Зв'язатися з автором

Енергетики перед тренуванням у бодібілдінгу: чи можна пити, як приймати


енергетики перед тренуванням

Щоб мотивувати себе на тренінг, підвищити показники продуктивності, силового потенціалу і витривалості, бодибилдеры приймають енергетичні спортивні добавки. Ці спеціальні напої нерідко називають передтренувальними комплексами, оскільки вони вживаються перед тренуванням. Висока популярність енергетиків спонукає багатьох бодибилдеров шукати інформацію про дієвість цих добавок, можливі побічні ефекти, з яких інгредієнтів можна приготувати енергетичний напій в домашніх умовах.

Дія передтренувальних комплексів заснована на активності компонентів, що містяться в продукті. В основному добавки випускають на основі креатину, амінокислот, кофеїну, вітамінів, аргініну, гуарани. Кожен компонент має свою певну дію. Гуаран і кофеїном є потужні стимулятори нервової системи. Аргінін і амінокислоти є інгредієнтами, що підвищують витривалість і продуктивність під час тренувань. Є певні обмеження у вживанні енергетиків. Якщо регулярно зловживати кофеїном і іншими стимуляторами, це небезпечно для серця і призводить до розвитку відповідних проблем.

Як приймати енергетики

як приймати енергетики

Правила вживання комплексу залежать від конкретної марки, але є деякі загальні правила. Більшість енергетиків п’ють перед тренуваннями (за 15-20 хвилин). Щоб посилити отримуваний ефект від спортивної добавки, деякі бодибилдеры приймають напої разом з L-карнитином, BCAA амінокислотами, вітамінно-мінеральними комплексами.

  Комплекс вправ для розвитку рук


Бодибилдеры з досвідом рекомендують пити енергетики не щодня, а тільки тоді, коли тренуються. Добавку можна вживати з різним спортивним живленням, але не з іншими передтренувальними комплексами аналогічного спектру дії. Якщо приймати енергетик спільно з іншими жиросжигателями, це створить загрозу для здоров’я. Вживаючи передтренувальні комплекси, слід відмовитися від кави і інших стимулюючих напоїв. Великі дозування кофеїну негативно відбиваються на стані серця і стають причиною безсоння.

Кращі енергетики

кращі енергетики

Передтренувальні комплекси випускають багато виробників спортивного живлення, але в трійку лідерів входять наступні:

 • Jack3D, USP Labs, що випускається;
 • Mesomorph від компанії APS;
 • Assault, вироблювана MusclePharm.

Щоб визначитися з тим, який енергетик кращий, необхідно детально ознайомитися з особливостями кожного, проглянути різні рейтинги, визначитися зі своїми очікуваннями від прийому цієї добавки.

Рецепти енергетиків в домашніх умовах

аскорбінова кислота + чорний чай

Готові енергетичні комплекси, а особливо високоякісні, мають досить велику вартість. Проте, узявши досить недорогі компоненти, приготувати предтреник можна в домашніх умовах. Подібні домашні енергетики, звичайно, поступаються покупним, але допомагають добитися відчутного результату. Вони надають бадьорості, підвищують мотивацію і продуктивність.

  Як тренувати дівчат в Важкої атлетики


Класична рецептура передтренувального комплексу включає кофеїн і готується таким чином:

 • заварюють три пакетики звичайного чорного чаю без яких-небудь добавок і залишають трохи настоятися;
 • виливають отриману заварку в ємність з об’ємом в півлітра;
 • доповнюють об’єм, що залишився, холодною водою, щоб посуд виявився практично повним;
 • вводять в отриману суміш 20 штук аскорбінової кислоти (у одному драже міститься 50 міліграм вітаміну C);
 • розмішують отриманий напій до повного розчинення аскорбіновою кислота, а потім поміщають добавку в холодильник.

Задоволеною простий по складу енергетик робить хороший вплив на організм. У чаї міститься не лише кофеїн, але і інші тонізуючі речовини. Аскорбінова кислота добре пригнічує катаболічні процеси. Вода заповнює рідину, що витрачається під час тренування.

Є і інший варіант приготування енергетика, але вже без використання компонентів зі змістом кофеїну :

 • у ємність наливають 500 мл води;
 • розчиняють в рідині декілька ложок натурального меду;
 • додають трохи лимонного соку і 0,2 грама бурштинової кислоти;
 • у напій вводять невелику кількість спиртової настоянки.
  Кроссфит: силова програма тренування


Цей передтренувальний комплекс запобігає катаболізму завдяки вмісту вітаміну C, мотивує і покращує продуктивність на заняттях за рахунок включення до складу адаптогенів, а мед з бурштиновою кислотою заряджають енергією.

Обидва комплекси можна пити не лише перед, але і впродовж тренування.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ