Зв'язатися з автором

Ідеальні пропорції жіночого тіла : по росту в таблиці, ідеальна фігура


ідеальні пропорції жіночого тіла

Чи можна перевірити алгеброю гармонію? Ідеальні пропорції жіночого тіла хвилюють як представниці прекрасної статі, так і працюючих у фитнес-индустрии, світі моди, мистецтва і танцю людей обох підлог. Учені досліджують це питання, а дівчата усіма силами хочуть відповідати ідеалу. Які вони, пропорції, що притягають погляд? У історії людства були часи, коли ідеальними вважалися великі животи, і маленькі грудям. І епоха “героїнового шику”, коли худенька хлоп’яча фігура була в тренді. Потім прийшла мода на фитнес, і мускулисті тіла. У всі часи привабливою вважалася X-образна фігура з тонкою талією, але потрібно розуміти, що краса-не лише в пропорціях. Вона суб’єктивна, часто невловима, і розкласти її на параметри не виходить. Так що пропорції важливі, але не вони роблять жінок прекрасними і привабливими.

Зміст

 • 1 Візуальні параметри красивої жіночої фігури
 • 2 Ідеальних фігури жінок на думку чоловіків
 • 3 Формули ідеальних пропорцій жіночого тіла
  • 3.1 Мезоморф
  • 3.2 Эктоморф
  • 3.3 Ендоморф
 • 4 Співвідношення росту і довжини ніг
 • 5 Ідеальних пропорцій грудей, талії, стегон
 • 6 Ідеальна пропорція ваги і росту

Візуальні параметри красивої жіночої фігури

візуальні параметри красивої жіночої фігури

А вам подобається фігура скульптури Венери Милосской? Якщо створені в мармурі грецькі боги і сьогодні могли б підкорювати сцену пляжного бодібілдінгу, лише злегка додавши в ширині плечей, то у Венери в сучасності було б досить мало шансів. Досить повний живіт, відносно невеликі грудям, вузькі і похилі плечі, та і взагалі, з такою зайвою вагою-тільки у бухгалтери в сусідній відділ, а не в красуні. Потрібно розуміти, що “сушені” жіночі фігури стали трендом тільки в 20 столітті, і пришли до нас з подіумів. В давнину оцінювалися пропорції і, так би мовити, загальний вигляд.

Якщо вірити архітекторам, фігура скульптури підкоряється так званому золотому перерізу, це ірраціональне число, що визначає співвідношення талії до стегон. Воно дозволяє з’ясувати пропорції. Пластичні хірурги використовують це число, рівне 1, 618. для визначення співвідношення “нових форм” до талії.

Старогрецькі скульптори вважали, що по золотому перерізу повинні співвідноситися параметри талії, плечового пояса, і стегон. Саме це і втілено в скульптурі Венери. Тому якщо запитати чесних людей, не модних критиків, і не фитнес-экспертов, що давно деформували свою свідомість на догоду індустрії, Венера буде дуже навіть нічого.

  Використання кофеїну в Кроссфіт


Вважається, що людське око відстежує лінію плечей, стегон, талії, і криву, яка їх сполучає. Тому працюючи над контурами, намагаються активно концентруватися саме на переходах, і плавності ліній.

Прийнято вважати, що типів жіночої фігури всього п’ять:

типи жіночої фігури

 • Пісочний годинник -це “класика” з вузькою талією, широкими плечима і стегнами. Співвідношення такої фігури близьке до золотого перерізу від природи, і навіть якщо її власниця злегка набирає вагу, вона залишається привабливою. Саме до форми пісочного годинника тяжіють у фитнес-бикини, та і прості відвідувачки тренажерних залів хочуть таку фігуру. На жаль, вузька талія для багатьох залишається тільки мрією, але візуально перебудувати форму тіла можна, якщо додати об’єм в плечах, сідницях і стегнах;
 • Грушовидна фігура -ідеал епохи Відродження, і найздоровіша статура на думку ряду лікарів. Жир відкладається в нижній половині тіла, плечі істотно поступаються стегнам в об’ємі, талія залишається вузькою, а ось плечовий пояс майже не розвинений. У плані фитнеса таким пані повезло трохи менше, оскільки доводиться робити декілька циклів набору і сушки, щоб збалансувати верх і низ, зазвичай при спробах схуднути стегна все одно залишаються повними, а ось “верх” висихає дуже істотно;
 • Трикутник -це атлетична фігура з широкими плечима і вузькими стегнами. З такою статурою набагато простіше добитися успіху в таких видах спорту, як жим лежачи, важка атлетика, спортивна гімнастика, але довгий час така фігура вважалася негарною. “Безкоштовний бонус” від природи полягає в тому, що на тлі плечей будь-яка талія виглядає вузькою, та і до жирових відкладень власниці такої фігури зазвичай не схильні;
 • Прямокутник -це фігура, що нагадує тип “яблуко”, але більш атлетична. Зазвичай у таких жінок великі від природи груди, довгі ноги, але ось талії майже немає. Жир відкладається за чоловічим типом, в зоні живота. Причому він рівномірно покриває як черевну стінку, так і внутрішні органи. Лікарі вважають, що такий тип ожиріння небезпечніший для життя і здоров’я, тому жінкам подібного типу потрібно стежити за вагою. “Прямокутники” тяжіють до мезоморфної статури і зазвичай добре прогресують в силових видах спорту.
 • Яблуко -досить субтильна статура, вузькі плечі і стегна, але при цьому-більший живіт відрізняють представниць цього типу фігури. “Яблукам” складно дається схуднення, оскільки навіть істотні зусилля не дають тієї самої гармонійної форми, до якої усі прагнуть, і дівчата швидко втрачають мотивацію.
  18 тренувань для тонусу тіла і роботи над проблемними зонами від Кристин Хури


Типи жіночих фігур-це зразковий список. У реальності вони можуть істотно розрізнятися, як виглядає дівчина сильно залежить від росту, відсотка жирової маси, довжини ніг, рук, ширини плечей, і того, як вона одягається і подає себе. У сучасній моді є цілий напрям, що займається підбором гардеробу за типом фігури. А у фитнесе-засоби, які дозволяють скоректувати будь-яку фігуру. Тому засмучуватися через природні дані не варто.

Ідеальні фігури жінок на думку чоловіків

ідеальні фігури жінок на думку чоловіків

Говорять, що чоловіче сприйняття фігури жінки сильно відрізняється від жіночого. І вже точно далеко від ідеалів, які пропагує сучасний глянець, фитнес-индустрия і інші джерела, які говорять нам, що без сідниць “поличкою”, і широких атлетичних плечей, а ще-грудям мінімум 4 розміри ми негарні.

Усі джерела в один голос стверджують, що чоловіче око оцінює співвідношення талії і стегон, а точніше-відсутність жирових складок на цій самій талії. Тобто, якщо плавність ліній і перепад між найвужчим і ширшим місцями корпусу є присутніми, дівчина ідеальна. На практиці зустрічаються самі різні варіанти. Комусь привабливою здається “суха”, майже сценічна форма. Хтось любить соковитіші фігури, а іншим і зовсім подобаються м’які жінки з невеликим животиком.

Учені не втомлюються повторювати, що сексуальна привабливість асоціюється із здоров’ям. Тобто, ідеальна дівчина не повинна мати високого відсотка жиру, величезного живота, і занадто повних стегон, усе це асоціюється з нездоров’ям. Аналогічно велику роль грає стан шкіри, волосся, нігтів. Саме тому вважається, що догляд за собою і фитнес-важливі складові образу успішної і привабливої жінки.

  20 табата-тренировок російською мовою від youtube - канала FitnessoManiya


А інші джерела стверджують, що сексуальна привабливість не має нічого загального з параметрами тіла, і може оцінюватися на рівні . запахів. Привабливий аромат, або запах власних феромонів у кожної свій, і чоловіки буквально “люблять носом”. Як би то не було, відсутність нездорових жирових відкладень подовжує життя і робить воно якіснішим, так що не лише в сексуальній привабливості справа.

Формули ідеальних пропорцій жіночого тіла

формули ідеальних пропорцій жіночого тіла

Людина так влаштована, що намагається прорахувати усе нез’ясовне. Учені не втомлюються придумувати формули, критерії, якісь параметри, щоб описати красу. А поети і художники просто захоплюються ідеальними жіночими тілами у всі часи. Насправді, будь-яка наука пасує тут перед практикою, адже параметрів оцінки краси тіла. У якоїсь дівчини ноги при такому ж параметрі в сантиметрах виглядатиму довше за рахунок того, що талія розташована вище. У якоїсь-стрункіше за рахунок згладженої лінії стегна. А комусь природа подарувала шикарну осанку, розгорнуті плечі і рівний хребет.

Формули ідеальних пропорцій треба сприймати як рекомендаційну інформацію, яку можна брати до відома, але не слід на цьому зациклюватися. Фігура може бути прекрасною, якщо відсоток жиру адекватний, мускулатура розвинена і дівчина стежить за собою.

У фитнесе виходять не лише з естетичних типів фігури, які були розглянуті вище, але і з так званих фізіологічних. Вони характеризують те, як жінка виглядає залежно від її швидкості обмінних процесів, відсотка жиру, і швидкості нарощування м’язів.

Типів жіночих статур три:

Мезоморф

Це природжені спортсменки. Якщо така дівчина не займається, а просто дотримується правил мінімального здорового харчування, вона виглядає як завсідник спортивного клубу. У неї від природи промальовуватиметься прес, будуть стрункі ноги, хороша осанка і виражена талія. Можливо, їй складно буде добитися витонченості модельних форм, але тренд на них йде, і ніхто особливо не переживає із цього приводу. Ці дівчата можуть за півроку підготуватися до фитнес-бикини, і саме про них найчастіше думають, що вони використовують заборонені препарати. Але насправді, вони можуть просто регулярно тренуватися і дотримуватися дієти для спортсменів. Якщо мезоморф видужує, сталося дійсно щось серйозне, ніби тривало відсутності активності із-за перемикання на кар’єру, або вагітності і пологів. Вагу мезоморфы скидають швидко, особливо якщо вони займаються фізичним навантаженням. Тим же, хто не тренується, рекомендують почати якнайскоріше. Головний бонус мезоморфа-його м’язи;

  Вправи для грудних м'язів для чоловіків в тренажерному залі


Эктоморф

эктоморф

Це субтильні, худенькі від природи дівчата. У минулому у таких взагалі не було проблем, адже в моді була екстремально худнувши, модельна жіноча фігура. Такі дівчата “виглядають на мільйон” і зараз, але їх існування трохи затьмарює той факт, що накачати сідниці, які увійшли до тренду нещодавно, їм украй складно. Тренування эктоморфа-це важкі ваги, хороша техніка, якої украй складно досягти з довгими кінцівками, і постійне висококалорійне живлення. Як не дивно, такі дівчата бояться видужати і розгубити свою природну красу. Саме тому вони найчастіше і не набирають нічого в тренажерному залі-погане харчування позначається на спортивних результатах. Зате эктоморфы хороші в циклічних видах спорту і гімнастиці. А ще вони майже ніколи не видужують, якщо зловживають їжею, і досить активні за своєю природою. Тому в звичайному житті ті, хто далекий від фитнеса вважають “відьмами” саме їх. Эктоморф може “убити” свій обмін речовин тільки одним способом-вживання наркотиків і алкоголю, плюс недосипання. Саме це і стало причиною краху великих моделей минулого, і саме тому эктоморфу краще вести ЗОЖ,

Ендоморф

Головні страждальники сучасного світу. Це дівчина, від природи що має великий кістяк, хороші дані до нарощування м’язів, але і переконливий жировий прошарок. Як тільки не знущається з таких дівчат сучасна культура. Втім, эндоморфный тип-не перешкода до атлетизму. Наприклад, можете подивитися в мережі фото Бриттани Даймонд-дівчина займається силовим екстримом, досить велика за природою і важить більше 80 кг, але при цьому вона підтягнута, має красивий розвинений плечовий пояс, виражену талію і скульптурні сідниці. Так що виправдовувати себе повільним обміном речовин, і тим, що жир прилипає швидше, ніж м’язи, явно не коштує. Головне завдання ендоморфу-налагодити регулярний тренувальний режим і живлення.

  Топ-12 силових тренувань з гантелями для рук, плечей, спини і грудей від Fitness Blender


Співвідношення росту і довжини ніг

співвідношення росту і довжини ніг

Цей параметр добре знаком модельному бізнесу, є навіть цілі таблиці визначення краси залежно від довжини ніг. Зазвичай вважається, що у красивої дівчини мають бути довгими ноги, і вузькою талія.

У таблиці представлені співвідношення росту і довжини ніг.

Ріст Довжина ніг
· від 155 до 160 см 78-83 см
· від 161 до 167 см 84-89 см
· від 168 до 174 см 90-94 см
· від 175 до 180 см 95-100 см

Ідеальні пропорції грудей, талії, стегон

ідеальні пропорції грудей, талії, стегон

Прийнято вважати, що чим більше груди і стегна, тим краще, проте в теорії вважають, що красивим є співвідношення при якому 60-70% від об’єму грудей і стегон займає талія.

Ідеальна пропорція ваги і росту

ідеальна пропорція ваги і росту

Росто-вагове співвідношення служить не лише показником краси, але і здоров’я. Якщо коротко, ідеальним вважається співвідношення, при якому вага жінки складає ріст мінус 105-110 см Але останній параметр характерний для модельного бізнесу, а перший-теж може бути жестковат, якщо перед нами спортсменка.

Правда така, що атлетки бікіні важать в межсезон “ріст мінус 105”, а ось більше м’язові категорії можуть важити і більше. У сучасному світі росто-весовое співвідношення поступово йде на задній план, і за параметр береться відсоток жирової тканини.

У таблиці представлені співвідношення росту і ваги для жінок.

Ріст в сантиметрах Вага в кілограмах
137 28-35
140 30-37
142 32-40
145 35-43
147 37-45
150 39-48
152 41-50
155 43-52
157 44-54
160 47-58
163 49-59
165 51-62
168 53-64
170 55-67
173 57-69
175 59-72
178 61-74
180 63-77
183 65-79
185 67-82
188 69-74
191 72-87

Головним параметром жіночої краси є тонус, бадьорість, здоров’я і гарний настрій, які вони дарують. Тому фізичні навантаження повинні стати частиною життя будь-якої сучасної жінки.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ