Зв'язатися з автором

Чому ми не віримо в калорії: 11 головних помилок


У численних спробах схуднути або, навпаки, у боротьбі за зайві кілограми люди часто не замислюються про механізми цих процесів. Вони покладаються на поширені думки, які далеко не завжди правдиві, а ще частіше намагаються обдурити свій організм, іноді навіть неусвідомлено. Розповідаємо про головні помилки людей щодо калорій.

Час і частота живлення важливіші, ніж об’єм з’їденого

Багато хто рекомендує живитися 6 раз на день, а хтось практикує періодичне голодування, але насправді не існує ніяких свідчень, що підтверджують працездатність таких методів. Те ж можна сказати про їду на ніч і “послетренировочном вікні”. Скільки калорій за день ви споживете, стільки маси і наберете, незалежно від того, в скільки їди ви уклалися.

Схуднення це складний процес, який не управляється на 100% дієтами і тренуваннями

3097536094_e183a0ea49_o Дійсно, на побудову нашої фігури впливає величезна кількість чинників : індивідуальний метаболізм, звичний рівень жиру в організмі, гормони і багато що інше. Але якщо дуже сильно захотіти, то схуднути цілком можливо. Якщо ви дотримуєтеся дефіциту калорій і ведете активний спосіб життя, то хвилюватися із-за зайвих кілограм у вас буде значно менше приводів. Рецепт простий і найефективніший: менше їси, більше рухаєшся-худнеш.

  Електронні сигарети теж небезпечні для здоров'я


Люди не можуть набрати вагу, навіть розраховуючи калорії

Наше тіло завжди прагне утриматися у рамках сталої ваги, тому більшості з нас завжди складно як втратити зайві кілограми, так і набрати їх. Деякі дійсно не можуть набрати вагу, навіть незважаючи на великий профіцит калорій, але на це існує ряд причин :

-Під час збільшення кількості споживаних калорій, ви часто просто неусвідомлено збільшуєте свою рухову активність. Більше ходите, частіше встаєте, сідаєте, прискорюєтеся. Усе це може давати різницю до 1000 калорій в день.

-Коли ми їмо більше, то і більша кількість доводиться на термічний ефект їжі. Дійсно, якщо узяти 10% від 1000 ккал і порівняти з 3000 ккал, то виникає вже 220 ккал додаткових витрат.

-Організм у тих, хто намагається набрати вагу, не відразу звикає до нових кілограмів, тому калорії можуть легко спалюватися за рахунок того, що вам доводиться переміщати велику масу.

Люди втрачають вагу повільніше, ніж чекають за розрахунками

8670226591_d82f838ba6_o Тут ми розглянемо зворотну ситуацію. Під час грамотної дієти люди втрачають більше ваги, ніж при підрахунках дефіциту. Насправді головним чинником тут являтиметься наш енергетичний баланс. Існує декілька причин, які заважають нам знайти такий баланс :

  Сісти на шпагат: як, за який час і навіщо це треба


-При дефіциті калорій люди втрачають різну кількість води, а це сильно впливає на кінцеві результати.

-Багатьом з нас досить складно визначити точну кількість отримуваних калорій.

-При дефіциті калорій наша рухова активність падає, а чим менше ми рухаємося, тим менш ефективно спалюємо наш підшкірний жир.

Важлива не кількість їжі, а що саме ми споживаємо

Можливо, це прозвучить дико, але ми можемо худнути і на гамбургерах з колою. Насправді не факт, що така дієта багатьом припаде до душі. Не існує свідчень про те, що шкідлива їжа сприяє набиранню ваги більше, ніж корисна. На відміну від “неправильної їжі” корисна їжа робить наш організм здоровим, але калорійність однакова для усіх типів продуктів. Тому правило залишається одне-при дефіциті калорій наша вага йде вниз.

Ми не набираємо жир при дотриманні правильного співвідношення білків, жирів і вуглеводів

13330311545_55deb6143f_o Більшість експериментів і досліджень доводять, що немає яких-небудь правил і комбінацій тих, що дозволяють понизити загальну кількість жиру більше, ніж яка-небудь інша дієта. Існує безліч різнопланових дієт, наприклад, низькожирові або низьковуглеводні, але у будь-якому випадку при вживанні однакової кількості білку, ми втрачаємо ту ж кількість жиру.

  Адаптивна гімнастика Сергія Бубновского для початківців


Високобілкові дієти дозволяють нам втрачати менше м’язової маси і більше жиру, виходячи з тієї ж калорійності раціону. Але у усього є міра, і коли кількість білку досягає своєї стелі, а це приблизно 1,5 грам на кілограм ваги, те подальше його додавання вже ніяк не вплине на співвідношення втрати.

Коли ми скорочуємо кількість споживаних калорій-сповільнюється наш метаболізм

Якщо наслідувати цю логіку, то люди б просто перестали помирати від голоду. Один з експериментів на тему голодування був проведений в Міннесоті. Учасники дослідження урізували свій раціон в два рази, а на додаток до цього проходили більше 30 км в тиждень. За півроку середня втрата ваги учасників експерименту склала близько 25%, а рівень метаболізму при цьому впав усього лише на 225 калорій в день. Виходить, що дійсно відбувається певне уповільнення метаболізму, але занадто маленьке для того, щоб зупинити процес схуднення або якось сильно вплинути на нього.

Управління гормонами важливіше, ніж живлення, оскільки вони більше впливають на нашу вагу

Такі гормони, як інсулін, кортизол, тестостерон, лептин і тироиды дійсно впливають на те, як ми витрачаємо наші калорії, а також на втрату м’язової маси і жиру. Але знову ж таки не існує яких-небудь свідчень про те, що ми можемо збільшити або зменшити їх кількість, а також співвідношення за рахунок дієт і шляхом обмеження різних продуктів. Існують, звичайно, стероїди, але це вже окрема тема.

  Гімнастика тібетських ченців


Багато рухаюся і мало їм, а вага не йде

Багато хто з нас не сильно уявляє, скільки насправді їдять. Мало хто морочиться на точному підрахунку калорій, а ще адже і витрачені калорії треба рахувати. Тому часто люди просто обманюють себе і на перший план ставлять чисто суб’єктивний аналіз свого раціону.

Існують добавки, які допоможуть втратити вагу без дефіциту калорій

Це досить сумнівно, тому як навіть найсильніші з таких добавок, які містять ефедрин і кофеїн, допоможуть нам втрачати максимум 200 ккал в день. Також варто відмітити, що навіть цей невеликий ефект знижуватиметься у міру звикання нашого організму.

При скороченні калорій ми стаємо голодними, тому такий спосіб не підходить на довгу перспективу

8665422200_ab56703c9e_o Дійсно, коли ми перебудовуємо наш організм на менше споживання калорій, відчуття голоду переслідує нас практично щодня. Тут нічого не залишається окрім як проявити своє терпіння. Наше тіло поступово звикне до нової маси, і відчуття голоду з кожним разом приходитиме все рідше і рідше.

  Тренуватися натщесерце неефективно


Ми розглянули головні причини того, чому люди зазнають проблеми з схудненням або набиранням ваги. Незважаючи на безліч дієт і корисних порад, найефективнішим способом являється дефіцит калорій. Вживаємо менше калорій, ніж витрачаємо-вага знижується. Те ж саме діє і у зворотний бік. Навіть після багаторічних досліджень цей спосіб досі вважається найпродуктивнішим і дає результат.

Фото: flickr.com

По матеріалах http://cmtscience.com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ