Зв'язатися з автором

Інтерв’ю з Михайлом Пригуновим


Миша, для тих наших читачів, які ніколи не чули про каналі YouGifted, хоча я сумніваюся, що такі люди взагалі є, розкажи трохи про себе. Хто ти і чому займаєш?

Я народився в 1984 році, тобто Зараз мені рівно 30 років, виповнилося місяць тому. На даний момент я працюю персональним тренером в клубі Nova Arena Fitness. У мене є канал на YouTube, який я потихеньку розвиваю. Це канал у форматі такого легкого відео-блогу про мене, моїх друзів, спорті як способі життя і про все, що з цим може бути пов’язано. У спорті я з 11 років.

Першим серйозним заняттям в моєму житті була легка атлетика, якою я займався з 11 до 16 років. Потім я закинув цей справу і пішов в інститут. У якийсь момент я не знав чим далі займатися в спорті і просто пішов в тренажерний зал гойдатися. Мене це так сильно захопило, що ось уже понад 10 років я цим займаюся. Я є майстром спорту Росії з бодібілдингу та виграв титул абсолютного чемпіона Санкт Петербурга з класичного бодібілдингу в 2013 році.

Так само я пробував займатися пауерліфтингом. Це було давно, коли мені було 23-24 роки. Зараз я намагаюся шукати для себе щось нове, тому що мені хочеться розвиватися далі в спорті, і я захопився КроссФітом і важкою атлетикою.

Класичний бодібілдинг-це бодібілдинг для дріщ

Михайло Пригунов

Відносно класичного бодібілдингу. Можеш пояснити, що це за різновид і чим він принципово відрізняється від того, що ми звикли бачити на турнірі «Містер Олімпія».

Принципова відмінність класичного бодібілдингу від звичайного в тому, що у них різні категорії. Тобто в звичайному бодібілдингу вагові категорії, як у важкій атлетиці. Ти не маєш права важити більше стольки-то кілограм. А в класичному бодібілдингу росто-вагові категорії.

Тобто спортсмени в ньому діляться більше по зростанню, ніж за вагою. І існують певні вагові норми в залежності від зростання атлета. Тобто люди різного зросту можуть важити теж по-різному. У цьому, я вважаю, основна перевага класичного бодібілдингу. Всі ми знаємо, що з двох спортсменів, один з яких невисокий, а інший високий, але важать при цьому вони однаково, виграє той, який невисокий. Тому, що він буде виглядати набагато масивніше, ніж високий.

А в класиці це якось нівелюється. Якщо нічого з тих пір не змінилося, то вага вираховує виходячи з росту за формулою {зростання (в сантиметрах)-100 + 8}. Стільки кілограм ти можеш важити на сцені, не більше. І як правило класики не виділяються великими обсягами. Як я люблю завжди говорити: «Класичний бодібілдинг-це бодібілдинг для дріщ, які не можуть накачатися». У ньому цінується краса, естетика, пропорції, супер-рельєф, супер-сухість. Це, мабуть, основні критерії в класичному бодібілдингу.

Буквально через кілька днів відбудеться ювілейний 50-й турнір «Містер Олімпія». За кого ти будеш на ньому хворіти і хто на твою стане переможцем в цьому році?

Мені дуже соромно, що ось уже 49 раз пройшов турнір «Містер Олімпія», а я до сих пір там жодного разу не побував. Але, думаю, все ще попереду. Справа в тому, що для мене зараз бодібілдинг не є тим видом спорту, за яким я сильно стежу і від якого дуже фанатею.

Так було раніше, коли панував на троні восьми-кратний Містер Олімпія неймовірний, неповторний і єдиний у своєму роді Ронні Коулмен (Ronnie Coleman). Ось він був моїм улюбленцем. Я з захватом дивився документальні фільми в яких він качав свої величезні «банки» і кричав: «Легка вага, приятель! Ось це я даю! »(Англ.« Yeah, buddy! Lightweight, baby! »).

  ТОП-5 кращих комплексів BCAA


Я з відкритим ротом і величезними очима дивився ці фільми і до сих пір навіть іноді переглядаю. Він був унікальний. А зараз у мене якось немає якогось особливого улюбленця, за якого я б хворів. я навіть ні за кого не буду хворіти. Мені просто буде цікаво, і я може бути навіть подивлюся пряму трансляцію. Все одно я зараз встаю рано вранці. я прокинуся в неділю годині о 7, включу комп’ютер і буде якраз нагородження.

і ось вони стоятимуть удвох, дивитися один на одного, пижіться, напружувати м’язи. Звичайно ж, це будуть Філ Хіт і Кай Грін, як це було в попередні роки. Але хто з них виграє я не знаю. Справа в тому, що я не знаю хто з них зараз в якій формі, оскільки вони особливо не показують це. Може бути Кай Грін настільки сильно обожрался чогось секретного, що розрісся до неймовірних розмірів. Загалом, я не засмучусь, якщо Філ Хіт цього року програє.

Я просто не можу обійти стороною цю тему. У травні цього року ти пішов з проекту YouGifted і запустив свій канал на YouTube. Багато хто вважає, що без тебе YouGifted вже, як кажуть, «не торт». Можеш розповісти, чому ти прийняв рішення покинути його?

Я до сих пір не коментував і не буду зараз коментувати свій відхід з цього проекту. Я вважаю, що це нормальна життєва ситуація. Був час, коли я думав, що я в цьому каналі назавжди. Може бути це трохи дивно прозвучить, але в моїй голові іноді з’являлися думки про те, що мені якось не комфортно продовжувати цим займатися. Я їх постійно гнав від себе і вірив в світле майбутнє.

Що все буде круто, і пощастить тобі, потім визнання, гроші. Але все одно іноді з’являлися думки про те, що я можу сам розвиватися так, як я вважаю за потрібне. Ну і так ось сталося. Але, повторюся, я вважаю це нормальним. Всі люди повинні розвиватися. Не треба за щось чіплятися, якщо ти відчуваєш, що можеш домогтися чогось більшого в іншому.

Добре, а по закінченні ось цих 4 місяців ти не шкодуєш про своє рішення?

Ні. Ось зараз я можу сказати, що я ні на секунду не шкодую про це.

Після твого офіційного відходу з цього проекту не було пропозицій від якихось інших? Або ти спочатку вирішив для себе, що хочеш займатися своїм проектом, не хочеш працювати на когось і навіть не розглядав інші варіанти?

Друге. Як таких серйозних пропозицій не було. Я взагалі вважаю, що це все несерйозна справа, всі ці канали. Багато людей навіть не приймають це за бізнес.

Боря намагався робити бізнес, а я робив канал

Михайло Пригунов

Справа в тому, що я якось то читав інтерв’ю з Борей, де він цілком чітко позначив, що спочатку YouGifted будувався як бізнес на продаж. Тобто з самого початку в цей проект було закладено зрозуміла модель масштабування його як бізнесу.

Ну це була Борина ідея робити цей проект бізнесом. Я до цього так не ставився. Боря намагався робити бізнес, а я робив канал. Я знаходив спортсменів, спілкувався з ними, допомагав оператору знімати ці відео. Ходив з ним, дивився в цю камеру і пальцем тикав що треба зняти, а він уже потім красиво все це знімав. Потім, коли не залишилося операторів, я сам взяв камеру і пішов знімати, хоча я ніколи в житті цим не займався. Просто я вирішив спробувати. Вийде-добре, немає-ну й добре.

Ми зробили цей канал удвох з Борей, він і я

Михайло Пригунов

Це якраз одна з найбільш поширених думок, чому канал сильно змінився з твоїм відходом. Тому, що за змістове наповнення якраз ти більшою мірою відповідав.

  Рейтинг протеиновых батончиків


Спочатку так, а потім все якось раз милілось, розмазалося. Але я не хочу зараз тягнути все ковдру на себе і говорити, що це я там все зробив. Ми разом це робили, кожен по своєму. Ми зробили цей канал удвох з Борей, він і я. Зараз це робить ціла команда YouGifted. А тоді цей формат був революційним. Ніхто не робив такого раніше. Ніхто не знімав ці тренування. Ніхто не знав про тих спортсменів, яких ми знімали.

Потім вже у цих спортсменів з’явилися армії фанатів. У них з’явилося більше роботи в плані персональних тренувань. До них почали приходити люди. За них почали хворіти на змаганнях. Кричати, махати прапорами або ще чимось. А зараз це вийшло на потік і виглядає більше як конвеєр зі штампування роликів-двічі в тиждень, понеділок і четвер, виходить нове відео на YouGifted.

Є думка, що це стало більше нагадувати проект «Дом 2» тільки в області фітнесу.

Можливо. Якщо чесно, з тих пір, як я пішов з цього проекту, я перестав стежити за тим, що там зараз відбувається.

А зараз ви якось підтримуєте з Борею контакти?

Ні.

Не так давно ти захопився КроссФітом. З чим пов’язана така позиція твоє захоплення? Просто данина моді чи щось більше? Спочатку адже Кроссфіт самим його прабатьком Грегом Глассманом позиціонувався саме як протилежність традиційному фітнесу, з його згинання на біцепс, разведениями гантелей і 3 по 8-12. Чому ти, будучи змагаються бодибилдером, раптом вирішив зайнятися КроссФітом?

Я з дитинства в спорті і завжди для мене в спорті особливе значення мала саме змагальна складова. Навіть коли ми, будучи студентами, ходили в більярд з пивком, у мене було прагнення всіх обіграти. І коли бодібілдінгом займався, було те ж саме. Я чому на сцену то поліз в трусах, перемазаний чимось незрозумілим? Тому що я ж ніби як займаюся бодібілдінгом і по ньому є змагання.

Тоді чому я не беру участь в змаганнях? Це ж спорт. Значить я повинен змагатися. Ось така проста думка у мене була. І я пішов змагатися. Я переміг і дуже пишаюся цим титулом, хоч і не вважаю, що я добився чогось серйозного. Люди по кілька разів виграють національні чемпіонати, а я всього лише чемпіонат Пітера виграв. Але все одно мені це доставило задоволення. І, отзанімавшісь бодібілдінгом 10 років, мені тупо початок це набридати. Качка ж вся дуже одноманітна і монотонна. Були періоди, коли я тренувався чисто для себе. Просто тупо ходиш і робиш рутину.

Звичайно, я отримував від цього задоволення, тому що мені подобається змінювати своє тіло. Бодібілдинг він для того і створений, щоб будувати своє тіло так, як ти хочеш. А потім, після перемоги на тих змаганнях у мене виникла думка, що я домігся того, чого хотів в цьому спорті. І я почав шукати для себе щось нове. Я знав, що я не витривалий, ненавидів бігати кроси і мене бісить робити щось довго на кількість повторень. Перший раз на Кроссфіт я прийшов рік тому влітку 2013 року. Але це знову ж таки було суперництво, а не так, що я вирішив просто піти спробувати що-небудь таке.

Робили комплекс 21-15-9 «махи гирею + бёрпі». Комплекс робили різні люди на час. Я захотів всіх «дрюкнуть» з першого разу тому, що я типу весь із себе такий спортсмен. У підсумку я зробив цей комплекс за 6 хвилин і хвилин 40 мені потім було дуже погано. У мене боліла голова, мене нудило, дзвеніло у вухах, темніло в очах. А потім цілий день коту під хвіст, бо я нічого толком не міг робити. І все! Я сказав, що більше я ніколи в Кроссфіт не повернуся.

  Як накачати трапецію, кращі вправи для трапеції


Тобто у тебе не було такого, що тебе це якось зачепило?

Ні. Мені це настільки сильно не сподобалося. Я був не готовий на кожному тренуванні так побиватися. Я ж тоді не знав, як взагалі проходять тренування. Мені ніхто це не пояснював. Я просто пішов і вбився за ці 6 хвилин. Тому, що хотів всіх «надерти». Але не вийшло. У підсумку я повернувся в качку. Потім вирішив спробувати важку атлетику, поробив ривки і поштовхи.

Потім у мене заболіла спина. Зараз у мене все добре і нічого не болить. А тоді я зробив пару ривків і поперек «накрило» так, що ходити не міг кілька днів. Чи то защемлення, то чи ще щось, не знаю. І я знову повернувся в качку. А потім зрозумів, що більше вже не можу і мене все в ній дратує. Потім якраз я пішов з YouGifted і пішов працювати тренером в Nova Arena Fitness, де в тому числі є і зона для занять КроссФітом. Ну і я почав туди зрідка заходити сам. Потім став займатися з групою і потроху щось почало виходити. Тоді я зрозумів, що це складно, але реально. Так мене і затягнуло.

Мені дуже подобається в Кроссфіт змагальна складова. Хоча всі тренери і кажуть, що не можна на кожному тренуванні «упариваться», але мені це подобається. Але я дуже рідко, десь раз на тиждень, ходжу на групові тренування. Ну і там десь бовтаюся в хвості. А про цей нейроендокринний відгук, про який всі говорять. Що Кроссфіт-це як наркотик. Я якось не особливо зрозумів. У мене просто після комплексу іноді мурашки бігають по спині і по потилиці. Може бути це воно, я не знаю.

Що тобі як бодібілділдеру дається найважче в Кроссфіт? Є думка, що білдери дуже закрепатурение і у них погано з гнучкістю і рухливістю.

З гнучкістю у мене більш-менш непогано, хоча я і не вважаю, що вона досить хороша. Але мені її цілком вистачає, щоб виконувати руху з КроссФіта. А найважче даються нові елементи, які я ніколи не вмів робити. наприклад, я ніколи не вмів ходити на руках і до сих пір не вмію.

Я ніколи не вмів робити силові виходи на перекладині. Потім якось навчився, коли важив 95 кг. Зараз я знову важу 100 і мені знову важко. Ну тобто я можу зробити 2 рази поспіль і все. У плані витривалості теж звичайно важкувато. Але я розумію, що я просто не можу переступити за свої фізичні можливості. Звичайно, іноді це просто необхідно робити, щоб цей поріг відсунути. І, зрозуміло, іноді я це роблю.

Але не часто. Я просто не можу вмирати на кожному тренуванні і потім по півгодини лежати і приходити в себе. Мені це не комфортно. Бувають комплекси, коли потрібно зробити швидко на час. Там, звичайно, доводиться, зціпивши зуби, терпіти і робити. В цілому можу сказати, що почавши регулярно робити комплекси в Кроссфіт, моя витривалість досить швидко і помітно збільшилася. І зараз уже, зробивши комплекс на 7-10 хвилин без зупинки, мені достатньо полежати кілька секунд, потім походити 2-3 хвилини і я вже відновився. Тобто я швидко відновлююся після навантаження. Я це помітив і мене це дуже тішить.

В змагальний бодібілдинг я повертатися не буду

Михайло Пригунов

  Масажна щітка від целюліту: повільно, але упевнено


Чи плануєш ти в майбутньому виступати на змаганнях з КроссФіту або повернешся назад в бодібілдинг?

В змагальний бодібілдинг я повертатися не буду. Це точно! Іноді такі думки виникають. Дуже хочеться, але не буду. Щоб змагатися в Кроссфіт мені потрібно виходити на інший режим тренувань. А зараз у мене це не на першому місці в списку пріоритетів. На першому місці у мене зараз робота і сім’я, а спорт поки йде поруч. Дуже близько, але все таки збоку.

Які ще види спорту крім бодібілдингу, КроссФіта і важкої атлетики тобі подобаються? Вболіваєш за “Зеніт”?

Я ніколи не вболівав за «Зеніт». Мій тато родом зі славного міста Мурманська. У цьому місті немає футбольної команди прем’єр-ліги. І тато з дитинства зі школи вболівав за московський «Спартак». І коли я ріс маленьким хлопчиком, ми завжди дивилися футбол і це завжди був московський «Спартак». Тому за «Зеніт» я не хворів, а навіть навпаки. Коли приїжджав «Спартак» в Пітер, я вболівав за «Спартак». Мовчки. Нікому про це не говорив тому, що так не прийнято.

Тобто футбол тобі подобається?

Подобався раніше. Зараз не дивлюся. Тобто дивлюся тільки рівня чемпіонату світу. І то дуже рідко. Тільки якщо згадую, що він зараз йде. Раніше мені дуже подобався більярдний спорт. Я навіть грав якось на змаганнях. Але це був не російський більярд, а британський. Різновид британського більярду під назвою «снукер». Мені він подобався тим, що там є статегія і тактика. Там потрібно думати. Ще балдію від легкої атлетики. І якщо по телевізору йде світова ліга, або чемпіонат світу, або Олімпіада, обов’язково дивлюся.

А в легкій атлетиці ти який дисципліною займався?

Коли я почав потихеньку дорослішати і показувати в ній якісь результати, мене почали рухати в стрибок в довжину і потрійний стрибок. Мені це дуже подобалося. І в потрійному стрибку в 14 років я виконав другий розряд.

Раніше ще я дуже задивлявся біатлоном. Навіть стрибки на лижах з трампліну та швидкісний біг на ковзанах іноді дивлюся. Дуже люблю іноді подивитися керлінг, тому що там теж є стратегія.

3 місяці тому ти став батьком з чим я, як батько 2 синів, вітаю тебе від щирого серця. Чи сильно в зв’язку з цим змінився твій режим сну, харчування і тренувань?

Ні, змінився він не сильно. Навіть у моєї дружини Олі він змінився не сильно. Єдине, їй тепер доводиться 2 рази вночі посипатися, щоб прогодувати Діану. Нам пощастило, що у нас дочка спокійна, не плаче ночами. А в цілому взагалі ніяких проблем немає, чому я приємно здивований. Тому, що склався такий стереотип, що якщо маленька дитина, то це постійний недосип, мішки під очима, мінус 10 кг маси тіла і т.д. Справа в тому, що за довгі роки життя вже сформувався якийсь режим. І ось цей режим допомагає тобі справлятися з якимись труднощами типу не сплячу дитину.

Традиційне питання. Твої кращі результати в базових вправах: ривок, поштовх, присідання зі штангою на грудях і на плечах, станова тяга, жим лежачи.

Ну це важко назвати ривком.

Ну який уже є.

  • Ривок: 95 кг;
  • Поштовх: 130 кг;
  • Присідання зі штангою на грудях: 145 кг;
  • Присідання зі штангою на плечах: 230 кг;
  • Станова тяга: 230 кг;
  • Жим лежачи: 190 кг.

Давай поговоримо трошки про твій новий каналі. Про що він? Просто я помітив, що у тебе там змішані в купу відео твоїх тренувань і якихось епізодів з життя і, скажімо так, постановочні зйомки з Іриною Ірис і Маргаритою Бойко. Так все таки якась мета каналу?

  У яких продуктах міститься меланін: список продуктів багатих меланіном


Мета каналу-робити канал. Навіщо? Тому, що в майбутньому це, можливо, допоможе мені вижити. Ще потім, щоб люди не забували хто такий Михайло Пригунов і що він робить. Я зараз не випендрююсь. Але раз «поперло», раз я почав подобатися людям, коли почав зніматися на YouGifted, значить я можу подобатися і коли знімаюся на своєму каналі.

Тобто в більшій мірі ти думаєш знімати такі ось «постановочні» ролики або все таки це більше буде відео-блог?

Ну 100%-ний відео-блог у мене не виходить тому, що я не ходжу і не балакаю на камеру без угаву, як це робиться в відео-блогах. Я починаю думати про новий відео тому, що скоро вже треба його викласти і тема якось сама приходить. І як правило я не роблю відео на якусь одну тему. Зазвичай це відео про різне, що сталося зі мною за цей тиждень. Якщо мені зовсім нема про що зняти, то я просто йду і тренуюся. Я дуже легко до цього ставлюся. Я не парюся, що не вигадую заздалегідь якісь сценарії. Я намагаюся це робити невимушено. Хоча інформаційне наповнення повинно бути обов’язково.

Твої відео завжди відрізняються якимось особливим позитивом. Як залишатися таким позитивним в Пітері з його вічної сірої вогкістю?

Ну сьогодні якраз погода не така вже сіра. Подивимося, що буде через пару місяців. А взагалі я по життю люблю приколюватися. Зі мною дуже складно говорити всерйоз, поскільки люди не завжди розуміють коли я говорю серйозно, а коли жартую.

Нахрен стероїди!

Михайло Пригунов

Ти вже котрий тиждень обіцяєш записати відео про ААС, але кожен раз відкладаєш. Коли вже?

Чи не буде відео про стероїди. Нахрен стероїди!

В одному зі своїх останніх відео ти сказав, що знову почав приймати спортивне харчування. Що саме з спортивного харчування ти зараз використовуєш?

При заняттях КроссФітом у мене почали боліти зв’язки і суглоби. Тому спочатку взяв собі один препарат (ElastiJoint від Labrada Nutrition), але щось він якось слабо працює. Тому зараз взяв інший. Подивимося як він буде працювати. Крім цього п’ю вітаміни. І довідався, що базова добавка для всіх займаються КроссФітом це омега-3. Так що зараз ще п’ю і її, але поки не зрозумів її дії. Швидше за все і не зрозумію. І ще бета-аланін вирішив спробувати тому, що в бодібілдингу прийнято, що бета-аланін відтягує момент настання м’язової відмови.

А ти відчуваєш його ефект?

Я поки один раз тільки його пив перед тренуванням на витривалість. Ефект, який я відчув від нього, полягав в тому, що я набагато швидше відновився після закінчення комплексу. Тобто буквально через хвилину я був готовий ще щось робити. А в самому процесі виконання комплексу я не взяв участь що мені легше, ніж зазвичай. Ну і протеїн, щоб добирати денну норму по білках.

Ну і останнє питання. Ти приніс з собою гречку і грудку?

Звичайно! У мене завжди з собою. Тільки на цей раз у мене не грудка, а яловичина. Правда, поїсти я зараз вже не встигну, оскільки треба бігти на тренування в Nova Arena Fitness (інтерв’ю записувалося в афілійованих Кроссфіт-залі NA CrossFit).

Миша, спасибі тобі ще раз за відповіді і удачі в твоєму новому починанні!

І тобі, Льоша, спасибі за інтерв’ю, за тренування і цікаве спілкування!


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ