ще несприятливіші наслідки;
 • несвоєчасне виявлення розриву сухожиль, що характерно при частковому розриві.

Більшість людей вважають, що розтягування зв’язок гомілковостопного суглоба-не привід звертатися до хірурга. Самостійна оцінка міри ушкодження може виявитися помилковою. І щоб виключити вірогідність небезпечної травми, слід перевірятися у фахівця.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ