Зв'язатися з автором

Йога


йога

Що таке йога?

У сучасному суспільстві насилу знайдеться людина, жодного разу в житті що не чув про йогу. Для одних-це релігія, свого роду просвітлення, для інших-заняття, що дозволяє досягти і відновити гармонію між фізичним здоров’ям і духовною красою. Завдяки особливим фізичним вправам, так званим асанам, опрацьовуються усі групи м’язів, зв’язки і посудини. Організм збагачується киснем, а токсини віддаляються природним чином. Від звичайних спортивних занять йога відрізняється тим, що не викликає м’язових спазмів, оскільки регулярні заняття покликані до поступового подовження зв’язок. Крім того, заняття йогою сприяють розвитку гнучкості, а м’язи, що відповідають за формування стрункої фігури, завжди будуть в тонусі!

Історія виникнення.

Завдяки розкопкам в долині річки Інд, Індії, що протікає на північному заході, був виявлений друк із зображенням людей, що сидять в позах йоги. Знахідки належать до цивілізації Мохенджо-Даро і Хараппы (III-II тисячоліттями до н.е.). Саме цей часовий проміжок учені і вважають етапом зародження йоги. Збірка древніх писань-Веди, розповідає про те, як одного разу рибалку на ім’я Шрі-ланка Матсиендр проковтнула величезна риба і волею долі сховалася на дні океану, якраз поряд з тим місцем, в якому бог Шива присвячував свою дружину Парвати в таємниці Вчення йоги. Так сталося, що під час навчання Парвати заснула. І коли Шива поцікавився чи отримала його дружина передачу Вчення, то у відповідь почув спів рибалки з черева риби. Вийшло так, що Шрі-ланка Матсиендра виявилася посвячена в сакральні таємниці раніше самої Парвати. Знаходячись подальші 12 років в череві риби, Шрі-ланка Матсиендр продовжувала вивчати духовне вчення і, досягнувши просвітлення, звільнився. Вже в якості просвітленого Майстра, він передавав Вчення йоги своїм учням упродовж п’яти сотень років, а після розчинив свою фізичну оболонку в Ясному Світлі і повністю зник. До речі, саме матсиендрасана-одна з популярних асан хатха-йоги, присвячена Шрі-ланці Матсиендру, першому наступникові Шивы Навчання йоги.

  Завантаження вуглеводами


Сучасні напрями йоги

Упродовж багатьох віків система йоги доповнювалася і покращувалася новими окремими комплексами вправ. Як результат-велика кількість різноманітних стилів і видів йоги.

Айенгара

Уся увага зосереджена на правильності виконання кожної пози. Заняття розпочинаються з простих поз і поступово ускладнюються. Кожну асану необхідно тривало витримати і потім вчинити повільний і плавний перехід до наступної пози. Айенгара прекрасно підходить тим, хто веде малорухомий спосіб життя.

Аштанга-йога

Динамічна суміш давніх традицій йоги і аеробіки. Під час заняття необхідно повторювати серію поз в одній і тій же послідовності, поєднуючи їх з певною технікою дихання. Оскільки зміна поз виконується досить швидко і не передбачає зупинок або пауз, то цей вид йоги підійде лише людям з хорошою фізичною підготовкою і великих навантажень, що не бояться.

Бикрам-йога

Чи так звана “гаряча” йога, обов’язково проводиться в приміщенні, температура якого досягає 40.5 градусів і більше. Така умова потрібна для безпечного розтягування м’язів і посиленого виведення токсинів з організму. Упродовж 90 хвилин необхідно послідовно змінити 26 поз. Таким чином знімається напруга, зміцнюється м’язова система, покращується кровообіг і втрачається зайва вага. Саме цей вид йоги рекомендований хворим артритом і цукровим діабетом. Проте, перед заняттям все ж варто порадитися з лікарем і визначити наявність протипоказань.

  Рецепт смачних дієтичних рибних котлет для спортсменів


Вини-йога

Для людей, бажаючих позбавитися від наслідків перенесеної фізичної травми. Кожна поза відрізняється індивідуальним підходом до можливостей і потреб учня. Акцент робиться не на правильності виконання асан, а на отримуваних при цьому відчуттях.

Йогабит

Оригінальне об’єднання фитнеса і йоги, що дозволяє отримати максимально можливе задоволення від фізичного навантаження. Заняття виконуються під швидку і повільну сучасну музику, що чергується. Починається усе з повільного розігрівання м’язів, яке міняється інтенсивним навантаженням, потім слідують заняття в парі і на завершення-медитація.

Кундалини йога

У перекладі з санскриту змія”, що “згорнулася, будить енергію “сплячої змії”, що знаходиться в самому низу хребетного стовпа і дозволяє їй повільно витягуватися уздовж хребта. Усі асаны виконуються з максимально можливою віддачею і утримуються як можна довше. Цей вид йоги підходить усім.

Силова йога

Створена на основі традиційної техніки йоги і цигун. Уся увага приділяється тому, щоб максимально проявити ефект розвитку і зміцнення м’язового корсета. Швидка зміна поз вимагає граничної концентрації і виконується в довільній послідовності. Чудово підходить людям з хорошою фізичною підготовкою, прагнучих не лише збільшити гнучкість, але і вирівняти м’язовий баланс.

  Підрахунок калорій : з чого розпочати? Найдетальніше керівництво за підрахунком калорій!


Трай-йога

Складається з безперервного пластичного потоку вправ, в якому динамічні крийи (послідовність поз, дихання і звуків) перетікають в статичні асаны. Попри те, що трай-йога підходить усім, вона все ж більше орієнтована на жіночу аудиторію.

Хатха-йога

Є основою практично усього сучасного вигляду йоги. Головними складовими є певні пози, вправи на дихання, розслаблення і медитація. Хатха-йога допомагає розвинути гнучкість, зміцнити м’язи і сприяє рухливості суглобів. Цей вид йоги підходить як новачкам, так тим, хто вже давно займається.

Зоряна йога

Серед прихильників йоги часто-густо зустрічаються зірки зі світовим ім’ям. Наприклад, Мадонна близько трьох годин в день присвячує заняттям аштанга-йоге, Дженнифер Энистон практикує хатха-йогу, зірка серіалу “Щоденники вампірів” Ніна Добрев регулярно займається бикрам-йогой, Рэйчер МакАдамс кожен ранок розпочинає із занять кундалини-йоги, а Леді Гага рекомендує заняття силовою йогою.

Поза сумнівом, йога містить в собі багато плюсів, проте слід пам’ятати про деякі обмеження. Так, заняття йогою протипоказані в моменти загострення гіпертонічної хвороби, при епілепсії, в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, а також в період прийняття антидепресантів, транквілізаторів і інших психотропних препаратів.

  Планка Челлендж від Ганни Цукур : покращуйте своє тіло за 10 хвилин в день!


Style Підсумок

Попри те, що йога є непоганою системою для підтримки себе у формі, команда нашим сайтом не рекомендує її своїм читачам. Не варто забувати про те, що йога передусім це духовна практика і спосіб життя, а не набір вправ, з досить великим списком протипоказань.

йога, поза лотоса


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ