Зв'язатися з автором

Чим корисний і шкідливий біг – прості істини


Біг-дійсно унікальний вид фізичної активності. Він є самим доступним різновидом спорту, до того ж благотворно впливає майже на усі системи організму, включаючи опорно-рухову, ендокринну, серцево-судинну і багато інших. Біг підходить як жінкам, так і чоловікам, він дозволяє скинути вагу з користю для здоров’я і завдяки своїм численним перевагам неймовірно популярний у всьому світі. Користь бігу дійсно багатогранна і незаперечна, причому в різних аспектах. Розглянемо їх детальніше.

Зміст

 • Користь бігу для організму
  • Серцево-судинна система
  • Травна система
  • Опорно-руховий апарат
  • Психічне здоров’я
  • Схуднення
 • Користь бігу для чоловіків і жінок
 • Протипоказання і можлива шкода
 • Про користь бігу на відео

Користь бігу для організму

Серцево-судинна система

Говорячи про те, чим корисний біг, спочатку варто відмітити вплив його на серцево-судинну систему. В процесі бігу серцебиття частішає, що сприяє кращій пульсації крові в організмі. М’язи при цьому навантажуються, дрібні посудини очищаються, що значно полегшує доступ крові до усіх органів. Кровообіг прискорюється, в результаті прискорюються і обмінні процеси в організмі, він очищається. Сердечний м’яз зміцнюється, знижується ризик широкого списку захворювань серцево-судинної системи.

В процесі бігу обов’язково контролюйте дихання, щоб воно було правильним. Вдихайте носом, а видихайте-ротом, таким чином, дихання буде не занадто частим. В результаті ви поліпшите вентиляцію легенів і зможете збільшити їх об’єм. Після того, як організм звикає до навантажень, знижується частота сердечних ритмів, внаслідок чого збільшується систолічний об’єм серця.

  "Не хочу, не буду" або популярні відмовки при занятті спортом


Травна система

Користь від бігу велика і для травної системи. Тренування стимулюють роботу кишковика, сприяють його відновленню від ряду недуг. Регулярний біг принесе користь шлунково-кишковому тракту, який почне працювати краще, нормалізує функціонування підшлункової залози. Відзначається і благотворний вплив на жовчний міхур -усі застійні процеси зупиняються, він очищається, що призводить до оновлення організму в цілому. Постійний рух-відмінна профілактика накопичення каменів в жовчному міхурі. Також біг без додаткового вживання яких-небудь засобів благотворно впливає на стан печінки.

Опорно-руховий апарат

У тому, для чого корисний біг, не можна не відмітити його благотворний вплив на опорно-руховий апарат, а саме суглоби, кістки, хребет. У сучасному світі у багатьох людей падає рівень рухової активності, що дуже негативно позначається на кістках і суглобах. Зважаючи на нестачу руху стає неможливим нормальне функціонування усіх груп м’язів. Деякі і зовсім не працюють, що тісто пов’язане із закупоркою капілярів, недостатнім вступом крові до суглобів і атрофією останніх. Завдяки бігу, а також розминці і розтяжці, які його супроводжують, усуваються застійні явища, організм отримує певний поштовх, стимулюючий його до росту нових клітин і тканин. Таким чином, біг допомагає довше зберігати молодість. Також відомий благотворний вплив цього виду активності на хребет, який стає рухливішим, здоровішим і міцнішим, і може забезпечити міцну і надійну опору усього організму.

  Фитнес для дітей і дорослих


Психічне здоров’я

Будь-який спорт, і біг не виключення, є перевіркою особи на міцність. Фізична активність благотворно впливає на характер людини, міняючи його до кращого. Регулярні тренування допомагають розвинути силу волі, упевненість в собі. Люди, які регулярно бігають, стають стійкими і наполегливими, адже їм часто доводиться долати себе. Вони можуть побороти власну лінь, невпевненість, а також ряд захворювань. Також біг сприяє урівноваженості.

І ще один важливий момент. У процесі бігу в організмі людини виробляються гормони задоволення ендорфіни. Тому бігуни рідко страждають від стресу, депресії, смутку. А зважаючи на поліпшення фігури в кращу сторону людина може позбавитися і від власних комплексів.

Схуднення

А чи корисний біг для схуднення? Безперечно так. Це чудовий, простий і доступний спосіб позбавитися від зайвих кілограмів. В процесі бігу витрачається велика кількість калорій, і зважаючи на потужну кардионагрузки організм знищує надлишки жиру. Через місяць активних регулярних тренувань ви помітите, що позбавилися від декількох зайвих кілограмів.

Таким чином, відповідь на питання про те, чи корисно бігати, однозначно позитивний. Але варто розглянути і деякі негативні моменти.

  Солодка газована вода призводить до раннього старіння організму


Користь бігу для чоловіків і жінок

https://www.accorhotels.com/ 0778

Основні корисні властивості пробіжок однакові як для чоловіків, так і для жінок. Проте є ряд особливостей, які треба відмітити для кожної підлоги окремо.

Отже, для жінок переваги бігу в наступному:

 • Передусім, це чудова можливість скинути вагу.
 • Крім того, біг допоможе набути красивого рельєфу, підкачати сідниці і стегна.
 • Благотворний вплив на шкіру теж існує. Як відомо, гладкість і пружність її визначається рівнем насиченості киснем. При бігу прискорюється кровообіг, що дає можливість поліпшити синтез колагену і еластину, відповідальних за еластичність шкірних покривів. Окрім цього, біг чудово бореться з ненависною апельсиновою кіркою.
 • Пробіжки допомагають підтримувати гарний настрій, запобігають стресу і допомагають боротися з емоційними перепадами, настроєм, тривогами, безсонням, яке властиве багатьом жінкам.

А тепер декілька слів про властивості для чоловіків:

 • Зміцнення витривалості, тренування сили характеру.
 • Можливість підтягнути м’язи, набути красивого рельєфу.
 • Спалювання жиру.
 • Біг благотворно впливає на суглоби. Багато чоловіків виконують силові вправи з важкими вагами, що представляє для суглобів і зв’язок певний ризик. Біг допомагає нейтралізувати можливі негативні наслідки, м’яко зміцнюючи суглоби, підвищуючи їх еластичність і знижуючи ризик виникнення травми.
 • Можлива користь цього виду активності і для потенції. Сидячий спосіб життя провокує застійні процеси в області статевих органів, що провокує раніше згасання потенції. Біг допомагає збільшити рівень тестостерона, сприяє розгону крові по усьому організму, підвищує витривалість чоловіка в сексуальному плані.
  Зміцнюємо грудні м'язи: кращі вправи на груди з гантелями


Окрім цього біг учить чоловіка дисциплінованості і зібраності, допомагає йому домагатися своїх цілей, реалізовувати задумане. А це дуже важливі якості для представників сильної статі.

Протипоказання і можлива шкода

Незважаючи на усю користь бігу, бігати можна не усім. Спочатку треба відмітити, що протипоказаний біг огрядним людям. Часто вони починають активні пробіжки в погоді за стрункою фігурою, а за наявності великої кількості зайвої ваги (від 130 кг) і відсутності підготовки цей вид активності дає величезне навантаження на хребет і коліна, що може спровокувати негативні наслідки. В даному випадку починати рекомендується з нешвидкої ходьби і правильного харчування. Коли певна частина зайвої ваги вже піде, можна підвищити навантаження і починати поступово бігати.

Окрім цього не рекомендується бігати при вагітності , особливо, якщо ембріон закріплений в нижній частині матки. Особливо важливо уникати активних пробіжок на пізніх термінах виношування. При лактації пробіжки дозволені, але важливо правильно фіксувати груди, щоб при активних рухах вона не провокувала дискомфорт. Людям старше 60 років теж треба бігати обережно. Питання це вирішується індивідуально у кожному окремому випадку. Можливо, буде доцільніший підібрати інші навантаження: скандинавська ходьба, йога, пилатес і так далі.

  Масаж вакуумними банками в домашніх умовах: боремося із зайвими сантиметрами


Існують і абсолютні протипоказання до бігу, серед яких застуда і хронічні захворювання. В цьому випадку краще відкласти тренування до кращих часів. За наявності хвороб суглобів і серця заздалегідь проконсультуйтеся з фахівцем, і він визначить для вас потенційну користь і шкоду бігу.

Якщо ви хочете скинути вагу, рекомендується бігати повільно, але довго, на великі відстані. З метою нарощування м’язів підходить інтервальний біг. А якщо бігати по пересіченій і похилій місцевості, можна якісно прокачати м’язи і сідниці.

Якщо у бігу ви новачок, починайте поступово, з невеликих швидкостей і малих відстаней. Також важливо використати зручне взуття і комфортний спортивний одяг. Бігати рекомендується не щодня, а через день, щоб організм устигав відновлюватися, і щоб уникнути фізичного виснаження. Можна бігати у будь-який час доби. Проте пам’ятаєте, що перед пробіжкою, особливо уранішньою, важливо провести розминку, щоб підготувати організм.

Користь і шкода бігу можуть проявлятися у кожної людини по-різному, але все таки корисних властивостей у цього доступного і ефективного виду активності значно більше. Важливо тільки врахувати протипоказання і бігати правильно.

Про користь бігу на відео© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ