Зв'язатися з автором

Читмил: як об’їдання може допомагати худнути


День у день є тільки відварену грудку з овочами майже так само погано, як живитися бургерами і хот-догами. У будь-якій навіть найжорсткішій дієті мають бути заплановані “зриви”-це їда або навіть цілі дні, під час яких можна дозволити собі з’їсти усе, що душі завгодно. Називається цей прийом “читмил”, і з його допомогою ті, що худнуть долають застій, який незмінно настає через 1-2 місяці дієти. Пояснюємо, як це працює.

Що таке читмил

Читмил має на увазі різкий вихід за межі звичної калорійності. Після місяця наполегливих тренувань і правильного харчування організму необхідно насититися усім, чого йому не діставало весь цей час-бургерами, піцою, тортами, морозивом, газованою водою і іншими гидотами. У вас є одна їда (рідше-цілий день) на те, щоб набити черево під зав’язку шкідливою їжею. При цьому не треба зменшувати калорійність іншої їди-в іншому усе залишається по звичайному плану.

Деяким читмил здається занадто радикальним способом дати організму передих, такі люди замість читмила влаштовують рефид, тобто вуглеводне завантаження. Фастфудом і іншими жирними продуктами вони віддають перевагу над натуральним вуглеводам, такі як крупи, макарони, картоплю і хліб.

  Гойдайся як супергерой: тренування Бена Аффлека для ролі Бэтмена


У чому сенс читмила

Сівши на безвуглеводну дієту, ви почнете дуже швидко скидати вагу, але з кожним тижнем зайві кілограми йтимуть все повільніше, а незабаром зниження ваги і зовсім зупиниться. Щоб здолати застій і допомогти гормональній системі, організму потрібно струс, якого вдається добитися за рахунок різкого підвищення кількості калорій. Читмил збільшує вироблення гормону Т3 щитовидною залозою, але тільки за умови правильного харчування впродовж тривалого часу.

Крім того, обмежена кількість вуглеводів сильно давить на душевний стан людини, тому читмил несе ще одну корисну функцію-психологічного розвантаження. Якими б наполегливими і терплячими ви не були, після тривалого періоду обмежень ви все одно зірветеся, і наслідки цього зриву будуть набагато гірші, так що краще влаштовувати зриви за планом.

Наступного дня після читмила ви побачите, що ваша вага різко зросла, але боятися цього не варто. Такий стрибок цілком з’ясовний-організм запасся вуглеводами, яких ви йому недодавали, а кожен грам вуглеводів затримує до 4 грамів води. Так що зайві кілограми-це не жир, а усього лише рідина. Набряк зійде через декілька днів і цифри на вагах знову поповзуть вниз.

  508_1406STYP000_03


Плюси і мінуси читмила

Відповідь на питання, що краще використати саме вам-читмил або рефид, можна дізнатися тільки експериментальним шляхом. У кожного з видів “завантаження” є свої достоїнства і недоліки. Так, читмил хороший тим, що дозволяє повністю розслабитися і не рахувати БЖУ, а також відпочити від білку, який на дієті стає основною частиною раціону.

В той же час після читмила ризик злетіти з дієти і повернутися до колишнього хаотичного режиму харчування куди вище, ніж після рефида. Крім того, читмил може нести за собою такі неприємні наслідки, як здуття живота і дискомфорт із-за солі і крохмалистої їжі.

Плюси і мінуси рефида

До достоїнств рефида можна віднести заповнення запасів глікогену і підтримку чутливості до інсуліну, який є дуже важливим анаболічним гормоном. При цьому шанси зірватися з дієти значно менше, чим у випадку з читмилом.

Але якщо читмил має на увазі повну свободу, то для рефида вам доведеться все-таки розраховувати БЖУ, щоб не скотитися в зажор. Крім того, збільшуючи споживання вуглеводів, вам доведеться урізувати споживання жирів. Нарешті, останній недолік рефида-вуглеводна кома, що проявляється у відчутті нудоти або сонливість від серотоніна після такої їди.

  Ради і рекомендації з виконання станової тяги© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ