Зв'язатися з автором

Як правильно вибрати фитбол, види м’ячів і їх характеристики


як правильно вибрати фитбол

Гімнастичний м’яч або “ фитбол “-це спортивний снаряд, знайомий кожному, хто бував у фитнес-зале. Фахівці радять використати його усім фитнесом, що займається, і аеробікою не лише в спортивному залі, але і удома. Фитбол підвищує ефективність тренувань. Він сприяє поліпшенню координації, дозволяє рівномірно розподіляти навантаження, що робиться на м’язи, допомагає позбавитися від жирового прошарку в проблемних зонах, робить живіт плоским, тіло струнким.

Щоб відчути усі переваги цього спортивного снаряда, необхідно знати, як правильно вибрати і використати фитбол, для яких вправ він підходить краще всього.

Зміст

 • 1 Що є фитбол?
  • 1.1 Чим корисні регулярні тренування з фитболом?
 • 2 Історія появи фитбола
 • 3 Виды гімнастичного м’яча
  • 3.1 З ріжками або скобами
  • 3.2 З шпильками
  • 3.3 Гладких
  • 3.4 Дитячих
  • 3.5 Овальних
 • 4 Критерії вибору
  • 4.1 Розмір м’яча
  • 4.2 Якісних показників
 • 5 Правила користування
 • 6 Загальних рекомендацій

Що є фитбол?

Цей спортивний інвентар, який ще називають швейцарським, є великим в діаметрі пружний, міцний, гумовий м’ячик, призначений для занять фитнесом і аеробікою. Він чудово підходить як для домашніх тренувань, так і для використання в залі. Від правильності його вибору безпосередньо залежить результативність виконуваних вправ. Фитбол повинен відповідати росту, вазі, поставленим цілям спортсмена.

  Бруси: які м'язи гойдаються під час тренувань?


Чим корисні регулярні тренування з фитболом?

чим корисні регулярні тренування з фитболом

Застосування великого спортивного м’яча робить багатосторонній ефект на людину:

 • розвиває спритність, гнучкість, координацію;
 • задіює практично кожну групу м’язів;
 • коригує і виправляє осанку;
 • попереджає розвиток і лікує початкові стадії дегенеративних і дистрофічних змін суглобів і хребта,
 • надає силуету стрункість без використання складних тренажерів;
 • сприяє швидкому спалюванню калорій.

Сферична форма сприяє виконанню вправ з великою мірою амплітуди, а нестійкість фитбола-підтримці мускулатури в тонусі. Цей снаряд не має вікових обмежень, відрізняється доступною вартістю. Його купівля, на відміну від бігової доріжки, велотренажера, степпера, не вимагає великих витрат. Великий м’яч відмінно зміцнює тазові м’язи, що зробило його популярним серед тих, що займаються аеробікою і фитнесом вагітних жінок.

Відсутність надмірних навантажень на мускулатуру ніг дозволяє використати снаряд як людям похилого віку, так і тим, хто страждає від проблем з суглобами, варикозної хвороби, надмірної ваги. Останнім необхідно особливо ретельно підходити до вибору м’яча, який має бути досить пружним і міцним, щоб витримувати чинений на нього тиск.

Заняття зі швейцарським м’ячем зміцнюють мускулатуру пресу, позбавляють від жирового прошарку в ділянці живота і інших проблемних частинах тіла, знижують целюлітні прояви на сідницях і стегнах, дозволяють залучати до роботи групи м’язів, що зазвичай залишаються незадіяними. Завдяки цим перевагам, фитбол прийнято вважати одним з найбезпечніших, універсальних, доступних спортивних снарядів.

  Спортивне серце синдром серця спортсмена розвиток, симптоми, діагностика, чим загрожує


Історія появи фитбола

фитбол

Своїй другій назві “швейцарський” м’яч зобов’язаний тому, що першим у своїй роботі його почала використати Сюзан Кляйн-Фогельбах-фізіотерапевт зі Швейцарії. У далекому 1960 року цей тренажер став частиною реабілітаційної програми пацієнтів з травмами хребетного відділу. Пізніше він був застосований і при лікуванні хворих з церебральним паралічем.

Спостереження медиків за пацієнтами привели фахівців до висновку, що м’яч з великим діаметром може служити не лише терапевтичним, але і профілактичним цілям. Заняття з ним на регулярній основі зміцнювали м’язово-зв’язковий апарат і стабілізували вагу. Це не залишилося непоміченим. Вже в дев’яностих роках минулого століття фитбол отримав широку популярність в якості тренажера, сприяючого корекції фігури і схудненню, а аеробіка зі швейцарським м’ячем стала популярним напрямом у фитнесе.

Види гімнастичного м’яча

Кожен різновид фитбола має свої характерні особливості. Цей тренажер випускається в наступних варіантах:

З ріжками або скобами

з ріжками або скобами

Вони оснащені спеціальними ручками, що дозволяють утримувати рівновагу, скакати на мечі. Ця модель особливо улюблена маленькими дітьми, чудово підійде новачкам.

  Чим небезпечна зайва вага при вагітності: як схуднути і не пошкодити малюкові


З шпильками

з шпильками

Вироби мають не лише усі переваги гімнастичного великого м’яча, але і є відмінним масажером, що допомагає у боротьбі проти целюліту.

Гладкі

гладкі

Можуть використовуватися усіма без обмежень, але найбільше підходять вагітним. Застосовуються для виконання як релаксуючого, так і інтенсивного тренінгу.

Дитячі

дитячі

Мають зменшений діаметр і відповідний яскравий декор.

Овальні

овальні

Відрізняються своєрідною формою, яка нагадує пампушку.

Вартість снаряда обумовлена розмірами, конструкцією, комплектацією, брендом і варіюється в межах від 500 і до 2500 рублів.

Критерії вибору

Придбати гімнастичний тренажер для занять аеробікою і фитнесом можна в магазині спорттоваров або замовити через аналогічний інтернет-портал з доставкою. Грамотний консультант допоможе визначити оптимальний розмір і дасть корисні рекомендації. Щоб купівля не виявилася спонтанною і непродуманою, параметри м’яча слід обдумати заздалегідь. Краще самостійно вивчити основні характеристики снаряда, як вони впливають на подальші тренування.

Розмір м’яча

розмір м'яча

Цей параметр залежить від фізичних характеристик спортсмена. Підбирати габарити снаряда можна як по росту, так і по довжині руки :

Ріст Довжина руки Діаметр
до 155 менше 55 45
155-169 56-65 55
170-185 66-75 65
більше 186 понад 75 від 75

Усі дані приведені в сантиметрах, а довжину руки вимірюють від плеча до кінчиків витягнутих пальців.

Остаточно упевнитися в правильності вибору дозволяє невеликий тест. Якщо тулуб із стегном, гомілка із стопою під час сидіння на снаряді верхи утворюють практично прямий кут, куля підібрана вірно.

  Які трави для схуднення найефективніші?


Новачкам, які не займалися раніше з подібними тренажерами, рекомендується придбавати снаряд діаметром менше норми. Це мінімізує ризик отримання серйозної травми при падінні.

Якісні показники

Хороший фитбол має бути:

 • пружним і пружинити при натисканні на нього долонею;
 • міцним з ідеально виконаними і непомітними швами;
 • з високими антистатичними властивостями;
 • з бездоганно втиснутим ніпелем.

Щоб виключити ризик отримання серйозної травми при проколі або порізі снаряда, виробники більшості сучасних моделей оснащують м’ячі системою анти-разрыва, про наявність якої свідчить позначка ABS в технічних параметрах. Вона оберігає фитбол від вибуху, тобто снаряд просто повільно здувається.

Максимально допустима вага, що робиться при вертикальному навантаженні на м’яч, як правило, теж прописується в характеристиках. Він залежить від конкретної моделі, але якщо це по-справжньому хороший тренажер, то він може витримувати близько 200-300 кілограм.

Правила користування

Щоб захистити м’яч від механічних ушкоджень, працювати з ним треба на гладкій поверхні. Проколений снаряд підлягає ремонту. Досить часто в комплекті до нього йде клей, який дозволяє забезпечити пошкодженій ділянці стійкість до розриву. Зберігати фитбол слід в накачаному виді, чимдалі від сонячних прямих променів і опалювальних приладів. Взимку перевозити його необхідно не у багажнику, а в салоні транспортного засобу.

  Немає проблемним зонам з Джиллиан Майклс


Накачують виріб будь-яким видом насоса. Головне, щоб ніпель підходив по діаметру. Якщо є така можливість, краще купити спеціальний насос. М’яч можливо накачати і без застосування допоміжних пристроїв, а як звичайна надувна куля. Пружність фитбола підбирають індивідуально, враховуючи, що він не має бути занадто жорстким або, навпаки, м’яким.

Загальні рекомендації

Щоб не помилитися з підбором гімнастичного м’яча, спочатку краще порадитися з тренером або ознайомитися з відгуками на моделі різних виробників в інтернеті. Не варто придбавати виріб невідомих торгових марок. Воно може виявитися занадто м’яким, неміцним, слизьким.

Коли купівля здійснюється в спортивному магазині, рекомендується попросити консультанта надути м’яч. Це дозволить перевірити фитбол на відсутність браку і проколу, оцінити розміри, еластичність, якість поверхні, яка має бути без западин і здуття.

Швейцарська куля-це не просто тренажер, але і відмінна профілактика остеохондрозу. На нім можна сидіти перед телевізором або за комп’ютером.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ