Зв'язатися з автором

Френк Зейн : біографія, ріст і вага, ради легенди бодібілдінгу


френк зейн

У свої 75 років Френк Зейн досі може вказати на своє місце багатьом молодим спортсменам. При цьому він може дати масу корисних порад, виходячи зі свого життєвого досвіду. Френк Зейн здатний дати рекомендації тим, хто хоче зберегти спортивну форму свого тіла на довгі роки.

Кожен вид спорту відрізняється тим, що має своїх легендарних спортсменів. Бодібілдінг не є виключенням і Френк Зейн якраз і є легендою золотої ери бодібілдінгу. Багато фахівців в один голос стверджують, що цей спортсмен має найкрасивіше тіло, не дивлячись на те, що він не має великої маси свого тіла. Якщо сьогоднішні чемпіони мають масу під усі 150 кг, то Френк Зейн ніколи не важив більше 90 кг в періоди своїх виступів на найпрестижніших змаганнях. Та все ж, він 3 рази перемагав на змаганнях “Містер Олімпія”, а також обходив самого Арнольда Шварценеггера, що не багатьом вдавалося.

Зейн досяг таких вершин завдяки будові свого тіла. При цьому, атлет серйозно займався пропорціями свого тіла, наблизивши його зовнішній вигляд до грецької статуї, про що він навіть написав книгу. Природно, що книга містила інформацію не про грецьку статую, а про пропорції і про симетрію, а також про те, як досягти подібних показників. Якщо порівняти Френка Зейна з сучасними бодибилдерами, такими як Хіт, Колеман або Катлер, то він зрушив парадигму бодібілдінгу з акценту, що упирається на масу тіла, у бік естетичного сприйняття цього виду спорту. Ні для кого не секрет, що тіла багатьох атлетів настільки величезні, що це починає граничити з несмаком і безглуздістю. У такому разі говорити про симетрію взагалі немає сенсу. Френк Зейн-це проста людина, із звичними пропорціями, але доведеними до досконалості.

Останнім часом почали з’являтися конкурентні атлети з не великою вагою. Тому очевидно, що Зейн свого часу був символом красивого культуризму, а не простого набору м’язової маси. Окрім цього, ця людина відрізняється своєю щирістю і непідробною привабливістю. Цей факт відмічали усі, хто зустрічався з цією людиною.

  Ваджрасана


Коли були перерви в тренерській роботі, він ділився з журналом “Трейн” своїми знаннями і досвідом, які він накопив за час своєї спортивної кар’єри. Його ради містять масу корисної інформації, особливо для тих, хто вирішив зробити своє тіло привабливим.

Зейн народився в 1942 році в США, штат Пенсильванія. Багато і багато прихильників культуризму вважають саме його бодибилдером, що має саму ідеальною фігурою . Одним із стимулів тих, що підштовхнули атлета до бодібілдінгу, являється смерть його батька, який вів нездоровий спосіб життя : вживав алкоголь, палив і помер порівняно рано. Посилено тренуватися і накачувати м’язи Френк Зейн почав в підлітковому віці-коли йому було чотирнадцять років.

Зміст

 • 1 Антропометричні дані
 • 2 Силові показники
 • 3 Френк Зейн і Бодібілдінг
 • 4 Вживання амінокислот Френком Зейном
 • 5 Симетрія тіла за версією Френка Зейна
 • 6 Поліпшення живлення для росту м’язів
  • 6.1 Відсутність який або магії
 • 7 Що таке розтяжка
  • 7.1 Почату справу треба доводити до кінця
 • 8 Як зараз тренується Френк Зейн
 • 9 Життя Френка Зейна після спортивної кар’єри
 • 10 Його спогадів про Арнольда Шварценеггере

Антропометричні дані

антропометричні дані

 • Ріст-176 см
 • Вага-84-92 кг
 • Біцепс-46 см
 • Грудна клітка-132 см
 • Стегно-67 см
 • Талия-76 см
 • Гомілка-44 см

Силові показники

 • Присідання-280 кг
 • Жим лежачи-230 кг
 • Станова тяга-330 кг

Френк Зейн і Бодібілдінг

френк зейн і бодібілдінг

Френк Зейн зрозумів, що бодібілдінг це його вид спорту, випробувавши множину інших, включаючи бокс і реслинг, тому що відчув, що його фігура міняється прямо на очах. У вісімнадцять років він бере участь у своїх перших змаганнях. Треба сказати, що Френк Зейн є бакалавром в області психології і має цілих дві вищі освіти. Він отримав немало нагород і зайняв немало почесних місць у відомих змаганнях: триразово титулований як Містер Олімпія у 1977-1979 роках “ Містер Америка” і “ Містер Юниверс “а в 1969 році-“Містер Уорлд”. У 1974 р., а в 1976 р. Френк був другим на популярному змаганні вищого рівня-“Містер Олімпія” (у категорії до 90 кг), як один з найуспішніших культуристів став учасником Залу Славы Бодибилдеров в 1994 році. Він являється третім бодибилдером після відомого Арнольда Шварценеггера і не менш популярного Стіва Ривса. Крім того Френк Зэйн-активний учасник на телевізійних проектах і коментатор спортивних матчів і передач з 1978 року.

  Найсильніший папа у світі: історія тріатлоніста з параличем


Крім того з часом він розробив тренувальну програму для тих кому за шістдесят.

Разом зі своєю дружиною Кристиною він відкрив кэмпинг для атлетів, де кожен може тренуватися і отримувати консультації. Сьогодні Френк, незважаючи на свій вік, виглядає відмінно і підтримує свою прекрасну спортивну фізичну форму. Як говорить сам бодибилдер, усе це завдяки завзятості і дотриманню дисципліни. Він вважає, що якщо постійно говорити собі, що ти хворий або втомився, то організм поведеться відповідно: “ Наше тіло прислухається, коли ми говоримо про нього. Те, що ти сам скажеш про своє тіло, важливіше, ніж те, що скажуть інші, включаючи суддів “.

З програмою тренуванням Френка Зейна можете ознайомиться тут

Вживання амінокислот Френком Зейном

Вже в 1970-х роках цей атлет вживав масу амінокислот, таких як триптофан і аргінін. Вони тільки у наш час стали такими популярними. Окрім цього, він захоплювався низьковуглеводною дієтою, яка так само користується великою популярністю у наш час. Він витрачав багато часу на те, щоб набрати певну вагу перед тренуваннями, не виснажуючи себе особливо інтенсивними і важкими вправами. Із-за такого підходу у спортсмена було багато травм, які дають про себе знати і до цього дня. Існує 2 види спортсменів : одні хочуть отримати результат за короткий час і навантажують себе зовсім не обдумано, а інші діють набагато розумніше, хоча і доводиться на це витрачати багато часу.

  Еліптичні тренажери: якої краще? Правдивий рейтинг моделей


Симетрія тіла за версією Френка Зейна

симетрія тіла за версією френка зейна

Симетрія бодибилдеров, про яку говорять деякі люди, не має нічого спільного із справжньою симетрією. Насправді такого поняття, як симетрія між верхньою і нижньою частинами тіла, не існує. По суті, це не симетрія, а пропорціональність і те візуальна, оскільки точно визначити ці параметри практично не можливо, та і ніхто не намагався це зробити. Масивні спортсмени, що позують стоячи, здаються пропорційними. Але якщо тіла цих атлетів розділити на дві частини по вертикалі, то можна побачити, що права і ліва частини не однакові.

Френк Зейн вважав за краще уникати поз, які вказували на симетричність правої і лівої сторони, хоча усі говорили, що тіло атлета абсолютно симетричне. Права і ліва сторона атлета не були однаковими, а значить-не симетричними, про що говорив сам спортсмен. Як правило, він усім показував свої сильні сторони, не стаючи в позу боком. Цьому він навчився у Біла Перла.

У усіх виникають проблеми, якщо вони намагаються приписати номер до кожної частини свого тіла. Навіть на турнірах цього не роблять. Щоб вивчити уважно частини свого тіла, атлет робив фотографії. Те, що деякі стверджують, що розміри шиї, рук і литок мають бути однаковими, відверта нісенітниця. У будь-якому випадку, цифри не мають ніякого значення, а значення має те, що побачать люди. Треба уміти створювати ідеальну ілюзію для оточення, а тим більше-для суддів.

Поліпшення живлення для росту м’язів

поліпшення живлення для росту м'язів

Досягнення, пов’язані з амінокислотами і антиоксидантами, мають величезну цінність для бодібілдінгу. Френк Зейн вивчав це постійно і завжди був в курсі останніх досягнень. Не дивлячись на це, наскільки або серйозних змін в цій області не сталося. Впродовж багатьох років спортсмен користувався харчовою добавкою на основі яєчного білку і сироваткового протеїну. При цьому, в яєчному білку переважає натрій і менше кальцію, а в сироватковому протеїні-навпаки переважає кальцій. Як би то не було, але це 2 найдоступніших і ефективніших білків, які можуть служити швидким замінником їжі, особливо, коли часу дуже мало.

  Розводка гантелей лежачи на горизонтальній лаві: техніка виконання


Відсутність який або магії

Багато людей, при зустрічі просять, щоб атлет створив для них особливу програму живлення. Вони чомусь думали, що у Френка Зейна існував якийсь особливий раціон харчування, завдяки чому йому вдавалося підтримувати своє тіло в такій дивовижній формі. Уся магія полягає в тому, як говорив атлет, щоб приділяти своєму заняттю достатню кількість часу. Атлет завжди показував людям, як усе робити правильно, оскільки правильний і розумний підхід мають вирішальне значення, особливо, якщо необхідно ізолювати якусь групу м’язів. Для розвитку м’язів потрібний регулярний приплив крові.

Не дивлячись на свої 75 років, Френк Зейн досі працює над собою, хоча і не так інтенсивно, як в молоді роки. Він більше працює не над збільшенням маси своїх м’язів, а над своєю витривалістю. Для цього він під’єднує експандер до грузоблокам, що сприяє повільному збільшенню навантаження.

Що таке розтяжка

що таке розтяжка

На думку спортсмена, опрацьовуючи одну з частин тіла, необхідно здійснювати до 10 різних розтяжок для цієї групи м’язів, між підходами. Тривалість кожної розтяжки близько 20 секунд, не більше. Після кожного підходу спортсмен трохи відпочиває, давши можливість знизитися пульсу. Розтяжка дає таку можливість, оскільки при розтяжці можна відпочити. Таким чином, економиться багато часу, при цьому тонус організму підтримується на потрібному рівні.

  Ромбовидні - вправи, особливості тренування, анатомія


Почату справу треба доводити до кінця

Частенько люди втрачають мотивацію через те, що їх дії ніхто не контролює. Цей цикл полягає в наступному: коли вони обжираються на День Дяки, від середини грудня і до середини січня, у них і з’являється мотивація, щоб скинути зайву вагу. Вони починають посилено тренуватися аж до березня місяця, коли на вулиці стає набагато комфортніше. У цей період вони покидають спортивні зали і перебираються на вулицю, але при цьому вони не отримують реальних, і тим більше очікуваних результатів.

Деяка частина людей починає тренуватися із-за своїх недоліків, але вистачає цієї мотивації на дуже короткий час. Тому, такі люди завжди чимось невдоволені і починають рухатися у зворотному напрямі. Вони втрачають свою форму. Тому, єдиний для них вихід-це стати мотивованими, щоб досягти хоч якихось результатів.

Як зараз тренується Френк Зейн

життя френка зейна після спортивної кар'єри

Френк Зейн практикував потрійний розподіл, який відповідав : в перший день відпрацьовувалася верхня частина тіла, в другий день відпрацьовувалися м’язи ніг, а в третій-віджимання. Вправи виконуються за такою схемою: підхід, відпочинок, підхід, підхід, відпочинок. Він ніколи не тренував верхню частину тіла 2 дні підряд, оскільки це виснажує м’язи плечей. Зайві навантаження погано відбиваються на спортсменові, особливо після спортивної кар’єри, а коли атлет молодий, він цього практично не відчуває.

Життя Френка Зейна після спортивної кар’єри

життя френка зейна після спортивної кар'єри

Зараз знаменитий атлет тренується 2 рази в тиждень, відпрацьовуючи верхню частину тіла і ноги. Спортсмен любить багато гуляти, стріляє з лука і іноді тренує інших спортсменів.

Його спогади про Арнольда Шварценеггере

його спогаду про арнольда шварценеггере

Коли відбувався турнір “Містер Олімпія” в 1980 році Арнольд позував тільки однією стороною, ігноруючи прохання суддів. У результаті вони погодилися з тим, щоб Арнольд позував саме так, як хотів. Як результат-він отримав перемогу. Тому, переможці-це ті люди, які можуть самі приймати рішення.

френк зейн


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ