Зв'язатися з автором

Еволюція бодібілдінгу : як виглядали хитавиці 100 років тому


Мускулистим тілом з ідеальними пропорціями люди захоплювалися у всі часи. Але ось уявлення про ідеальні пропорції і об’єми м’язів поступово еволюціонують, та і можливості нинішніх силачів у багато разів більше, ніж у їх попередників 50, 100 і більше років тому. Тому сучасні бодибилдеры дуже сильно відрізняються від перших представників цього брутального спорту. Ми вирішили наочно порівняти, як виглядали чемпіони по культуризму століття тому і зараз, а у кого статура краща-вирішуйте самі.

Основоположником культуризму як спорту вважається знаменитий силач Євгеній Сандов. У кінці XIX століття він був відомий на весь світ як найсильніша людина планети. Свою силу він демонстрував в цирку і у боротьбі, яка мала у той час скажену популярність. Але Сандову було цікавіше удосконалювати своє тіло, чим битися, тому замість традиційних у той час борцівських тренувань він розробив власний комплекс вправ, який базувався на гантелях, гирях і штанзі. У той час ці види тих, що обтяжили ще не були поширені і здавалися безглуздими, оскільки не несли в собі функціональності.

  "Кожен ранок натщесерце роблю кардио": тренування і живлення Кевина Леврона


У кінці 1890-х років Сандов обгрунтовується в Лондоні, де відкриває власні гімнастичні і фізкультурні зали і просуває заняття з гантелями і штангами. Таким чином, зали Сандова стають першими у світі фитнес-клубами. На базі одного з таких клубів в 1901 році Сандов проводить перший у світі конкурс атлетичної статури, на якій уперше оцінюється саме краса тіла, а не сила. По суті це були перші у світі змагання по бодібілдінгу. Саме тому головним призом для сучасних бодибилдеров, що вручається за перемогу в конкурсі “Містер Олімпія”, є бронзова статуетка Євгенія Сандова.

Євгеній Сандов і Ронни Коулмен

Призерів конкурсу Сандова тих років нинішні бодибилдеры-тяжеловесы могли б назвати “дрищами”. Вони не лише не вживали хімії, без якої немислимий сучасний бодібілдінг, але і не мали достатніх теоретичних знань про живлення і тренування, за рахунок якого нинішні початкуючі атлети можуть добитися таких результатів за один-два роки. Проте для тих часів ці результати були вражаючими.

Призер конкурсу Сандова 1905 року містер Мюррей і російський бодибилдер Іван Водянов

  Базові кроссфит-упражнения для чоловіків


Атлет 1905 року містер Эгглтон і діючий Містер Олімпія Філ Хит

Друга хвиля захоплення культуризмом припала на 40-і і 50-і роки минулого століття і пов’язана з ім’ям американського бодибилдера Чарльза Атласа. Його фотографії, що перемогли на конкурсі “Найдосконаліший чоловік у світі”, поширилися по всьому світу, після чого молодь кинулася тренуватися по методу Атласу. Розроблена ним система виконання вправ називалася “Динамічним розтягуванням” і використовується досі.

Чарльз Атлас і російський бодибилдер Олексій Лесуков

Чарльз Атлас і Містер Олімпія 2008 року Декстер Джексон


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ